Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Batman: Arkham City

1512 postów w tym temacie

Zainstalowałem dzisiaj grę. Włączam ją, loguję się do GfWL, ten ściąga aktualizację, po czym napisane jest, abym zapisał grę i ją wyłączył, aby update mógł się zainstalować. Zalogować się na moje konto nie mogę, bo piszę, że nie pobrało całości profilu. Zgadzam się żeby nie używać usługi LIVE, żebym mógł wejść do menu. Wychodzę z gry, ale żadna aktualizacja GfWL nie instaluje się. Probowałem dwa razy. Z moim kontem LIVE jest wszystko ok (sprawdzałem). Zna ktoś sposób jak się z tym uporać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 20:05, Kraju napisał:

Zainstalowałem dzisiaj grę. Włączam ją, loguję się do GfWL, ten ściąga aktualizację,
po czym napisane jest, abym zapisał grę i ją wyłączył, aby update mógł się zainstalować.

> Zalogować się na moje konto nie mogę, bo piszę, że nie pobrało całości profilu. Zgadzam

Dnia 05.07.2013 o 20:05, Kraju napisał:

się żeby nie używać usługi LIVE, żebym mógł wejść do menu. Wychodzę z gry, ale żadna
aktualizacja GfWL nie instaluje się. Probowałem dwa razy. Z moim kontem LIVE jest wszystko
ok (sprawdzałem). Zna ktoś sposób jak się z tym uporać?


Czegoś nie łapię, najpierw się logujesz do gfwl, a potem nie możesz się zalogować?
Coś źle opisałeś, w każdym razie:

U mnie szło to tak: włączam grę -> pobranie aktualizacji -> wyjście z gry -> odpala się sam instalator - > działa

Co do problemu z niemożliwością pobrania profilu, dawno tego nie miałem, ale jak parę lat temu grałem w DoW2 i pamięć mnie nie myli, to przyczyna leżała w zmianie kompa (wtedy odpal inną grę z gwfl, która jest zaktualizowana), a innym razem w niekaktualnym gfwl. Może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 20:15, vonArnold napisał:

Czegoś nie łapię, najpierw się logujesz do gfwl, a potem nie możesz się zalogować?
Coś źle opisałeś, w każdym razie:


Rzeczywiście trochę źle to opisałem. GfWL prosi mnie o zalogowanie się na swój profil, robię to, po czym ściąga aktualizację, a gdy mam wyłączyć grę i chce wejść do menu, muszę zalogować się na swoje konto, na które nie mogę, bo nie jest całkowicie pobrane.

Dnia 05.07.2013 o 20:15, vonArnold napisał:

U mnie szło to tak: włączam grę -> pobranie aktualizacji -> wyjście z gry ->
odpala się sam instalator - > działa


W tym problem, że bez zalogowania do LIVE nie mogę wejść do menu, a gdy wejdę nie logując się i wyłączę grę, nic się nie dzieje.

Dnia 05.07.2013 o 20:15, vonArnold napisał:

Co do problemu z niemożliwością pobrania profilu, dawno tego nie miałem, ale jak parę
lat temu grałem w DoW2 i pamięć mnie nie myli, to przyczyna leżała w zmianie kompa (wtedy
odpal inną grę z gwfl, która jest zaktualizowana), a innym razem w niekaktualnym gfwl.
Może pomoże.


Problem w tym, że B:AC to jedyna gra z GfWL, którą mam zainstalowaną. Usluga już nie jest zbyt popularna i mimo tego, że nowego kompa mam od ponad pół roku, nie było potrzeby korzystania z GfWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki system bo u mnie na lapie miałem podobny problem tyle że tam win7 (reinstall jedynie pomógł)bo na win 8 to GFWL nie działa w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 22:33, Kraju napisał:

Również Win7. Masz na myśli reinstall systemu? Bo to póki co nie wchodzi w grę.


Nie, nie zdecydowanie nie reinstall.

Też miewałem te same cyrki ale na xp i 7, były przejściowe, zwykle wychodziła jakaś usterka.

Spróbuj w pierwszej kolejności gfwl zaktualizować (ręcznie!), bo pamiętam, że ile razy był u mnie nieaktualny, tyle razy miałem problemy z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 23:27, vonArnold napisał:

Spróbuj w pierwszej kolejności gfwl zaktualizować (ręcznie!), bo pamiętam, że ile razy
był u mnie nieaktualny, tyle razy miałem problemy z grami.


Na stronie MS znalazłem jedynie update do wersji 3.5 z maja 2011 roku. Nic nowszego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minionej nocy skończyłem główny wątek fabularny, zostało mi jeszcze kilka misji pobocznych, w tym sporo trofeów Riddlera. Ogólnie gra jest świetna, gameplay jest rewelacyjny i fabuła też jest dobra. Podoba mi się że jest tak rozbudowana, ale mam trochę zastrzeżeń. Szczególnie w końcówce pojawiło się kilka zgrzytów i dziwnych rozwiązań:

Spoiler

Pierwszy raz coś mi zazgrzytało gdy pojawiła się Talia. Łyknęła od razu kłamstwo Batmana, że ten zacznie zabijać, a potem jak wyszło na jaw, że skłamał też praktycznie zero reakcji. W Arkham City praktycznie wszystkie postacie były fajnie zarysowane i przedstawione, tylko ta nieszczęsna Talia była strasznie bezpłciowa i bez wyrazu.
Nie przypasował mi też praktycznie zerowy udział Dwóch Twarzy w fabule, w zasadzie znika po 10 minutach i potem nie ma go już do końca, pojawia się znowu dopiero po napisach końcowych i znowu tylko na chwilę. Myślę, że twórcy mogli dać mu większą rolę do odegrania, np. zamiast Ra''s al-Ghula bo jego rola (no i Talii) według mnie trochę nietrafiona. W ogóle główny wątek świetnie się rozpoczął i środek też był bardzo dobry, tylko jego zakończenie przyszło bardzo nagle i ciężko powiedzieć żeby było dla mnie satysfakcjonujące. Catwoman też mogłaby odgrywać większą rolę, bo jest w zasadzie tylko ozdobnikiem. Poza tym, co z tym chipem, który próbowała Two-Face''owi ukraść w prologu? Nijak tego nie rozwinięto. Jeszcze mniejszą rolę ma Poison Ivy, którą nie wiem po co w ogóle wstawiali do gry skoro pojawiła się dosłownie na minutę (no chyba, że odegra jakąś w rolę w którymś z moich niedokończonych zadań pobocznych, jakby co to proszę nie spoilerować), a Robin to chyba tylko na pół minuty się pojawił.
Co do samej końcówki, to po pierwsze: o co chodziło ze związaną i zakneblowaną Harley Quinn w hucie? Zrobiła jej to Talia gdy zabrała jej lekarstwo? Jeśli tak, to dlaczego zostawiła ją żywą? A jeśli to był kto inny to w ogóle nie rozumiem (no chyba, że Joker ją tak ukarał, za to że dała sobie zabrać wykradzione lekarstwo od Freeze''a, ale jeśli tak to mi to umknęło).
Potem kolejna rzecz - skoro Talia miała lekarstwo, to dlaczego nie zabiła Jokera od razu w hucie tylko dała mu miecz i pozwoliła się zabrać, skoro w kinie bez problemu go pokonała? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może chciała zająć Batmana, żeby ten nie poleciał powstrzymywać Strange''a i procedury 10. Ale jakoś nic potem nie stało na przeszkodzie zrobić jednego i drugiego.
Kwestia miecza: z tego co zapamiętałem, to był taki jeden (miał go Ra''s, chyba, że Talia miała swój? Jeśli tak to nie zapamiętałem...) i w hucie Talia dała go Jokerowi, ale po powstrzymaniu Strange''a na wieży Ra''s zabija najpierw jego a potem siebie właśnie tym mieczem. A przecież przez ten czas ma go Joker.
Na koniec Joker był pewny, że Batman da mu lekarstwo (i się nie mylił), a jednak rzucił się na niego z nożem gdy ten trzymał fiolkę w ręce. Ta wypadła i przez to Joker umarł. Po co się rzucał na Batmana? Spanikował? To trochę do niego niepodobne, przecież musiał mieć na uwadze, że Batman może upuścić lekarstwo.
No i kwestia ludzi zatrutych w szpitalach krwią Jokera. Pan Freeze przygotował dwie fiolki z lekiem, jedną zniszczył, drugą do połowy wypił Batman, reszta się wylała. Więc jak uratowano tych potrutych ludzi w szpitalach?

Ostatnia rzecz, ale już związana z zadaniem pobocznym. Zleceniodawcą Deadshota jest Hugo Strange, który wie, że Batman to Bruce Wayne. Więc dlaczego na liście celów Deadshota jest osobno i Wayne i Batman?



Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że ktoś to przeczyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem, niestety grałem ponad pół roku temu, więc nie jestem w stanie rozwiać twoich wątpliwości.

Spoiler

Co do związania Harley- jestem prawie pewien, że zrobił to Joker, właśnie po to, by ją ukarać.

Dla mnie największym zgrzytem w fabule było to, że wystarczyło obejrzeć pierwszego Batmana od Nolana, by przewidzieć największy zwrot akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 15:35, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Co do samej końcówki, to po pierwsze: o co chodziło ze związaną i zakneblowaną Harley
Quinn w hucie? Zrobiła jej to Talia gdy zabrała jej lekarstwo? Jeśli tak, to dlaczego
zostawiła ją żywą? A jeśli to był kto inny to w ogóle nie rozumiem (no chyba, że Joker
ją tak ukarał, za to że dała sobie zabrać wykradzione lekarstwo od Freeze''a, ale jeśli
tak to mi to umknęło).


Sądzę, że wersja z Jokerem jest sensowna.

Dnia 07.07.2013 o 15:35, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Potem kolejna rzecz - skoro Talia miała lekarstwo, to dlaczego nie zabiła Jokera od razu
w hucie tylko dała mu miecz i pozwoliła się zabrać, skoro w kinie bez problemu go pokonała?
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może chciała zająć Batmana, żeby ten nie poleciał
powstrzymywać Strange''a i procedury 10. Ale jakoś nic potem nie stało na przeszkodzie
zrobić jednego i drugiego.


Możliwe, że poszukiwała następcy

Spoiler

Ra''s al-Ghula

i odnalazła go w Jokerze.

Dnia 07.07.2013 o 15:35, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Kwestia miecza: z tego co zapamiętałem, to był taki jeden (miał go Ra''s, chyba, że Talia
miała swój? Jeśli tak to nie zapamiętałem...)


Miała swój.

Dnia 07.07.2013 o 15:35, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Na koniec Joker był pewny, że Batman da mu lekarstwo (i się nie mylił), a jednak rzucił
się na niego z nożem gdy ten trzymał fiolkę w ręce. Ta wypadła i przez to Joker umarł.
Po co się rzucał na Batmana? Spanikował? To trochę do niego niepodobne, przecież musiał
mieć na uwadze, że Batman może upuścić lekarstwo.


Po prostu panika, był on na skraju wytrzymałości psychicznej i ta akcja to ukazała.

Dnia 07.07.2013 o 15:35, ManweKallahan napisał:

Spoiler

No i kwestia ludzi zatrutych w szpitalach krwią Jokera. Pan Freeze przygotował dwie fiolki
z lekiem, jedną zniszczył, drugą do połowy wypił Batman, reszta się wylała. Więc jak
uratowano tych potrutych ludzi w szpitalach?


Chociażby na podstawie krwi Batmana.

Dnia 07.07.2013 o 15:35, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Ostatnia rzecz, ale już związana z zadaniem pobocznym. Zleceniodawcą Deadshota jest Hugo
Strange, który wie, że Batman to Bruce Wayne. Więc dlaczego na liście celów Deadshota
jest osobno i Wayne i Batman?


Możliwe, że zlecenie zostało przyznane zanim Hugo się dowiedział. Możliwe też, że od Strange''a

Spoiler

Deadshot dostał zlecenie

tylko na jedną osobę, a na drugą od kogoś innego. Jak to najemnik.

@Madoc
Czy pierwszego, to bym się kłócił. Już prędzej ostatniego, a premiera TDKR była po premierze AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 20:34, Harrolfo napisał:

Możliwe, że poszukiwała następcy

Spoiler

Ra''s al-Ghula

i odnalazła go w Jokerze.


Spoiler

Następca pogromcy złoczyńców w osobie największego złoczyńcy? Nie widzę w tym sensu. A jeśli tak by naprawdę było, to w kinie jakoś bez większego wahania zabiła niby-Jokera.


Dnia 08.07.2013 o 20:34, Harrolfo napisał:

Po prostu panika, był on na skraju wytrzymałości psychicznej i ta akcja to ukazała.


Troszkę mi to nie pasuje do Jokera, ale ok.

Dnia 08.07.2013 o 20:34, Harrolfo napisał:

Chociażby na podstawie krwi Batmana.


Niech będzie. Szkoda, że w finale nie ma o tym ani słowa. Tak jakby twórcy zapomnieli o tej kwestii.

Dnia 08.07.2013 o 20:34, Harrolfo napisał:

Możliwe, że zlecenie zostało przyznane zanim Hugo się dowiedział. Możliwe też, że od
Strange''a

Spoiler

Deadshot dostał zlecenie

tylko na jedną osobę, a na drugą od kogoś
innego. Jak to najemnik.


Mi chodzi po głowie, że ewentualnie Strange chciał w ten sposób wymigać się od zapłacenia za "usługę", bo jeden z celów pozostałby niewykonany (zakładając, że

Spoiler

Deadshot nie mogąc zlokalizować Wayne''a zabiłby od razu Batmana i nie sprawdziłby jego tożsamości

i że nie było to opłacone z góry), ale to strasznie naciągane.

Dnia 08.07.2013 o 20:34, Harrolfo napisał:

@Madoc
Czy pierwszego, to bym się kłócił. Już prędzej ostatniego, a premiera TDKR była po premierze
AC.


Spoiler

Chodzi raczej o to, że w końcówce Batman: Początek okazuje się, że za działaniami Scarecrowa stoi Ra''s al-Ghul, tak jak tutaj było ze Strangem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 21:06, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Następca pogromcy złoczyńców w osobie największego złoczyńcy? Nie widzę w tym sensu.


Liga Cienie nie uważała siebie za złoczyńców, wręcz przeciwnie.

Dnia 08.07.2013 o 21:06, ManweKallahan napisał:

Spoiler

Chodzi raczej o to, że w końcówce Batman: Początek okazuje się, że za działaniami
Scarecrowa stoi Ra''s al-Ghul, tak jak tutaj było ze Strangem.


Rozumiem, ale jakoś wersja z odkryciem prawdy z TDKR bardziej mi pasuje do wydarzeń z Arkham City. Ale to tylko moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 21:10, Harrolfo napisał:

Liga Cienie nie uważała siebie za złoczyńców, wręcz przeciwnie.


Właśnie o to mi chodzi. Napisałeś, że

Spoiler

może Talia chciała z Jokera zrobić następcę Ra''s al-Ghula, a przecież Joker to największy spośród złych, a Liga Cieni miała zajmować się eliminacją takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ,

Spoiler

że członkowie Ligi też nie byli święci. Możliwe, że Talia dostrzegła skuteczność działań Jokera i dlatego chciała przeciągnąć go na swoją stronę i pracować nad zmianą jego rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 21:29, Harrolfo napisał:

Zauważ,

Spoiler

że członkowie Ligi też nie byli święci. Możliwe, że Talia dostrzegła skuteczność
działań Jokera i dlatego chciała przeciągnąć go na swoją stronę i pracować nad zmianą
jego rozumowania.



Może, ale jeśli tak to była strasznie naiwna. Zresztą jak odchodziła (czy też już poszła) to Batman stwierdził, że ona nic nie wie o Jokerze.

Spoiler

Ale z drugiej strony, jak tylko Batman pokazał się w kinie to od razu się uwolniła i zabiła fałszywego Jokera. Mogła zrozumieć swój błąd przez ten czas gdy była sama z Jokerem, ale nic na to nie wskazuje. Po fakcie mówi, że "problem rozwiązany", "musiałam cię [Batmana] ratować", "ty byś tego nigdy nie zrobił" - http://www.youtube.com/watch?v=3yB7webqUCA

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 20:34, Harrolfo napisał:

Czy pierwszego, to bym się kłócił. Już prędzej ostatniego, a premiera TDKR była po premierze
AC.

W jaki sposób?

Spoiler

Mi chodzi oczywiście o motyw z Ra''s al Ghulem, jak się dowiedziałem, że to nie Strange za tym wszystkim stoi, "tylko ktoś potężniejszy", to już było dla mnie oczywiste, że to Neeson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować