Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Tak sobie czytam Psyrena (swoją drogą genialna manga), i co widzę? Wyrmę z Diuny :D Nie wiedziałem że Japończycy wspierają się na zagranicznych książkach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 18:48, necron1501 napisał:

Tak sobie czytam Psyrena (swoją drogą genialna manga), i co widzę? Wyrmę z Diuny :D
Nie wiedziałem że Japończycy wspierają się na zagranicznych książkach ^^

Zajrzyj do Negimy :-3 Taki np. Code of the Lifemaker to tytuł książki James''a P. Hogana, a grupa z któą wędrowała Nodoka jest nazwana po postaciach z Inherit the Stars tego samego autora. No, ale Akamatsu to geniusz więc co się dziwić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 18:48, necron1501 napisał:

Tak sobie czytam Psyrena (swoją drogą genialna manga), i co widzę? Wyrmę z Diuny :D Nie wiedziałem że Japończycy wspierają się na zagranicznych książkach ^^

A Evangelion? XD W całej masie japońskich produkcji można znaleźć nazwy (i często jedynie nazwy) zaczerpnięte z zachodu :)
BTW - Psyren właśnie dzisiaj się zakończył, ale pewnie już to wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 19:25, Karharot napisał:

> Tak sobie czytam Psyrena (swoją drogą genialna manga), i co widzę? Wyrmę z Diuny
:D Nie wiedziałem że Japończycy wspierają się na zagranicznych książkach ^^
A Evangelion? XD W całej masie japońskich produkcji można znaleźć nazwy (i często jedynie
nazwy) zaczerpnięte z zachodu :)
BTW - Psyren właśnie dzisiaj się zakończył, ale pewnie już to wiesz ;)


Niestety wiem ;( I prawdopodobnie kontynuacji nie będzie mam rację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 19:49, necron1501 napisał:

> Shiki #18
> Muahahahahahahahaha :D
> Genialnie , wręcz genialnie :D

O czym jest to anime ? :D


O tzw. Shiki :> Sprawdź to zobaczysz, na początku jest to tajemnicą (chociaż pewnie każdy się kapnął o co chodzi po pierwszym odcinku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 19:42, MisticGohan_MODED napisał:

Shiki #18
Muahahahahahahahaha :D
Genialnie , wręcz genialnie :D


Co jest w tym odcinku genialnego, bo jakoś nic nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 19:42, necron1501 napisał:

Niestety wiem ;( I prawdopodobnie kontynuacji nie będzie mam rację ?

Nie wygląda na to, wszystkie wątki zostały zakończone więc nie miałoby to sensu.
Jeśli chcesz czegoś nieco podobnego to zabierz się za Gantz (z tym że to seinen nie shounen więc i klimat jest cięższy i jatki są większe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 20:14, Piotrbov napisał:

Co jest w tym odcinku genialnego, bo jakoś nic nie zauważyłem.


Spoiler

To w jaki sposób Ozaki sensei robi z Chizuru frajera i to, jak Atsuchi ucieka przed swoim wściekłym ojcem. :P



Ale i tak odcinek urwali w najlepszym momencie. D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 20:14, Piotrbov napisał:

Co jest w tym odcinku genialnego, bo jakoś nic nie zauważyłem.


Jak to nie ma nic genialnego? A ten

Spoiler

TOSHIO OWNAGE TIME

? :) Kurde, ten odcinek był przezarąbisty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak sobie czytam Psyrena (swoją drogą genialna manga), i co widzę? Wyrmę z Diuny :D Nie wiedziałem że >Japończycy wspierają się na zagranicznych książkach ^^
Dokąd żeś się urwał przez na te 30 lat? Zatrzęsienie książek, filmów, seriali gier, mang, anime, wschodnich i zachodnich, nawiązuje do twórczości Franka Herberta (cykl książek obowiązkowy dla każdego, klasyka sf), występuje wymiana międzykulturowa. :D
Jak szukasz czegoś w stylu Diuny, to polecam Legend of the Galactic Heroes(anime, filmy i w ogóle). Sporo wspólnego mają. :3

Dnia 05.12.2010 o 19:42, necron1501 napisał:

Niestety wiem ;( I prawdopodobnie kontynuacji nie będzie mam rację ?

Nie będzie(no chyba, że ktoś zainwestuje w anime, to jeszcze marka może odżyć, troszkę backstory o paru wielu bohaterach by się przydało), chociaż autor całkiem zgrabnie zamknął serię. Według mnie trochę niepoprawnie trafił do Shounen Jumpa, a Psyren jest właściwie takim seinenem - bycie shounenem go ograniczało, gdyż mógłby właściwie być czymś klasy GANTZ'a(również polecam, mangę, ale ostrzegam - to jedyna manga, która była dla mnie tak drastyczna, że prawie wyrzuciłem z siebie obiad). Pozostaje nam czekać na jego następną mangę gdzieś na wiosnę/lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 20:57, Karharot napisał:

> Niestety wiem ;( I prawdopodobnie kontynuacji nie będzie mam rację ?
Nie wygląda na to, wszystkie wątki zostały zakończone więc nie miałoby to sensu.
Jeśli chcesz czegoś nieco podobnego to zabierz się za Gantz (z tym że to seinen
nie shounen więc i klimat jest cięższy i jatki są większe).


