Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Odnośnie Clannad AS i Visual Novel

Dnia 25.01.2009 o 14:37, kowboj3 napisał:

W tych 24 odcinkach mają być jeden lub nawet dwa odcinki specjalne. Dam sobie rękę uciąć,
że jeden z nich będzie dotyczył (tu spojler dot. zakończenia)

Spoiler

życia szczęśliwej
rodzinki.

Ewentualny drugi special mógłby dotyczyć wątku z Kyou, czyli jednego z
najlepszych wątków w grze.

Jeden to napewno epilog(może dali by to spóźnione wesele na które odkładał Tomoya?). Drugi to żeczywiście może być któryś z scenariuszy gry. Tylko serio nie wiem jak by byli w stanie to upchnąć w jednym odcinku bo o ile Tomoyo dało się tak upchnąć bo tam nie było aż tak ważne jak zaczeła ona chodzić z Okazakim(i to jak się zachowywali razem) ale dopiero ważne były jego dylematy na temat tego czy nie będzie jej swoistą "blokadą do przyszłości i kariery". To Kyou arc jednen z najbardziej rozbudowanych scenariuszy, długością przypomina Kotomi czy Fuko arc na które w anime poświęcono jednak po kilka odcinków(a to pierwsze i tak spłycono przez wymogi głównego scenariusza, bo w grze ta sama historia jest o klase lepsza). Wieć mozę to by był scenariusz Hiragiego? lub może któraś z arc rodziców Nagisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Clannad AS i Visual Novel

Dnia 25.01.2009 o 15:10, Warrior Within napisał:

Drugi to żeczywiście może być któryś z scenariuszy gry. Tylko serio nie wiem jak by byli
w stanie to upchnąć w jednym odcinku bo o ile Tomoyo dało się tak upchnąć bo tam nie
było aż tak ważne jak zaczeła ona chodzić z Okazakim(i to jak się zachowywali razem)


Wydaje mi się też że anime pokryło większą część historii Tomoyo niż historii Kyou (

Spoiler

bo wstępem do jej historii był arc Ryou który kłócił się z wizją związku Okazakiego z Nagisą

).

Dnia 25.01.2009 o 15:10, Warrior Within napisał:

Wieć mozę to by był scenariusz Hiragiego?


To też nie byłoby łatwe bo jest on chyba jedyną postacią która w ogóle nie trafiła do anime więc musieli by go wprowadzać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Moim zdaniem Hiragiego ciężko było by wprowadzić i rozwinąć. Poza tym, drugi special jest tylko ewentualnością, jednak w pierwszej serii były dwa odcinki dodatkowe. Zresztą, jakby prześledzić fabułę i tytuły kolejnych odcinków, to oni faktycznie zmieszczą się w tych 22 odcinkach. Wszyscy jesteśmy zgodni co do treści jednego ze speciali. Drugi jest dalej zagadką, ale Kyou faktycznie nie da rady, myślę, że Furukawa też odpada. Może jakiś wątek dotyczący śmierci matki Okazakiego, i jego relacji z ojcem tuż po jej śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:53, Kosmitus napisał:

Łee tam, wypróbuj KMPlayer. Odtwarza praktycznie wszystko, ma mase przydatnych opcji
i ogólnie to najlepszy player jaki znam, a przewinęło się tego przez mojego kompa naprawdę
dużo.

Odnoszę wrażenie że powinienem ci postawić piwo... duże... w porządnym tradycyjnym kuflu... z pianką do sufitu. Ostatnio zacząłem mieć poważne problemy z AllPlayerem, już mnie naprawdę do szewskiej pasji doprowadzał i cóż... postanowiłem rzucić okiem na reklamowanego przez ciebie KMPlayera i... YOŁ. Jak tylko się połapałem jak go obsługiwać się w nim zakochałem T_T Nareszcie nie muszę majstrować z WMP żeby zrobić screensave''a z oglądanego anime. Przyjemna i wygodna zabawka.

Do Wszystkich Zero no Tsukaima
Swoją drogą oglądał ktoś Zero no Tsukaima ?? Ja z ciekawości obejrzałem sobie jeden odcinek przedwczoraj wieczorem i... i wczoraj wieczorem skończyłem trzecią serię. Mówcie sobie co chcecie to anime jest słodkie, komiczne i w ogóle rozkoszne MADEMOISELLE FOR THE WIN. Że nie wspomnę o

Spoiler

używaniu bazooki, Mitsubishi Zero i artylerii XD

oraz o tym ciągle ewoluującym haremiku, który otacza głównego bohatera.
Spoiler

Heh po trzeciej serii Louise zyskała całkiem potężną konkurencję. Do Siesty dołączyły Jej Wysokość Henrietta i Tabitha, która na chwilę obecną jest zaledwie o krok od tronu więc jak/jeśli skopią Josepha to Louise będzie miała przeciwko sobie dwie królowe XD

No nic tylko czekać na czwartą serię :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wszystkie serie 3 Zero no Tsukaima i sam nie wiem czy czekać na 4. Pierwsza seria była naprawde niezła miała sporo ciekawych pomyslów i dużo śmiesznych rzeczy. Druga seria byłą jak dla mnie lepsza bo do elementów komedi dodano troche dramatyzmu

Spoiler

ostatni odcinek kiedy Saito walczył sam przeciwko całej armi cholernie mi się podobał

Ale już 3 serie uważam za porażke, z ciekawej seri zrobili dość marną charemówke no i niestety troche cofneli się z pomysłami. O ile w 1 i 2 serii zachowanie Luise jeszcze było niezłe to w 3 stała się aż za bardzo wredna i nieufna. Czy też
Spoiler

to wskrzeszanie postaci które zgineły w poprzedniej serii mogli tego oszczędzić

. W każdym razie jeśli 4 seria będzie miała forme 1 lub 2 chętnie obejrze ale jeśli ma być taka jak 3 to nie wiem czy sobie nie odpuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2009 o 20:34, Hubi Koshi napisał:


Do Wszystkich Zero no Tsukaima
Swoją drogą oglądał ktoś Zero no Tsukaima ?? Ja z ciekawości obejrzałem sobie jeden odcinek
przedwczoraj wieczorem i... i wczoraj wieczorem skończyłem trzecią serię. Mówcie sobie
co chcecie to anime jest słodkie, komiczne i w ogóle rozkoszne MADEMOISELLE FOR THE WIN.
Że nie wspomnę o

Spoiler

używaniu bazooki, Mitsubishi Zero i artylerii XD

oraz o tym ciągle
ewoluującym haremiku, który otacza głównego bohatera.
Spoiler

Heh po trzeciej serii Louise
zyskała całkiem potężną konkurencję. Do Siesty dołączyły Jej Wysokość Henrietta i Tabitha,
która na chwilę obecną jest zaledwie o krok od tronu więc jak/jeśli skopią Josepha to
Louise będzie miała przeciwko sobie dwie królowe XD

No nic tylko czekać na czwartą
serię :-]


Ja obejrzałem 3 epy, i rzuciłem w kąt, nie zamierzam do tej serii powracać, chyba, ze będę krańcowo złakniony haremu, biustów i fanserwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Fakt starcie Saito z całą armią było cokolwiek epickie, szczególnie podobała mi się scena gdy go okrążyli i załadowali cały firepower jaki mięli, można powiedzieć że go porządnie docenili skoro chcieli go wykończyć taką siłą ognia. Co do nieufności i wredności w trzeciej serii, teoretycznie można by to sobie wytłumaczyć tym że Saito zaczął dla Louise znaczyć jeszcze więcej, przez co (zgodnie ze swym tsunderowatym charakterkiem) stała się jeszcze bardziej zaborcza. W sumie ja tam się cieszę że wskrzeszono Colberta, jakkolwiek śmierć fajnej postaci nadaje serii dramatyzmu to ulga jakiej człowiek doznaje gdy się dowiaduje że postać przeżyła... cóż każdy ma co do tego swoje własne zdanie. No nic, co kto lubi jak to mawiają. Mnie jednak najbardziej intryguje ta legenda o Diable i demonach, którą przedstawił Mister Elf. Ciekawi mnie jak się to rozwinie.



==============>Asthariel
Spoiler

Cóż najzabawniejsze jest to że Zero no Tsukaima ma nie tak do końca przesadzony fan-service. Widziałem co najmniej parę serii które pokazują dużo więcej i dużo śmielej kobiece ciałka. Zero no Tsukaima jest pod tym względem akurat... bardzo przyjemne, więcej sugerowania i mrugania okiem niż faktycznej golizny. No nic, co kto lubi :-)


A post zaspoilerowany co by się ludzie nie czepiali że nie ostrzegałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 20:34, Hubi Koshi napisał:

Odnoszę wrażenie że powinienem ci postawić piwo... duże... w porządnym tradycyjnym kuflu...
z pianką do sufitu.

Powiedz tylko kiedy i gdzie he he :]

Dnia 25.01.2009 o 20:34, Hubi Koshi napisał:

Ostatnio zacząłem mieć poważne problemy z AllPlayerem, już mnie naprawdę
do szewskiej pasji doprowadzał i cóż... postanowiłem rzucić okiem na reklamowanego przez
ciebie KMPlayera i... YOŁ. Jak tylko się połapałem jak go obsługiwać się w nim zakochałem
T_T Nareszcie nie muszę majstrować z WMP żeby zrobić screensave''a z oglądanego anime.
Przyjemna i wygodna zabawka.

Dokładnie, a oprócz tego napisy można sobie poprzestawiać (kwadratowymi nawiasami się przesuwa ale np opcja przestawienia ilości fps napisów już u mnie nie zawsze działa), kolory podregulować, włączyć dwa pliki z napisami jednocześnie (jedne na górze drugie na dole-przydatne gdy ktoś jeszcze nie do końca po angielsku rozumie) i jeszcze parę innych rzeczy. Aha i jest taka fajna opcja co się nazywa "wyostrzenie obrazu" (ppm->Wideo zaawansowane->wyostrzenie obrazu). Mocno polepsza jakość obrazu gdy ma się słabą wersję, zwłaszcza widać to przy oglądaniu anime bo kontury stają się dużo ostrzejsze. Jedyna wada to to że ta opcja ma spore wymagania co do procesora dlatego należy ją włączać tylko przy filmach w dosyć niskiej rozdzielczości bo inaczej film będzie zwalniał.

Dnia 25.01.2009 o 20:34, Hubi Koshi napisał:

Do Wszystkich Zero no Tsukaima

Nie oglądałem i nawet nie wiem co to :P

Ale za to kończę powoli Darker Than BLACK. Jestem po 20 epku i powiem że anime całkiem interesujące ale jednak czegoś mi w nim brakuje. Po pierwsze trochę razi mnie taka epizodyczność akcji (dwa odcinki jedna "przygoda"). Po drugie anime jest strasznie dołujące. Fakt czasami zdarza się jakiś moment który można by uznać za weselszy i szczęśliwszy ale mimo wszystko historia przedstawia się, jak zresztą sugeruje sam tytuł raczej w ciemnych barwach. Może to i niekoniecznie wada i może to po prostu wina tego że spodziewałem się czegoś innego ale trochę mi to nie pasowało.


EDIT: Aha i zapomniałem dodać że jak skończę to chyba zabiorę się wreszcie za Cowboy Bebop :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toradora 16

Spoiler

Jak wszyscy przypuszczali, transformacja Kitamury w emo spowodowana była Przewodniczącą. Najdojrzalsza postać zachowała się szalenie niedojrzale.
Walka Kanuo z Taigą - PIĘKNE! Zwłaszcza atak butem!
I zal mi tylko Ami, która znając prawa rządzące komediami romantycznym, na zdobycie serca Smoka ma najmiejsze szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem oglądać Zero no Tsukaima w zeszłym tygodniu i bardzo przypadło mi ono do gustu. Oczywiście najlepszy był właściciel gospody u wróżek i jego "Tries Bles", czy coś w tym stylu. Seria jest lekka, łatwo się przy niej można zrelaksować, haremowy humor również na dobrym poziomie. Jest to jedno z lepszych anime jakie ostatnio oglądałem, i będę zadowolony, kiedy pojawi się czwarta seria. A walka pod koniec drugiej serii - świetna sprawa. Wadą anime jest to, że jest dość przewidywalna fabuła. Często wiedziałem o wiele wcześniej, jakie wydarzenia nastąpią, lub kim w rzeczywistości są ukazane postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 20:44, Asthariel napisał:

Ja obejrzałem 3 epy, i rzuciłem w kąt, nie zamierzam do tej serii powracać, chyba, ze
będę krańcowo złakniony haremu, biustów i fanserwisu.

To nie tyle haremóka(poza 3 serią) co naprawde niezła komedia. No iZnT jest pod tym względem w miare delikatne i nie upierdliwe ale spróbuj np. obejrzeć To Love-ru czy 2 sezon Rosario +Vampire. Te serie to żywy fanserwis(obie są też spapranymi adaptacjami naprawde niezłych mang), jak to ktoś określił R+V 2: "I really don''t know about what is this anime, whole series is just some random pantsu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mnie tam ciekawi kiedy wreszcie Louise i Saito zorientują się, jak bardzo są nakręceni na SM i to jest nadzieja dla ich związku, bo żadna inna dziewczyna go tak nie tłucze.

Podobnie jak Ty zobaczyłem pierwszy epek i migiem obejrzałem pozostałe. Świetna komedia w klimacie fantasy.

A tak w ogóle to wiadomo kiedy ma się pojawić 4 seria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2009 o 21:16, luzac napisał:


A tak w ogóle to wiadomo kiedy ma się pojawić 4 seria?


Mówią, że w czerwcu. Mam nadzieję, że to prawda.

Słowem, dzisiaj skończyłem oglądać The Melancholy uf Haruhi Suzumiya, i muszę przyznać, że jest świetnym anime. Oczywiście oglądałem wersję chronologiczną, dzięki czemu się w niczym nie pogubiłem. Jak znajdę więcej czasu, to obejrzę tą drugą kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:12, kowboj3 napisał:

Ja skończyłem oglądać Zero no Tsukaima w zeszłym tygodniu i bardzo przypadło mi ono do
gustu. Oczywiście najlepszy był właściciel gospody u wróżek i jego "Tries Bles", czy
coś w tym stylu.

Spoiler

Tres Bien :-) Taaa Mademoiselle był absolutnie wymiatający, wprost uwielbiam takie postacie zawsze wprowadzają ogrom dzikiego humoru do serii. Jak już przy nim jesteśmy to (rodzinnie) chodzi mi po głowie czy Siesta nie powinna sobie załatwić pejcza... no ostatecznie Saito zostaje z Louise mimo tego całego znęcania się więc... może to lubi XD

Dnia 25.01.2009 o 21:12, kowboj3 napisał:

Wadą anime jest to, że jest dość przewidywalna fabuła. Często wiedziałem
o wiele wcześniej, jakie wydarzenia nastąpią, lub kim w rzeczywistości są ukazane postaci.

Spoiler

Ano niestety, zresztą bardzo często sami autorzy sugerują takie rzeczy np. to zaangażowanie Colberta gdy Anies szukała tożsamości dowódcy gości którzy spalili jej wioskę, bardzo łatwo było się zorientować że to on w tym maczał paluchy. Cóż ciesze się że dziewczyna mu Tak Jakby wybaczyła. Chociaż biedaczek będzie miał teraz wesoło z Kirche... genialny dobór imienia XD To co mnie najbardziej ciekawi to to czy Henrietta i Tabitha będą dalej robiły za konkurencję czy też może się wycofają. Zrobi się groźnie (dla Saito) i wesoło (dla nas) jeśli jednak nie odpuszczą. Tabitha jest wyjątkowo groźną konkurencją, chyba jako jedyna dała radę obronić Saito przed wysadzeniem w powietrze. A pamiętasz minę Dyrektora Akademii gdy go Scarron (tak się Mademoiselle jeśli dobrze pamiętam, nazywa) to było absolutnie boskie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:16, luzac napisał:

Spoiler

Mnie tam ciekawi kiedy wreszcie Louise i Saito zorientują się, jak bardzo są nakręceni
na SM i to jest nadzieja dla ich związku, bo żadna inna dziewczyna go tak nie tłucze.


Podobnie jak Ty zobaczyłem pierwszy epek i migiem obejrzałem pozostałe. Świetna komedia
w klimacie fantasy.

Spoiler

Zdecydowanie XD Nie zdziwiłbym się gdyby Louise w którymś odcinku 4 serii zdecydowała się przywiązać Saito do łóżka i ubrać się w czarny lateks XD Idę o zakład że znalazła by coś takiego w szafie Eleonor, tej jej bardziej diabelskiej siostry. No i Siesta powinna sobie wreszcie pejcz sprawić... chociaż chwila... ona chyba ma pejcz. Ostatecznie pożyczyła go Louise gdy nakryły Saito obmacującego Tiffanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:07, Kosmitus napisał:

Powiedz tylko kiedy i gdzie he he :]

Ech szkoda że na Podkarpaciu nie mieszkasz :-)

Dnia 25.01.2009 o 21:07, Kosmitus napisał:

Dokładnie

Nie ma co rozkoszne bogactwo opcji, szczególnie to wyostrzenie może się przydać.

Dnia 25.01.2009 o 21:07, Kosmitus napisał:

Nie oglądałem i nawet nie wiem co to :P

Spróbuj, każda seria ma tylko po 12-13 odcinków więc za wiele nie ryzykujesz, a wierz mi uśmiejesz się całkiem nieźle bo seria jest rozkosznie komediowa... no i jest cosik nie cosik fanservice ale bardzo ładnego i nie tak walącego po oczach jak w niektórych seriach.

Dnia 25.01.2009 o 21:07, Kosmitus napisał:

Ale za to kończę powoli Darker Than BLACK.

Hmm obiło mi się to o uszy, ale to w sumie tyle. O czym toto w ogóle jest ??

Dnia 25.01.2009 o 21:07, Kosmitus napisał:

EDIT: Aha i zapomniałem dodać że jak skończę to chyba zabiorę się wreszcie za Cowboy
Bebop :]

Oj nie mów głośno bo Taikun zły z trumny wyjdzie i cie zje ;-P
A tak btw. jak tam z Thriller Bark arc, obejrzałeś już ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także polecam ZNT 1,2 serie na pewno polubisz 3 no cóż już było poruszane ,mi też nieprzypadła do gustu. 4 będę oglądał może się nie zawiode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:42, Hubi Koshi napisał:

> Powiedz tylko kiedy i gdzie he he :]
Ech szkoda że na Podkarpaciu nie mieszkasz :-)

No to jeśli chodzi o województwa jesteśmy sąsiadami bo mieszkam w małopolskim a dokładniej jakieś 40km na wschód od Krakowa :)

Dnia 25.01.2009 o 21:42, Hubi Koshi napisał:

> Dokładnie
Nie ma co rozkoszne bogactwo opcji, szczególnie to wyostrzenie może się przydać.

Wymieniłem te z których często korzystam i za które kocham ten programik :)

Dnia 25.01.2009 o 21:42, Hubi Koshi napisał:

> Nie oglądałem i nawet nie wiem co to :P
Spróbuj, każda seria ma tylko po 12-13 odcinków więc za wiele nie ryzykujesz, a wierz
mi uśmiejesz się całkiem nieźle bo seria jest rozkosznie komediowa... no i jest cosik
nie cosik fanservice ale bardzo ładnego i nie tak walącego po oczach jak w niektórych
seriach.

A wiesz że może i zerknę, bo coś ostatnio strasznie zdołowany jestem i przydało by mi się poprawić sobie humor. Myślałem czy by sobie nie zerknąć na Love Hina więc na to Zero no Tsukaima też sobie zobaczę :)

Dnia 25.01.2009 o 21:42, Hubi Koshi napisał:

> Ale za to kończę powoli Darker Than BLACK.
Hmm obiło mi się to o uszy, ale to w sumie tyle. O czym toto w ogóle jest ??

Realia wyglądają tak:
Współczesne czasy, od niedawna świat został otoczony czymś w rodzaju bariery, ludziom zniknęły z oczu gwiazdy i księżyc, stracono też kontakt ze wszystkimi satelitami krążącymi po ziemskiej orbicie. Oprócz tego pojawiła się w Japonii rozległa strefa która mi trochę przypomina zonę z gry STALKER (dziwne zjawiska ludzie mają halucynacje itp. ale potworków nie ma :P). Strefa została odgrodzona wielkim murem od reszty świata. Ale co najważniejsze, u niektórych ludzi na świecie zaczęły się objawiać nadnaturalne zdolności, (główny bohater, dla przykładu, może tworzyć wyładowania elektryczne inny np. mógł tworzyć eksplozje w miejscach które dotknął) jednak za ich użycie muszą z jakiegoś powodu w różny sposób płacić czyli wykonać jakąś czynność która jest dla nich zazwyczaj raczej nieprzyjemna. Wszystko to rząd stara się utrzymać w tajemnicy a kontraktorzy są używani przez różne grupy jako agenci specjalni i maszyny do zabijania. Poza tym na niebie pojawiły się fałszywe gwiazdy z których każda odpowiada jednemu kontraktorowi i badając ich promieniowanie można określić mniej więcej gdzie i kiedy kontraktor używał mocy, oraz stwierdzić czy żyje (jeśli zginie to "gwiazda" spada). Główny bohater imieniem Hei wraz z gadającym kotem (później się wyjaśnia dlaczego kot umie gadać :P), gburowatym byłym gliniarzem i dziewczyną która jest "Lalką" (są to ludzie którzy są prawie jak przedmioty i mają zdolność do wysyłania duchów zwiadowczych które przemieszczają się po substancji właściwej dla danej Lalki, w tym przypadku jest to akurat woda) pracuje dla jakiejś tajemniczej szemranej organizacji o której niewiele wiadomo oprócz tego że nie przebiera w środkach i ma ogromne wpływy. Oprócz niego mamy też policjantkę która zajmuje się sprawami związanymi z kontraktorami i tropi między innymi właśnie Hei''a. To z grubsza tyle ^^

Dnia 25.01.2009 o 21:42, Hubi Koshi napisał:

Oj nie mów głośno bo Taikun zły z trumny wyjdzie i cie zje ;-P

Znaczy za to że profan jestem i jeszcze nie oglądałem? :P

Dnia 25.01.2009 o 21:42, Hubi Koshi napisał:

A tak btw. jak tam z Thriller Bark arc, obejrzałeś już ??

Nie, jeszcze nie :P A dużo odcinków już nowego arca jest? I dzieją się ciekawe rzeczy czy jakimiś fillerami jadą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad nr 15.

Spoiler

Koniec sielanki



A co powiecie na temat anime Miyazakiego?
np Oscarowe Spirit Away
Niesamowite - pod względem rysunku, który po prostu mnie zachwycił - Ruchomy Zamek Hauru
Czy Totoro(ten białasek co jest jak avatar mój)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się