Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2010 o 07:52, Karharot napisał:

Mimo wszystko przynajmniej ten o Tomoyo lepiej jest obejrzeć po zakończeniu Clannada
bo niektóre elementy z jej arca trafiają do anime (np. to jak sobie nawzajem z Tomoyą
pomagają).

Choć jeśli nie czytało się VN to nie wyłapie tych rzeczy tak więc, nie ma to aż takiego znaczenia. Choć fakt OVA najlepiej jest zobaczyć po zakończeniu pierwszej serii

Dnia 09.03.2010 o 07:52, Karharot napisał:

Odcinek o Kyou wypadł między innymi tak słabo w porównaniu z VN ponieważ jej
arca nijak nie dało się skrzyżować z tym poświęconym Nagisie i praktycznie całość musiała
być upchnięta w jednym epku co źle się odbiło na jakości.

Za dużo materiału za mało czasu. Jej ścieżki kompletnie nie udało by się wpleść wątek główny bo w końcu w całości opiera się ona na Ryou i Kyou oraz najbardziej z wszystkich innych skupia się na romansie. A to OVA mogło by być naprawdę niezłe gdyby tylko były to co najmniej 3 odcinki lub chociaż jeden godzinny. Tak za dużo się dzieje i jeśli ktoś nie zna orginału to może mieć drobne problemy z połapaniem się w sytuacji. Bo niektóre momenty biorą się w zasadzie z nikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 08:27, Karharot napisał:

Jeśli podobało ci się AS to obejrzyj też sobie H2O ~Footprints in the Sand~ :)


Obejrzę, ale najpierw muszę skończyć Nanę i obejrzeć Code Geass :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 02:02, Karharot napisał:

Na DeviantArta prawie codziennie :) Tyle że zawsze wyszukuje czegoś konkretnego i nigdy
jeszcze nie trafiłem na tak duży zbiór artów w takiej jakości pochodzących do tego od
jednej osoby...

No to będę musiał pamiętać na przyszłość żeby ci podrzucać linki do fajnych artystów :-)
http://morganagod.deviantart.com/
http://transfuse.deviantart.com/
Dorzuciłem jeszcze jeden w mailu bo trochę niewypada podrzucać moderatorowi takich rzeczy XD

Dnia 09.03.2010 o 02:02, Karharot napisał:

Są :) Gdyby nie one to w tym świecie nie byłoby praktycznie nic wartościowego.

Otototototo, prawdę prawi, Piwo mu postawić :-3
Btw. Check Your E-Mail :-3 Wiem jestem upierdliwy, powiedz tylko że nie chcesz to przestanę.
Tym razem Rozmowa Hayate z Ishidą po zakończeniu A''s i komiczna sytuacja gdzie widzisz pijaną Admirał Letti (tą koleżankę Lindy w okularach) oraz wzruszająca scena gdy Fate zgadza się dołączyć do Hallaoun Family :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 17:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Czy Coby zmierzy się w póxniejszej części mangi z Luffy''im?

Owszem, ale nie wytrzyma w walce nawet pół minuty ^^; Co nie zmienia faktu że zmiana z małego nic-nie-mogącego dzieciaka na Badassa-to-be który potrafi używać Soru to już coś.
http://www.youtube.com/watch?v=qhlcUYpUKV4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sora no Woto ep. 10

Spoiler

No to wszystko zaczyna być jasne. Rio jest następczynią tronu, odchodzi z fortecy, daję trąbkę Kanacie itd.



Ogólnie rzecz biorąc w ostatnich 2-3 odcinakch widać znaczne polepszenie się tego anime. To już da się oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 18:06, Hubi_Koshi napisał:

Owszem, ale nie wytrzyma w walce nawet pół minuty ^^; Co nie zmienia faktu że zmiana
z małego nic-nie-mogącego dzieciaka na Badassa-to-be który potrafi używać Soru to już
coś.
http://www.youtube.com/watch?v=qhlcUYpUKV4


On ma różowe włosy xD? ej, no całkiem nieźle jak na niego, poki co ciapa z niego niezła i komiczne jest to że teraz razem współpracują ciągle mając świadomość, ze staną kiedyś przeciwko sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 18:25, Ichibanboshi-kun napisał:

On ma różowe włosy xD? ej, no całkiem nieźle jak na niego, poki co ciapa z niego niezła
i komiczne jest to że teraz razem współpracują ciągle mając świadomość, ze staną kiedyś
przeciwko sobie :D

W końcu tak to już jest z Marinesami i Piratami :-) Zresztą bycie po przeciwnych stronach barykady nie przeszkadza tu lubić i mieć szacunek dla przeciwnika. Coby nawet obiecał że stanie się Admirałem, na razie szanse jego na to są dość marne, ale w ciągu paru miesięcy osiągnął całkiem niezłe wyniki więc kto wie, kto wie co osiągnie później w serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem pierwszego Mobile Suit Gundam, a teraz zabieram się za serię Zeta. Dalej planuję obejrzeć ZZ (który z tego co wyczytałem jest nieco luźniejszą kontynuację poprzednich) i film Char''s Counterattack (który o ile dobrze mi wiadomo, kończy historie Amuro i Chara). I stąd moje pytanie - czy po tych wymienionych seriach warto dalej oglądać wszystkie OVA z UC w kolejności tak jak one wychodziły czy lepiej trzymać się jakiejś chronologii? Chodzi mi głównie o to, aby przypadkiem nie umknęła wiedza na temat pewnych wydarzeń czy jakieś smaczki oraz czy istnieją jakieś serie, które lepiej pominąć.

Na razie z pierwszej serii jestem w miarę zadowolony (chociaż mimo wszystko nadal preferuję nowsze Seed czy 00). Wizja pewnych technologii mocno się zestarzała, ale i tak jest dobrze, biorąc pod uwagę wiek serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 17:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Czy Coby zmierzy się w póxniejszej części mangi z Luffy''im?


Czyżby nowy wierny nam przybył? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:29, Alamut napisał:

Czyżby nowy wierny nam przybył? ^^

Na razie siedźmy cicho, przytakujmy i przyjaźnie się uśmiechajmy co by się nie zniechęcił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Na razie siedźmy cicho, przytakujmy i przyjaźnie się uśmiechajmy co by się nie zniechęcił
:-)

<Chowa komunały i aparaturę prania mózgu> Oki doki jak mawiał Dr Lecter ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:29, Alamut napisał:

> Czy Coby zmierzy się w póxniejszej części mangi z Luffy''im?

Czyżby nowy wierny nam przybył? ^^


Ja jestem na 60 odcinku i oglądam sobie jak znajdę chwilę czasu i chęci :) One Piece jest naprawdę dobrym anime i godnym polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:45, SiDi napisał:

Ja jestem na 60 odcinku i oglądam sobie jak znajdę chwilę czasu i chęci :) One Piece
jest naprawdę dobrym anime i godnym polecenia.

O aż dwóch nowych wiernych i nawet nie były potrzebne ogień i miecz ^^ 60? Hm...To ten filler ze smokami? Jak tak to niedługo się uzależnisz bo zaraz zacznie się chyba najdłuższy arc w serii (podzielony oczywiście na mini arci), który przedstawi Ci kilka z najciekawszych i najbardziej badassowych postaci One Piece. Powiem tyle: oczekuj krokodyla i kowbojki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:50, Alamut napisał:


O aż dwóch nowych wiernych i nawet nie były potrzebne ogień i miecz ^^ 60? Hm...To ten
filler ze smokami? Jak tak to niedługo się uzależnisz bo zaraz zacznie się chyba najdłuższy
arc w serii (podzielony oczywiście na mini arci), który przedstawi Ci kilka z najciekawszych
i najbardziej badassowych postaci One Piece. Powiem tyle: oczekuj krokodyla i kowbojki
;]


Już za mną ten filler. Jestem na studiach i w tym semestrze mam sporo laborek i projektów, więc jak obejrzę 1 odcinek tygodniowo One Piece to jest dobrze ;] Ale naprawdę podoba mi się anime.
W sumie Bleach na początku (do 60 odcinka, do końca z Aizenem) mnie się naprawdę podobał, było to jedno z moich ulubionych anime, ale aktualnie - przez fillery i to jak się dłużą odcinki - to mnie tylko irytuje i czytuję ino mangę. Mam nadzieję, że na One Piece się tak nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:57, SiDi napisał:

Już za mną ten filler. Jestem na studiach i w tym semestrze mam sporo laborek i projektów,
więc jak obejrzę 1 odcinek tygodniowo One Piece to jest dobrze ;] Ale naprawdę podoba
mi się anime.

Ah One Piece + Studia, ja miałem nieszczęście poznać One Piece przed sesją poprawkową, miałem za to "szczęście" że miałem bardzo słabe łącze i nie mogłem za wielu odcinków obejrzeć dziennie ^^; 60 mówisz (sprawdza) Aaaa czyli już niedługo, już bardzo niedługo Grand Line, Ach tam to się dopiero zacznie jazda :-) Jak się podobała historia Nami ?
Co do fillerów, raczej nikłe szanse na to że się zawiedziesz. W porównaniu do Naruto i Bleacha w One Piece jest Najmniej odcinków fillerowych (mimo że ma Najwięcej odcinków), a niektóre są naprawdę fajne. Ten który obecnie oglądasz jest dość... kontrowersyjny.
1. Zoro nauczy się ciąć żelazo/stal dopiero później w serii
2. Admirałowie Marines są o wiele WIELE bardziej Badass niż ten grubas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 19:57, SiDi napisał:

Już za mną ten filler. Jestem na studiach i w tym semestrze mam sporo laborek i projektów,
więc jak obejrzę 1 odcinek tygodniowo One Piece to jest dobrze ;] Ale naprawdę podoba
mi się anime.

Nie mówię że masz obejrzeć wszystkie pozostałe odcinki naraz, studia maja pierwszeństwo ^^

Dnia 09.03.2010 o 19:57, SiDi napisał:

W sumie Bleach na początku (do 60 odcinka, do końca z Aizenem) mnie się naprawdę podobał,
było to jedno z moich ulubionych anime, ale aktualnie - przez fillery i to jak się dłużą
odcinki - to mnie tylko irytuje i czytuję ino mangę. Mam nadzieję, że na One Piece się
tak nie zawiodę.

Póki co nie zauważyłem takiej tendencji, ale anime niebezpiecznie zbliża się do mangi więc pomału zaczynam się obawiać o jakość w najbliższej przyszłości... Jedno jest jednak pewne - nic nie może być gorsze niż adaptacja Naruto -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 09.03.2010 o 20:00, Hubi_Koshi napisał:

Ah One Piece + Studia, ja miałem nieszczęście poznać One Piece przed sesją poprawkową,
miałem za to "szczęście" że miałem bardzo słabe łącze i nie mogłem za wielu odcinków
obejrzeć dziennie ^^; 60 mówisz (sprawdza) Aaaa czyli już niedługo, już bardzo niedługo
Grand Line, Ach tam to się dopiero zacznie jazda :-) Jak się podobała historia Nami ?
Co do fillerów, raczej nikłe szanse na to że się zawiedziesz. W porównaniu do Naruto
i Bleacha w One Piece jest Najmniej odcinków fillerowych (mimo że ma Najwięcej odcinków),
a niektóre są naprawdę fajne. Ten który obecnie oglądasz jest dość... kontrowersyjny.

1. Zoro nauczy się ciąć żelazo/stal dopiero później w serii
2. Admirałowie Marines są o wiele WIELE bardziej Badass niż ten grubas.


No, piraci są już w

Spoiler

żołądku wieloryba

więc jestem tak przy 62 odcinku ;D No ale studia + akademik = mało_anime ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się