Gantza mam gdzieś na liście, ale jeszcze musi poczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:17, Gol_Galad napisał:

>Tak sobie czytam Psyrena (swoją drogą genialna manga), i co widzę? Wyrmę z Diuny
:D Nie wiedziałem że >Japończycy wspierają się na zagranicznych książkach ^^
Dokąd żeś się urwał przez na te 30 lat? Zatrzęsienie książek, filmów, seriali gier, mang,
anime, wschodnich i zachodnich, nawiązuje do twórczości Franka Herberta (cykl książek
obowiązkowy dla każdego, klasyka sf), występuje wymiana międzykulturowa. :D
Jak szukasz czegoś w stylu Diuny, to polecam Legend of the Galactic Heroes(anime,
filmy i w ogóle). Sporo wspólnego mają. :3


Muszę zobaczyć, ale po ostatnich podanych tytułach, najpierw opróżnię poczekalnię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:08, Buhahahahaha napisał:

Jak to nie ma nic genialnego? A ten

Spoiler

TOSHIO OWNAGE TIME

? :) Kurde, ten odcinek
był przezarąbisty!


Ażżż, kurczę. Fakt. Jakoś mi się ten moment wyleciał z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macross Frontier: The False Songstress
Wydawałoby się, że filmy robione na podstawie serii TV są (w większości) co najwyżej dobrymi recapami. Pierwsza kinówka Frontiera udowadnia jednak, że można stworzyć arcydzieło na podstawie nakręconej już historii. Z oryginalnej fabuły serii został szkielet z najważniejszymi wydarzeniami, reszta scenariusza została napisana od nowa. Podczas seansu naprawdę czułem, że ktoś włożył wiele wysiłku w stworzenie od nowa spójnej historii, a nie zwykłego recapa. Poziom grafiki i animacji na najwyższym poziomie - przywilej kinówek i blu-rayów. ;) Masa CG-ków (VF-y,

Spoiler

Vajry

itp.) została ładnie zamaskowana filtrami i nie rzuca się tak w oczy, jak w TV. Audio też wypada świetnie, macrossowy j-pop (<3333) gra praktycznie co 5 minut. Film IMO ma tylko jedną wadę - druga część ukaże się dopiero pod koniec stycznia. :(
Ode mnie kinówka dostaje zasłużoną dyszkę. Mocny pretendent do tytułu filmu roku. Rzekłem. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś tytuły najlepiej anime complete albo które już ma 100+ odcinków . Nic uber popularnego co raczej już widziałem/oglądam. Ogólnie każdy rodzaj anime lubię. Nic co jest w 50 ostatnich stronach w tym temacie mnie nie zaskoczyło. Jak macie takie anime może być stare/nowe/niszowe/popularne podajcie tytuły być może nie oglądałem i z chęcią coś nowego zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 23:48, Lex napisał:

Macross Frontier: The False Songstress

/.../

O, już jest? ;) Będziesz na tyle miły by powiedzieć kto go przetłumaczył na angielski czy też może oglądałeś po japońsku?

@ Scar89
Żebyś ty tak chociaż podał jakąś listę co już widziałeś albo chociaż jakie anime do tej pory najbardziej ci się podobały to by było prościej... Tak na chybił trafił to ciężko coś polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 00:31, Scar89 napisał:

@ziptofaf

to dajesz na chybił trafił 5 tytułów i będę zadowolony


Z czego zapewne wszystkie widziałeś ;D No ale dobra, zobaczę co się da zrobić, 9 Anime z możliwie różnych gatunków, fakt że wszystkie są jednak dosyć znane.
Fullmetal Panic (wszystkie części) - boska komedia (zwłaszcza druga seria Fumoffu), miejscami nieco dramatu, mechy, akcja.
Soul Eater (co prawda manga jeszcze wychodzi ale Anime miało od pewnego momentu odrębną fabułę i już się skończyło) - jeden z ciekawszych i bardziej humorystycznych shounenów jakie miałem okazję oglądać.
Xam''d: Lost Memories - w sumie to ciężko mi opisać tą serię. Nietypowa fabuła, nietypowi bohaterowie. Do samego końca nie jest do końca wiadome co się dzieje. A i po zakończeniu nie jest się tego pewnym.
Toradora! - komedia romantyczna. Z naciskiem na słowo komedia. Zalety - bardzo ludzcy bohaterowie i relacje między nimi. Tego się nie ogląda. To się doświadcza.
Elfen Lied - seria której oceny wahają się od 1 do 10. Dla mnie Anime które obejrzeć trzeba.
Macademi Wasshoi! - w sumie to już jest klasyka gatunku jeśli chodzi o absurdalny humor. Jest tu wszystko - magia, technika, szalony biseksualny anioł, mistrzowie Moe...po prostu wszystko. Dość nijaki początek, za to rzeźnicki środek serii.
Seto no Hanayome - czyli co by było gdyby chłopak został zmuszony do ożenienia się z syreną...A jej rodzice to prawdziwa mafia ;)
Ergo Proxy - uczciwie przyznam, sam dopiero dzisiaj zacząłem oglądać tą serię po tym jak znalazłem ją na półce w Empiku. Ale zapowiada się co najmniej niesamowicie. Seria w klimatach science fiction i antyutopii.
Midori no Hibi - chłopak uznawany za bandytę i zakochana w nim bogata ale niezwykle nieśmiała dziewczyna. Jedno "małe" zjawisko nadprzyrodzone. Nie chcę w ogóle spoilerować ale po pierwszym odcinku będziesz wiedzieć czy ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się