Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2009 o 00:27, michu96 napisał:

Może mi ktoś polecić jakieś dobre anime ?( Dawno nic nie oglądałem... :P)
Dużo dobrego ostatnio słyszałem o Clannad ,ale czy warto oglądnąć ?


Clannad i Clannad After Story polecam zdecydowanie. Wg. mnie jest to jedna z najpiękniejszych historii anime. Dużo śmiesznych oraz niesamowicie wzruszających sytuacji, fabuła też pierwsza klasa. W tym anime żyjesz historią bohaterów, jest ono tak zrealizowane, że naprawdę martwisz się o ich losy (a może tylko ja jestem takim ewenementem ;p). Clannad jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DB porzuciło ostatecznie subowanie Naruto Shippuuden... ale nie ma co się martwić na zapas :]

Grupa o nazwie Taka ma bardzo przyzwoite suby w HD z b. dobrą jakością i tłumaczeniem :]
Jedyne minusy to rozmiar oraz format mp4 xp
Ale jak ktoś ma Windows Media Player to se poradzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad jak najbardziej warto obejrzeć. Ponadto jeśli masz ochotę na anime tego typu to mogę też polecić serię Kanon (z 2006 roku) która ma podobny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:19, MisticGohan_MODED napisał:

Grupa o nazwie Taka ma bardzo przyzwoite suby w HD z b. dobrą jakością i tłumaczeniem
:]
Jedyne minusy to rozmiar oraz format mp4 xp

Ale w zamian jakość pewnie lepsza więc nie narzekaj :P

Dnia 18.01.2009 o 01:19, MisticGohan_MODED napisał:

Ale jak ktoś ma Windows Media Player to se poradzi :]

Łee tam, wypróbuj KMPlayer. Odtwarza praktycznie wszystko, ma mase przydatnych opcji i ogólnie to najlepszy player jaki znam, a przewinęło się tego przez mojego kompa naprawdę dużo.


A ja dalej Darker Than BLACK oglądam i jestem po 13 epku. Ciekawe co się teraz stanie z Yin. Za nic nie mogę rozszyfrować tego anime i odgadnąć czy ona jednak zginie czy nie. No nic, mimo późnej godziny oglądam dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 23:28, Camelowaty napisał:

Może zmienią fabułę, gdzieś coś kiedyś czytałem, ze ma być Happy End

Wiesz tu nie chodzi o zakończenie tylko o droge do niego. W przypadku Clannadu jest ona naprawde pełna smutnych wydażeń, a najbliższe to dopiero początek. Tu Jun Maeda naprawde pokazał to co umie i stworzył naprawde jedną z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących histori jakie znam. Nawet nie chodzi tu o momenty kulminacyjne ale często o zwykłe rozmyślania czy jakiś dialog(zobaczycie potem jeden z pociągu koło 17-18 odcinka, a właściwie jedno pytanie) który potrafi naprawde zranić kogoś kto zżył się z bohaterami bardziej niż niektóre wydarzenia. Owszem gra ma Happy End i jest to jej właściwe zakończenie ale aby je osiągnąć trzeba pierw gre ukończyć z Real Ending i ten sam zabieg zrobili twórcy anime.(ale ciągle mnie intryguje jak to prowadzą do anime)

kowboj3
Nie jesteś ewenementem tej zżyłem się z bohaterami Clannadu. W samym anime tak jest, a w visual novel zrobili to jeszcze lepiej bo tam nie tylko oglądasz ich losy jak w anime ale po prostu stajesz się Okazakim. Wszystko widzisz z jego perspektywy, czytasz jego myśl i podejmujesz decyzje które włyną na to co będzie się działo. I tam dopiero się złapałem że zaczynam momentami myśleć jak bohater.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 08:49, Warrior Within napisał:

Owszem gra ma Happy End i jest to jej właściwe zakończenie ale aby je osiągnąć
trzeba pierw gre ukończyć z Real Ending i ten sam zabieg zrobili twórcy anime.(ale ciągle
mnie intryguje jak to prowadzą do anime)


Moim zdaniem Real Ending będzie ukazany jako coś, na styl snu. W czasie tego snu Okazaki zrobi to, co do niego należy, a następnie obudzi się obok rodzącej Nagisy, tym razem już z Happy Endem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 09:53, kowboj3 napisał:

Moim zdaniem Real Ending będzie ukazany jako coś, na styl snu. W czasie tego snu Okazaki
zrobi to, co do niego należy, a następnie obudzi się obok rodzącej Nagisy, tym razem
już z Happy Endem.

