Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Popieram przedmówców. Możesz spróbować Needless albo Zegapain. Kaze no stigma, samurai 7, Tales of the Abyss, Toaru Majutsu no Index, Utawarerumono, Zaro no "Tsukaima'
Mógłbyś podać twoją listę, to może byśmy ci coś ciekawego podpowiedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 03:49, Karharot napisał:

MSN! Mou Hitotsu no Sekai e05 - Mahou Shoujo Yue

Spoiler

http://img697.imageshack.us/img697/6893/mplayerc201012060224225.png
http://img716.imageshack.us/img716/4483/mplayerc201012060318355.png
Całkiem sympatyczny ep choć osobiście wolałbym coś z przygód samego Negiego (a konkretnie
jego walkę z Rakanem).
Ciekawe co zamierzają upchnąć w tym zakończeniu które ma wyjść w następnym roku.


Spoiler

[salutuje] Melduje się po obejrzeniu. Heh mi tam się bardzo podobało, epek miał taki... Klimacior, ciężko to opisać, ale idealnie wpasował się w moje gusta, i jeszcze ta akcja, ta tsunderowatość, ten STRIPPING (bielizna prawdziwie mistrzowsko narysowana), walka Yue z Dragon była miodna, uświadomiłem sobie że NAPRAWDĘ chcę więcej Yue. No i kiedy usłyszałem tą medyczkę mówiącą o Śmierci uczącej się w Ariadne... zgadnij kogo moja wyobraźnia wsadziła do ławki razem z resztą dziewczyn XD Ciekawe czy Śmierć Szczurów zostałby klasową maskotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]
Code Geass mam jak najbardziej za sobą. Seria, którą oglądałem z zapartych tchem i którą wspominam równie dobrze jak Macross Frontier. Huhu... przede mną zatem wyprawa w świat Soul Eater''a i FMA.

Anayami
Hm... ogólnie chodzi mi tutaj o krótkie i treściwe anime o tym fajnym motywie "od zera do bohatera" ;p. Obejrzałem tego troszkę (nie jakąś zastraszającą ilość, ale zawsze coś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 23:02, Morris12 napisał:

Hm... ogólnie chodzi mi tutaj o krótkie i treściwe anime o tym fajnym motywie "od zera
do bohatera" ;p. Obejrzałem tego troszkę (nie jakąś zastraszającą ilość, ale zawsze coś).

Hmm... od zera do bohatera powiadasz ?? W takim razie MUSISZ obejrzeć History''s Strongest Disciple Kenichi. Nie ma bardziej Od-Zerowej serii. Kenichi na początku to totalna i absolutna ciapa której nawet nerdowie dokuczają, każdy się nad nim znęca i uważa go za mięczaka, AŻ... poznaje Miu-san która uczy go pewnych podstaw sztuk walki, później prowadzi go do Dojo Ryozanpaku gdzie Kenichi poznaje 6tkę Mistrzów... reszta jest historią, bardzo bolesną dla Kenichiego historią, w porównaniu do tego co przechodzi Kenichi treningi Naruto i Ichigo to poobiednia drzemka. Ten facet regularnie zalicza ZGONY podczas treningu, ale zmienia go ów trening w niepowstrzymanego badassa który zamiecie każdym przeciwnikiem ziemię. Anime ma jakieś 50 odcinków czyli opowiada coś poniżej połowy historii mangi, historia pełna akcji, heroizmu, komedii, fanserivce''u i czego tylko dusza zapragnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MSN! Mou Hitotsu no Sekai e05 - Mahou Shoujo Yue

Dnia 08.12.2010 o 22:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

[salutuje] Melduje się po obejrzeniu. Heh mi tam się bardzo podobało, epek miał taki... Klimacior, ciężko to opisać, ale idealnie wpasował się w moje gusta,


Spoiler

Yuri + fanservice + mahou shojo z ciężkokalibrowymi zaklęciami (choć do Nanohy i jej dziewczyn to się nawet nie umywają)? XD

Dnia 08.12.2010 o 22:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

No i kiedy usłyszałem tą medyczkę mówiącą o Śmierci uczącej się w Ariadne... zgadnij kogo moja wyobraźnia wsadziła do ławki razem z resztą dziewczyn XD Ciekawe czy Śmierć Szczurów zostałby klasową maskotką.


