Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2013 o 22:59, Fimbulvinter napisał:

Kodomo no Jikan można obejrzeć czy to coś dla napalonych otaku?

Anime w sumie nie obejrzałem (zabrałem się za nie zaraz po lekturze mangi i przerabianie 2x tego samego mi nie podeszło) ale jeśli się lubi tego typu humor to oryginał jest naprawdę świetną komedią. Ostrzegam że nie jest to coś co chciałbyś przerabiać gdy ktoś Ci może wejść do pokoju (jak na złą scenę trafi to faktycznie możesz skończyć z reputacją pedofila) ale jeśli żadnego intruza w domu nie masz to daj tej serii szansę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>po anime, które jak dla mnie nie dorasta do pięt grze.

Standard, teraz jakaś część sezonu to "reklamówki" gier/ksiązek/mang i jeszcze innych rzeczy( już kilka razy bylo anime z bohaterami z maszyn "hazardowych"-nie pamietam fachowej nazwy) itd.

Z reklamy pewnego mmorpg "W internetach żodyn nie wie żeś jes mały gruby brzydki żodyn"
Jakoś przypomina opis pewnej postaci z pewnego anime;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki Redial #1
Nawet w alternatywnym świecie Yuno jest sobą (czyt. yandere stalker xD). Osoba tłumacząca poinformowała, że jest to tylko preview, a pełna historyjka wyjdzie później od razu jako cały tom plus animowana OVA na jej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 02:56, Buhahahahaha napisał:

Heh, decyzja by zagrać w Little Busters! poprawiła moją opinię o tej VNce o jakieś 150%
po anime, które jak dla mnie nie dorasta do pięt grze.

Cóż jest tu problem że Little Busters! są VN bardzo trudną do adaptacji, jeśli ją przeczytałeś powinieneś to zauważyć. J.C. jak kolwiek potrafi zrobić dobrą komedię romantyczną to ma zdecydowanie za mało doświadczenia w adaptacjach VN a tu dostali ciężki materiał. Cóż co do tego że anime jest takie słabe to się nie zgodzę, jest po prostu dobre- nic więcej nic mniej. Dobrze że

Spoiler

dali większy nacisk na common route która jest podstawą ale zapomnieli zrobić jakich kolwiek posunięć w stronę Rin, co w dalszej części jest podstawą fabuły(nie wyobrażam sobie zrobienia jej routa bez zostania jej para z Rikim. LB! nawet jako VN cierpi na ten problem że side routy są dużo słabsze niż wątek główny. Anime brutalnie to pokazuje, zwłaszcza że trochę skopali rzeczy przy ich przenoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 22:30, Fimbulvinter napisał:

Losowy tytuł z listy do obejrzenia i padło na: Seitokai Yakuindomo.
Komedia pełna podtekstów, ale nie przekraczająca granicy dobrego smaku. Mi się podoba.


Jako skończysz, to nie zapomnij zabrać się za OVA, które są tak samo dobre, a nawet i lepsze od serii TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 23:25, Alamut napisał:

Psycho Pass

Dnia 08.04.2013 o 23:25, Alamut napisał:

Za serię wziąłem się dosyć późno, ponieważ dopiero w tygodniu kiedy wychodził ostatni
odcinek i na samym początku byłem wniebowzięty - 10/10 po pierwszych trzech odcinkach,
ale podobnie jak z K nie udało się utrzymać tej formy do końca...

Ja bym raczej powiedział że dałeś oczarować się samej atmosferze i realiom serii które początkowo dają całość mocnego kopa. Zabrakło dobrego rozwinięcia które wywindowało by Psycho Passa z poziomu „dobrze” do „genialnie”(co wywołuje u odbiorcy zawód) ale jakiegoś szczególnego spadku poziomu nie zauważyłem (samego K nie oglądałem więc się wypowiedzieć nie mogę).

Dnia 08.04.2013 o 23:25, Alamut napisał:

Dałbym może jeszcze 9/10,
ale za to, że ostatnia scena jest żywcem zerżnięta z pierwszego odcinka jest dla mnie
szczytem lenista i nieoryginalności. Mam gdzieś naciaganą symbolikę "coś się kończy coś
się zaczyna". 8/10 -.-

Oczekiwałeś że Akane w szale spróbuje zniszczyć gołym rękami Sybillę? :P Ja tam jestem z zakończenia umiarkowanie zadowolony. Nie było fajerwerków to fakt, ale spięło się to dość zgrabną klamrą. Podkreślona została różnica między początkiem a końcem serii. Zresztą samo zakończenie sprawia wrażenie „tymczasowego”(sugestia kontynuacji) a tym samym ciężko o prawdziwym końcu historii mówić

Spoiler

(wskazuje na to przeżycie dużej części bohaterów co już jest MOCNO podejrzane. Dojdą do tego niepozapinane wątki postaci pobocznych jak gitarzystki czy samej Sybilli i możliwość dalszego rozwoju systemu np. przewidywanie czynnika psycho-pass danej osoby jeszcze przed jej urodzeniem, a tym samym zmuszanie do aborcji rodziców.W dłuższym okresie czasu dalsza eskalacja absurdów systemu do niebotycznych poziomów.)

Dnia 08.04.2013 o 23:25, Alamut napisał:

Do tego dochodzą jeszcze zaprzepaszczone szanse jak np. ten wytatuowany były handlarz
sztuką służący Ko ekspertyzą.

Cóż nie ty jeden żałujesz. Ja bym dodał że sam przybytek w którym się znajdował, powinien teoretycznie proponować wachlarz porównywalnych osobistości XD

Dnia 08.04.2013 o 23:25, Alamut napisał:

Jedna z najoryginalniejszych i najciekawszych postaci całej serii ma dosłownie 5-10 minut czasu antenowego

Nie przesadzasz trochę? Ja bym powiedział że to maksymalnie ze 2 minuty były :P

Dnia 08.04.2013 o 23:25, Alamut napisał:

Spoiler

Czy tylko mi się wydaje, że Akane, biorąc pod uwagę praktycznie niezachwiany poziom
stresu i przejrzystości hue, jest takm samym wybrykiem natury jak Makishima?


Spoiler

Hmm, ciężko to jednoznacznie stwierdzić. W przypadku Akane emocje które niewątpliwie odczuwała nie miały wpływu na jej czynnik PP. W przypadku Makishimy ciężko zauważyć czy jakieś emocje W OGÓLE odczuwał. Coś jednak jest na rzeczy, bo przypadkowo Sybilla nigdy by Akane nie wybrała. Więc nawet jeśli nie pokrywa się idealnie z blondaskiem, to co jest przeszkadzać być inną odmianą dziwadła ? ^^


Dodam ,że mnie osobiście najbardziej denerwowało co innego ,czyli słabe postaci i relacje między nimi. Albo były paskudnie irytując (Makishima i Gino przez pierwszą połowę serii), albo stanowiły za bezbarwny element otoczenia (pozdrawiam koleżankę gitarzystkę które imienia nie pamiętam). Całość ratuje dziadek(który przywrócił również na koniec synka do łask) i Sybilla
Spoiler

(kraj rządzony przed ponad 200 największych kryminalistów i psychopatów hymm ^^)

. Daleko jednak całości do poziomu który bym nazwał satysfakcjonującym.

P.S. Czy mnie się zdaję, czy widziałem jak psioczyłeś na Higurashi? Co jak co, ale czytelnicy Berserka raczej nie powinni mieć na co narzekać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję od pewnego czasu zakup czytnika e-booków. Możliwość w miarę wygodnego oglądania komiksów byłaby sporą zaletą. Czy ktoś z Was posiada jakiś czytnik (jaki model?) i próbował na nich otwierać mangi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czas podsumować zimę 2012/13(+resztki poprzednich sezonów)

Minami-ke Tadaima
Cóż tu nie ma co się rozpisywać. Seria niewiele różni się od starszych minami-ke. Faktycznie lepsza od poprzedniego sezonu tylko nie wiem po co zbliżają się powoli do żartów ecchi. Seria dla kogoś kto lubił poprzednie sezony.
Ocena 7/10

Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
Zapowiadało się nieźle, skończyło jak zwykle. Na początku wyglądało to jak niezła komedia romantyczna tylko niestety ciężko było polubić bohaterów, a potem zrobił się z tego zwykły harem. Do tego idiotyczne zakończenie które tak jak określiłem - True Tears tier: niewiele anime może się poszczycić takim zepsuciem ostatniego ep.
Ocena słabe 5/10

GJ-bu
Diabelnie pozytywny tytuł który dawał czysty relaks i przyjemność z oglądania. Niby nic nadzwyczajnego pomysłem ale strasznie łatwo dało się polubić tą paczkę. Do tego seria przedstawiła kilku seiyuu którzy mają ogromny potencjał. Polecam też zobaczyć nawet dla samego zakończenia, jest bardzo stylowe i po prostu inne niż w pozostałych tytułach tego typu. Jak pisałem wcześniej, to ten typ serii której po skończeniu po prostu mi brakuje bo przywykłem do oglądania jej regularnie przez 12 tygodni.
Ocena mocna 9/10

Boku wa Tomodachi ga Sukunai NEXT
.... tego no...... chyba już wystarczająco wiele osób wie że Kodaka stał się synonimem najgorszej ofiary w historii haremówek. 2 seria zadziwia jak można zepsuć potencjał poprzedniego sezonu, a nawet wszystkie dobre momenty z tego. Ostatecznie daje
3/10 tylko dlatego że była tu Rika i Yukimura.

Kotoura-san
Jedno z zaskoczeń sezonu. Pierwsze odcinki tej komedii romantycznej sprawiają że horrory takie jak Another wyglądają jak komedie. Seria całkiem fajnie przeplata romans, komedię i dramat, na szczęście nie kombinowali tu z haremem. Jeśli tylko miałbym narzekać to na ten ostatni wątek z

Spoiler

atakami na dziewczyny. Zbyt odstawał od reszty i ostatecznie miał niewiele znaczenia dla całej historii

Przynajmniej po ciężkim początku z biegiem serii da się odzyskać wiarę w ludzi :)
Ocena 8/10

Mondai-Ji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?
Fantasy gdzie jest dużo akcji, bohaterowie którzy są badassami a nie ekipą ofiar. Czemu nie? I do tego Shiroyasha i Kuro Usagi :3 Szkoda tylko że tytuł jest strasznie urwany i brakuje tych finałowych ep.+ mała szansa na 2 sezon.
Ocena 7/10

Sakurasou no Pet na Kanojo
Dla mnie seria była strasznym zaskoczeniem. Na początku zrobiłem głupstwo i po tytule wziąłem ją za kolejną głupią komedyjkę ecchi przez co kompletnie ją olałem. Z czym gdzieś kiedy seria była przy 18 epie, zgodnie z przyzwyczajeniem sprawdzałem 1 ep pominiętych serii i stwierdziłem czemu nie. Następnego dnia byłem już z epiami na bieżąco i nie mogłem się doczekać następnego. Świetna komedia romantyczna, powiedział bym że dobry kandydat na następce Toradora, miała wszytko czego bym chciał od takiego tytułu. Jedynie żałuję że główny bohater jednak był mniej wyrazisty od Ryūji''ego(zwłaszcza w pierwszej połowie) ale i tak radził sobie całkiem nieźle i jak trzeba było potrafił się ogarnąć. Do tego Sakurasou ma naprawdę genialny OST polecam go posłuchać osobno.
Ocena 9/10 niewiele jeszcze brakuje ale nadal Toradora było lepsze :3

Little Busters!
To zostawiłem sobie na koniec. Jako że uwielbiam VN niestety oceniam to trochę pod innym kontem niż czysto anime, no ale nie mam jak być obiektywnym w tym wypadku.
Szczerze J.C poradziło sobie lepiej niż podejrzewałem. Skupili się głównie na common route czyli właściwej historii LB! a poszczególne dziewczyny dostawały tylko po 3-4 epy. Nie ma co ukrywać że ich historie odbiegają poziomem od tego przedstawiał Clannad czy Kanon. Dlatego tęż w perspektywie 2 sezonu nie potraktowanie ich jako głównej osi fabuły było dobrą decyzją. OST jest ten sam co w VN. Zaś graficznie cóż nie jest to poziom Kyo ani ale na szczęście też nie ma jakichś "quality moments". Z czym że dopiero teraz zaczną się dla nich schody bo czas na ekranizację najtrudniejszej części VN. Teraz jeszcze twórcy trzymają neutralną pozycję wobec dziewczyn z czym że nie mam pojęcia jak przez to zrobią Kurugaye(
Spoiler

głównym motorem jej historii była miłość

), jak i przejdą do Rin. Ta historia naprawdę ma dużo głębi, tylko musi się jeszcze rozwinąć. Narazie przynajmniej oficjalna grafika na stronie anime budzi pewne nadzieje http://www.litbus-anime.com/refrain/index.html
Ocena mocne 8/10, nic więcej na plus czy minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

H.O.T.D. c30

Dnia 10.04.2013 o 08:26, luzac napisał:

Well I''ll be dammed, ktoś nam dziewczyny poubierał.

Poubierały się same i to już 2 lata temu XD Osobiście wolę je zresztą w tych ciuchach - tak zmniejszenie nachalnego fanservice''u jak i bonus do badassowości są w moich oczach zaletami ;P
BTW - czy tylko mi ten policjant ze szkoły kojarzy się z Changiem z Black Lagoon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Siedzę sobie na wydziale i z okazji dnia chińskiego są pokazy Wushu - chińskich sztuk walki, a co słysze jako pierwszy utwór? Ścieżkę dźwiękową do Naruto, to chińczycy nawet to kopiują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 14:32, Piotrbov napisał:

Ech... Siedzę sobie na wydziale i z okazji dnia chińskiego są pokazy Wushu - chińskich
sztuk walki, a co słysze jako pierwszy utwór? Ścieżkę dźwiękową do Naruto, to chińczycy
nawet to kopiują.

Meh Chińczycy to spece od "kreatywnego podejścia do praw autorskich" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 14:25, nightfaler napisał:

Jakieś anime o post-apo? Coś ala Fallout?

Przede wszystkim:
Blue Gender (zwłaszcza pierwsza połowa serii)
http://myanimelist.net/anime/58/Blue_Gender
The Third: Aoi Hitomi no Shoujo
http://myanimelist.net/anime/944/The_Third:_Aoi_Hitomi_no_Shoujo

W mniejszym lub większym stopniu do tematyki nawiązują też:
Appleseed (tylko wstęp i świat się liczy, akcja filmu jest niestety o czym innym)
http://myanimelist.net/anime/54/Appleseed_%28Movie%29
Avenger
http://myanimelist.net/anime/56/Avenger
Battle Angel Alita (anime to jedynie demo mangi)
http://myanimelist.net/anime/1016/Gunnm
Ergo Proxy (klimaty psychodeliczne przeważają nad post-apokaliptycznymi)
http://myanimelist.net/anime/790/Ergo_Proxy
Highlander: Vengeance
http://myanimelist.net/anime/2178/Highlander:_Vengeance
Highschool of the Dead (fanservice jest w tej serii istotniejszy od walki o przetrwanie)
http://myanimelist.net/manga/669/Highschool_of_the_Dead
Jyu Oh Sei
http://myanimelist.net/anime/953/Jyu_Oh_Sei
King of Thorn (to bardziej horror niż coś w stylu Fallouta ale klimat After the End jest)
http://myanimelist.net/anime/6610/Ibara_no_Ou
Kurozuka (ostrzegam że miejscami to anime jest dość odrażające, poza tym przed seansem trzeba chyba coś wypalić żeby gładko przyjąć te klimaty)
http://myanimelist.net/anime/5039/Kurozuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 13:32, Karharot napisał:

BTW - czy tylko mi ten policjant ze szkoły kojarzy się z Changiem z Black Lagoon?

Nie tylko tobie. Właśnie mi też jakoś tak niby znajomo wyglądał, ale nie mogłem go skojarzyć z konkretnym imieniem. Na marginesie, jeśli podane informacje były wiarygodne, to następny chapter ma być co dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się