Dodajmy tylko jedno: Clannad AS Spoilery co do zakończenia!

Spoiler

Też tak myślałem i jeszcze jeden miałem pomysł też oparty na śnie: po usłyszeniu tej histori mielibyśmy flashbacki z 1 serii lub innych światów i wtedy Tomoya po nich nagle "odzyskiwal by przytomnosć" na chwile przed śmiercią Nagisy z zaczął wołać o pomoc do tego światełka co znalazło się w jego dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2009 o 00:37, kowboj3 napisał:

Clannad i Clannad After Story polecam zdecydowanie. Wg. mnie jest to jedna z najpiękniejszych
historii anime. Dużo śmiesznych oraz niesamowicie wzruszających sytuacji, fabuła też
pierwsza klasa. W tym anime żyjesz historią bohaterów, jest ono tak zrealizowane, że
naprawdę martwisz się o ich losy (a może tylko ja jestem takim ewenementem ;p). Clannad
jak najbardziej.


Właśnie coś takiego szukałem i na pewno się skusze. ;P

Karharot

>Clannad jak najbardziej warto obejrzeć. Ponadto jeśli masz ochotę na anime tego typu to mogę też polecić >serię Kanon (z 2006 roku) która ma podobny klimat.

Ooo... jak mi się Clannad spodoba to dobrze wiedzieć ,że jest podobne anime. :]


A słyszałem jeszcze o jakimś dobrym anime tylko nie pamiętam nazwy (xD) ,ale wiem ,że fabuła opowiada o przygodach licealistki ,która nie zadaje się ze zwykłymi ludźmi. Jeśli ktoś zna tytuł tego anime i coś więcej mi o nim opowie będę zaszczycony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 11:17, michu96 napisał:

A słyszałem jeszcze o jakimś dobrym anime tylko nie pamiętam nazwy (xD) ,ale wiem ,że
fabuła opowiada o przygodach licealistki ,która nie zadaje się ze zwykłymi ludźmi. Jeśli
ktoś zna tytuł tego anime i coś więcej mi o nim opowie będę zaszczycony. ;)


The Melancholy of Haruhi Suzumiya:) Naprawdę warto obejrzeć bo to anime ma genialny hymor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2009 o 11:27, Karharot napisał:

The Melancholy of Haruhi Suzumiya:) Naprawdę warto obejrzeć bo to anime ma genialny
hymor:)

Wiem, że to anime nie zostało wyemitowane chronologicznie. Pytanie brzmi czy powinno się je oglądać tak jak je wyemitowali, czy tak jak jest chronologicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:16, Sand Wraith napisał:

Wiem, że to anime nie zostało wyemitowane chronologicznie. Pytanie brzmi czy powinno
się je oglądać tak jak je wyemitowali, czy tak jak jest chronologicznie?

Polecam obejrzeć je na oba sposoby. Jednak przy oglądaniu po raz pierwszy polecił bym bardziej chronologicznie(właściwa kolejność 2, 3, 5, 10, 13, 14, 4, 7, 6, 8, 1, 12, 11, 9) bo oglądając tak jak emitowali można się łatwo zagubić(oglądając tak ta seria na pozór nie ma sensu). Ale przy oglądaniu po raz drugi polecam jednak te bardziej szaloną kolejność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czym kierowano się ustalając tą niechronologiczną kolejność. IMO odcinek który wyemitowano jako pierwszy nadawał się do tego najmniej ze wszystkich - jeśli obejrzy się go jako 11 to ma się przy nim świetny ubaw ale jeśli zaczyna się od niego to sprawia on wrażenie kiczowatego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 13:21, Karharot napisał:

Zastanawia mnie czym kierowano się ustalając tą niechronologiczną kolejność. IMO odcinek
który wyemitowano jako pierwszy nadawał się do tego najmniej ze wszystkich - jeśli obejrzy
się go jako 11 to ma się przy nim świetny ubaw ale jeśli zaczyna się od niego to sprawia
on wrażenie kiczowatego...

Zdajemi się że chcieli podkreślić tym cały ten zakręcony klimat serii(w innech to by chyba był niewypał) ale co prawda to prawda niektórzy mogą się zrazić pierwszym odcinkiem bo nie pasuje on za bardzo na sam początek(sam miałem reakcje FTW? jak pierwszy raz oglądałem ale potem dorwałem właściwą kolejność). Mam nadzieje że 2 serie jak wyjdzie będą wydawać już normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 08:49, Warrior Within napisał:

> Może zmienią fabułę, gdzieś coś kiedyś czytałem, ze ma być Happy End
Wiesz tu nie chodzi o zakończenie tylko o droge do niego. W przypadku Clannadu jest ona
naprawde pełna smutnych wydażeń, a najbliższe to dopiero początek. Tu Jun Maeda naprawde
pokazał to co umie i stworzył naprawde jedną z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących
histori jakie znam. Nawet nie chodzi tu o momenty kulminacyjne ale często o zwykłe rozmyślania
czy jakiś dialog(zobaczycie potem jeden z pociągu koło 17-18 odcinka, a właściwie jedno
pytanie) który potrafi naprawde zranić kogoś kto zżył się z bohaterami bardziej niż niektóre
wydarzenia. Owszem gra ma Happy End i jest to jej właściwe zakończenie ale aby je osiągnąć
trzeba pierw gre ukończyć z Real Ending i ten sam zabieg zrobili twórcy anime.(ale ciągle
mnie intryguje jak to prowadzą do anime)

A co myślisz o tym; film miał real, a anime będzie miało happy ending?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 11:27, Karharot napisał:

> A słyszałem jeszcze o jakimś dobrym anime tylko nie pamiętam nazwy (xD) ,ale wiem
,że
> fabuła opowiada o przygodach licealistki ,która nie zadaje się ze zwykłymi ludźmi.
Jeśli
> ktoś zna tytuł tego anime i coś więcej mi o nim opowie będę zaszczycony. ;)

The Melancholy of Haruhi Suzumiya:) Naprawdę warto obejrzeć bo to anime ma genialny
hymor:)

Szkoda, że dvd z odcinkami takie drogie :(


Srry za post po poście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2009 o 17:24, Camelowaty napisał:

>
A co myślisz o tym; film miał real, a anime będzie miało happy ending?


Real ending będzie za jakieś 2 tygodnie, a happy ending pod koniec serii, więc oba endingi będą zawarte w anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 17:24, Camelowaty napisał:

A co myślisz o tym; film miał real, a anime będzie miało happy ending?

Filmem się nie sugeruj bo jest on lekko mówiać nieudany w porównaniu do gry czy anime(nie ma ani troche tego klimatu i zawaliście poprzekręcał fakty). No i co do zakończenia to:

Spoiler

jestem tego pewien że na końcu będzie True Ending. Ponieważ wystarczy nawet spojrzeć na ekran tytułowy aby zobaczyć że jest tam zgromadzone już sporo światełek, no i True Ending jest prawdziwym zakończeniem tej histori.



BTW. Ludzie oznaczajcie spoilery bo nie wszyscy chcą wiedzieć co będzie na końcu tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce są problemy nawet z anime i mangą a co dopiero visual nowel... Pełen dostęp do tego gatunku ma się tylko w Japonii.
Może doczekamy lepszych czasów i wszystkie te gatunki będą dostępne także i u nas choć obawiam się że prędko to nie nastąpi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 19:38, Karharot napisał:

W Polsce są problemy nawet z anime i mangą a co dopiero visual nowel... Pełen dostęp
do tego gatunku ma się tylko w Japonii.
Może doczekamy lepszych czasów i wszystkie te gatunki będą dostępne także i u nas choć
obawiam się że prędko to nie nastąpi:(


Taak, może.
Jednak łatwiej już będzie zamieszkać w Japonii niż czekać w Polsce na takie czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się