Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Muzyka Trance...

1996 postów w tym temacie

Digweed miał fajne audycje w kiss.fm (Transitions)...Niestety ostatnio totalnie nie podoba mi się to co Jasiu robi- nie ta muzyka, nie ten dobór utworów. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale to już nie to samo co dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam jakoś szczególnie Digweeda, głównie jego najbardziej znane produkcje... Zatem możemy pojechać teraz z Paul van Dykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie chciałbym teraz zabrać się za Paula - mam do jego tracków sentyment, szczególnie do doboru tracków na kompilacji Politics of Dancing 2 i genialnego In Between.
Digweeda bym nie ruszał, bowiem ja osobiście nie znam jego twórczości.
Kiedyś próbowałem słuchać Transitions, ale to nie dla mnie :) Zbyt progresywna muza, przynajmniej w tamtym odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"In Between'' w cale nie jest genialne. Genialne to było "Out there and back"...

Zarówno "In Between" jak i "Reflections" to dowód na to, jak bardzo spadła forma PVD jako producenta...

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem postanowione... Paul van Dyk :) A tutaj kolejność dodawania propozycji:

1. Nat-Sem
2. szerszeń
3. Agntx
4. ak.47
5. Cremek
6. Earthshaker
7. FerraEnzo
8. O2si (Jeżeli oczywiście chce:PP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić offtopa, ale mam pytanie: czy zna ktoś program, w którym można by było wyciąć z piosenki sam wokal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 10:42, O2si napisał:

"In Between'' w cale nie jest genialne. Genialne to było "Out there and back"...

Zarówno "In Between" jak i "Reflections" to dowód na to, jak bardzo spadła forma PVD
jako producenta...


No widzisz, a ja w tej kwestii mam już całkiem inne zdanie. Prywatnie album Out There and Back uważam za największą kichę PvD - tracki w sam raz dla kolejnych fanów czasopisma Bravo i słuchacza Eski :D Dawałem szansę tej płycie, ale nijak mnie nie przekonała.
Ale rozumiem, że wolałeś bardziej niezależne utwory, ale cóż... takie jest prawidło rynku, że kto nie jest komercyjny, ten nie idzie do przodu. Tylko, że jak tak na prawdę nie znam korzeni van Dyka i jego płyty 45 RPM, ponieważ zupełnie nigdzie nie można jej kupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prześledźcie gramowy topik o muzyce Techno:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2236&u=268
Dowiecie się, co mnie zaszokowało.
Osoby ze słabym sercem proszone są o nie czytanie tamtejszych postów.
Od siebie tylko powiem, że po raz pierwszy w życiu tak się czułem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mam obecnie bardzo ograniczony czas, a do tego jeszcze kłopoty techniczne z internetem;/ Nie bede mógł regularnie zaglądać do tego wątku... Dlatego, żeby nie utrudniać robienia zestawień, niech druga osoba w kolejce zapoda swoje propozycje. Ja dorzucę swoje później, albo na końcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8. O2si (Jeżeli oczywiście chce:PP)

Jasne, dlaczego nie :) Jeśli tylko znajdę czas to oczywiście przyłączę się do zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czemu stoimy w wątku i okazuje się, że ja mam dać propozycje jako drugi na liście. Hehe. Nie ma to jak mój refleks. =) Przepraszam za zwłokę. Paul van Dyk? OK. Dobrze się składa, że bardzo lubię tego artystę.

1. Paul van Dyk - Buenaventura (Reflections Vinyl Remix)
http://profile.imeem.com/ngSubx/music/uQT2ofnu/paul_van_dyk_buenaventura _reflections_viny/

Po prostu bardzo przyjemnie mi się go zawsze słuchało. Ogólnie polecam serdecznie. :) Trochę już zapomniany, ale mnie nadal się podoba.
OCENA: 8/10

2. Paul van Dyk - Nothing But You
http://curiosityx.imeem.com/music/W18a7Icl/paul_van_dyk_nothing_but_you/

Ch yba byłbym głupi jakbym nie zarzucił tym linkiem. :)
OCENA: 9/10

3. Paul van Dyk - My World (Marc van Linden Mix)
http://profile.imeem.com/7Vp7XB/music/ag78LEmh/paul_van_dyk_my_world_marc_ van_linden_mix/
http://pl.youtube.com/watch?v=fWytFVzArDY

Po prostu mi się podoba, tyle. ;)
OCENA: 8/10

4. Paul van Dyk - Another Way
http://profile.imeem.com/6R0qPs/music/tDUcbzN3/paul_van_dyk_another_way/

Klasyk niemal. ;)
OCENA: 8/10

5. Paul van Dyk - Crush
http://curiosityx.imeem.com/music/RfaSyEJZ/paul_van_dyk_crush/

Kolejny bardzo przyjemny utwór. Kolejny z Reflections. :)
OCENA: 8/10

Niektóre linki prawdopodobnie zostaną pocięte. Co do "My World" na imeem.com nie jestem pewny co do długości utworu dlatego daję link w trochę innym remixie na jutubie. Jednak chodzi mi ocenę remixu Marca van Lindena. :)
Można by dać o wiele więcej godnych przesłuchania utworów PvD, ale jak 5 to 5. ;) Resztę dacie wy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy z koksem :-)

1. Paul van Dyk - Buenaventura (Reflections Vinyl Remix)

Jak dla mnie troszke zbyt nudzacy zwlaszcza w taki dzien jak dzis, moze na zywo brzmi lepiej nie mniej jednak pozycja warta uwagi.

