Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Batman: Arkham City

1512 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2013 o 10:58, Robertcik1 napisał:

to nie było Death OF the Family? Death IN the Family to chyba było to, gdzie Joker zatłukł
Jasona... już mi się to wszystko myli.


Tak masz racje, Death of the Familly [paradoksalnie tytuł typu gra słówek nawiązujący właśnie do Death in the Family =P, żeby było śmieszniej napisałem jeszcze i tak źle bo zamiast the dałem a ale pisałem tak z "pamięci" trochę na czuja]

Owszem zgadzam się - pod koniec swojego "istnienia" postać Damiana była już całkiem znośna, ale dla mnie przynajmniej przez większość jego komiksowej kariery irytował mnie jak mało kto na kartach komiksu.
Ale twardogłowy nie jestem - jeśli jakaś animacja lub film sięgnie po niego jako postać drugoplanową lub jedną z postaci pierwszoplanowych i zrealizuje to przyzwoicie - to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 11:07, Pietro87 napisał:

Tak masz racje, Death of the Familly [paradoksalnie tytuł typu gra słówek nawiązujący
właśnie do Death in the Family =P, żeby było śmieszniej napisałem jeszcze i tak
źle bo zamiast the dałem a ale pisałem tak z "pamięci" trochę na czuja]

akurat te dwie rzeczy chyba każdemu się mylą.

Dnia 08.11.2013 o 11:07, Pietro87 napisał:

Owszem zgadzam się - pod koniec swojego "istnienia" postać Damiana była już całkiem znośna,
ale dla mnie przynajmniej przez większość jego komiksowej kariery irytował mnie jak mało
kto na kartach komiksu.

i tu też się zgadzam, Damian zaczął jako wyjątkowo irytująca, wyciągnięta z kapelusza postać. ale Peter J. Tomasi zrobił z niego jednego z moich faworytów z N52. chłopak stoi zaraz obok Kary na pierwszym miejscu ulubionych "młodych" bohaterów.

Dnia 08.11.2013 o 11:07, Pietro87 napisał:

Ale twardogłowy nie jestem - jeśli jakaś animacja lub film sięgnie po niego jako postać
drugoplanową lub jedną z postaci pierwszoplanowych i zrealizuje to przyzwoicie - to czemu
nie.

będzie animowane "Damian: Son of Batman" (mogę tytuł mylić z tą miniserią o alternatywnej przyszłości, która niedługo się zacznie, której pierwszy numer już, swoją drogą, zamówiłem w preorderze) i oczekuję od niej naprawdę dużo. tym bardziej, że co jak co, ale animowane filmy z DCU są naprawdę świetne i nadrabiają za beznadziejność wypuszczanych przez nich kinówek.

okej, sprawdziłem. "Damian: Son of Batman" to komiks, "Son of Batman" to film bazowany na "Batman and Son" Morrisona. może być fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2013 o 11:13, Robertcik1 napisał:

okej, sprawdziłem. "Damian: Son of Batman" to komiks, "Son of Batman" to film bazowany
na "Batman and Son" Morrisona. może być fajnie.


Zdecydowanie. Generalnie animacje od WB/DCU zawsze stały na bardzo wysokim poziomie [taki paradoks, obecnie Marvel ma marne animacje merytorycznie (bo technicznie taki np Ultimate Spiderman to światowa klasa animacji) a DC trzyma od lat solidny cholernie wysoki poziom, za to film fabularne stoją zgoła odwrotnie (nie licząc naprawdę dobrych Batmanów Nolana i Man of Steel oczywiście)].

Fakt faktem trafiały się słabsze produkcje [Superman Doomsday - mega zmarnowany potencjał] ale 90% to perełki, ostatni Flashpoint Paradox to miód na moje serce :)
Czekam na Justice League: War jak dziecko na lizaka.

Boli mnie jednak fakt, ze WB/DC dało tak koncertowo dupy z serialem Young Justice. Imho ta produkcja [mimo kilku dłużyzn a w drugim sezonie paradoksalnie kilku zbędnych spłyceń] była zacnym tworem który stoi u mnie obok kultowego Batman TAS + Beyond i oryginalnej serii JL/JLU. Zdjęli kawał topowej technicznie animacji, merytorycznie tez bardzo solidnej i dali nam crap w postaci Beware The Batman. To chyba nawet The Batman był lepszy [przynajmniej ja z nim zmarnowałem przyjemnie czas z BTB męczyłem się na siłę, żeby nie było, ze obejrzałem jeden ep i robię "hejt"].
Tak więc w tej materii - WB/DC musi się podciągnąć, bo zaczyna zagapiać z Marvela [róbmy dużo, głupio i dla dzieciarni z kraju hamburgerów i ćwierć-mózgów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 16:51, Pietro87 napisał:

Zdecydowanie. Generalnie animacje od WB/DCU zawsze stały na bardzo wysokim poziomie [taki
paradoks, obecnie Marvel ma marne animacje merytorycznie (bo technicznie taki np Ultimate
Spiderman
to światowa klasa animacji) a DC trzyma od lat solidny cholernie wysoki
poziom, za to film fabularne stoją zgoła odwrotnie (nie licząc naprawdę dobrych Batmanów
Nolana i Man of Steel oczywiście)].

huh. nie przepadam za Batmanami od Nolana, na Man of Steel ledwo byłem w stanie wysiedzieć. jak już wielokrotnie mówiłem, z kina nie wyszedłem tylko z powodu twarzy Cavilla oraz zaskakująco fajnej Lois Lane w wykonaniu Amy Adams. Batman z ''89 to mój ulubiony, zdecydowanie.
i trochę wstyd się przyznać, ale wydaje mi się, że z Afflecka może być niezły Batman.

Dnia 08.11.2013 o 16:51, Pietro87 napisał:

Fakt faktem trafiały się słabsze produkcje [Superman Doomsday - mega zmarnowany
potencjał] ale 90% to perełki, ostatni Flashpoint Paradox to miód na moje serce
:)

uch, uwielbiam ten film. uwielbiam uwielbiam uwielbiam. był zdecydowanie za krótki i nie starczyło im miejsca na rozbudowanie wątków Aquamana i Wonder Woman, co byłoby problematyczne, gdybym nie czytał komiksów. dobrze przynajmniej, że Batman dostał spory kawałek czasu ekranowego. no i powrót Dany Delany do roli Lois był bardzo mile widziany.

a Doomsday był strasznie nudny. za to Unchained było naprawdę super, głównie ze względu na obecność Kary. plus - Matt Bomer, który powinien był grać Clarka w MoS i przypuszczam że nie obsadzili go w tej roli tylko przez strach przed reakcją homofobów.

Dnia 08.11.2013 o 16:51, Pietro87 napisał:

Czekam na Justice League: War jak dziecko na lizaka.

ja akurat nie, bo historia "Origin" mnie jakoś specjalnie nie porwała. Johns totalnie nie umie pisać Batmana i Wonder Woman. na dodatek z postaci, którą Johns akurat pisze świetnie - w filmie zrezygnowali. tak, Aquamana zastąpili Shazamem. po prostu... I can''t even.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są tu znawcy komiksów, więc mam takie pytanie dotyczące Batmana. Słyszałem gdzieś, że Batman opracował sposoby na pokonanie członków JL. Pytanie brzmi, czy w komiksach było tylko wspomniane, że opracował taką listę, czy był każdy sposób opisany? A jeśli tak, to można gdzieś o tym poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 23:48, Madoc napisał:

Widzę, że są tu znawcy komiksów, więc mam takie pytanie dotyczące Batmana. Słyszałem
gdzieś, że Batman opracował sposoby na pokonanie członków JL. Pytanie brzmi, czy w komiksach
było tylko wspomniane, że opracował taką listę, czy był każdy sposób opisany? A jeśli
tak, to można gdzieś o tym poczytać?

Nie wiem jak w komiksie, ale "lekko zmodyfikowany" plan Batmana można zobaczyć w filmie Justice League: Doom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 23:48, Madoc napisał:

Widzę, że są tu znawcy komiksów, więc mam takie pytanie dotyczące Batmana. Słyszałem
gdzieś, że Batman opracował sposoby na pokonanie członków JL. Pytanie brzmi, czy w komiksach
było tylko wspomniane, że opracował taką listę, czy był każdy sposób opisany? A jeśli
tak, to można gdzieś o tym poczytać?

zdaje mi się, że całkiem niedawno, w trakcie (albo zaraz przed) Trinity War, Batman znowu pokazał swoje pudełka z tajnymi brońmi, ale nie pamiętam czy wszystkie były opisane. na pewno dla Supermana był kryptonit, a pudełko Wonder Woman było puste, bo nie ma na świecie nic na tyle potężnego, by ją zniszczyć.

w trakcie Tower of Babel, Ra's Al Gul wykradł informacje o członkach JL. były tam informacje o ich słabościach i o tym, jak je wykorzystać. to też można przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 05:02, Robertcik1 napisał:

szlag, już nie mogę posta edytować, ale znalazłem listę planów Batmana z Tower of Babel,
więc załączam jako ciekawostkę. :)

Dzięki, o coś takiego mi chodziło właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 10:32, Robertcik1 napisał:

chciałbym wierzyć, że mogliby pokazać. ;) nie ma w DCU chyba piękniejszej i smutniejszej
opowieści niż ta o więzi Bruce''a i Damiana. poza tym idę o zakład, że jest mnóstwo filmów,
w których dzieci ginęły. nie przychodzą mi teraz żadne do głowy, ale na pewno są. xD
poza tym nie muszą Damiana od razu zabijać. mogą dać mu podrosnąć do jakiejś piętnastki
i wtedy się go pozbyć. jeśli to umożliwiłoby opowiedzenie tej historii na ekranie, nie
miałbym nic przeciwko naginaniu kanonu.


Obawiam się, że kanon jest na tyle rozbudowany, że trudno stwierdzić co do niego należy (przynajmniej ja tak to widzę). Niestety nie ma co liczyć na porządny, profesjonalny film z B-manem, bo duże wytwórnie sporo kasy ciągną z kieszeni dzieciaków, które nie mogą oglądać brutalnych filmów (stąd właśnie zwykłe pranie się po gębach u Nolana).

Dnia 08.11.2013 o 10:32, Robertcik1 napisał:

akurat TDKReturns było alternatywną rzeczywistością, z tego co kojarzę, więc nigdy się
tak naprawdę nie wydarzyło, ale były w przeszłości Robiny-dziewczyny. choćby bez powodu
wykasowana aktualnie z kanonu Stephanie Brown. teraz zanosi się na to, że właśnie Carrie
Kelley lub Harper Row zostanie nowym Robinem, więc będziemy mieli znowu dziewczynę, osobiście
trzymam kciuki za Harper. kilka miesięcy temu Barbara Gordon też zaproponowała Bruce''owi,
że założy strój Robina.


Ogólnie dla mnie Robin powinien pozostać wyłącznie męską rolą. Niech Batgirl będzie dla dziewczyn, bo takie mieszanie jest co najmniej dziwne.
PS. Najdziwniejsze jest to, że taki ponurak jak Batman ma chyba najliczniejsze grono pomocników :D
------
Co do Young Justice.

Spoiler

Wally żyje, nie ma bata!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 19:13, McFlash napisał:

Ogólnie dla mnie Robin powinien pozostać wyłącznie męską rolą. Niech Batgirl będzie dla
dziewczyn, bo takie mieszanie jest co najmniej dziwne.

a czemu niby? słowo "Robin" samo w sobie nie ma żadnego nacechowania płciowego, a jako imię ostatnimi czasy jest o wiele częściej nadawane dziewczynom. większy problem miałbym, gdyby chłopak nagle został Batgirl.
swoją drogą gdzie jest Batboy albo coś w tym rodzaju? xD
na dobrą sprawę, 40% znanych nam Robinów było dziewczynami.

Dnia 10.11.2013 o 19:13, McFlash napisał:

PS. Najdziwniejsze jest to, że taki ponurak jak Batman ma chyba najliczniejsze grono
pomocników :D

i czy to nie cudowne?! :D
ale tak na dobrą sprawę też tak dużo ich nie ma. Dick, Tim, Babs, czasami Selina i Jason...

Dnia 10.11.2013 o 19:13, McFlash napisał:

Co do Young Justice.

Spoiler

Wally żyje, nie ma bata!


nie oglądam Young Justice. ale Wally West?
wolę Barry''ego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 01:01, Robertcik1 napisał:

> Co do Young Justice.

Spoiler

Wally żyje, nie ma bata!


nie oglądam Young Justice. ale Wally West?
wolę Barry''ego. ;)


Żałuj =P

P.S.
W YJ są obaj i nie tylko oni :)

P.S.2
Ja tam jestem generalnie happy z faktu posiadania wszystkich animacji DC w swojej kolekcji [w tym własnoręcznie zremasterowany z wydania kolekcjonerskiego DVD Batman TAS i Beyond [remasterka do lepszej jakości obrazu, odszumienie, deblocking, mimo zachowania rozdzielczości DVD odcinki wyglądają perfekcyjnie na monitorze i telewizorze hd].
Zajęło mi to tygodnie pracy i zgrzytania zębami - ale mam , swoje, własne i unikatowe [bo nigdzie tego nie kupi ani w sieci nie ściągnie - chyba, że sam puścił bym swoją prace w obieg internetowy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 01:19, Pietro87 napisał:

Ja tam jestem generalnie happy z faktu posiadania wszystkich animacji DC w swojej kolekcji
[w tym własnoręcznie zremasterowany z wydania kolekcjonerskiego DVD Batman TAS i Beyond
[remasterka do lepszej jakości obrazu, odszumienie, deblocking, mimo zachowania rozdzielczości
DVD odcinki wyglądają perfekcyjnie na monitorze i telewizorze hd].
Zajęło mi to tygodnie pracy i zgrzytania zębami - ale mam , swoje, własne i unikatowe
[bo nigdzie tego nie kupi ani w sieci nie ściągnie - chyba, że sam puścił bym swoją prace
w obieg internetowy]


Tylko pozazdrościć. Batman Beyond fabularnie jest taki sobie, ale łezka w oku się kręci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam na steami Batmana AC bez 2 dlc to czy moge dodac batmana arkham city GOTYE i wtedy zostanie mi uzupełnione o brakujące dlc?Czy steam wywali mi,że już mam tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 12:14, Iverson7 napisał:

Jesli mam na steami Batmana AC bez 2 dlc to czy moge dodac batmana arkham city GOTYE
i wtedy zostanie mi uzupełnione o brakujące dlc?Czy steam wywali mi,że już mam tą grę?

Będziesz miał 2 kopie gry. Jedną zwykłą, jedną GOTY. W tej dodanej jako druga będziesz musiał od nowa zdobywać achievementy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2013 o 02:00, Inferno0009 napisał:

Tylko pozazdrościć. Batman Beyond fabularnie jest taki sobie, ale łezka w oku się kręci
;)


Bo ja wiem, dla mnie to był stosunkowo godny następca oryginalnej serii [na tle późniejszych produkcji z nietoperzem.. kumam idee kiczowatego Brave and Bold rozumiem z czego się tam chcieli pośmiać, ale nie trafiało to do mnie za specjalnie.. Beware The Batman przemilczę, wcześniejszy The Batman jak pisałem zły nie był ale do TAS czy Beyond brakowało mu bardzo wiele]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 12:27, Pietro87 napisał:

Bo ja wiem, dla mnie to był stosunkowo godny następca oryginalnej serii [na tle późniejszych
produkcji z nietoperzem.. kumam idee kiczowatego Brave and Bold rozumiem z czego
się tam chcieli pośmiać, ale nie trafiało to do mnie za specjalnie.. Beware The Batman
przemilczę, wcześniejszy The Batman jak pisałem zły nie był ale do TAS
czy Beyond brakowało mu bardzo wiele]

no bo TAS to jest przecież apogeum doskonałości. nigdy nie zrobili lepszej kreskówki, może jedynie ostatnie trzy sezony Wojen Klonów się poziomem zbliżały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można już dodać Arkham City i Arkham Asylum do steam? Bo po tym jak to ogłosili to pamiętam, że nie można było dodawać wszystkich wersji (premierówek chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC można bezproblemu. Z AA nadal jest problem. Można napsiać do supportu, to przy odrobinie szczęścia dostaniesz nowy klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować