Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 17:44, nieszczescie napisał:

Możliwe, że 2 chaptery lub nawet 3. Ale to i tak nie działo Toriyamy tylko fanów ;/


I to nie był DB AF tylko DB RN, dwa czaptery, swoją drogą nawet ciekawe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:31, Hubi Koshi napisał:

Hyhyhy Graham współpracujący z Ptolciami XD To brzmi kuriozalnie, ale faktycznie fajnie
by było... hmm żeby tylko się nie zabujał w Setsunie (ostatecznie zakochał się w Gundamach
XD), biedny Setsuna cięgiem przez wszystkich molestowany


Setsuna i to jego "Ja jestem Gundam" mnie dobija swoją drogą ;) Jego też by mogli zabić :> Wówczas Graham stałby się main hero i zaliczyłby ''różową'',''pomarańczową'' i kapitan :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 19:17, Taikun napisał:

Setsuna i to jego "Ja jestem Gundam" mnie dobija swoją drogą ;) Jego też by mogli zabić
:> Wówczas Graham stałby się main hero i zaliczyłby ''różową'',''pomarańczową'' i
kapitan :>

No i wyszło szydło z worka Jirayowcu jeden (czy też może Happosaiowcu) do Hentajów mi won, a nie poważne serie oglądać :-P A tak na poważnie to Sumeragi-san raczej nie jest kapitanem, ona jest "tylko" taktykiem który zajmuje się opracowywaniem raportów sytuacyjnych, taktyk i strategii dla Celestial Being
Tak się zastanawiam... czegoś ty się naoglądał że tak ciągle chcesz wszystkie postacie eksterminować ?? Chyba ci to Tengen Toppa Gurren Lagann zostało, jak wyrżnęli gdzieś z połowę starej "załogi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 19:21, Hubi Koshi napisał:

A tak na poważnie to Sumeragi-san raczej nie jest
kapitanem, ona jest "tylko" taktykiem który zajmuje się opracowywaniem raportów sytuacyjnych,
taktyk i strategii dla Celestial Being


To był tzw. "Macierewiczowski skrót myślowy" ;) ważne że wiesz o co chodzi

Dnia 26.02.2008 o 19:21, Hubi Koshi napisał:

Tak się zastanawiam... czegoś ty się naoglądał że tak ciągle chcesz wszystkie postacie
eksterminować ?? Chyba ci to Tengen Toppa Gurren Lagann zostało, jak wyrżnęli gdzieś
z połowę starej "załogi"


SPOILERY TTGL & Gundam Seed & Hardcore spoilery z Texhnolyze ;)

Pewnie przez Berserka gdzie trupów było co nie miara ;) Po prostu nie lubię tej ekipy z G 00 więc mogli by ją wyrżnąć, a zostałby tylko Graham i jego niggas. No i nie lubię gdy umierają fajne postaci jak chociażby Kamina czy Mwu La Flaga z Gundam Seeda.

Jak tak się dalej zastanawiam to może to przez Texhnolyze ... tam wymarła cała ludzkość :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na anime, ale zdecydowanie najbardziej spodobało mi się Great Teacher Onizuka. :DDD To anime jest takie świetne, że chyba zacznę kupować mangi. To prawda, że mangi GTO są lepsze od serialu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 19:27, Taikun napisał:

Pewnie przez Berserka gdzie trupów było co nie miara ;) Po prostu nie lubię tej ekipy
z G 00 więc mogli by ją wyrżnąć, a zostałby tylko Graham i jego niggas. No i nie lubię
gdy umierają fajne postaci jak chociażby Kamina czy Mwu La Flaga z Gundam Seeda.