OCENA: 6/10

2. Paul van Dyk - Nothing But You

Jeden z moich ulubionych kawalkow Paul-a, poprostu nic tylko sluchac.

OCENA: 9/10

3. Paul van Dyk - My World (Marc van Linden Mix)

Klasyk ponadczasowy, rownie dobry w mixie co w oryginale.

OCENA: 8/10

4. Paul van Dyk - Another Way

Przywodzi na mysl stare dobre czasy :-).

OCENA: 8/10

5. Paul van Dyk - Crush

Wspanialy wokal, bardzo poruszajaca linia melodyczna, pokazuje ze Paul to nie jest amator (w przeciwienstwie do wokalnych kawalkow Tiesto - a fuj :-) ).

OCENA: 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paul van Dyk - Buenaventura (Reflections Vinyl Remix)
OCENA: 8
Zapomniany utwór i to bardzo, w dodatku nie wiem czemu, przecież jest bardzo dobry.
Paul van Dyk - Nothing But You
OCENA: 10
KLASYK! Utwór, od którego zaczęła się moja przygoda z trance
Paul van Dyk - My World (Marc van Linden Mix)
OCENA: 8
Całkiem niezła klasyk w całkiem dobrym remixie.
Paul van Dyk - Another Way
OCENA: 9
Kolejny klasyk pokazujący piękno starego dobrego trance''u.
Paul van Dyk - Crush
OCENA: 9
Cremek powiedział wszystko to, co miałem zamiar powiedzieć o tym utworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Paul van Dyk - Buenaventura (Reflections Vinyl Remix) -- Bardzo przyjemny utwor.

OCENA: 7

2. Paul van Dyk - Nothing But You -- Znam i lubie;]

OCENA: 8

3. Paul van Dyk - My World (Marc van Linden Mix) -- Pierwszy raz słyszę ten mix i przypadł mi do gustu...

OCENA: 7

4. Paul van Dyk - Another Way -- Takze znany kawałek,znany i solidny...

OCENA: 9

5. Paul van Dyk - Crush -- Najładniejszy utwór z całego zestawienia.

OCENA: 9


Że tak sie wyrażę,może moje oceny szał nie robia(zwłaszcza po ostatnim zestawieniu Nat-Sema,ale twórczość Paul''a to taki Middle-end.Nic specjalnego ale jednak ma cos w sobie,po prostu nie wybija sie ponad przecietnosć.IMO

BTW.Cremek czemu tak zle oceniasz wokalne utwory Tiesto,ja mam szacunek dla tego Dj''a,a utwór taki jak Falling dla mnie czołówka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 19:19, FerraEnzo napisał:

BTW.Cremek czemu tak zle oceniasz wokalne utwory Tiesto,ja mam szacunek dla tego Dj''a,a
utwór taki jak Falling dla mnie czołówka....

Erm... Falling to kawałek First State, nawet discogs nie zna czegoś takiego jak "DJ Tiesto - Falling" :]. A co do jego vocali - kiepskieee, jedynie Just Be jest OK :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, "Just be" ssie...Jak dla mnie "Somewhere Inside" (jako Allure razem z Julie Thompson) to jeden z najlepszych autorskich utworów Tijsa (chodzi o produkcje z vocalem). Nie można również zapomnieć o "In My Memory" (szczególnie w rewelacyjnym gabriel & Dresden''s Elephant Memory Mix). Wspaniały jest również "No More Tears" (mniej znany utwór od Allure).

"Falling" uznawane jest za utwór Verwesta dlatego, że umieścił tą produkcję na ostatniej części In Search of Sunrise.

Btw. mam pytanie- jeśli robicie jakieś zestawienia/propozycje to dajecie linki do stron z odsłuchem. Moje pytanie brzmi: czy mógłbym robić ripki z utworów, które kiedyś tam będę przedstawiał? Bo niejednokrotnie mam coś godnego uwagi, a niestety nie ma danego utworu na serwisach typu youtube itp. itd. (gdyż są niewydane na przykład:P ). z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie...
Zestawienie utworów van Dyka bez "For An Angel"? o_O

Brakuje jeszcze najlepszego utworu EVER (IMO obok "For An Angel"), czyli "How Much Can You Take?" nagranego pod aliasem The Visions Of Shiva wraz z Cosmic Baby.
Oba te utwory, to kamienie milowe gatunku Trance. :)

For An Angel
http://uk.youtube.com/watch?v=aAioW8ls8sA

How Much Can You Take
http://uk.youtube.com/watch?v=0sY8bN7Y1PI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 01:49, zamber1 napisał:

No panowie...
Zestawienie utworów van Dyka bez "For An Angel"? o_O


Spodziewałem się, że jako nowy nie będziesz wiedział o co naprawdę chodzi. :) Otóż wyjaśniam, że to nasza ogólna zabawa, każdy prezentuje 5 kawałków na które głosujemy.Pod koniec wszystko zlicza Nat-Sem. W tej chwili prezentujemy kawałki PvD, co wcale nie znaczy, że pojawią się od razu wszystkie godne uwagi utwory. :)

Dnia 03.03.2008 o 01:49, zamber1 napisał:

/.../
Oba te utwory, to kamienie milowe gatunku Trance. :)


Nie przeczę, być może ktoś inny poda je jako własne propozycje do ocenienia. :)
Jeśli jesteś chętny do zabawy to oczywiście zapraszam. :) Jak coś jest niejasne - pytaj, z pewnością odpowiem, albo któryś z innych bywalców tego tematu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować