Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Spoilery One Piece!!!

OMG! OMG!!! Ależ była walka. Luffy vs. Usopp. To było po prostu mistrzostwo. Wzruszyłem się kutwa! Usopp naprawdę dał niezłego czadu :)
Tak BTW: tak byłem ciekaw co wyniknie z tej walki a przez prawie 2 dni ciągle coś mi przeszkadzało żeby wreszcie obejrzeć ten odcinek... ale naprawę był super.
I tak sobie myślę że tego burmistrza mogła postrzelić Robin, no bo skoro nie było żadnych śladów.... Tylko dlaczego? Może to ten shishibukai który potrafi kontrolować ciała innych osób? No ale teraz czeka mnie walka Luffy vs. Franky...

Koniec Spoilerów


One Piece jest po prostu genialne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:13, takro123 napisał:

Wie ktoś może o kontynuacji Samurai Champloo?? czy to już koniec najlepszej według mnie Anime


Chyba nic nie zapowiada aby była jakaś kontynuacja...a jak ma być to nie jest mi o tym nic wiadomo :P.

Mnie ciekawi ,czy będzie kontynuacja The Melanholy Of Haruhi Suzumiya ;).Coś kiedyś mówił ,że ma być ,ale jakoś tej kontynuacji nie widzę xD.

No i ktoś może wie ,kiedy ma być trzeci tom Death Note??W zapowiedziach od dawna piszę ,że grudzień ,a tu już prawie połowa stycznia :P.Już wkurzyło mnie trochę czekania i zamówiłem 2 tomy FMA, 1 tom AMG i 1 tom Naruto :P.Szkoda ,że zaczynają mi się kończyć tomy GTO xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:19, Nertis napisał:

Mnie ciekawi ,czy będzie kontynuacja The Melanholy Of Haruhi Suzumiya ;).Coś kiedyś mówił ,że
ma być ,ale jakoś tej kontynuacji nie widzę xD.

Ja też nie widzę, a słyszałem że miała być koło września 2007. Kurcze, chętnie bym zobaczył co dalej. W pierwszej serii Kyon na końcu mówi coś że idzie powiedzieć Haruhi prawdę... Ciekawe czy naprawdę to zrobi i co z tego wyniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jupi jej dawno mnie nie było ;p ;] Więc postanowiłem (zainspirowany) napisać moje relacje z najnowszego odcinka anime Naruto...
Jednym słowem? STRASZNY. Jak można było to zepsuć? Czekałem na to tyle czasu (od przeczytania w mandze), a tu takie dno zrobili. Chyba ostatecznie podaruje sobie anime... Byle do końca z mangą ;]

Mam też pytanie odnośnie GTO. Mianowicie chodzi o to czy jest ktoś kto obejrzał i przeczytał, i czy mógłby zdać relacje co lepsze? Może takie samo? Jakieś inne wątki? ;] Warto kupić mangę? Nertis to też po nie kąt do Ciebie ;] Czy jeszcze nie zacząłeś czytać? ;p ;]

Pozdrawiam i Bywajcie ;p ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:43, Kosmitus napisał:

Ja też nie widzę, a słyszałem że miała być koło września 2007. Kurcze, chętnie bym zobaczył
co dalej. W pierwszej serii Kyon na końcu mówi coś że idzie powiedzieć Haruhi prawdę... Ciekawe
czy naprawdę to zrobi i co z tego wyniknie ;)


Grr...zaczynam się złościć <groźna minka>.Co do tego motywu z Kyonem...nie pamiętam go już ;).Dla mnie najlepsze były te rozwiązania Haruhi (np. z kółkiem informatycznym...perfekcyjne xD).Co ty mówić...ogólnie świetne anime xD.

@Madoxx

Dnia 11.01.2008 o 22:43, Kosmitus napisał:

Jupi jej dawno mnie nie było ;p ;]


Witam ;)

Dnia 11.01.2008 o 22:43, Kosmitus napisał:

napisać moje relacje z najnowszego odcinka anime Naruto...


Mnie to nie dotyczy xD.

