Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2009 o 23:00, Adamak napisał:

No wiesz, ale jak myje biurko mokrą szmatką i mokre są ślizgacze to nie jest to miłe.
:P

To o używaniu to do poprzedniego posta. Ogólnie lepiej mieć podkładkę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to będzie dobry temat aby zadać to pytanie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą mojej myszki. Aktualnie posiadam mysz za 15zł i planuję zmienić sprzęt na coś lepszego. Ostatnio ktoś doradził mi myszki firmy Razer. I tak oto wybrałem sobie tą - http://www.proline.pl/sklep.php?p=RAZOR+DB+GREEN

Zaznaczam, że miałaby to być mysz dla gracza. Sporo gram w FPSy. I tu moje pytanie - czy naprawdę warto wydawać te 135zł na taką myszkę? Lepiej będzie mi się nią operować? Jest bardziej dokładna? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:09, Damianuss1 napisał:

Zaznaczam, że miałaby to być mysz dla gracza. Sporo gram w FPSy. I tu moje pytanie -
czy naprawdę warto wydawać te 135zł na taką myszkę? Lepiej będzie mi się nią operować?
Jest bardziej dokładna? Proszę o pomoc.

też pytanie :) jeśli sporo grasz to dziwię się że w ogóle używasz myszki za 15zł. nawet nie ma co porównywać obu myszek bo to jakby porównywać niebo i ziemię (po prostu jest to inna klasa produktu). ja na twoim miejscu (jeśli sporo grasz) to nawet kupiłbym jeszcze droższą myszkę bo z doświadczenia wiem że się to po prostu opłaca (taka mysz na dłużej starcza i zapewnia większy komfort korzystania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:38, Damianuss1 napisał:

Sprzedawca zapewniał mnie, że to świetny wybór.

no pewnie że świetny :) taka myszka na długo ci starczy ponieważ jest wykonana z dobrych materiałów więc szybko się nie zetrze. no i możesz doznać szoku jak się przesiądziesz ze starej myszki za 15zł na tą która ma 4000dpi ;] ale jak mówiłem to jest po prostu różnica klas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 12:09, Damianuss1 napisał:

Myślę, że to będzie dobry temat aby zadać to pytanie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się
nad zmianą mojej myszki. Aktualnie posiadam mysz za 15zł i planuję zmienić sprzęt na
coś lepszego. Ostatnio ktoś doradził mi myszki firmy Razer. I tak oto wybrałem sobie
tą - http://www.proline.pl/sklep.php?p=RAZOR+DB+GREEN

Zaznaczam, że miałaby to być mysz dla gracza. Sporo gram w FPSy. I tu moje pytanie -
czy naprawdę warto wydawać te 135zł na taką myszkę? Lepiej będzie mi się nią operować?
Jest bardziej dokładna? Proszę o pomoc.

Jest to stara mysz, stara konstrukcja. Z tanszych myszek poszukaj na allegro Razer Deathadder , b.dobra myszka szukaj normalnej wersji bo 3G jest za droga na twoj budzet.
EDIT: Lachesis to dobra myszka, nie moge powiedzieć złego słowa, chodź ja osobiscie preferuję Logitecha G9 z uwagi na kształt który lepiej mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 16:39, Mirrar napisał:

Ja używam myszy A4 Tech. Na razie sprawuje się świetnie.

Owszem, tyle, że nie jest tak wytrzymała, jak Logitecha, Microsoftu, czy Razera.
Ale w sumie, kto wie, czy nie opłaca się bardziej? Bo już dwie myszki A4Tech wytrzymują chyba tyle, co jedna mysz najlepszych firm. Ale nie będę się upierał przy swojej opinii. Każdy wybiera według siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

> Ja używam myszy A4 Tech. Na razie sprawuje się świetnie.
Owszem, tyle, że nie jest tak wytrzymała, jak Logitecha, Microsoftu, czy Razera.
Ale w sumie, kto wie, czy nie opłaca się bardziej? Bo już dwie myszki A4Tech wytrzymują
chyba tyle, co jedna mysz najlepszych firm. Ale nie będę się upierał przy swojej opinii.
Każdy wybiera według siebie...

Co do wytrzymałości Razera do bym się spierał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja używam takiej myszki jak w obrazku. Za około 15 zł i sprawuje się świetnie i to bez wydawania 250zł wzwyż :) A zamiast podkładki jakiegoś tam ligitecha po prostu blat biurka.

20100116165215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 16:50, byverter napisał:

>/.../ > Co do wytrzymałości Razera do bym się spierał...

Byle nie ze mną. Nie miałem Razera, to dyskusji nie podejmę. Microsoftu, Logitecha i A4Tech miałem i mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 16:45, KrzysztofMarek napisał:

Owszem, tyle, że nie jest tak wytrzymała, jak Logitecha, Microsoftu, czy Razera.
Ale w sumie, kto wie, czy nie opłaca się bardziej? Bo już dwie myszki A4Tech wytrzymują
chyba tyle, co jedna mysz najlepszych firm. Ale nie będę się upierał przy swojej opinii.
Każdy wybiera według siebie...

Ja używam tylko i wyłącznie myszy A4tech. Jedną miałem około 4-5 lat, obecną mam od dwóch, a mysz zmieniłem tylko dlatego, że tamta mi się znudziła (no i jednak kulkowa mysz bezprzewodowa na baterie [dwa paluszki AA] trochę waży). Każda z nich kosztowała około 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2010 o 14:38, Damianuss1 napisał:

Byłem dzisiaj w sklepie i zamówiłem sobie http://www.proline.pl/sklep.php?p=RAZER+LACHESIS+BL


Sprzedawca zapewniał mnie, że to świetny wybór.

Przeszadziles. Lachesis ma duuuzo DPI, jest dobra myszka dla graczy, ale najlepsza jest mimo wszystko DeathAdder. Do tego podkladka ( ja preferuje osobiscie tez podkladke Razera, Mantis Control, duza, masz reke na podkladce i jest dla osob ceniacych niska czulosc myszy [dla tych co jada na max czulosci to Mantis Speed ]. Dla FPSow najlepszy jest Deathadder, chyba ze ktos gra lewa łapą, to wtedy Lachesis. Ja DeathAdderowi dalbym ocene 9.5/10, polowe punkcika ujal za to ze na poczatku egzemplarze mialy wadliwy prawy przycisk, ktory poprostu po paru tysiacach klikniec, po paru miechach przestawial sie na ''full auto'', w sensie ciagle byl dwuklik. Ja mialem tego pecha, w tydzien wymiana, i juz jade na nowym, swiezym egzemplarzu, ktorego nie zamienie na zadna inna mysz. DeathAdder to jedna z najlepszych inwestycji w moim zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 00:15, Damianuss1 napisał:

Czytałem, że w myszkach Razera normą jest, że po roku przestaje działać lewy przycisk.
To prawda?

Nie. Tak jak wspominałem wcześniej, jedynym problemem był dwuklik prawego ( czasem właśnie lewego ) przycisku, ale byla to wada fabryczna ktora juz zostala naprawiona, a oprocz tego jest wypuszczony nowy fw, przy ktorym nie ma mowy o pomylkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować