Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2013 o 00:13, Niewiernus napisał:

Zależy czy nie będzie brakowało tobie cech z G500. Jeżeli nie to bierz tą 400tkę.


Żadnych makr nie robię, większej czułości nie potrzebuję, teraz jadę na 1800 DPI, więc jeżeli mysz jest podobna do tamtej pod resztą względów, to wystarczy, ale zakupić będę mógł gdzieś pod koniec maja, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największa różnica jest chyba taka, że G400 to optyk a G500 to laserowa myszka.
Sam jestem zdecydowany na G500, szukam jeszcze co mógłbym wziąć ale nie za bardzo widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 00:25, Szkaradnik napisał:

Największa różnica jest chyba taka, że G400 to optyk a G500 to laserowa myszka.


A jaka to różnica w praktyce, bo ja się nie za bardzo orientuję? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 00:35, Niewiernus napisał:

Laser na wszystkim może działać, optyk ma problem z niektórymi powierzchniami.
Dochodzi do tego obsługiwane DPI.


Ja używam podkładki Razer Goliathuss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Razer Salmosa - od zeszlego roku (z 7-8 miesiecy) mam problemy z rolka, nie chce przewijac albo przewija wiecej niz bym chcial albo przewija i z powrotem cofa przewijanie, w skrocie scrollowanie dziala bardzo losowo i nieprzewidywalnie. Jedynie moge wcisnac rolke i wtedy przewijac ruszajac myszka, ale nie wszedzie to rozwiazanie dziala. W przeciwienstwie do Logitecha, ktorego mialem w latach 2003-2009 (R.I.P.) ten Razer nie ma zadnych srubek, wyglada na sklejonego, a nie skreconego, wiec nie wiem jak go rozebrac, gorna czesc jest w zasadzie scalona z podstawa i nie wyglada jakby dalo sie tam ostrze noza wlozyc bez uzycia duzej sily, ktora moglaby tez polamac plastiki. Sa za to naturalnie szpary miedzy przyciskami, ale nie wiem czy bezpiecznie jest podwazac te przyciski, czy one zejda czy sie polamia..? Any advice?

Myszka ma 3 lata i 8 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 20:27, BoloMaster napisał:

Szukam myszki do 100zł, będę wdzięczny za wszelkie propozycje:)


Lepiej dorzuć te 20 zł i kup sobie Logitecha G400. Świetna myszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

postanowilem zmienic myszke na bardziej gejmerowska.
kupilem dzisiaj genesis gx55 http://multimedia.agito.pl/zdjecia/1-670040-natec-genesis-gx55.jpg

na srodku pod scrollem znajduja sie dwa guziki + i - zmniejszajace czulosc myszki. co ciekawe nie zmniejsza to czulosci we wlasciwosciach myszki w panelu sterowania.
oczywiscie jest mi to zupelnie nie potrzebne, wrecz mi to przeszkadza bo pewnie zdarzy mi sie to wcisnac podczas gry.

moje pytanie w zwiazku z tym czy mozna je w jakis sposob ''odbindowac'' ? tak aby te dwa guziki nie zmienialy czulosci, a jeszcze lepiej jakbym mogl wykorzystac je do czegos innego, ale najwazeniejsze zeby je poprostu wylaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowej myszki, która zastąpi moją Natec Dragon (duża dość). Pracuję całymi dniami przy komputerze. Dlatego szukam wygodnej myszki, która nie będzie mi męczyć dłoni podczas użytkowania.

Budżet? Max 150zł Myślę o Roccat Savu. Tylko czy spełni moje wymagania?

Co musi spełniać nowa mysz:
- wygodna do całodziennej pracy,
- jak najmniej świecidełek i diod,
- przyciski musza być ciche,
- jak najmniej przycisków z boków itp, bo to wpływa negatywnie na trzymanie jej w ręku.
- często gram w gry strategiczne więc też by myszka była ku tego typu ger wygodna :)

Proszę o pomoc. http://allegro.pl/mysz-roccat-savu-podkladka-roccat-taito-gratis-i3291073587.html
widze taką ofertę ALE ta podkładka wydaje się za długa :) Może coś tańszego co by pasowało do tej mysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Moja myszka zaczyna odmawiać posłuszeństwa (złamał się kabel, zlutowałem, ale pewnie zaraz będzie ten sam problem), a po tylu latach to ma prawo (jakieś 5, jeśli nie więcej, działa). I zastanawiałem się nad Razerem Naga. I mam tutaj pytanie o opinie jak sprawuje się w FPS''ach. Bo ja gram na PC głównie w 3 gatunki FPS/strategie ekonomiczne/MMO. Z tym, że tak pół na pół FPS i MMO. Z tego co czytam na forach to opinie są strasznie podzielone, jedni mówią, że to dziadostwo z bardzo słabym sensorem(to głównie się tyczy Nagi Epic, ja chcę kupić Molten lub zwykłą Nagę), drudzy mówią, że naprawdę świetna myszka. Jedni mówią, że w FPS''ach myszka się gubi, drudzy wręcz przeciwnie.
W sumie nigdy nie miałem kontaktu z myszką z tyloma przyciskami (moja ma 6 przycisków, z czego 4 używam :) ) i w ogóle nie miałem kontaktu z żadną lepszą myszką. Teraz siedzę na optycznej A4techa z serii X7 (w sklepie mówili, że to jest laserowa, a ja głupi tyle lat żyłem w nieświadomości), więc w sumie na pewno nie zauważę różnicy między innymi modelami myszek i tego jak precyzyjny jest sensor, ale jeśli jest z tym jakaś tragedia to wolę kupić inny model.
Może macie jakieś inne propozycje? W sumie nastawiłem się na Razera, bo myszki ładne, pasują pod moją dłoń (mam ogólnie dłoń małą, ale długie palce, więc spokojnie powinna się mieścić), no i świecą - a ja jak ta sroka - co się świeci to mi się podoba. Nie jestem niestety w stanie sprawdzić jak mi się myszkę trzyma, albo nawet jej przetestować, bo najbliższy sklep jest 250 km od mojego miasta, więc jechanie dla samego "przymierzenia" myszki mija się z celem :).

Zdecydowanie preferuję myszki przewodowe - z bezprzewodowymi miałem bardzo złe wrażenia i od tamtego momentu powiedziałem, że więcej bezprzewodowej nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=3406910246&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Jak myślicie, to może być jakaś podpucha?
w Empiku ta mysz chodzi po 260 zł, w MM - 230 zł
niepokoi mnie cena i rok gwarancji - napisałem do gościa, zobaczymy, co mi odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolesi co wrócili z powrotem do logitecha odsprzedając razery, poza tym razem jest wadliwy, lubi się psuć.

Z mojej strony polecam przewodową myszkę
Myszka laserowa dla graczy ASUS GX850

albo logitech performance mx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 23:14, lis_23 napisał:

Jak myślicie, to może być jakaś podpucha?
w Empiku ta mysz chodzi po 260 zł, w MM - 230 zł
niepokoi mnie cena i rok gwarancji - napisałem do gościa, zobaczymy, co mi odpisze.



To jest towar z wysyłką prosto z Chin, ja bym się trzymał z daleka mając na uwadze to, że na 90% dowalą ci cło i wcale już tak tanio nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować