Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Skończyłem Ouran High School Host Club, taki średniaczek IMO, ale można się pośmiać, szczególnie przy epku 10 który miażdży wszystkie inne poziomem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie na ranek:
Wypuszczono już Kara no Kyoukai 6 gg się postarało i dzięki temu mamy już ten film.

Umineko no naku koro ni ep 5

Spoiler

No i mamy zakończenie pierwszego epizodu. Powraca na chwile wasza ekhm"ulubiona" Maria, oraz mamy "pojedynek" Natsuhi z Beatrice. Swietnie zrobiono przybycie Beatrice krótko po przybyciu reszty przed portret. Ale ogólnie i tak wszyscy zgineli, radze też zwrócić uwage na list Marii Jakie to słodkie zwłaszcza że potem mamy 2 małe tea party na których poznajemy osobiście Beatrice i Bernkastel. Za wczasu tak to że martwi normalnie na piarwszej rozmawiają jest w pełni normalne. Tea party są dość ważnym elementem Umineko i mimo iż początkowo wydająsię dziwne potem nabierają sensu. No i wymiar w którym rozgrywałą się cherbatrka wiedźm słurzy też już w następnym epizodzie do dośćważnych rzeczy. Tak więc czas rozpocząć kolejną gre o przetrwanie wraz z epizodem II.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 07:41, Tomoya-kun napisał:

Wypuszczono już Kara no Kyoukai 6 gg się postarało i dzięki temu mamy już ten film.

No wreszcie!
Dzięki za cynk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:26, Tomoya-kun napisał:

- Nogizaka Haruka no Himitsu : Purezza

2 sezon sekretu Haruki. Może być ciekawie. Jedynka była naprawdę dobra (nie zapomnę sceny z cosplayem Dokuro-chan)
Dotego mamy 11eyes. Szczerze to (wstyd się przyznać) przy Vnce odpadłem po kilku minutach (za wysoki poziom japońskiego) więc czekam na jakąś translację ale anime sobie nie odpuszcze.
Zaskoczyło mnie Tegami Bachi którego się nie spodziewałem jako anime. Przeciętniak ale można zobaczyć jak wyjdzie w kolorze.
No i To aru Kagaku no Choudenjibou Aka Misakas Railgun and all strange girls. Spinoff Index. Manga nudziła ale anime zobaczę (nie odpuszczę sobie anime na podstawie mangi na podstawie noveli która ma art robiony przez twórce artu do Yume Miru Kusuri)
Reszte się zobaczy pewnie przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:13, Gallbaroquo napisał:

Hmm tu są roboty to mnie zniechęca może kiedyś obejrzę a cos blizej sztuk walki znacie?

Spróbuj Fullmetal Alchemist oraz Fullmetal Alchemist:Brotherhood(remake, pierwsze odcinki są trochę podobne do tych z pierwszej serii). Także Katekyo Hitman Reborn! może przypasować, ponoć całkiem niezłe, ale jeszcze nie zapoznałem się z tym. Tytuły takie jak Samurai Champloo, Sword of the Stranger, Claymore oczywiście też.

Dnia 29.07.2009 o 16:13, Gallbaroquo napisał:

A właśnie jeszcze takie pytanko będzie druga seria D-gray.man?

Będzie. Manga jakoś powoli idzie(ale za to ostatnie chapterki były jednymi z najlepszych: o), chociaż autorka Katsura Hoshino miała ostatnio sporo przerw. Przynajmniej powraca już w sierpniu(50 stronicowy, seria prawdopodobnie stanie się z tygodniowej miesięczną). Drugi sezon anime najprawdopodobniej spodziewałbym się za minimum półtora roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe Umineko całkiem ciekawe, szkoda że nie zobaczyliśmy śmierci Marii ale cóż, nie można mieć wszystkiego, z tą nową wiedźmą, kolejny chapter zapowiada się bardzo ciekawie :)
Tak przy okazji, endless witch, endless 8 wtf :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem obejrzeć (wreszcie) FLCL i muszę przyznać, że była to dobra decyzja. Schiza, dobra muza, świetna animacja - czego chcieć więcej? Może większej ilości odcinków, ale 6 jest liczbą całkowicie zadowalającą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kara no Kyoukai 6: Boukyaku Rokuon
Kolejne arcydzieło, jak to jest że każdy kolejny film tej serii utrzymuje jej niezwykły poziom i klimat jednocześnie będąc czymś nowym i niepowtarzalnym? Szkoda tylko że film jest taki krótki:(

Spoiler

Araya to naprawdę niezły czubek. Jeszcze jedna postać stworzona przez TM w której motywy i psychikę zupełnie nie potrafię się wczuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zapewne zostane zasypany odpowiedziami ale mam nadzieje że chociaż dobrymi. Aktualnie na bierząco czytając i oglądając Bleacha oraz Naruto(DN,Chobits,DVM,DB za mną) poszukuje czegoś innego,nowego bym mógł się wziaźć za kolejny tytuł. Zastanawiam się na tytułami Berserk oraz Fullmetal Alchemist. Pytanie kieruje do osób które zapoznały się z tymi tytułami i potrafią uzasadnić czy warto lub też poradzą coś innego w moim guście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 15:08, Infes napisał:

Zaraz zapewne zostane zasypany odpowiedziami ale mam nadzieje że chociaż dobrymi. Aktualnie
na bierząco czytając i oglądając Bleacha oraz Naruto(DN,Chobits,DVM,DB za mną) poszukuje
czegoś innego,nowego bym mógł się wziaźć za kolejny tytuł. Zastanawiam się na tytułami
Berserk oraz Fullmetal Alchemist. Pytanie kieruje do osób które zapoznały się z tymi
tytułami i potrafią uzasadnić czy warto lub też poradzą coś innego w moim guście ;)


Pierwszego nie oglądałem więc nie wiem. Drugie anime bardzo ciekawe ^^ Co zresztą już wiesz. Jeśli szukał byś czegoś jeszcze luknij na tytuły: D.Gray-man, Fate/stay night, Soul Eater. Znając twój gust mogę Ci te tytuły polecić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 15:08, Infes napisał:

Zaraz zapewne zostane zasypany odpowiedziami ale mam nadzieje że chociaż dobrymi. Aktualnie
na bierząco czytając i oglądając Bleacha oraz Naruto

Jak byś chciał coś podobnego to polecam One Piece - niszczy konkurencje ;)

Dnia 30.07.2009 o 15:08, Infes napisał:

(DN,Chobits,DVM,DB za mną) poszukuje
czegoś innego,nowego bym mógł się wziaźć za kolejny tytuł.

Od siebie polecam: Code Geass, Claymore, Baccano, Kenichi, Higurashi no Naku Koro ni i jakiegoś Gundama, najlepiej Gundam Seed :)

Dnia 30.07.2009 o 15:08, Infes napisał:

Zastanawiam się na tytułami
Berserk oraz Fullmetal Alchemist. Pytanie kieruje do osób które zapoznały się z tymi
tytułami i potrafią uzasadnić czy warto lub też poradzą coś innego w moim guście ;)

Oglądałem FMA (starszą serię) i naprawdę warte obejrzenia - bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, niezła muzyka oraz trochę akcji i humoru. Poza tym to anime czasami nieźle szokuje (epizod z chimerą - obejrzysz to będziesz wiedział o czym mówię). Jednym słowem: warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

S&W II 4

Spoiler


Mocno przegadany odcinek, spodziewałem się dużo więcej, szczególnie po końcówce 3. Przynajmniej dowiedziałem się jednej rzeczy: charakter pisma Horo jest równie beznadziejny jak mój XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 15:08, Infes napisał:

/.../

Jeśli zajmiesz się za Gundam SEED''a to spróbuj ominąć kontynuację, która ssie (SEED Destiny) :P
Od siebie dorzucę Wolf''s Rain, Macross Zero albo Frontier, Full Metal Panic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero albo Frontier ?
Chyba raczej zero + frontier kombo, bo zero wyjaśnia pewien odcinek we frontierze, a frontier IMO jest o wiele lepszy niż zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 16:15, Earthshaker napisał:

Jeśli zajmiesz się za Gundam SEED''a to spróbuj ominąć kontynuację, która ssie (SEED
Destiny) :P

Czemu ssie? Destiny jest dobre!


Cirno -> Racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się