Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Przylazłem dorzuć swoje trzy grosze.
Gra wygląda mega ładnie, wciąga i generalnie jestem zadowolony, jednak jest parę rzeczy do których muszę się przyczepić. Bajzel w ekwipunku jest potworny, każdego bez wyjątku można ograbić w jego własnym domu, powtarzające się w kółko teksty za 30 razem przestają bawić (kur*a, poczekaj aż się odsłoni; zapier*alam jak dyliżans; nurtuje mnie pewne pytanie; itd);
I na koniec, może i mało ważne, ale jestem ciekawy: gdzie u licha jest obsada? Nigdzie nie mogę znaleźć, kto podkłada głosy pod kogo (w instrukcji też nie ma). Wyłapałem jedynie Jarka Boberka (często go słychać) i Piotra Zelta (jeśli się nie mylę: troll).
A oprócz tego, wszyscy zdrowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Piłem z Ves i obudzilem się pijany na plaży bez wiekszosci przedmiotów - jakis rybak mnie zaczepil, ale nie udalo mi sie od niego wyciagnac informacji. Gdzie znajduje się moj sprzet :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:57, Net_com napisał:

Ktoś mi powie , gdzie znajduję się we Flotsam gość zajmujący się królewską pocztą ?


Mogę spytać (może zabrzmi to niegrzecznie, nie taki był zamiar) po co ci on? Czyżbym coś przeoczył? Jestem już w II akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:12, Veilaine napisał:

I na koniec, może i mało ważne, ale jestem ciekawy: gdzie u licha jest obsada? Nigdzie
nie mogę znaleźć, kto podkłada głosy pod kogo (w instrukcji też nie ma). Wyłapałem jedynie
Jarka Boberka (często go słychać) i Piotra Zelta (jeśli się nie mylę: troll).
A oprócz tego, wszyscy zdrowi :D



Ja wyłapałem Zbrojewicza w roli Letho ;) Zelt też się momentami przewija.

http://dubscore.pl/Games/Details/202,Wiedzmin_2__Zabojcy_Krolow - tutaj masz jako taki spis aktorów z Wiedźmina 2.


@Pitero87

Dlatego też pytam czy komuś jeszcze się to udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:55, Pietro87 napisał:

FPSY :

Binduga EK Dzień ustawienia wysokie : 25-32 fps
Binduga GOG Dzień ustawienia wysokie : 42-44 fps

Flot EK Rynek Dzień godzina 12 ustawienia wysokie : 23-26 fps
Flot GOG Rynek Dzień godzina 12 ustawienia wysokie : 35-41 fps

Akt drugi Vergen EK dzień ustawienia wysokie : 28-33 fps
Akt drugi Vergen GOG dzień ustawienia wysokie : 38-45 fps

Mierzone frapsem i riva tuner server monitorem.

Ale żeby cię dalej pogrążyć kolejna istotna zmiana :

EK temperatura karty graficznej podczas dłuższego [3-6 minut] dialogu/scenki przerywnikowej
88-92 stopnie
GOG temperatura karty graficznej podczas dłuższego [3-6 minut] dialogu/scenki przerywnikowej
78-82 stopnie
[Mierzone w tej samej sekwencji - scena startuje w domu Loredo w zadaniu Niemoralna Propozycja,
cały dialog prowadzić można około 6-7 minut z okładem]


Faktycznie ten jeden DRM wcale nie robi graczom różnicy [jeśli powyższe nie robi tobie
różnicy, nic mi do tego, dla mnie 15-20 fps i 8-10 stopni na karcie piechota nie biega]


^to naprawde ciekawe, ale watpie zeby drm powodowal wieksze przegrzewanie gpu, zabezpieczenia moga obciazac tylko cpu, mozliwe, ze cos innego powoduje takie roznice, moze inna wersje builda wypuscili na gog''u? znacznie wieksza liczba fps wyglada ciekawie, w miescie i lesie w akcie1 mam 20-25fps wiec jakbym mial 30-35 to byloby ekstra, bo narazie to nawet nie chce mi sie grac, tylko, ze mam juz kupiona wersje pudelkowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest tak niestabilna, że aż szkoda słów. Wywalanie do pulpitu czy nawet restart komputera to nie rzadkość ... Mam nadzieje, że pojawi się jakiś patch naprawiający to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rezultatami grania w digital z goga jestem równie zdumiony co ty zapewne moim postem =)
A gram celowo z riva tuner serverem żeby widzieć na bieżąco temperaturę gpu i liczbę klatek.

CDP upierało się wczoraj, że oba buildy różnią się tylko DRMem stąd jeśli to prawda - to tylko DRM powodował by wtedy takie różnice.

Btw czy to różne buildy, w sumie mogłem sprawdzić, robiąc zapis ile ważą poszczególne systemowe pliki W2 z EK zanim ją odinstalowałem i porównując z rozmiarem tychże na Digitalu z GOGa.

A różnica w buildach jest prawdopodobna - bo wersja na GOG trafiła póxniej niż do nas nasze EK, i z racji bycia wersją cyfrową tu żaden problem już wysłanych płyt do tłoczni nie stał na przeszkodzie wprowadzenia zmian [lub buildem na GOG zajmowała się inna ekipa ludzi niż buildem na EK a rezultaty mamy jakie mamy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi ktoś na moje dylematy ze strony 378? ;/ pewnie wielu potraktowało to jako żart czy spam, ale ja pytam się całkiem poważnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:52, guru35 napisał:

gre mozna instalowac na 5 kompach czyli jeżeli chce może pożyczać komu chce !!! ciołku !

Licencja.
pkt 4.
[...] Użytkownik nie może kopiować, wypożyczać, użyczać ani wynajmować Programu, udzielać dalszych licencji na Program, dystrybuować ani wyświetlać publicznie Programu, ani tworzyć dzieł wtórnych opartych na Programie (za wyjątkiem sytuacji opisanych w niniejszej Licencji), ani w żaden inny sposób wykorzystywać Programu komercyjnie (w tym między innymi utrzymywać serwerów w systemie pay-per-play). [...]
pkt 5.
[...] Oprogramowanie SecuROM pozwala na instalację do pięciu (5) kopii Programu na różnych posiadanych przez użytkownika urządzeniach. Każda instalacja wymaga kodu uwierzytelniającego. Kod można unieważnić, i jeżeli użytkownik pragnie odinstalować kopię Programu z jednego systemu w celu zainstalowania jej na innym systemie, konieczne jest unieważnienie kodu uwierzytelniającego zastosowanego dla takiego pierwszego systemu. Jeżeli użytkownik pragnie przekazać Program innej osobie, musi unieważnić wszystkie kody uwierzytelniające.

Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:57, ZiomFromHell napisał:

CZy ja także mógłbym poprosić o save na maila?


Daj mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się jakoś pozbyć kaptura ze zbroi ? Zbroja z Kejrana bardzo fajna, ale jednak wolę widzieć facjatę Geralta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Scena śmierci Foltesta jest naprawdę wyjątkowo dobrze nakręcona.
Było sporo dobrych podobnych scen [o podobnej tematyce i motywie przewodnim] ale śmiało mogę tą scenę wpisać w mój ranking top10 w kategorii takich montaży.
Więc graj, graj, graj - muzyka, ujęcia kamery i ogólny zamysł tej sceny jest wymiatający =)

A z savem z jedynki nie gra się tak wiele lepiej, zbroja kruka nie jest jakimś mega rarytasem, podobnie oba miecze jakie ci przejdą, a i złota wiele nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:29, Olamagato napisał:

Licencja.
pkt 4.
[...] Użytkownik nie może kopiować, wypożyczać, użyczać ani wynajmować Programu,
udzielać dalszych licencji na Program, dystrybuować ani wyświetlać publicznie Programu,
ani tworzyć dzieł wtórnych opartych na Programie (za wyjątkiem sytuacji opisanych w niniejszej
Licencji), ani w żaden inny sposób wykorzystywać Programu komercyjnie (w tym między innymi
utrzymywać serwerów w systemie pay-per-play). [...]
pkt 5.



Dziękie Olamagato za przytoczenie licencji, ja cały tydzień w pracy, nie miałem czasu się tym zająć.

guru35: I co piracie?Łyso ci teraz ?

Uważam, że pirat nie powinien mieć wstępu na to forum.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko jest taki moment w którym twórcy nie bali się pokazać filmiku nago

Spoiler

z Triss ,czy są jeszcze inne?



Spoiler

Shan

i jest w W2?

Można nawiązać jakoś kontakt z
Spoiler

Vess?



Edit: Czemu ja tak mam ,że spoiler normalnie nie działa,tylko w przypadku edit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 12:34, KERMIy napisał:

Czy mógłbys podac linka do tego tematu albo całą pelna nazwe tematu bo nie moge znaleźc
a bardzo mnie zaciekawiłes tym, że w W1 można było ponad 2mln orenów ugrać.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=17501

To dość jasne wyjaśnienie. Trzeba pamiętać że grając z deWettem czy Jaskrem można wygrać o rząd wielkości więcej. Mój rekord to wygrana z Jaskrem (patrz screen).

Dlatego szkoda że w W2 poker to tylko jedno rozdanie i nie można samemu podbijać. No i stawki się nie zmieniają, nieważne czy partia była wygrana czy przegrana.

20110521150026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 13:55, Pietro87 napisał:

Bzdury gadasz panie kolego.
CDP twierdzi, że wersja z GOGa i EK raz Premium w wersji BOX różnią się tylko obecnością
DRMu w postaci SR.
I tu główna siła przetargowa leży na korzyść GOGowskiego Digitala :

EK - ładowanie gry 45-75 sekund
GOG - 4-7 sekund

FPSY :

Binduga EK Dzień ustawienia wysokie : 25-32 fps
Binduga GOG Dzień ustawienia wysokie : 42-44 fps

Flot EK Rynek Dzień godzina 12 ustawienia wysokie : 23-26 fps
Flot GOG Rynek Dzień godzina 12 ustawienia wysokie : 35-41 fps

Akt drugi Vergen EK dzień ustawienia wysokie : 28-33 fps
Akt drugi Vergen GOG dzień ustawienia wysokie : 38-45 fps

Mierzone frapsem i riva tuner server monitorem.

Ale żeby cię dalej pogrążyć kolejna istotna zmiana :

EK temperatura karty graficznej podczas dłuższego [3-6 minut] dialogu/scenki przerywnikowej
88-92 stopnie
GOG temperatura karty graficznej podczas dłuższego [3-6 minut] dialogu/scenki przerywnikowej
78-82 stopnie
[Mierzone w tej samej sekwencji - scena startuje w domu Loredo w zadaniu Niemoralna Propozycja,
cały dialog prowadzić można około 6-7 minut z okładem]


Faktycznie ten jeden DRM wcale nie robi graczom różnicy [jeśli powyższe nie robi tobie
różnicy, nic mi do tego, dla mnie 15-20 fps i 8-10 stopni na karcie piechota nie biega]


Pietro gdzie moge znależć witche2.exe gog? Bo mnie denerwuje to wczytywanie gry na początku;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować