Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2013 o 20:54, Piotrbov napisał:

Full Metal Panic? Fumoffu
A dodatkowo ta seria, ma najlepszy najlepszy odcinek ( który kiedykolwiek oglądałem ) z Onsen w roli głównej.

Taaa, zwłaszcza scena w której Shinji-kun miał okazję ujrzeć Sagarę z nieznanego mu dotąd punktu widzenia... XD
Nie zgodzę się jednak co do tego żeby to był najlepszy odcinek bo praktycznie wszystkie trzymają ten sam bardzo wysoki poziom :)
Na Souske''go i jego podejście do życia zawsze można liczyć XD
Tylko czemu obejrzałeś tą serię dopiero teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 21:27, Karharot napisał:

Nie zgodzę się jednak co do tego żeby to był najlepszy odcinek bo praktycznie wszystkie
trzymają ten sam bardzo wysoki poziom :)


Ja nie napisałem tego, że to jest najlepszy odcinek serii, tylko to, że to jest najlepszy odcinek ogólnie w anime ( jako wszystkie do tej pory obejrzane serie ), w którym motywem przewodnim jest Onsen, czyli oczywiście mam na myśli próby podglądania dziewczyn.

Dnia 03.03.2013 o 21:27, Karharot napisał:

Tylko czemu obejrzałeś tą serię dopiero teraz?


A jakoś znalazłem czas. Przez cały czas nikogo w domu nie było, więc mogłem podłączyć laptopa do dużego TV i zrobić maraton z Fumoffu z przerwami. I tak w jeden dzień cała seria zaliczona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namówiono mnie do ogladania anime. Obejżałem Claymore i mi się strasznie spodobało, ale za to męczę Death Note, które mi polecono. Strasznie to idzie. Proszę o polecenie czegoś w stylu Claymore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 21:31, Piotrbov napisał:

Ja nie napisałem tego, że to jest najlepszy odcinek serii, tylko to, że to jest najlepszy odcinek ogólnie w anime ( jako wszystkie do tej pory obejrzane serie ), w którym motywem przewodnim jest Onsen, czyli oczywiście mam na myśli próby podglądania dziewczyn.

A to przepraszam, źle zrozumiałem.

Dnia 03.03.2013 o 21:31, Piotrbov napisał:

A jakoś znalazłem czas. Przez cały czas nikogo w domu nie było, więc mogłem podłączyć laptopa do dużego TV i zrobić maraton z Fumoffu z przerwami. I tak w jeden dzień cała seria zaliczona ;)

Obejrzyj sobie jeszcze The Second Raid i OVĘ do niego, nie są tak zabawne jak Fumoffu (seria jest poważniejsza nawet od pierwszego FMP) ale wciąż ma swoje momenty ;) Możesz też poczytać mangę Full Metal Panic! Overload! która z kolei przegina w drugą stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 21:47, Karharot napisał:

A to przepraszam, źle zrozumiałem.


A jeśli bym musiał wybierać najlepszy odcinek, to prawdopodobnie postawiłbym na armię Bontów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 21:39, Fimbulvinter napisał:

Namówiono mnie do ogladania anime. Obejżałem Claymore i mi się strasznie spodobało, ale za to męczę Death Note, które mi polecono. Strasznie to idzie. Proszę o polecenie czegoś w stylu Claymore.

Jeśli szukasz czegoś w stylu Claymore to na myśl przychodzi przede wszystkim Berserk, oprócz tego dałoby się znaleźć jeszcze sporo innych pozycji ale najpierw przydałoby się żebyś sprecyzował pod jakim względem poszukiwana seria miałaby być podobna do Claymore - chodzi Ci przede wszystkim o akcję? Przygodę? Klimat fantasy? Coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat fanasy, najlepiej mroczny, fabuła moze być nieco dramatyczna, akcja mile widziana, ale proszę bez rozwalania planet mrugnięciem itp itd. Ogólnie fantasy, ale bez przegięć jeżeli chodzi o akcję. Nasłuchałem się trochę o tych Dragon Ballach, Naruto i Bliczach przez co bałem się do anime podchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 22:01, Fimbulvinter napisał:

Klimat fanasy, najlepiej mroczny, fabuła moze być nieco dramatyczna, akcja mile widziana, ale proszę bez rozwalania planet mrugnięciem itp itd.

Berserk będzie w sam raz :) Zacznij od niego a potem możesz też sprawdzić Utawarerumono oraz Fate/Zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 22:01, Fimbulvinter napisał:

Nasłuchałem się trochę o tych Dragon Ballach, Naruto i Bliczach przez co bałem się do anime podchodzić.

Wszystkie te serie zaliczają się shounenów czyli gatunku przeznaczonego dla nastoletnich chłopaków (konkretna kategoria wiekowa to w ich wypadku 13+). Berserk to seinen i jest przeznaczony dla dorosłych facetów, z kolei Utawarerumono, Fate/zero i Claymore są na pograniczu tych dwóch gatunków i są przeznaczone dla starszej młodzieży (17+).

Dnia 03.03.2013 o 22:01, Fimbulvinter napisał:

Jak domęczę Death Note to się biorę. Dzięki.

Jeśli zagłębiłeś się dalej niż na kilka odcinków w tą serię i się w nią nie wciągnąłeś to ją dropnij. Osobiście uważam DN za raczej przeciętne anime i nie polecam wmęczania go na siłę bo tak od 2/3 seria zaczyna się robić coraz słabsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli zagłębiłeś się dalej niż na kilka odcinków w tą serię i się w nią nie wciągnąłeś

Dnia 03.03.2013 o 22:20, Karharot napisał:

to ją dropnij. Osobiście uważam DN za raczej przeciętne anime i nie polecam wmęczania
go na siłę bo tak od 2/3 seria zaczyna się robić coraz słabsza.

Spoiler


Ogólnie to początek DN był świetny, ale zacząłem kecić nosem kiedy pojawił się drugi Kira, a kiedy główny bohater wyżekł się notesu to nie dałem rady i przestałem oglądać na kilka miesięcy. Do tego mam wrażenie, że serial ten powinien się skończyć po śmierci L. Myślę jednak, że obejrzę do końca z samej ciekawości jak to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 17:24, qwerty5712 napisał:

Wiadomość dla fanów Fairy Tail.
Serial kończy emisję :(
Ostatni odcinek tv będzie miał nr 175

Trochę dziwna decyzja kończyć w trakcie trwania arcu. Z drugiej strony anime jest bardzo blisko dogonienia mangi i nawet małymi fillerami trudno to powstrzymać. Ciekawe czy to tylko tymczasowa przerwa, czy może będzie tak jak z Bleachem, gdzie do dzisiaj panuje cisza na temat kontynuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 17:32, Arcling napisał:

Trochę dziwna decyzja kończyć w trakcie trwania arcu. Z drugiej strony anime jest bardzo
blisko dogonienia mangi i nawet małymi fillerami trudno to powstrzymać.

W tej chwili jest 30 chapterów zapasu, a manga jest chyba stosunkowo wolno animowana, 1,5-2 chaptery na odcinek, więc materiału spokojnie na jeden sezon jeszcze by starczyło. Zresztą dopiero co skończyli serię ~25 odcinków fillerów, więc jak już mieli urywać to powinni to zrobić przed tymi fillerami...

Dnia 04.03.2013 o 17:32, Arcling napisał:

Ciekawe czy to tylko tymczasowa przerwa, czy może będzie tak jak z Bleachem, gdzie do dzisiaj panuje
cisza na temat kontynuacji.

Anime Bleach przynajmniej miało jako takie zakończenie, tutaj chcą urwać w środku arcu z chamskim cliffhangerem co nie jest wesołe :/
Ja mam nadzieję, że kiedyś jednak będzie kontynuowane, sam Hiro Mashima ponoć wskazuje (choć nieoficjalnie), że to nie musi być koniec anime FT.
Na twitterze pisał podobno "Until the time comes, I cannot say something I''ve always wanted to say, even on Twitter. Please be patient and wait until the time comes for me to announce some good news."
http://i49.tinypic.com/2v2ftd1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore 136

Dnia 04.03.2013 o 18:49, Alamut napisał:

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Priscilla zaczyna być lekko overpowered?

Spoiler

Mówisz to teraz? Ponad 30 chapterów po tym jak rozdarła na strzępy 3 Abyssale nawet nie przybierając swojej przebudzonej postaci? XD
Nie za bardzo mi się podoba wyjaśnienie co do czynnika decydującego o poziomie siły. Gdyby jeszcze chodziło o nienawiść, agresję czy szleństwo ogólnie ale coś tak precyzyjnego jak nienawiść do Yom? Nie kupuję tego, autor mógł się lepiej postarać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się