Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Kingdom (sezon 1)

Pamiętam, że serią tą się zainteresowałem rok temu gdy zaczęła wychodzić, ale szybko to zainteresowanie straciłem gdy przeglądająć MAL zobaczyłem średnią ocenę, która wtedy wynosiła, jak dobrze pamiętam, około 6,9/10. Jednak parę dni temu zdziwiony spostrzegłem, że drugi sezon jest bardzo wysoko oceniany, a i ocena średnia sezonu pierwszego mocno podskoczyła w górę (obecnie 8.24). Postanowiłem dać szansę po tym jak w rekomendacjach ktoś zasugerowal podobienstwo do Legend of the Galactic Heroes.

Po pierwszych kilku odcinkach mialem wrażenie że zostałem strollowany. Seria tagowana jako seinen była niczym innym jak shonenem z irytującym głównym bohaterem, który krzykiem i determinacją jest w stanie powalić każdego wroga. Do teg ciężka do zniesienia strona wizualna serii sprawiała, że miałem wątpliwości czy jest sens dalej to oglądać -- dużo scen 2d było przemieszanych z 3d wykonanym z cel-shadingiem (coś podobnego do filmow Berserk). Na szczęście z kolejnymi odcinkami zacząłem sie do takiego wyglądu przyzwyczajać (a może uległa ona poprawie? trudno powiedzieć), natomiast fabularnie seria rozwinęła skrzydła mniej więcej od połowy serii (jak dobrze kojarze to na 17 odcinku nowy arc się zaczyna).

I wtedy wreszcie zrozumiałem skąd nawiązanie do LOGH -- w serii bardzo duży nacisk położony jest na przedstawienie taktyki działan zbrojnych armii toczących ze sobą wojnę. Wielokrotnie pojawiają się plansze ukazujące położenie wojsk itd. Walki obserwujemy więc na dwóch poziomach -- manewrów przeprowadzanych przez generałow, a także walk "lokalnych" w których bierze udział głowny bohater. Pojawia się również trochę polityki, chociaż dosyć powierzchownie zostalo to przedstawione -- (lekki spoiler)

Spoiler

W drugiej polowie sezonu król nie ma prawie żadnego udziału w wydarzeniach, jest przede wszystkim obserwatorem (do tego bezsilnym), który zasiada na tronie w stolicy.



Nie powstaje zbyt wiele produkcji, które by działania wojenne pokazywały jakoś bardziej szczegółowo, dlatego oglądanie Kingdom okazało się dla mnie bardzo przyjemną niespodzianką. Seria ta niestety ma sporo wad, które mnie drażnią (jak chociażby nadnaturalna, wręcz legendarna siła niektórych postaci, które w pojedynke są w stanie masakrować setki żołnierzy piechoty wroga), ale pomimo tych wad anime wciągnęło mnie tak bardzo, że cały sezon obejrzalem w kilka dni, a teraz zabieram się za drugi sezon. Jeśli ktoś czuje, że taka wojenna tematyka go zainteresować może, a nie ma nic przeciwko dosyć kontrowersyjnemu stylowi graficznemu (który podobno w drugim sezonie uległ poprawie), a shounenowy bohater mu nie straszny to mogę tę serię polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 21:33, Outlander-pro napisał:

Polecicie jakieś dobre, ciekawe, maksymalnie 3 tomowe mangi?


Solanin razy 2 ;) No i Mega Mangi od JPFu.

A co do Hanami nie tykaj Muzyka Marie, to badziew jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu na nyaa pojawiła się dobra wersja Puella Magi Madoka Magica - The Rebellion Story O_o niestety jest uda mi się ją zobaczyć najwcześniej jutro. Ale już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ostatni odcinek Gundam Unicorn powinien wyjść na blurayu 6 czerwca przyszłego roku. To czekanie mnie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 21:53, heyboy napisał:

Wygląda na to, że ostatni odcinek Gundam Unicorn powinien wyjść na blurayu 6 czerwca
przyszłego roku. To czekanie mnie dobija.

Twórcy dostosowali datę premiery do tempa akcji serii ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 18:03, Drazok napisał:

Z ciekawości, jakie jest według was anime nr.1 tego sezonu ?
Mi tam jak na razie najbardziej przypadło do gustu Log Horizon :)


Jak narazie z 17, które oglądam z tego sezonu(Jeszcze jedno planuje zacząć)
Na pierwszym miejscu Samurai Flamenco(Super^^), blisko niego na drugim miejscu Yowamushi Pedal i troche dalej na trzecim Golden Time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 18:03, Drazok napisał:

Z ciekawości, jakie jest według was anime nr.1 tego sezonu ?
Mi tam jak na razie najbardziej przypadło do gustu Log Horizon :)


Z powodu inżynierki w tym sezonie oglądam mało anime. A numerem jeden może być tylko jeden.

Kill la Kill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 11:29, mad_cinus napisał:

A nie troche wczesniej? Ostatni teaser podaje date 17.05.2014 :P
http://youtu.be/D9SDl1rXkiM

Zerknąłem teraz na oficjalną stronkę i faktycznie. 17 ma być jakaś przedsprzedaż na eventach czy coś, a 6 czerwca normalnie w sklepach ma być (czym się zasugerowałem wcześniej widząc datę na cdjapan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mógłby ktoś polecić jakieś warte uwagi LN? Interesują mnie jedynie pozycje, które są tłumaczone (w miarę) na bieżąco.

Z pozycji które czytam mam jedynie:
- Mahouka Koukou no Rettousei (11 tomów)
- Seirei Tsukai no Blade Dance (11 tomów)
- Highschool DxD (w trakcie 7ego, ale nie bardzo podoba mi się styl autora/tłumacza(pl); spróbuję później po angielsku się wziąć, może będzie lepiej)
- Campione! (w trakcie 4tego, ale na chwilę obecną przerwa. Oglądałem anime, także mimo ogromnych różnic to i tak dość ciężko idzie początek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:51, Mordant napisał:

Może mógłby ktoś polecić jakieś warte uwagi LN? Interesują mnie jedynie pozycje, które
są tłumaczone (w miarę) na bieżąco.


Ja mogę polecić jedyne co czytam na bieżąco czyli Toaru Majutsu no Index :) http://myanimelist.net/manga/12854/Toaru_Majutsu_no_Index
Obecnie przetłumaczone jest 30 tomów głównej serii plus kilka tomów Side Stories. Nowe tomy na angielski tłumaczone są bardzo szybko. Novelki co jest rzeczą oczywistą są sporo lepsze od anime które pokrywa pierwsze 13 tomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 17:10, mad_cinus napisał:

Novelki co jest rzeczą oczywistą są sporo
lepsze od anime które pokrywa pierwsze 13 tomów.

Anime oglądałem, co prawda jakoś specjalnie mnie nie wciągnęło (szczególnie pierwszy sezon). Railguny za to co innego ;).

W każdym razie, gdybym miał zamiar się za niego brać, to lepiej jest czytać od początku? Czy nie ma specjalnie dużych różnic (fabularnie) i można równie dobrze kontynuować od kolejnego tomu?

Różnica między LN a anime Campione!, w którego jestem w trakcie, jest ogromna. Ogólna fabuła anime niby się zgadza z pierwowzorem, ale po przeczytaniu początku (szczególnie trzeciego tomu, który jest pierwszym odcinkiem anime) może się wydawać, że to dwa zupełnie inne tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiedziałem, że w nowych telewizorach Sony jest aplikacja, w której można obejrzeć Anime. Co prawda tytułów jest tam może z 15, ale jeśli updaty pojawiają się regularnie to zawsze można obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ibitsu
WOW zacząłem czytać z przypadku (wiedziałem tyle, że to seria panience loli...), aż tu nagle zaczęło się robić bardzo przytulnie i ciepło ;]
Polecam się z tym zapoznać wcześniej nie szukając na jej temat żadnych informacji. Na jeden wieczór jak znalazł.

I jakby ktoś znał coś w podobnych klimatach to jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2013 o 14:56, nightfaler napisał:

Ibitsu
/../

Dzika seria. W każdym razie ona mi bardziej na lolitę wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się