Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2011 o 15:51, Madoc napisał:

> /.../
> Oho, Shen w darmowej rotacji. Już widzę te sfailowane shadow dashe i ulti używane
na
> osoby z full hp...Niedobrze.
Shen jest co drugi tydzień, to nawet nie jest zabawne.

Owszem. Co 2 tydzien*

*i 2 miesiace

Naprawde, zadna postac nie jest co 2 tydzien nawet ashe wiec przestancie dramatyzowac. To ze go kupiliscie to dobrze bo mozecie nim grac zawsze a nie tylko co jakis czas wiec to i tak nie jest stracone. Co, pewnie byscie chcieli zeby te champy ktore juz kupiliscie nie wystepowaly w rotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś na jakich serwerach gra twórca ów tierlisty? Chętnie bym go wyśmiał na chacie co on wyprawia tym pisaniem...
Corki to chyba wstawiony z okazji zbliżającego się 1 IV. Na tym przykładzie skończę, bo zaraz zacznie się "rozmowa na poziomie".

Co do shena - wystarczy, iż mam miszcza tego champa na friendsliście, gorzej to chyba już być nie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to tierlista solo queue, nie mowie ze sie z nia w zupelnosci zgadzam, ale galio najlepszy do solo queue nie jest zbyt dobry (pomijajac to, ze i tak ostatnio stal sie srednim pickiem - przez powoli zmieniajaca sie mete).

Warto wspomniec ze galio byl banowany na ostatnim wcg, czyli byl postrzegany jako bardzo dobry pick..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 16:46, Wielki_Bubba napisał:

A co jest słabego w corkim jako carry ? Bo piszesz coś i zero argumentów, widzę, że bardzo
rzeczowo się ta dyskusja zaczyna.

Jako carry to nic, co do użyteczności i survivability to mam już sporo - na dodatek mówimy o randomie, gdzie nie licz na to iż będziesz miał jakiś uber balanced party.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 16:22, Yawei napisał:

Owszem. Co 2 tydzien*

*i 2 miesiace

Przepraszam, masz rację. Jest przynajmniej w co trzeciej rotacji.

Dnia 22.03.2011 o 16:22, Yawei napisał:

Naprawde, zadna postac nie jest co 2 tydzien nawet ashe wiec przestancie dramatyzowac.
To ze go kupiliscie to dobrze bo mozecie nim grac zawsze a nie tylko co jakis czas wiec
to i tak nie jest stracone. Co, pewnie byscie chcieli zeby te champy ktore juz kupiliscie
nie wystepowaly w rotacji?

To nie chodzi o to że go kupiłem, tylko o to że niektóre postacie pojawiają się co chwila, a niektóre wcale, a chciałbym w końcu pograć trochę innymi postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest soloq, tam potrzebne są postacie do pubstompowania, łatwe do grania, z dużym dmg, mogące same pociągnąć grę.

@Niewiernus

Corki jest jednym z lepszych carry w tej grze i jest dobry do carriowania też solo q. Ma spory dmg przez early-mid-late więc trudno go wyłączyć z farmienia, zabijania, dobry surviv dzięki swojemu W i mocny harras dzięki ulti. Więc mówienie, że on jest słaby oznacza brak znajomości gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej swoje...
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=54614&pid=8965
Jako carry to nic(nie mam do niego)[...]

Co do twojego W jako survivability - uciekajka z bazowym 12cdr, nie wejdzie to jest stracony. A co chłopaczyna ma robić podczas teamfightów - też ma uciekać nieskończoność? O ile na lowlvl ludzie rzucają się na tego kto bliżej, w razie niebezpieczeństwa to spokojnie ucieknie, lecz im dalej w rozgrywkach tym wrogie party bardziej ogarnięte, a tam ''z miejsca'' jest focusowany.

Ps. Jeżeli chcesz mnie tak 'oświecić' nt. Corkiego jako uber prosa w party to nagraj swoją grę na random, może wtedy coś zmienisz w moim zdaniu(ba, nawet mogę śpiewać Chwalmy Wielkom Bubbę i jego Corkiego...) Tak więc gl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co wiecej do survi ma taka ashe?

Do tego masz flasha i ghosta (obowiazkowo na kazdym carry). Wg tego co napisales to nie oplacalo by sie w ogole zadnym carry grac, bo mozna je sfocusowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciachu ciachu ciach

Ja sie trochu zdziwilem szczerze mowiac moim drugim wynikiem - ale praktycznie rzecz biorąc, to w teamie 3 osoby miały 6/0 a reszta 3/1, wiec jest dobrze. Na razie....
W kazdym razie dzieki za rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 19:24, necron1501 napisał:

Po raz pierwszy w życiu dobrnąłem do 6300 IP. Tu pojawia się moje pytanie: kogo warto
kupić?


Irelia, Renekton, Corki, Ezreal oraz Malzahar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 16:37, Niewiernus napisał:

Wie ktoś na jakich serwerach gra twórca ów tierlisty? Chętnie bym go wyśmiał na chacie
co on wyprawia tym pisaniem...

US. Nawet nieźle chyba gra, jest w top 100 najlepszych graczy (na jakieś 200000)....I to nie jest tylko jego opinia, a ta z którą zgadza się spora część osób powyżej 2k ELO. Notabene, nie uważasz że to zabawne twierdzić że jego lista jest do chrzanu a samemu mieć pewnie z 10% jego skilla i doświadczenia? Ja sam może nie zgadzam się z wieloma punktami na jego liście (np. uważam że Veigar i Jax powinni być nieco wyżej jako niezłe counter picki) ale prędzej uznam że jest to wynik mojego niedoświadczenia aniżeli błędnych decyzji samego Elementza.

Co do Corkiego - każdy team potrzebuje carry, zgodzisz się? Bo na samych magach i fighterach na dłuższą metę nie pociągniesz...Także w solo queue. A Corki jest diablo mocnym carry.
1.) Bezpieczny gameplay - zasięg rakiet pozwala na harassowanie przeciwnika w nieskończoność. A ich dmg-u bym nie ignorował, Big One to przy feedniętym Corkim nawet 500 dmg-u. No i zawsze masz fajny "flash" co kilkanaście sekund. To jeden z nielicznych carry który może też coś zrobić (choćby i harass rakietami) przy niedomagającym tanku który nie ochrania go przed śmiercią.
2.) Wymagana porcja feedu - stosunkowo niewielka. 2-3 kille i Corki już może coś zrobić w teamfightcie. Porównaj to z taką Sivir albo Kog''mawem (który naprawdę użyteczny staje się dopiero po zdobyciu Madred''s Bloodrazor...a to tanie nie jest)
3.) Damage - 3 niezłe AoE (Q+E+R), czysty dmg jest w zasadzie wyższy niż ten który oferuje taka Ashe, zwłaszcza jeśli porównywać postacie bez statów rzędu 20/x/x/

No to teraz twoja kolej - który carry jest ogólnie lepszy od niego?

@ Sidi
A gdzie na tej liście fajnych postaci za 6300 Anivia?! :D I Nocturne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 19:35, SiDi napisał:

> Po raz pierwszy w życiu dobrnąłem do 6300 IP. Tu pojawia się moje pytanie: kogo
warto
> kupić?

Irelia, Renekton, Corki, Ezreal oraz Malzahar.


Irelia odpada, tak samo Ez. Tej pierwszej nie pojmuję, a Ezem gra znajomy, więc się nie kalkuluje.

Co możesz powiedzieć o Maokaiu i Nocturnie? Fajnie wyglądają więc mnie korci ;P Jeśli jednak okażą się tandetni to biorę Renektona lub Mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 19:40, necron1501 napisał:

Irelia odpada, tak samo Ez. Tej pierwszej nie pojmuję, a Ezem gra znajomy, więc się nie kalkuluje.


A bo Irelia jest trudna, z 30 meczy zajęło mi zrozumienie gameplayu tej postaci. Fakt że w dobrych rękach to jest to prawdziwy potwór który na solo lane jedzie każdego carry i ma absurdalnie duży survival (prawdopodobnie najlepszy passive w grze, wraz z Mercury Treadsami to w ogóle nie zauważasz że dostałeś stuna :)).

Dnia 22.03.2011 o 19:40, necron1501 napisał:

Co możesz powiedzieć o Maokaiu i Nocturnie? Fajnie wyglądają więc mnie korci ;P Jeśli
jednak okażą się tandetni to biorę Renektona lub Mala.


Maokai - w zasadzie to nie jest aż tak zły. Kilka razy, z braku lepszych tanków (często banują Amumu, Rammusa, Shena i Malphite''a....) grałem nim w ranked, zazwyczaj z niezłymi wynikami. Jednak, szczerze mówiąc, to taki Alistar, Singed czy Cho''gath potrafią znacznie więcej. Można nim grać, gameplay jest naprawdę w porządku. Na pewno nie jest to takie ścierwo jak Mordekaiser. Jedyny problem z Maokaiem jest taki że jest taki "nijaki" - każdy inny tank posiada jakieś zdolności specjalne pozwalające albo przetrwać olbrzymie ilości dmg-u (Alistar, Cho, Shen) albo ma świetną inicjację (Singed, Shen, Amumu). A tutaj tego nie ma. On jest po prostu średni w każdym aspekcie, nigdzie nie lami ale też nigdzie nie daje czadu.

Nocturne - fajna postać ale tylko jako jungler (do tego wymagany runepage, bo cię golem zeżre albo zostanie ci z 2% hp na co tylko czeka wrogi jungler). Budowanie go w inny sposób to całkowite marnotrawstwo tej postaci. Gameplay ma w porządku - typowy, naprawdę mocny assassin który zżera wrogiego carry w 2 sekundy. Problemem jest survival, w przeciwieństwie do innych melee Nocturne nie wytrzymuje za dużych porcji dmg-u (jak mi Annie rąbnęła raz swoje misiakowe combo to padłem w jednej chwili ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nocturna mam i sobie go chwale zajebiście gra się nim na jungle, natomiast na lane jeśłi trafisz na ogranych przeciwników jesteś na parę strzałów, natomiast Maokai, dobre ulti w teamfightach, no i oczywiście boska sadzonka, najlepiej nim iść pół na pół tank/ap, niestety np. Malaphitem da się więcej osiągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować