Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2009 o 00:48, Pawciu45 napisał:

Witam.
Mógłby mi ktoś podać nazwy jakiś lekkich, komediowych anime humorem podobnych do Chobits?
Przed chwilą skończyłem oglądać Chaos Head a niedawno Higurashi i chciałbym odpocząć
od takich krwawych i psychologicznych klimatów. Z góry dziękuje.;)



Ja polecam Kannagi, bardzo dobry serial romantyczno- komediowy,lekki i odświeżający po thrillerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad AS 15

Dnia 22.01.2009 o 23:32, kowboj3 napisał:

Spoiler


W odcinku czuć już to porodowe napięcie. Okazaki poznają ich pielęgniarkę, Tomoya rozmawia
również z Sanae i Akio. Zostaje wybrane również imię dla dziecka - Ushio. Sam Okazaki
bardzo przeżywa ciążę Nagisy.


Spoiler

Eh... wyprzedzileś mnie w zapowiedzi odcinka.Trzeba przyznać ze ten odcinek miał już bardzo nostalgiczny nastrój i dał man wprowadzenie do następnego odcinka który niestety będzie dużo smutniejszy. Już w tym odcinku Clannad przestał być lekką historią, przed bohaterami pojawiły się bardzo trudne wybory i wiele dylematów. Końcówka idealnie to przedstawia gdy po nadaniu imienia dziecku, widać że Tomoya i Nagisa już wiedzą co się stanie.


Dalsze odcinki

Dnia 22.01.2009 o 23:32, kowboj3 napisał:

Spoiler

Wygląda na to, że śmierć Nagisy nastąpi albo pod sam koniec odcinka 16 i będzie kontynuowana
w odcinku 17, albo dopiero w odcinku 17. Niemniej jednak "After Story arc." rozkręca
się na całego. Okazaki zaczyna się również zastanawiać nad swoimi wizjami, których treść
zna również Nagisa.


Spoiler

Poród Ushio i śmierć Nagisy będzie w następnym odcinku. Odcinek 17 będzie już przedstawiał wydarzenia kilka lat puźniej gdy Tomoya nadal jest w depresji, Ushio wychowują Akio i Sanae. To w nim będzie początek wycieczki która zmieni losy Tomoya i Ushio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalsze odcinki Clannad AS

Dnia 23.01.2009 o 12:29, Warrior Within napisał:

>

Spoiler

Wygląda na to, że śmierć Nagisy nastąpi albo pod sam koniec odcinka 16 i będzie
kontynuowana
> w odcinku 17, albo dopiero w odcinku 17. Niemniej jednak "After Story arc." rozkręca

> się na całego. Okazaki zaczyna się również zastanawiać nad swoimi wizjami, których
treść
> zna również Nagisa.


Spoiler

Poród Ushio i śmierć Nagisy będzie w następnym odcinku. Odcinek 17 będzie już przedstawiał
wydarzenia kilka lat puźniej gdy Tomoya nadal jest w depresji, Ushio wychowują Akio i
Sanae. To w nim będzie początek wycieczki która zmieni losy Tomoya i Ushio.



Spoiler

Być może. Co prawda mało wynika z zapowiedzi, a odcinek oglądałem na szybkiego, śmierć nastąpi w przyszłym odcinku. Jeżeli tak będzie, to zgodnie z moją kalkulacją, serial mógłby się zakończyć nawet na 22 odcinku. Motyw z Ushio może trwać max. 2 odcinki (wg. trzy odcinki byłyby naciągane), nie mam jeszcze informacji, jak twórcy podejdą do innych motywów.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toradora ep 16
Epic!

Spoiler

Walka Kenpachi''ego z Nnoitrą to pryszcz przy walce Taigi z przewodniczącą. To zacięcie! Ten gniew! Ta walka na słowa... Ech, szkoda tylko, że nie doszło do wyborów, ale inne rozwinięcie akcji było niemniej satysfakcjonujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 02:19, Karharot napisał:

Bardzo polecam obydwa te tytuły. Od razu dodam też coś w rodzaju... "patcha" do The
Melancholy of Haruhi Suzumiya
, otóż seria ta została (naumyślnie) wyemitowana w niechronologicznej
kolejności, przy drugim podejściu do tego anime nawet ciekawie się je ogląda w taki zakręcony
sposób ale przy pierwszym podejściu lepiej jest mimo wszystko wystartować chronologicznie.
Ostatnio Warrior Within podał "normalną" kolejność w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=10293


Ja właśnie oglądałem normalnie, a nie tak jak Ty podajesz i moim zdaniem seria wyszła im znakomicie nawet jak odcinki były powymieszane i dlatego moim zdaniem powinno się oglądać normalnie :) Do tego co mieli powiedzieć ludzie, którzy oglądali The Melancholy of Haruhi Suzumiya w TV? Leciało tak jak leciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze starcie z pierwszym odcinkiem było dość wstrząsające, gdybym oglądał go w telewizji i gdybym miał inne zaplanowane zajęcia to nie wiem czy w ogóle czekałbym na następny odcinek i w ten sposób naprawdę wiele bym stracił. Na szczęście czekać nie musiałem i po szybkim sprawdzeniu innego epka przekonałem się że warto oglądać po czym poszukałem na necie informacji jak należy ustawić kolejność i dopiero wtedy odcinek The Adventures of Mikuru Asahina naprawdę mnie rozbawił zamiast pozostawić z opadniętą szczęką i pytaniem "O co tutaj biega i co to w ogóle jest?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz ja proszę o zaproponowanie jakiegoś ciekawego anime. Poniżej lista tych, które obejrzałem, aby ułatwić propozycję. Chciałbym, aby było to coś z pogranicza Clannad i Kanon, aczkolwiek, jeżeli istnieje jakieś naprawdę fajne, które polecacie, nie wahajcie się proponować.


Clannad: After Story
Naruto Shippuuden
Clannad
Death Note
Dragon Ball
Dragon Ball Z
Dragon Ball GT
Elfen Lied
Fate/stay night
Full Metal Panic!
Full Metal Panic! The Second Raid
Full Metal Panic?: Fumoffu
Green Green
Kanon (2006)
Myself;Yourself
Naruto
True Tears
Zero no Tsukaima
Zero no Tsukaima ~Futatsuki no Kishi~
Zero no Tsukaima ~Princesses no Rondo~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:32, kowboj3 napisał:

W sumie teraz ja proszę o zaproponowanie jakiegoś ciekawego anime. Poniżej lista tych,
które obejrzałem, aby ułatwić propozycję. Chciałbym, aby było to coś z pogranicza Clannad
i Kanon, aczkolwiek, jeżeli istnieje jakieś naprawdę fajne, które polecacie, nie wahajcie
się proponować.

Dnia 23.01.2009 o 17:32, kowboj3 napisał:


Code Geass / Full Metal Alchemist.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:32, kowboj3 napisał:

proponować.

hmmmm...
Może i obejrzałem niewiele anime i niewiele znam, ale nie widzę u Ciebie Melancholii Haruhi Suzumiyi. To chyba jedno z najlepszych obok Kanona anime, które bardzo mi się spodobało. Poza tym możesz jeszcze obejrzeć Ai Yori Aoshi (+ Enishi, jeśli Ci się spodoba pierwsza część), H20 - Footprints in the sand. Ewentualnie z innych, mogę polecić Air oraz EF - Tale of Memories

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Black Lagoon. W sumie nie jest to w ogóle w żadnym stopniu podobne do Clannada czy Kanona, ale jest po prostu wyjebiste ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pierwsze co mi przychodzi na myśl gdy jest mowa o anime podobnym do Clannad i Kanon to Myself ; Yourself ale już to oglądałeś... Mogę zaproponować jeszcze H2O ~Footprints in the Sand~ ale to niezupełnie ten sam klimat.
Patrząc po tytułach które oglądałeś mogę ewentualnie polecić parę ciekawych anime z innych gatunków a konkretnie:
Black Lagoon
Claymore
Code Geass
Cowboy Bebop
Ghost in the Shell (obie serie i oba fimy)
Higurashi no Naku Koro ni
The Melancholy of Haruhi Suzumiya
Utawarerumono
Powyższe serie znacznie się pomiędzy sobą różnią i nie wszystkie muszą Ci przypaść do gustu na pewno są one jednak warte sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karharot wymienił już Code Geass i Higurashi, które i ja Tobie polecam. Jeżeli chcesz coś lekkiego jak Clannad i przy tym śmiesznego to Możesz obejrzeć Toradora. Sam je teraz oglądam. Jestem świeżo po drugim odcinku i mogę powiedzieć, że jak na razie to anime jest rozbrajające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ogólnie rekomenduję te tytuły podane wyżej, ale dam od siebie jeszcze te, które nie zostały podane - Darker than BLACK(wg mnie jedno z lepszych anime, od gości co zrobili FMA, w dodatku powiem że jest całkiem pewna kontynuacja - mówi się, że po FMA2), Soul Eater - imo świetne, Chobits, Samurai Champloo(od tych samych twórców, co zrobili Cowboy Bebop - w dodatku całkiem podobne:>), Vampire Knight, Vampire Knight Guilty. Z cięższych klimatów mogę polecić Texhnolyze i Ergo Proxy.
No i póki co mogę zaproponować Tengen Toppa Gurren Lagann, którego właśnie zaczynam oglądać(uwaga- w 4tym odcinku jest strasznie zjechana animacja, z powodu jakiegoś nieudolnego reżysera, zwolnionego tuż po emisji:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ai Yori Aoshi

Ilość lukru w tej pozycji może przyprawić o próchnicę. To japońskie romansidło - w związku z czym mamy dwoje młodych ludzi, w przypadku których zgodnie ze standardami anime seks to jest coś, co się przytrafia innym.

> Higurashi no Naku Koro ni

Czyli małe i słodkie dziewczynki. Jak się jest z nimi w dobrej komitywie , to będą do rany przyłóż. Jak nie...

Spoiler

to wyrwą ci serce przez gardło.



Ja polecałbym następujące serie:
Witch Hunter Robin - Jednostka specjalna zajmująca się łapaniem ludzi dysponujących nadnaturalnymi mocami. W realiach współczesnej Japonii.

Noir - Kobietki z bronią. Główna bohaterka jest zabójcą do wynajęcia, która musi wziąć pod swoje skrzydła świetnie radzącą sobie z mordowaniem nastolatkę. Głównie z tego powodu, że wie ona zbyt wiele, aby pozwolić jej odejść, a jeśli ją skasuje, to nigdy się nie dowie o co chodzi.

Read or Die - trzyodcinkowa seria OAV oraz R.O.D. TV - kontynuacja. Pierwsza bardziej sensacyjna, podlana nieco nadnaturalnym sosem, druga zdecydowanie bardziej przygodowa. W obu wszystko obraca się wokół książek.

My-Hime - Małolaty i zadyma. Grupa panienek mających na swoich usługach pewne stwory. Nawiedzona lesbijka, złodziejka, "wojowniczka o miłość i sprawiedliwość", żelazna dziewica - takie rzeczy... Otome nie polecam, nie dorasta do pięt pierwowzorowi.

Haibane Ranmei - czyli u nas Stowarzyszenie Szaropiórych. Bardzo wdzięczna historia o istotach, które w różnym wieku trafiają do pewnego miejsca po za czasem. I wyrastają im skrzydła... Muszą pracować, chociaż za swoja pracę nie otrzymują pieniędzy, korzystać zaś mogą tylko z rzeczy, których ludzie już nie potrzebują.
Pozycja bez akcji, za to oferująca całe mnóstwo melancholii.


I może teraz parę klasyków.

Tajemnicze Złote Miasta - seria przygodowo-historyczna, rozgrywająca się w XVI wieku. Hiszpańska konkwista wyrusza do ameryki by łupić każdego kto jej stanie na drodze, zaś w międzyczasie pojawiają się plotki o Eldorado...

Tenchi Muyo! OAV - W moim odczuciu protoplasta haremówek. Z wyśmienitym zestawem bohaterów i panienkami z krwi i kości. Świetna komedia romantyczna.

Revolutinary Girl Utena - Oficjalnie: romansidło, gdzie dwie główne bohaterki zdecydowanie mają ku sobie. Nieoficjalnie najlepszy przekrój charakterów i ludzkich zachowań pokazanych kiedykolwiek w anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad AS

Tak mnie zastanawia coś jeszcze z poprzedniego odcinka, mianowicie czy ta restauracja (a raczej miejsce w którym została wybudowana) jakoś się wiąże z pierwszą serią? Komentarz Akio tak jakby sugerował że coś się tam działo ale jakoś nic konkretnego nie mogę sobie przypomnieć...
I osobna sprawa - siedzę sobie teraz nad visual novel i zastanawiam się czy zabrać się za After Story czy też lepiej z tym poczekać i najpierw obejrzeć anime Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad AS

Dnia 25.01.2009 o 14:17, Karharot napisał:

Tak mnie zastanawia coś jeszcze z poprzedniego odcinka, mianowicie czy ta restauracja
(a raczej miejsce w którym została wybudowana) jakoś się wiąże z pierwszą serią? Komentarz
Akio tak jakby sugerował że coś się tam działo ale jakoś nic konkretnego nie mogę sobie
przypomnieć...

Właściwie to z anime to miejsce jest niewiele związane. O ile się nie myle to było to tylko miejsce którędy Tomoya chodził do szkoły(albo raczej koło niego). Dopiero w VN koło tego miejsca dzieje się wiecej rzeczy(głównie dialogi i kilka zdarzeń) ale żadne ważne,

Dnia 25.01.2009 o 14:17, Karharot napisał:

I osobna sprawa - siedzę sobie teraz nad visual novel i zastanawiam się czy zabrać się
za After Story czy też lepiej z tym poczekać i najpierw obejrzeć anime Jak uważacie?

Jak wolisz, z jednej strony w VN jest wiecej wydarzeń i są one mimo iż statycznie to jednak lepiej przedstawione ale jednocześnie nie będziesz miał tego zaskoczenia na to co będziesz widział w anime. Ja ukończyłem gre po raz pierwszy jeszcze przed emisją AS wiec znałm te wydarzenia ale mimo to ta historia jest tak skonstrułowana że nadal nie nudzi i mimo iż znamy wydarzenia to oglądamy je tak jakbyśmy to robili po raz pierwszy(taka magia tej serii, w innych anime tego nie spotkałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Clannad AS
W tych 24 odcinkach mają być jeden lub nawet dwa odcinki specjalne. Dam sobie rękę uciąć, że jeden z nich będzie dotyczył (tu spojler dot. zakończenia)

Spoiler

życia szczęśliwej rodzinki.

Ewentualny drugi special mógłby dotyczyć wątku z Kyou, czyli jednego z najlepszych wątków w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad AS

Dnia 25.01.2009 o 14:24, Warrior Within napisał:

Właściwie to z anime to miejsce jest niewiele związane. O ile się nie myle to było to
tylko miejsce którędy Tomoya chodził do szkoły(albo raczej koło niego). Dopiero w VN
koło tego miejsca dzieje się wiecej rzeczy(głównie dialogi i kilka zdarzeń) ale żadne
ważne,


Cholera faktycznie, nawet właz do kanalizacji jest w tym samym miejscu. Dzięki:)

Dnia 25.01.2009 o 14:24, Warrior Within napisał:

ta historia jest tak skonstrułowana że nadal nie nudzi i mimo iż znamy wydarzenia to
oglądamy je tak jakbyśmy to robili po raz pierwszy(taka magia tej serii, w innych anime
tego nie spotkałem)


W takim razie wezmę się za VN już teraz. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Clannad AS

Dnia 25.01.2009 o 14:37, kowboj3 napisał:

W tych 24 odcinkach mają być jeden lub nawet dwa odcinki specjalne.


To tak samo jak w pierwszej serii (odcinek z Mei i alternatywna historia z Tomoyo).

Dnia 25.01.2009 o 14:37, kowboj3 napisał:

Ewentualny drugi special mógłby dotyczyć wątku z Kyou, czyli jednego z
najlepszych wątków w grze.


Mógłby chociaż czy zdołają upakować historię sióstr Fujibayashi w jednym odcinku? Jeśli im to dobrze wyjdzie to z chęcią obejrzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się