Mhm ja tam ich w sumie lubię, chociaż większą sympatią darze Grahama, Smirnova i Somę, a jak już przy ginięciu świetnych postaci jesteśmy to ja strasznie żałuje Norrisa Packarda z MS Gundam: The 08th MS Team, ten facet był naprawdę niesamowity i nie miał większych problemów z skopaniem "młodzików", dlatego właśnie żałuję że zginął, to była naprawdę świetna postać :-(

Dnia 26.02.2008 o 19:27, Taikun napisał:

Jak tak się dalej zastanawiam to może to przez Texhnolyze ... tam wymarła cała ludzkość

Hmm to tu by się Evangelion załapał, tam też prawie cała ludzkość ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:02, Hubi Koshi napisał:

Mhm ja tam ich w sumie lubię, chociaż większą sympatią darze Grahama, Smirnova i Somę,
a jak już przy ginięciu świetnych postaci jesteśmy to ja strasznie żałuje Norrisa Packarda
z MS Gundam: The 08th MS Team, ten facet był naprawdę niesamowity i nie miał większych
problemów z skopaniem "młodzików", dlatego właśnie żałuję że zginął, to była naprawdę
świetna postać :-(

Że się wtrącę, u mnie Graham, Soma i Smirnov są ex aequo na drugim miejscu, a na szczycie znajduje się Lockon. Norris to był the best evah. Był takim Smirnovem, który wiązał swoje życie z obroną Ainy. To dla mnie było czymś niesamowitym. Zastępował jej ojca, a to że walczył jak bohater to tylko dodatek.

Dnia 26.02.2008 o 20:02, Hubi Koshi napisał:

Hmm to tu by się Evangelion załapał, tam też prawie cała ludzkość ginie.

W Evangelionie ludzkość staje się jednością, można to uznać za śmierć - utrata własnej woli, ale nie wszyscy umierają przecież Shinji i chyba Asuka nie połączyli się ostatecznie z Fantą ( z tego co pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:13, Earthshaker napisał:

Że się wtrącę, u mnie Graham, Soma i Smirnov są ex aequo na drugim miejscu, a na szczycie
znajduje się Lockon. Norris to był the best evah. Był takim Smirnovem, który wiązał swoje
życie z obroną Ainy. To dla mnie było czymś niesamowitym. Zastępował jej ojca, a to że
walczył jak bohater to tylko dodatek.

Jezusicku jak mogłem o Lockonie zapomnieć XD W sumie motyw z 19 odcinka gdy mało nie zastrzelił Setsuny był świetny, Setsuna okazał się taki świrem że Lockon nie był go w stanie nienawidzić. Fakt bronienie Ainy i próba powstrzymania Federation przed zestrzeleniem tego transportowca to było genialne, w sumie straszna szkoda że gość musiał zginąć :-( Ja tam bym z rozkoszą wysadził w powietrze brata Ainy i tego wredniackiego dowódcę, który kazał zestrzelić transportowiec i był by spokój, wszyscy żyją długo i szczęśliwie... ale cóż nie ma tak łatwo, w sumie żałuje też że ten wielki (wzrostem) Admirał zginął, okazał się całkiem spoko gościem. Poza tym... raz już to mówiłem, ale powtórze, scena w której Norris kroczy razem ze swoim MSem do Windy POWALA NA KOLANA. W sumie kojarzy mi się trochę z sceną gdy Zechs w Gundam Wingu pierwszy raz zobaczył kompletnego Tallgeasea, ten MS wyglądał zupełnie jakby klęczał przed swoim władcą oczekując na rozkazy. Taki gigantyczny Rycerz służący swemu panu.

Dnia 26.02.2008 o 20:13, Earthshaker napisał:

W Evangelionie ludzkość staje się jednością, można to uznać za śmierć - utrata własnej
woli, ale nie wszyscy umierają przecież Shinji i chyba Asuka nie połączyli się ostatecznie
z Fantą ( z tego co pamiętam)

Hej właśnie dlatego powiedziałem PRAWIE cała ludzkość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:13, Earthshaker napisał:

W Evangelionie ludzkość staje się jednością, można to uznać za śmierć - utrata własnej
woli, ale nie wszyscy umierają przecież Shinji i chyba Asuka nie połączyli się ostatecznie
z Fantą ( z tego co pamiętam)


SPOILERY TTGL

Teraz mnie to uderzyło :o W TTGL Antispirale to ludzie którzy połączyli się w jedność ... :O więc Simon zlikwidował całą serię NGE za jednym zamachem muahaha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:19, Hubi Koshi napisał:

Poza tym... raz już to mówiłem, ale powtórze, scena
w której Norris kroczy razem ze swoim MSem do Windy POWALA NA KOLANA.

Federacja była ścierwem, nie tylko Zeon był zły, ale też oni, a ten dowódca szczególnie. Chyba tam jeden ziomek na tym okręcie chciał sprzeciwić się rozkazowi tego drania. Ogólnie Norris był jednym z takich wzorów do naśladowania, osobą niezłomną, wierną rozkazom, po prostu osoba lepsza niż Shiro, Kira, Athrun, Kamina, Simon i inni. A saama scena? To prawda powala. Pan ze swoim pupilem :P Toot! Co on by robił, gdyby miał Custom RX-78!

Dnia 26.02.2008 o 20:19, Hubi Koshi napisał:

Hej właśnie dlatego powiedziałem PRAWIE cała ludzkość :-)

A no, nie zauważyłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:27, Earthshaker napisał:

Federacja była ścierwem, nie tylko Zeon był zły, ale też oni, a ten dowódca szczególnie.
Chyba tam jeden ziomek na tym okręcie chciał sprzeciwić się rozkazowi tego drania.

Taa, to ten co chwilę później chciał Shiro przed sądem postawić :-) W sumie to dobrze że okazał ludzkie uczucia bo był chyba jedynym z dowództwa który przeżył, jedno muszę przyznać tamtemu draniowi, stalowe nerwy miał, śmierć mu w ślepia zajrzała, a on nawet nie mrugnął.

Dnia 26.02.2008 o 20:27, Earthshaker napisał:

Ogólnie Norris był jednym z takich wzorów do naśladowania, osobą niezłomną, wierną rozkazom,
po prostu osoba lepsza niż Shiro, Kira, Athrun, Kamina, Simon i inni.

Fakt, no ile razy można powtarzać że to genialna i niesamowita postać XD W sumie to jest jedna rzecz która mnie w nim rozwaliła. Ani przystojny, ani napakowany (brzuszek miał jeśli się nie mylę) ale to był prawdziwy żołnierz, prawdziwy bohater, świetnie to pokazało że wygląd może być diablo mylący. W sumie troszkę mi się z Wolfem Brondzkim z EXo-Squad kojarzy (taka kreskówka o pancerz wspomaganych kiedyś leciała w Polskiej telewizji)

Dnia 26.02.2008 o 20:27, Earthshaker napisał:

A saama scena?
To prawda powala. Pan ze swoim pupilem :P Toot! Co on by robił, gdyby miał Custom RX-78!

Hehe Taaa 30 metrowy pupil XD też bym takiego chciał. Ten facet nie potrzebowałby lepszego MSa, jakby miał pełne magazynki amunicji to nie miałby większego problemu z eksterminowanie 08thsów.

Dnia 26.02.2008 o 20:27, Earthshaker napisał:

A no, nie zauważyłem ;]

Fakt że piszę nudno, nieciekawie i nieskładnie nie zwalnia cię od czytania moich postów PRZYNAJMNIEJ troszeczkę uważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:39, Hubi Koshi napisał:

Fakt, no ile razy można powtarzać że to genialna i niesamowita postać XD W sumie to jest
jedna rzecz która mnie w nim rozwaliła. Ani przystojny, ani napakowany (brzuszek miał
jeśli się nie mylę) ale to był prawdziwy żołnierz, prawdziwy bohater, świetnie to pokazało
że wygląd może być diablo mylący. W sumie troszkę mi się z Wolfem Brondzkim z EXo-Squad
kojarzy (taka kreskówka o pancerz wspomaganych kiedyś leciała w Polskiej telewizji)

Dobra zamknijmy temat o Norrisie, i tak wiadomo, że jest najlepszy :P A propos Exo Squad to była ta kreskówka z walką między ludźmi, a jakąś obcą rasą? Chyba jeden z nich co był w zespole nazywał się Marshalla czy coś takiego , jeśli dobrze kojarze.

Dnia 26.02.2008 o 20:39, Hubi Koshi napisał:

Hehe Taaa 30 metrowy pupil XD też bym takiego chciał. Ten facet nie potrzebowałby lepszego
MSa, jakby miał pełne magazynki amunicji to nie miałby większego problemu z eksterminowanie
08thsów.

Właściwie MS''y nie przekraczają 18-19 metrów :P Gdyby tak się z Shiro nie bawił i od razu go wykończył to byłoby mu łatwiej, ale on miał honor i tak nie postąpił.

Dnia 26.02.2008 o 20:39, Hubi Koshi napisał:

Fakt że piszę nudno, nieciekawie i nieskładnie nie zwalnia cię od czytania moich postów
PRZYNAJMNIEJ troszeczkę uważnie.

Wybacz, następnym razem będę bardziej uważał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:50, Earthshaker napisał:

Dobra zamknijmy temat o Norrisie, i tak wiadomo, że jest najlepszy :P A propos Exo Squad
to była ta kreskówka z walką między ludźmi, a jakąś obcą rasą? Chyba jeden z nich co
był w zespole nazywał się Marshalla czy coś takiego , jeśli dobrze kojarze.

No to jest trochę bardziej skomplikowane. Prawie dobrze, gościu nazywał się Marsala. Ogólnie to to nie była obca rasa (Obcy pojawili się pod koniec pierwszej serii, ale w sumie Tylko się pojawili bo seria została wtedy ucięta... a szkoda ciekawie się zapowiadało) ci "niebiescy" to Neo-Sapiens zmodyfikowani genetycznie pseudo-ludzie, których stworzono jako tanią siłę roboczą, oczywiście zbuntowali się. Pierwsza rebelia była małego kalibru szybko ją zduszono, za to druga, kilkadziesiąt lat później zamieniła Układ Słoneczny w jedno wielkie piekło.

Dnia 26.02.2008 o 20:50, Earthshaker napisał:

Właściwie MS''y nie przekraczają 18-19 metrów :P Gdyby tak się z Shiro nie bawił i od
razu go wykończył to byłoby mu łatwiej, ale on miał honor i tak nie postąpił.

Nom, poza tym jakby nie patrzeć Shiro był świetną Żywą Tarczą :-) Norris miał honor, ale nie był głupi, wykorzystał Shiro żeby pozbawić jego podwładnych możliwości ruchu, facet miał łep na kark... oj racja mięliśmy zamknąć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 20:56, Hubi Koshi napisał:

/../

Dobze myślałem! Zawszę będę pamiętać Jonasa Simbaccę za to jak mnie brat przez jakiś czas przezywał xD
Co myślisz o stanowisku Wang Liu Mei w G00? Jakoś podejrzanie mi "typiara" wygląda. Nie trzyma ani strony Trinity, ani Team Ptolemaios. Mówi o tym, że trzyma stronę zrealizowania planów "Schencia".
Tak przy okazji, wydaje mi się, że Corner będzie tym głównym złym w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:01, Earthshaker napisał:

Co myślisz o stanowisku Wang Liu Mei w G00? Jakoś podejrzanie mi "typiara" wygląda. Nie
trzyma ani strony Trinity, ani Team Ptolemaios. Mówi o tym, że trzyma stronę zrealizowania
planów "Schencia".


Pewnie jest pra praw wnuczką "Schencia" i kazdy jej krok, tak jak odwiedzenie Trinity jest zapisany w planie. A tak poza tym, to zaraz za "różową" Wang Liu Mei moja ulubiona bohaterka :d zaraz za nią jest Sumeragi ;)

Dnia 26.02.2008 o 21:01, Earthshaker napisał:

Tak przy okazji, wydaje mi się, że Corner będzie tym głównym złym w tej serii.


Według mnie to on będzie jedynie pionkiem w planie założyciela CB, który tak naprawdę będzie tym złym i mogę się założyć że pewnie jest gdzieś jego klon (bo coś tego motywu nie było jeszcze) albo zapisał się pod cyfrową postacią ... może Vader ? ... i czeka tylko na odpowiedni moment by się przebudzić i przejąć kontrolę nad Gundamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. O czym jest ten Gundam 00 o którym spoilerujecie?
2. Jest anime o piratach, a czy jest anime o kowbojach xD?
3. Jakieś anime z boską fabułą (jak DN bądź CG) macie do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:01, Earthshaker napisał:

Dobze myślałem! Zawszę będę pamiętać Jonasa Simbaccę za to jak mnie brat przez jakiś
czas przezywał xD

To ty powinieneś bratu podziękować :-) Jonass Simbacca to była jedna z najgenialniejszych postaci w Exo-Squad, naprawdę wspaniały wojownik, strateg i przywódca, być przezwanym jego imieniem to HONOR, a nie obraza.

Dnia 26.02.2008 o 21:01, Earthshaker napisał:

Co myślisz o stanowisku Wang Liu Mei w G00? Jakoś podejrzanie mi "typiara" wygląda. Nie
trzyma ani strony Trinity, ani Team Ptolemaios. Mówi o tym, że trzyma stronę zrealizowania
planów "Schencia".

Hmm obstawiam że jej rodzice (i rodzinka) zginęli w jakiś makabryczny sposób i Wang Liu Mei jest totalnie Uczulona na wojnę, dlatego mało ją obchodzi kto i jak zdepcze wojny, ważne że to zrobi, dlatego właśnie zdecydowała się współpracować z Trinity, swoją drogą śliczne ma plecy nie uważasz ^^
Hehe wiem że to zabrzmi jak samochwalstwo, ale Miałem Rację, jeśli chodzi o to po co Wang Liu Mei przyszła do Trinity, zanim jeszcze wyszły suby :-)

Dnia 26.02.2008 o 21:01, Earthshaker napisał:

Tak przy okazji, wydaje mi się, że Corner będzie tym głównym złym w tej serii.

Hmm sam nie wiem, do tej pory rolę głównego złego przypisywałem Ali Al Sarsheezowi, ale teraz wygląda na to że gość jest zaledwie wolnym strzelcem który chce się po prostu zabawić na polu walki. Cortez nie wygląda raczej na takiego który chce zrobić coś złego w sumie... w sumie to troszkę mi Treize''a Kushurenadę przypomina, ale tylko troszkę. Heh na dobrą sprawę Głównego Złego pewnie dopiero w drugiej serii poznamy, albo pod koniec pierwszej. Tak było w Wingu, Romefeller Foundation poznaliśmy dopiero w drugiej serii, a to oni byli w sumie tymi Głównymi Złymi... chociaż Wing był taki pokręcony że sam nie wiedziałem kto był zły a kto dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:33, Vincent Law napisał:

1. O czym jest ten Gundam 00 o którym spoilerujecie?


To oczywiste. O robotach :)

Dnia 26.02.2008 o 21:33, Vincent Law napisał:

2. Jest anime o piratach, a czy jest anime o kowbojach xD?


O piratach to znam tylko Black Lagoon. O kowboja to ofkoz Cowboy Bebop ;d oraz Trigun ... w sumie podobne klimaty :)

Dnia 26.02.2008 o 21:33, Vincent Law napisał:

3. Jakieś anime z boską fabułą (jak DN bądź CG) macie do polecenia?


Tengen Toppa Gurren Lagann :)
Wolf''s Rain
Texhnolyze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:33, Vincent Law napisał:

1. O czym jest ten Gundam 00 o którym spoilerujecie?

Rok coś koło 2300, trzy wielkie mocarstwa, oraz organizacja dokonująca zbrojnych interwencji w celu zniszczenia wojen. Intryga zawiła, ale ciekawa, piękne walki, dużo akcji i w ogóle miodzio na kanapeczkach

Dnia 26.02.2008 o 21:33, Vincent Law napisał:

2. Jest anime o piratach, a czy jest anime o kowbojach xD?

Najbliżej jest pewnie Cowboy Beebop, ale to pewnie oglądałeś, poza tym jest komedyjka Grenadier: Senshi of Smiles, albo Trigun (ale to pewnie też oglądałeś/czytałeś)

Dnia 26.02.2008 o 21:33, Vincent Law napisał:

3. Jakieś anime z boską fabułą (jak DN bądź CG) macie do polecenia?

Yyy... Hyymmm... Noo... Sam nie wiem ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:38, Hubi Koshi napisał:

Rok coś koło 2300, trzy wielkie mocarstwa, oraz organizacja dokonująca zbrojnych interwencji
w celu zniszczenia wojen. Intryga zawiła, ale ciekawa, piękne walki, dużo akcji i w ogóle
miodzio na kanapeczkach


Piękne walki to były w Gundam Seedzie czy TTGL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się