Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2010 o 19:20, Hubi_Koshi napisał:

Wiesz, większość ludzi jak im się coś mocno nie podoba to to zwyczajnie olewają i zapominają
:-) Przykro mi że aż tak się w tobie kwas burzy.

Nic mi się nie burzy,tylko...

Dnia 08.03.2010 o 19:20, Hubi_Koshi napisał:

Może ci się nie
podobać, ale miej chociaż tyle tolerancji i przyzwoitości by nie rzucać błotem.

Chcesz mi zabrać sens życia? XD Tak na serio - recenzując (dobra za duże słowo - "oceniając" chyba brzmi lepiej :|) cokolwiek (mniejsza o to, że nie oglądnąłem w całości ani jednej z dropniętych przez siebie serii - całe szczęście nie mam takiego obowiązku [w tym miejscu wstaw wyrazy współczucia dla twórców "kaszanki zone" :|] - nie chcę umrzeć z nudów :P) moja przyzwoitość ogranicza się tylko do tego, że nie bluzgam na forum (bo pod nosem to nałogowo :|). Z tolerancją u mnie różnie :P

Dnia 08.03.2010 o 19:20, Hubi_Koshi napisał:

Po jakimś czasie i tak zaczniesz sobie mówić "Hej, znam ten głos", to nieuniknione :-)

Z moją sklerozą!? I wogle głuchy jak pień jestem :D Będą to musiały być głosy spełniające 2 warunki: 1) zapamiętałem go 2) rozpoznałem. Czyli "Hej, znam ten głos" trafi się pewnie jak będę coś riłoczował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie Koshiego: "Po jakimś czasie i tak zaczniesz sobie mówić "Hej, znam ten głos", to nieuniknione :-)" Ostatnio mi się to zdarzyło z Working!! całkiem fajne, przyjemne anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 21:39, orzel286 napisał:

Chcesz mi zabrać sens życia? XD

[patrzy się na niego chwilę po czym wzdycha, daje ciasteczko i wzdycha jeszcze raz] Wiesz, nie powinienem się na ciebie złościć, jeśli to jest twój sens życia [wzdycha znowu]

Dnia 08.03.2010 o 21:39, orzel286 napisał:

Tak na serio - recenzując (dobra za duże słowo - "oceniając"
chyba brzmi lepiej :|) cokolwiek (mniejsza o to, że nie oglądnąłem w całości ani jednej
z dropniętych przez siebie serii - całe szczęście nie mam takiego obowiązku [w tym miejscu
wstaw wyrazy współczucia dla twórców "kaszanki zone" :|] - nie chcę umrzeć z nudów :P)
moja przyzwoitość ogranicza się tylko do tego, że nie bluzgam na forum (bo pod nosem
to nałogowo :|). Z tolerancją u mnie różnie :P

Wiesz nie trzeba bluzgać żeby uznać wypowiedź za niegrzeczną :-P Ale seriously nie oglądasz serii i już ją oceniasz ? To ciekaw jestem co cię przy LoGH trzymało skoro podobno początek taki znowu świetny nie jest, a dopiero później się robi ciekawie. Ja przekopałem się przez ponad 20 odcinków GaoGaiGar żeby dotrzeć do prawdziwej miodności, a ty nawet paru odcinków zdzierżyć nie potrafisz... w sumie to ty chyba po prostu nie lubisz rzeczy lekkich, słodkich, emocjonalnych etc.

Dnia 08.03.2010 o 21:39, orzel286 napisał:

Z moją sklerozą!? I wogle głuchy jak pień jestem :D Będą to musiały być głosy spełniające
2 warunki: 1) zapamiętałem go 2) rozpoznałem. Czyli "Hej, znam ten głos" trafi się pewnie
jak będę coś riłoczował :D

Nie martw się jeszcze parę lat i będzie po nazwiskach seiyuu o postaciach mówił XD Swoją drogą zabawny fakt, podobno Narrator Hayate no Gotoku Boi się Marii, Norio Wakamoto boi się Marii... przetraw to, Maria to straszna kobieta jest XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 21:48, Hubi_Koshi napisał:

[patrzy się na niego chwilę po czym wzdycha, daje ciasteczko i wzdycha jeszcze raz]

Dla mnie? Zamów mi lepiej pizzę ok? :D

Dnia 08.03.2010 o 21:48, Hubi_Koshi napisał:

Wiesz nie trzeba bluzgać żeby uznać wypowiedź za niegrzeczną :-P Ale seriously nie oglądasz
serii i już ją oceniasz ? To ciekaw jestem co cię przy LoGH trzymało skoro podobno początek
taki znowu świetny nie jest, a dopiero później się robi ciekawie.

Pierwsze wrażenie, pierwsze wrażenie! :] Poza tym - z reguły szybko stwierdzam, czy seria ma... MOC(?) i mnie wciągnie, czy nie.
Co do LotGH - może dlatego, że: lubię rtsy, maniakalnie grałem w homeworlda i wogle mam hyzia na punkcie działań wojennych (zwłaszcza z II WŚ)?

Dnia 08.03.2010 o 21:48, Hubi_Koshi napisał:

w sumie to ty chyba po prostu nie lubisz rzeczy lekkich,
słodkich, emocjonalnych etc.

Hm... Ciężko powiedzieć :| Zwłaszcza z tymi ostatnimi - np płakałem za każdym razem kiedy widziałem scenę z

Spoiler

Robin wołającą do Luffyego i s-ki, że chce z nimi pływać dalej,

a z drugiej strony nie uroniłem ani jednej łezki na pogrzebie własnej babci (!!!), że o pogrzebach innych osób nie wspomnę - taki ze mnie dziwny typ :/

Dnia 08.03.2010 o 21:48, Hubi_Koshi napisał:

Swoją
drogą zabawny fakt, podobno Narrator Hayate no Gotoku Boi się Marii, Norio Wakamoto boi
się Marii... przetraw to, Maria to straszna kobieta jest XD

Myślę, że powinien wezwać swoją flotę - w końcu narrator= Norio Wakamoto= Oskar von Reuenthal :D Czyli nie ma czego się bać - nawet bez floty

Spoiler

(radzenie sobie całkiem sprawnie z Schenkoppem w pojedynku to niezły wyczyn! no i wogle Reuenthal to niesamowity twardziel - jak to szło? "dlaczego krzyczysz? to w końcu ja zostałem ranny," "wolę umrzeć w mundurze, niż na stole operacyjnym" - czy cuś takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, obejrzałem początek a coś z bardziej realistycznych klimatów? ;) Nie no, dobra. Przeżyje że 10latek jest nauczycielem, uczy nastolatki i jest magiem(<lol>) ale... jeśli masz jakiś inny tytuł jeszcze w głowie zawierający romanse, komedie i ecchi to podawaj. Będę wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 22:12, Infes napisał:

Heh, obejrzałem początek a coś z bardziej realistycznych klimatów? ;) Nie no, dobra.
Przeżyje że 10latek jest nauczycielem, uczy nastolatki i jest magiem(<lol>) ale...
jeśli masz jakiś inny tytuł jeszcze w głowie zawierający romanse, komedie i ecchi to
podawaj. Będę wdzięczny ;)

Nienienienienie, tego się Nie Ogląda. To się CZYTA. Anime jest tak skopane że od tego należy trzymać się Z DALEKA. Należy czytać mangę :-) W ostateczności możesz obejrzeć Negima!? Mhm... Hanaukyo Maid Tai, wspomniane To-Love-ru, Umi no Misaki (bardzo sympatyczna i ciepła haremówka, przy czym to Seinen więc można się spodziewać czegoś więcej niż w zwykłych haremówkach :-3) Rosario + Vampire było już wspomniane (miodna seria, świetne walki, wspaniałe kobitki, szczególnie Moka-san (nie mylić z Moką-chan) no i bohater który badassieje gdzieś w środku serii. Co dalej... Omamori Himari (o chłopaku który nagle zdobył sobie harem supernaturalnych kobitek. Oj... wymieniłem same mangi (Himari ma anime, ale lepsza jest manga, a Rosario szybko zbacza z histori przedstawionej w mandze na rzecz komedii)
Jeszcze co do Negimy, oblookaj i zdecyduj, Nikt komu poleciłem tą mangę jak do tej pory nie narzekał, a było tego już chyba z 7-8 luda.
http://www.youtube.com/watch?v=PuwCaQM61RA
http://www.youtube.com/watch?v=cOVgS2nUGUo
http://www.youtube.com/watch?v=Yj4tBhNz9Ls
http://www.youtube.com/watch?v=RwP35CneOcM&feature=related
Sporo spoilerów, ale wyciągam najcięższe armaty więc mam nadzieję że mnie zrozumiesz :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 22:12, Infes napisał:

Heh, obejrzałem początek a coś z bardziej realistycznych klimatów? ;) Nie no, dobra.
Przeżyje że 10latek jest nauczycielem, uczy nastolatki i jest magiem(<lol>) ale...
jeśli masz jakiś inny tytuł jeszcze w głowie zawierający romanse, komedie i ecchi to
podawaj. Będę wdzięczny ;)


NIE OTWIERAJ LINKÓW OD HUBIEGO! Dla niego oczywista oczywistość jest taka, że mangę czyta (i anime ogląda) się w ten sposób (po kolei):
-wizyty na jutubie w celu poznania najbardziej awesome momentów
-przeczytanie ostatniego chaptera
-oglądnięcie spoilerów następnego
-przejrzenie streszczenia całej historii
-nolifowanie na tvtropes danej serii
-czytanie od ostatniego chaptera do początkowego po raz pierwszy

I pomiędzy każdym z tych punktów jest oczywiste spoilerowanie na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 22:40, Buhahahahaha napisał:

I pomiędzy każdym z tych punktów jest oczywiste spoilerowanie na forach.

Zrozum, ja się tu spotkałem Z OPOREM, więc muszę go zdusić Ciężką Artylerią... poza tym po najnowszych chapterach zapas Awesomu jest tak dużo że ciężko go będzie wyczerpać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 22:26, Hubi_Koshi napisał:


WTF? Czy to co moje oczy widzą to jest honto true? Negima MW jest ANIMATED?!?!?
A jeśli jeszcze nie jest to kiedy będzie? Czemu ja o tym nic nie wiem?

Przez te trailerki i openingi to mi się tylko chętka na powtórne przeczytanie Negimy zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 22:48, Hubi_Koshi napisał:

> I pomiędzy każdym z tych punktów jest oczywiste spoilerowanie na forach.
Zrozum, ja się tu spotkałem Z OPOREM, więc muszę go zdusić Ciężką Artylerią... poza tym
po najnowszych chapterach zapas Awesomu jest tak dużo że ciężko go będzie wyczerpać :-)


Ale aż tyle?!?!? Człowiek może od tego przedawkować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:01, Latniak napisał:

WTF? Czy to co moje oczy widzą to jest honto true? Negima MW jest ANIMATED?!?!?
A jeśli jeszcze nie jest to kiedy będzie? Czemu ja o tym nic nie wiem?

Spoiler

Mhm zobaczmy. Jak na razie masz trzy OVA Ala Alba Shiroki no Tsubasa (zanimowany jest ten Breather Arc między School Festival a Magical World i jest Mo Hitotsu no Sekai, docelowo mają być 4 OVA, na razie są dwie, pierwsza to wyjazd do Walii i Incydent w Gateporcie, druga to to co robili Negi i Chachamaru od obudzenia się Negiego po Gateport Incident do spotkania z Kotarou i krótkiego z nim "sparringu" gdy Negi spalał dodatkową magię jaka w nim została po leczeniu od Konoki. Podobno jeśli sprzedaż będzie dobra dostaniemy film kinowy, no i obiło mi się o uszy że Yue i jej przygody w Ariadne dostaną własną OVA. Poza tym masz jeszcze OVY Haru i Natsu, pierwsza to zmodyfikowana wycieczka na południowe wyspy po tym jak Negi i Asuna się pokłócili, Natsu to Full-Original Shafta, jeden wielki odcinek w zwariowanej łaźni. No i Negima!? te same postacie, całkiem inna fabuła. Kreska bardzo dobra, ale cała seria ogólnie mocno zwariowana

Dnia 08.03.2010 o 23:01, Latniak napisał:

Przez te trailerki i openingi to mi się tylko chętka na powtórne przeczytanie Negimy
zrobiła.