Spoiler

A myślisz że czemu dałem jego (jak zawsze) uśmiechniętą fotkę? XD Przeczytanie Świata Dysku zmienia człowieka, teraz taki tekst zamiast kojarzyć się z czymś najgorszym co tylko możliwe kojarzy się z naprawdę porządnym gościem którego chciałoby się mieć w swojej klasie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 23:22, Karharot napisał:

MSN! Mou Hitotsu no Sekai e05 - Mahou Shoujo Yue

Spoiler

Yuri + fanservice + mahou shojo z ciężkokalibrowymi zaklęciami (choć do Nanohy i jej
dziewczyn to się nawet nie umywają)? XD


Spoiler

EX-ACT-LY, no i jeszcze ten taki... klimat tego miasta, taka odrobinka wiktoriańskości czy jak się to nazywało, przywołuje wspomnienia jednego anime o szkole dla dziewcząt które kiedyś widziałem, młodym będąc.

Dnia 08.12.2010 o 23:22, Karharot napisał:

Spoiler

A myślisz że czemu dałem jego (jak zawsze) uśmiechniętą fotkę? XD Przeczytanie Świata
Dysku zmienia człowieka, teraz taki tekst zamiast kojarzyć się z czymś najgorszym co
tylko możliwe kojarzy się z naprawdę porządnym gościem którego chciałoby się mieć w swojej
klasie XD


Spoiler

Zdecydowanie [kiwa głową] o swojej wpadce w rozmowie z kimś w której powiedziałem o Śmierci On już wspomniałem nie ?? Świat Dysku wykręca człowiekowi mózg na lewą stronę XD Czytam teraz Unseen Academicals (o Orku Nuttsie i Piłce Nożnej) i obawiam się że ani orki ani piłka nożna nie będą już dla mnie takie same XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MSN! Mou Hitotsu no Sekai e05 - Mahou Shoujo Yue

Dnia 08.12.2010 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

EX-ACT-LY, no i jeszcze ten taki... klimat tego miasta, taka odrobinka wiktoriańskości
czy jak się to nazywało,


Spoiler

Mnie trochę drażnił ten niedokończony most (czy akwedukt czy co to tam było) w tle, ale poza tym miasto było sympatyczne (choć gdybym miał się do tamtego świata wybrać na zwiedzanie to zacząłbym od Nowej Ostii (i być może przy okazji Starej ale tylko pod warunkiem że już zostałaby oczyszczona ze wszelkich nieprzyjaznych turystyce elementów) :)

Dnia 08.12.2010 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

przywołuje wspomnienia jednego anime o szkole dla dziewcząt które kiedyś widziałem, młodym będąc.


Spoiler

Little Princess Sarah może?

Dnia 08.12.2010 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Zdecydowanie [kiwa głową] o swojej wpadce w rozmowie z kimś w której powiedziałem o Śmierci On już wspomniałem nie ??


Dnia 08.12.2010 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Świat Dysku wykręca człowiekowi mózg na lewą stronę XD


Spoiler

Eee, nie. Planescape ze swoim rodzącymi alejkami wykręcał człowiekowi mózg, Discworld jedynie człowieka edukuje i leczy z niesprawiedliwych uprzedzeń (bo co Śmierć jest winny temu że większość ludzi spotyka go zaraz po nieprzyjemnych przeżyciach?) :)

Dnia 08.12.2010 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Czytam teraz Unseen Academicals (o Orku Nuttsie i Piłce Nożnej) i obawiam się że ani orki ani piłka nożna nie będą już dla mnie takie same XD


Spoiler

Ja ostatnio przerabiałem Jingo, do najnowszych tomów jeszcze mi daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemierzając czeluście internetu w poszukiwaniu info o nadchodzącym zimowym sezonie anime natknąłem się na parę tytułów, których na wcześniej wrzucanej liście nie było. Poszperałem trochę i znalazłem listę na której były, to się postanowiłem podzielić :)
Z czego obejrzeć zamierzam:
Kimi ni Todoke 2
Beelzebub
Onii-chan no Koto...
Do tego może jeszcze (się zobaczy):
Kore wa Zombie desu ka?
Mahou Shoujo Madoka Magica

20101209120701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 12:07, heyboy napisał:

Przemierzając czeluście internetu w poszukiwaniu info o nadchodzącym zimowym sezonie

Listę z 27 już dawałem ;)
A jakby kogoś interesowało to jest już chart na wiosnę. Nic specjalnego ale na pewno lepiej niż na nadchodzącą zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 12:29, Tohno napisał:

A jakby kogoś interesowało to jest już chart na wiosnę. Nic specjalnego ale na pewno
lepiej niż na nadchodzącą zime.

To musiałem przeoczyć. Zaraz sobie zerknę na wiosnę.

EDIT: Rozpiski nadchodzącego sezonu można by wrzucać do przypiętego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę spóźniona odpowiedź ale cóż

Dnia 08.12.2010 o 23:02, Morris12 napisał:

[...]
Code Geass mam jak najbardziej za sobą. Seria, którą oglądałem z zapartych tchem i którą
wspominam równie dobrze jak Macross Frontier.

Fajnie że miło wspominasz serie do obejrzenia których cię nakłoniłem ;)

Dnia 08.12.2010 o 23:02, Morris12 napisał:

Huhu... przede mną zatem wyprawa w świat
Soul Eater''a i FMA.

Przyłączam się do polecania tych serii. FMA Brotherhood to mistrzostwo. Soul Eater jest bardzo fajny do około 30 epka, potem troszkę słabnie ale obejrzeć warto.

Dnia 08.12.2010 o 23:02, Morris12 napisał:

Anayami
Hm... ogólnie chodzi mi tutaj o krótkie i treściwe anime o tym fajnym motywie "od zera
do bohatera" ;p. Obejrzałem tego troszkę (nie jakąś zastraszającą ilość, ale zawsze coś).

To ja jeszcze od siebie dorzucę Claymore. 26 epków, więc niedużo. Dosyć krwawe dark fantasy ale to nadal shonen. "Od zera do bohatera" jak najbardziej tu jest, choć z początku może na to nie wyglądać :)
Fajny AMV z piosenką z endingu na zachętę: http://www.youtube.com/watch?v=nszi3OF4DrU

Hubi & Karharot -> O jak fajnie, piąty ep Mou Hitotsu no Sekai. Biorę się za oglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 22:36, diablolod napisał:

> Mam takie pytanie: co znaczy zwrot "doki doki" xD

a co, hentaica obejrzales? :]


Nie w Psyrenie było to się zdziwiłem :D

@up

Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:15, ziptofaf napisał:

wszystkie utwory w wykonaniu Tuengxx''a, po prostu arcydzieło ;)

Fakt trochę odkopuje, ale kupiłbym jego płytę jakby takową wydał^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 18:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Nowy Arc blicza jest ekscytujący ^^

Co, gdzie,jak? Czyżbyśmy czytali inną mangę? Obecni akcja się wolno rozkręca i fajerwerków ani innych wybuchów nie ma. Nie ma specjalnie, też na co narzekać ani chwalić(mówiąc w miarę obiektywnie)Chyba że porównujesz do Aizen arcu... w takim razie teraz jest naprawdę ekscytująco :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 20:49, nightfaler napisał:

Fakt trochę odkopuje, ale kupiłbym jego płytę jakby takową wydał^^


Wydał. I to niejedną, na Amazonie widziałem ;) Wystarczy przeglądnąć jego utwory, gdzieś tam podawali tytuł (napisany "krzaczkami" więc sam go nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 20:56, qrex napisał:

Co, gdzie,jak? Czyżbyśmy czytali inną mangę? Obecni akcja się wolno rozkręca i fajerwerków
ani innych wybuchów nie ma. Nie ma specjalnie, też na co narzekać ani chwalić(mówiąc
w miarę obiektywnie)Chyba że porównujesz do Aizen arcu... w takim razie teraz jest naprawdę
ekscytująco :P


Zależy co kto lubi, fajerwerki mnie odpychają, dlatego taki stan rzeczy mi odpowiada, na początku też fajerwerków nie było, a teraz przynajmniej pojawia się coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się