Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2013 o 14:41, Arcling napisał:

Dlaczego Failgun? IMO seria była tak dobra jak Index. Swoją drogą - do tego chyba miał
wyjść film?

Film Toaru Majutsu no Index: Endymion no Kiseki ma mieć premierę 23 lutego.

Brak fillerów to dobra sprawa, choć chętnie bym zobaczył zanimowany chapter SS2 z noveli Railguna, ale się na to nie zanosi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 14:41, Arcling napisał:

Dlaczego Failgun? IMO seria była tak dobra jak Index. Swoją drogą - do tego chyba miał
wyjść film?

Przez fillery nie ma nawet startu do Windexa. Chociaż faktycznie drugi sezon ssał pałkę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 15:26, Pablo_Querte napisał:

Przez fillery nie ma nawet startu do Windexa.

Nie ma również tego złośliwego gryzonia który sprawia że połowy "Łindexa" praktycznie nie da się oglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 15:34, Karharot napisał:

> Przez fillery nie ma nawet startu do Windexa.
Nie ma również tego złośliwego gryzonia który sprawia że połowy "Łindexa" praktycznie
nie da się oglądać...

Jakoś nie zauwazyłem, żeby ktos oprócz ciebie się jej czepiał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2013 o 15:34, Karharot napisał:

Nie ma również tego złośliwego gryzonia który sprawia że połowy "Łindexa" praktycznie
nie da się oglądać...

Gryzoń w sumie była typową tsundere, jej zachowanie i gryzienie może niezbyt by pasowało do zakonnicy xD Jakoś nie irytowała mnie specjalnie, ale jako jednej z ulubionych postaci też bym jej nie wskazał. Najlepsza i tak była Kuroko. Maa-maa Onee-sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem po 3 odcinkach większości serii czas na pierwsze wrażenia z nowego sezonu:

Boku wa Tomodachi ga Sukunai Next
Podobnie jak pierwsza seria całkiem przyjemna ale nie wybijająca się na plus ponad inne podobne tytuły. Martwię się tylko że w tej serii pojadą za bardzo z fanserwisem.

Sasami-san@Ganbaranai
Dziwne..przypomina mi się początek Arakawa under the Bridge. Oby tylko nie poszli w tą boskość w stronę podobną jak Haruhi. Ale narazie daje dobre nadzieje na porządną porąbaną serie :)

Minami-ke Tadaima
Minami-ke to marka nadal sama w sobie, Tadaima wygląda na to że będzie lepsza od poprzedniego sezonu. Narazie mimo że to nadal stare dobre siostrzyczki to nadal potrafi rozśmieszyć.

Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
Może z tego wyjść naprawdę dobra komedia romantyczna. Niezły jest jej sam pomysł jak i charakterek Natsukawy, no ale zobaczymy czy utrzyma poziom jak dojdzie reszta haremu czy też wpadnie w bajorko setek takich samych tytułów.

A na koniec mój faworyt sezonu:
Kotoura-san
Sporo dramatu i komedii tworzy tu naprawdę dobrą harmonię. Od początku nie owijają w bawełnę jacy są ludzie kiedy coś im nie pasuje. Sam główny bohater jest wybitnie zrobiony jak i w sumie reszta stowarzyszenia ESP. Oby tak dalej. Choć :

Spoiler

Manabe jest naprawdę tragicznym bohaterem aby po 3 ep dostać "Bad End" XD



I przy okazji:

Robotics;Notes
Spoiler

W końcu zaczyna się akcja jak przystało na inne tytuły oparte na N+ Już naprawdę wątpię czy ktoś jeszcze wierzy że to będzie anime o robotach :P No i w końcu po raz pierwszy od dawna (czyt. S;G) zaczyna wygrywać bohaterka która nie jest Childhood Friend''em i oby tak zostało! Chyba wszyscy kibicują Frau więc należy się jej prowadzenie :D Pewnie jeszcze nadchodzące plot twisty będą zmieniać sytuacje ale nadzieja pozostaje.
Bidena Aki Duhuhu..



20130125135414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie pamiętam nawet która to więc będziesz musiał sprawdzić sam czy tam jest.