Wiem mi też :-) To jest manga którą mogę re-readować i re-readować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:02, Buhahahahaha napisał:

Ale aż tyle?!?!? Człowiek może od tego przedawkować!!

[patrzy na to co dał i pociera brudkę] Mhm... naprawdę myślisz że nieco przesadziłem ? Nie ma tego w sumie tak wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:09, Hubi_Koshi napisał:

[patrzy na to co dał i pociera brudkę] Mhm... naprawdę myślisz że nieco przesadziłem ? Nie ma tego w sumie tak wiele.

Też mam takie wrażenie... IMO albo bardzo się hamowałeś albo też nie miałeś pod ręką linków do porządnej ilości materiałów bo nawet mi się zdarza zaspoilerować więcej XD
Tak BTW - kiedy ma wyjść 3 ep Hitotsu no Sekai ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:31, Karharot napisał:

Też mam takie wrażenie... IMO albo bardzo się hamowałeś albo też nie miałeś pod ręką
linków do porządnej ilości materiałów bo nawet mi się zdarza zaspoilerować więcej XD

No Baa, jakby chwilę dłużej poszperał to bym dowalił jakąś ciężką mieszankę z Rakanem :-3 Może trochę Adult-Negiego na randkach z dziewczynami, no i żałuje że usunęli z youtube to AMV z Negim Całującym Terminatorem XD

Dnia 08.03.2010 o 23:31, Karharot napisał:

Tak BTW - kiedy ma wyjść 3 ep Hitotsu no Sekai ?

Lessee, wikipedia twierdzi że 17 Maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:09, Hubi_Koshi napisał:

> Ale aż tyle?!?!? Człowiek może od tego przedawkować!!
[patrzy na to co dał i pociera brudkę] Mhm... naprawdę myślisz że nieco przesadziłem
? Nie ma tego w sumie tak wiele.


Może dla was, ale to jest jego PIERWSZE (nie któryś tam (typu weź 3 cyfrową liczbę i podnieś ją do potęgi, jak wasze)) spotkanie z takim CZYMŚ, zlituj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:35, Buhahahahaha napisał:

Może dla was, ale to jest jego PIERWSZE (nie któryś tam (typu weź 3 cyfrową liczbę i
podnieś ją do potęgi, jak wasze)) spotkanie z takim CZYMŚ, zlituj się.

No właśnie i trzega go OGŁUSZYĆ Awesome''em, tak żeby nie był w stanie myśleć o niczym innym tylko Negimie. Jak mawiają Orki MORE DAKKA, co można przetłumaczyć mniej więcej jako "There is no kill like OVERKILL"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:35, Hubi_Koshi napisał:

no i żałuje że usunęli z youtube to AMV z Negim Całującym Terminatorem XD

Usunęli? Why? Za hadcorowy był dla nich> XD

Dnia 08.03.2010 o 23:35, Hubi_Koshi napisał:

Lessee, wikipedia twierdzi że 17 Maja.

:(
Ktoś jeszcze oprócz mnie ma wrażenie że MW arc powinien być przerobiony w 26 odcinkową serię z epkami emitowanymi co tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 23:37, Hubi_Koshi napisał:

> Może dla was, ale to jest jego PIERWSZE (nie któryś tam (typu weź 3 cyfrową liczbę
i
> podnieś ją do potęgi, jak wasze)) spotkanie z takim CZYMŚ, zlituj się.
No właśnie i trzega go OGŁUSZYĆ Awesome''em, tak żeby nie był w stanie myśleć o niczym
innym tylko Negimie. Jak mawiają Orki MORE DAKKA, co można przetłumaczyć mniej więcej
jako "There is no kill like OVERKILL"


Ale co jeśli nie wyczujesz, kiedy przekroczysz granicę? Potem gostek dostanie szaiby, pójdzie i będzie inktancje robił, albo próbował Pactio zrobić z dziewczynami z klasy, spytają się go "kto ci to zrobił?!?!", a on "NEGI HUBI NEGI HUBI NEGI HUBI"... I CO WTEDY, HUH?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się