Dnia 11.01.2008 o 22:43, Kosmitus napisał:

Mam też pytanie odnośnie GTO. Mianowicie chodzi o to czy jest ktoś kto obejrzał i przeczytał, i czy mógłby
zdać relacje co lepsze? Może takie samo? Jakieś inne wątki? ;] Warto kupić mangę? Nertis to też po nie kąt do
Ciebie ;] Czy jeszcze nie zacząłeś czytać? ;p ;]


Aha...ja przeczytałem już 4 tomy (no i kawałek 5 ;) ).Moim zdaniem warto wydać kasę na mangę ;D.Jest tam wiele innych wątków których nie było w anime...no i oczywiście są te z anime ,ale inaczej trochę przedstawione (np. z Ueharą...pisałem już wcześniej ;) ).Jest też kilka nowych postaci ,których nie było w anime ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Zdajesz sobie sprawę, że przekonałeś mnie tym do zakupu ;]

Możesz jeszcze raz napisać, albo podać link Ueharą bo w szukajce nic nie pokazuje a tak na oko nie mogę znaleźć :(
No i co innego (w którym miejscu)... Choć jak jesteś przy 5 tomie to pewnie chodzi o zemstę xD ;] Czyżby było widać trochę więcej jak majteczki ^^ XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 00:00, Madoxx napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że przekonałeś mnie tym do zakupu ;]


Nie...ale wiem ,że nie pożałujesz zakupu ;D.

Dnia 12.01.2008 o 00:00, Madoxx napisał:

Możesz jeszcze raz napisać, albo podać link Ueharą bo w szukajce nic nie pokazuje a tak na
oko nie mogę znaleźć :(


Dokładnie to jest tutaj http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=4912.Ten post nie tak dawno pisałem xD.

Dnia 12.01.2008 o 00:00, Madoxx napisał:

No i co innego (w którym miejscu)... Choć jak jesteś przy 5 tomie to pewnie chodzi o zemstę
xD ;] Czyżby było widać trochę więcej jak majteczki ^^ XD


Niestety nie było tam nic więcej widać ;(.Ale ogólnie to manga jest jakoś bardziej odważna niż anime...twórcy anime jakby się bali wstawić kilka elementów ,które tak naprawdę bardzo ubarwiają mangę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 00:33, Nertis napisał:

/.../

Ale tam nic nie pisze, że jest inaczej (tak dokładnie) ;p To akurat widziałem, ale myślałem, że jakiś spoile będą xD
Co do Anime a Manga... Sprawa jest dość prosta. Manga jest pisana dla Japończyków i tylko dla nich. Anime natomiast jest robione z myślą puszczenia tego na zachód, gdzie jest to okrajane wstępnie... Amerykanie robią z tego okrojenie okrojenia oraz tłumaczą historyczne zawiłości i różnice myślowe wynikające z ich historii i przyzwyczajenia... Na końcu tego ogniwa jesteśmy my... Polska, która tłumaczy już od USA.
Natomiast manga jest sprowadzana przez takie Waneko albo JPF sprowadzają ją i tłumaczą (choć nie jestem tego pewny ;] ale tak to sobie wyobrażam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 22:08, Kosmitus napisał:

One Piece jest po prostu genialne ^^

I właśnie dlatego twierdziłem to jak na razie najlepsza saga One Piecea jaka wyszła :-) Wierz mi, pozłościsz się i powzruszasz jeszcze WIELE Razy, a Franky vs. Luffy to też niezła masakra będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 01:57, Madoxx napisał:

>/.../

Mówisz tutaj o tasiemcach czy ogólnie o tych 3xx odcinkach? ;]

A o czym się wypowiadam ?? O One Piecie oczywiście mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:00, Hubi Koshi napisał:

A o czym się wypowiadam ?? O One Piecie oczywiście mówię.


No, ale czy OP wg. Ciebie jest najlepsze ze wszystkich anime jakie powstało, czy ze wszystkich tasiemców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:14, Madoxx napisał:

No, ale czy OP wg. Ciebie jest najlepsze ze wszystkich anime jakie powstało, czy ze wszystkich
tasiemców?

Aaaa to tobie o "Najlepsza Saga One Piecea jaka wyszła" chodzi ^^ Źle mnie zrozumiałeś, Saga to taka jednostka fabularna. Tak jak mamy Arcki które są krótkimi historia dziejącymi się w pewnym określonym miejscu (w przypadku One Piecea każdy arc to przygoda na innej wyspie) tak Saga to połączenie kilku arców, Saga opowiada jakąś konkretną dłuższą historię, podczas gdy Arcki są epizodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:14, Madoxx napisał:

No, ale czy OP wg. Ciebie jest najlepsze ze wszystkich anime jakie powstało, czy ze wszystkich
tasiemców?


Wiesz...może mu chodzić o to ,że to jest najlepsze anime :P.Powiem szczerze...teraz jestem przy 24 odcinku i jak narazie jestem pod wrażeniem :P.Chyba One Piece przebiję Bleach ;).

Twoja prośba została spełniona ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:21, Nertis napisał:

Wiesz...może mu chodzić o to ,że to jest najlepsze anime :P.Powiem szczerze...teraz jestem
przy 24 odcinku i jak narazie jestem pod wrażeniem :P.Chyba One Piece przebiję Bleach ;).


WSZYSTKO przebije Bleacha... Przecież z wszystkich anime jakie oglądałem (a choć dużo tego nie ma... to trochę jest) jest tylko kilka gorszych od Bleacha przy kilkunastu lepszych xD Tak samo Naruto. Ogólnie uważam, że tasiemce mają to do siebie, że pierwsze 100 jest fajne a później coraz gorzej i gorzej :/

Dnia 12.01.2008 o 02:21, Nertis napisał:

Twoja prośba została spełniona ;).


uuuuu... To już szybciorkiem skaczę na twojego gska... ;]

[edit]
No pewnie, że nie tylko Ciebie urzekła... Inue taka poważna, gotowa do boju... W tym T-shircie xD... *Onizuka Face* xP xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:26, Madoxx napisał:

Ogólnie uważam, że tasiemce mają to do siebie, że pierwsze 100 jest fajne
a później coraz gorzej i gorzej :/

Czyli One Piece faktycznie może być najlepszym tasiemcem EVER, moim zdaniem to przebija nawet Już legendarnego Dragon Balla. A co do teorii setnego odcinka to... w One Piece jest właśnie na odwrót Im dalej w las tym więcej drzew :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

Aaaa to tobie o "Najlepsza Saga One Piecea jaka wyszła" chodzi ^^

eee... A więc mam pytanie... Czy sagę można nazwać tasiemcem?...

Dnia 12.01.2008 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

Czyli One Piece faktycznie może być najlepszym tasiemcem EVER,

:) ...Chyba tak

Dnia 12.01.2008 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

moim zdaniem to przebija nawet Już legendarnego Dragon Balla.

Jaki tam legendarny? Jak dla mnie pierwsza seria oraz Z były najlepsze (i to nie wszystkie odcinki)... Niektóre filmy, a dalej to wymyślanie piąte przez dziesiąte... :)

Dnia 12.01.2008 o 02:28, Hubi Koshi napisał:

A co do teorii setnego odcinka to... w One Piece jest właśnie
na odwrót Im dalej w las tym więcej drzew :-)

Jeżeli chodzi o ten 100 odcinek to tak dałem jako przykład... Żeby było jasne, że to tasiemiec ;p ;] W przypadku Bleacha ogół psuje akt z baunto... Jeden głupi filer tyle zepsuł. W HM (jeżeli chodzi o porównanie anmie/manga) dopiero teraz (w mandze) zaczyna wreszcie coś się dziać...
Ogólnie mówiąc chodzi mi o to, że taśmy mają to do siebie, że są fajne... Jednak z czasem wymyślają jakieś idiotyzmy. Jak w naruto, bleach, czy nawet DB... Co to było GT? fu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 02:56, Madoxx napisał:

eee... A więc mam pytanie... Czy sagę można nazwać tasiemcem?...

Saga to część większej fabuły pojedynczej serii więc raczej nie :-P

Dnia 12.01.2008 o 02:56, Madoxx napisał:

Jednak z czasem wymyślają
jakieś idiotyzmy. Jak w naruto, bleach, czy nawet DB... Co to było GT? fu...

Cóż One Piece od początku było nieco nienormalne (człowiek guma jako kapitan piratów, albo tchórzliwy nałogowo kłamiący kanonier) ale właśnie dlatego jest takie fajne. W sumie to ciężko odgadnąć Co się dalej w One Piece stanie, tyle jest tam zwrotów akcji że się człowiek gubić zaczyna ^^ I jest wprost OGROMNA różnorodność postaci. Nie sądzę by można znaleźć dwóch chociaż trochę do siebie podobnych "bossów", a każdy z nich ma zestaw unikatowych cech i zdolności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się