-> Ichibanboshi-kun
Jeśli chodzi Ci o Magi - Labyrinth of Magic to ostatnio się od tego odbiłem bo był zbyt shounenowy (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jak dla mnie. Jeśli szukasz czegoś w stylu Fairy Tail to możesz spróbować (choć odniosłem wrażenie że FT jest lepszy) natomiast jeśli oczekujesz czegoś poważniejszego to się raczej zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bakumana zakończyli odgórnie, czy autorzy sami chcieli go tak skończyć?
Jeśli to pierwsze to nie rozumiem tego. Taka dobra manga.:| No i patrząc na myanimelist chyba popularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 02:21, Karharot napisał:

-> Ichibanboshi-kun
Jeśli chodzi Ci o Magi - Labyrinth of Magic to ostatnio się od tego odbiłem bo był zbyt
shounenowy (w negatywnym tego słowa znaczeniu) jak dla mnie. Jeśli szukasz czegoś w stylu
Fairy Tail to możesz spróbować (choć odniosłem wrażenie że FT jest lepszy) natomiast
jeśli oczekujesz czegoś poważniejszego to się raczej zawiedziesz.


Naah, po prostu zaciekawiły mnie screeny i mam ochotę na jakieś kino przygodowe, fajnie by było jakby było nowe i raczej nie w stylu Fairytale/One Piece. No i które mnie nie zasypie ilośćią odcinkow, bo to że teraz sięrozglądam nie oznacza, ze zaraz się za to wezmę.Tym barzdiej, że nade mną i Nanohą ciąży klątwa xD jak zacząłem oglądać to komp siadł(zawalił mi wszystkie terminy, ale i tak sesja zakończona na tydzień przed jej początkiem ;) )i niedawno odzyskałem. Muszę jeszcze sezon Adventure Time nadrobić i wtedy znajdę może czas :D W każdym razie, brakuje mi czegoś w stylu Slayersów albo Bebopa(do oglądania którego się zabieram niedługo, ponownie, uwielbiam ten serial), o! Coś SF w stylu Bebopa ktoś zna? NIgdy nie oglądałem Gundamów, warto? - trochę męczy mnie już ta współczesna, miękka kreska. Chciałbym czegoś badass jak Redline albo stary dobry Akira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 23:12, Ichibanboshi-kun napisał:

o! Coś SF w stylu Bebopa ktoś zna?

Tu spróbuj obecnie lecący Psycho-Pass jeśli jeszcze tego nie oglądasz. A z klasyki nie pamiętam co już widziałeś więc sypnę tytułami i może coś znajdziesz:
Trigun, Legend of the Galactic Heroes, Gun x Sword, Monster(nie sf ale trzeba to znać),Michiko to Hatchin, może Lupin?

Dnia 30.01.2013 o 23:12, Ichibanboshi-kun napisał:

NIgdy nie oglądałem Gundamów, warto?

Zależy jakiego Gundama. Bo znajdziesz tu zarówno warte polecenia serie jak i kiepskie epizody. Na start polecił bym ci jedną z tych części: Seed, 0, The 08th MS Team lub Unicorn.
0 i Unicorn są bardzo świeże i wyglądają świetnie(unicorn to jeszcze wychodząca OVA) przy czym mają niezłą fabułę. Więc ewentualnie zacznij od nich. Lub The 08th MS Team który pokazuje to z nieco innej perspektywy bo zwykłych żołnierzy walczących w jednej z seryjnych maszyn. Przy czym ta miniseria jest na tyle dobrze zrobiona że jest uważana za jednego z najlepszych gundamów. No i masz jeszcze SEED który pomijając że jest diabelnie długi jest chyba najlepszym z całego cyklu. Można powiedzieć że ma najlepiej rozpisane postaci jak i całą esencję gundamów :)

Dnia 30.01.2013 o 23:12, Ichibanboshi-kun napisał:

- trochę męczy mnie już ta współczesna, miękka kreska. Chciałbym czegoś badass jak Redline albo stary dobry
Akira.

To zacznij oglądać JoJo''s Bizarre Adventure, kreska twarda niczym skała i męskość w takich ilościach że Rambo wygląda przy tym jak dziewczynka z przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sorry, ja mówiłem o mandze nie o anime (nawet nie wiedziałem że takowe wychodzi), choć najprawdopodobniej adaptacja nie różni się zbytnio od oryginału.

Dnia 30.01.2013 o 23:12, Ichibanboshi-kun napisał:

W każdym razie, brakuje mi czegoś w stylu Slayersów

To najprawdopodobniej tylko przeoczenie z Twojej strony przy uzupełnianiu listy ale jeśli jeszcze nie oglądałeś 2 i 3 sezonu Slayersów to czegoś w stylu pierwszej serii nie musisz już więcej szukać->
Slayers Next
http://myanimelist.net/anime/535/Slayers_Next
Slayers Try
http://myanimelist.net/anime/1172/Slayers_Try
Jeśli to jest przeoczenie to zamiast tego looknij sobie na mangę Monster Collection
http://myanimelist.net/manga/1698/Monster_Collection
bo jest dość podobna do Slayersów.

Dnia 30.01.2013 o 23:12, Ichibanboshi-kun napisał:

Naah, po prostu zaciekawiły mnie screeny i mam ochotę na jakieś kino przygodowe, fajnie by było jakby było nowe i raczej nie w stylu Fairytale/One Piece. No i które mnie nie zasypie ilośćią odcinkow, /.../ albo Bebopa(do oglądania którego się zabieram niedługo, ponownie, uwielbiam ten serial), o! Coś SF w stylu Bebopa ktoś zna? NIgdy nie oglądałem Gundamów, warto? - trochę męczy mnie już ta współczesna, miękka kreska. Chciałbym czegoś badass jak Redline albo stary dobry Akira.

Zażyczenie sobie czegoś nowego przy jednoczesnym zaznaczeniu że wolałbyś aby nie było w tym współczesnej kreski... Zdajesz sobie sprawę że te dwa warunki praktycznie się wykluczają? ^^
Z anime polecam przede wszystkim The Third: Aoi Hitomi no Shoujo
http://myanimelist.net/anime/944/The_Third:_Aoi_Hitomi_no_Shoujo/stats
Jest to całkiem sympatyczna seria przygodowa której akcja jest osadzona postapokaliptycznym świecie.
Oprócz tego możesz też sprawdzić
Jyu Oh Sei
http://myanimelist.net/anime/953/Jyu_Oh_Sei
Bakuretsu Tenshi
http://myanimelist.net/anime/109/Bakuretsu_Tenshi/stats
Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi (ta seria jest znacznie mroczniejsza od pozostałych)
http://myanimelist.net/anime/3342/Mnemosyne:_Mnemosyne_no_Musume-tachi

Jeśli zainteresowałaby Cię także manga to sprawdź Kiba no Tabishounin - The Arms Peddler
http://myanimelist.net/manga/24450/Kiba_no_Tabishounin_-_The_Arms_Peddler
Które trochę przypomina Claymore w świecie Fallouta (bliżej tej serii do fantasy niż do sci-fi ale postapokaliptyczne realia mogą to skompensować).

Nie jestem do końca pewien czego szukasz więc listę rekomendacji skompletowałem przy założeniu że chodzi o przygodówkę z elementami sci-fi (jeśli w grę wchodziłoby także fantasy to da się wykombinować parę innych tytułów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2013 o 01:17, Karharot napisał:

Zażyczenie sobie czegoś nowego przy jednoczesnym zaznaczeniu że wolałbyś aby nie było
w tym współczesnej kreski... Zdajesz sobie sprawę że te dwa warunki praktycznie się wykluczają?


http://myanimelist.net/anime/14719/JoJos_Bizarre_Adventure_%282012%29
http://myanimelist.net/anime/13203/Lupin_the_Third:_Mine_Fujiko_to_Iu_Onna

Karharot, plz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki, pododaję te tytuly na MALu i przy okazji bzdety, których nigdy nie obejrzę usunę. @Karharot NIe, to nie przeoczenie, po prostu należę do tych, którzy oglądali Slayersów jak pierwszy raz w polskiej telewizji się pojawili i ta seria została w telewziorze przez co nigdy za nowe sezony się nie brałem :) @Tomoya, dzięki za polecenie Lupina, bo przypomniałeś mi, że powinienem go rewocznąć. Genialny film! I swoją drogą, pierwszy pełnometrażowy, w którym palce maczał Hayao Miyazaki :) @Karharot Buahahaha już udowodnił więc nic nie mówię :)

Swoją drogą, jeśli jeszcze nie widzieliście to polecam serial, ale taki prawdziwy a nie chiński ;) - Firefly, wielu już mogło go widzieć, ale jeśli nie to oglądać! Jest przeboski.

edit: O! Ookami Kodomo no Ame to Yuki mialo już premierę na BD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się