Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Co do podmiany pliku z GoGa to u mnie wydajnosc wyglada tak:
Przed :
Czas włączania - 45 sekund
Binduga - 24 fps
Flotsam - 20
Flotsam karczma - 24
Vergen - 24
Vergen Karczma - 19
Po:
Czas włączania - 6 sekund
Binduga - 24 fps
Flotsam - 23
Flotsam karczma - 29
Vergen - 24
Vergen Karczma - 24

Jak widac zmiany miałem nieznaczne ale jednak są. przede wszystkim pod względem włączania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co zrobić, żeby grając w rozdziałce 1920x1080 na monitorze full hd 16:9 nie mieć pasów? przed formatem kompa miałem gf9600gt i pomogło ustawienie rozszerzania ekranu aplikacji, a teraz mam hd6850 i nie wiem gdzie taka opcję znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to najtrudniejszy boss w grze:
Nie pozwól mu się od ciebie oddalić (sam się nie oddalaj, bo on jak Zerg biegnie w twoją stronę), wtedy

Spoiler

rzuca petardami. Kiedy użyje Quen

staraj się przeczekać czas jego działania - możesz nawet uciekać jak najdalej od niego, ale uważaj na
Spoiler

petardy

. Najlepiej stać jak najbliżej i cały czas parować. Jak sparujesz, to spamuj atak silny, aż on zablokuje (najlepiej, by był przy murze, by się nie oddalił za bardzo, po tym jak się odbije od twojej osłony). Jak używa
Spoiler

Aard, to możesz być pewny, że zaraz potem będzie Quen

. Nie machaj mieczem jak poparzony, bo to nic nie da, po prostu czekaj na jego atak i kontruj. Możesz też używać Aard, ale wtedy nie będziesz miał takiej płynności jak przy kontrowaniu. Zaraz jak dostajesz z powrotem kontrolę nad postacią możesz bardzo szybko zaatakować, zanim ten wykona jakikolwiek ruch. Nic więcej nie ma jak doradzić, ten boss jest na prawdę trudny.

Sprawa druga - Grom, jeżeli dobrze pamiętam obniża ilość punktów życia... Bardzo dobry eliksir, ale na początku gry ten efekt uboczny jest odczuwalny zwłaszcza na bossach.

Nie musisz mu zabrać całego paska życia, tak gdzieś do 1/3, lub 2/5 dochodzi i jest cutscenka.

Spoilery dałem, by od razu nie było wiadomo z jakiego typu przeciwnikiem się zmierzymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 21:55, JayC napisał:

Ma ktoś jakąś sprawdzoną kombinację na walkę z

Spoiler

Letho pod koniec I aktu?

Ja ciągnę
na Dekokcie i Gromie i niestety padam, jak zabieram mu 1/3 życia to się cieszę. Jakieś
cenne wskazówki?


Unikać ataków, czekać aż minie mu Quen i atakować ciężkimi. Wystarczy mu zdjąć około połowy punktów zdrowia.

Jeśli wolisz nagiąć mechanikę gry, to przygotuj sobie 40-50 kartaczy. Wykonuj uniki i nabierz dystansu, póki nie opadnie jego Quen. Wtedy zacznij spamować kartaczami. Tutaj wymagane jest zejście do 0 hp przeciwnika, ale możesz nieprzerwanie rzucać petardami.

Polecam pierwszy sposób, ale w razie problemów drugi może być deską ratunku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]

Zmieniłem trochę mieszankę, jadę na Jaskółce, Wilku i Puszczyku.

Spoiler

Cały czas staram się go zajść od tyłu, turlam się ile mogę, najgorsze jest kiedy wywoła krwawienie.

Mam talent z kontratakiem, ale w ogóle nie potrafię z niego korzystać, nawet podczas zwykłych walk: ikonka z mieczem tylko na ułamek sekundy mignie i znika, nawet nie zdążam zareagować (wiedźmińskiego refleksu to ja nie mam xD), poza tym nie wiem czy mam kliknąć w czasie trzymania bloku, czy najpierw puścić blok i atakować? Nie czaję tej kontry tutaj. W każdym razie -
Spoiler

sukinsyn jest cholernie mocny, przed chwilą udało mi się zjechać go do połowy, praktycznie nie używałem znaków tylko turlałem się dookoła i starałem się zajść go od tyłu.

Jest jakiś sposób na powstrzymanie krwawienia? Poza wypiciem Wilgi oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam krótkie pytanie:
Czy klucze do Wiedzmina 2 do kupienia na allegro są legalne czy ta cena to jakiś przekręt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stosunkowo dobrym sprzęcie, znacznie wzrosły i tak znośne FPSy [nie spadałem niżej 25-30, ale z plikiem z GOGa nie spadam prawie poniżej 35-50]
Pytanie tylko czy faktycznie ten plik spowoduje po dłuższym graniu konflikt z questami jak straszy cdp, czy tylko cisną kit, żeby kolejny shit-storm nie spadł na ich głowy.

Chociaż i tak moim zdaniem kolejne wielkie gówno walnęło w wentylator, bo okazuje się, ze nas, tych "wiernych i tak docenianych" posiadaczy EK znów zlano i potraktowano jak frajerów od dojenia kasy, bo wersja na GOGu działa stabilniej i szybciej [i to by wyjaśniało, czemu ludzie majacy W2 z GOGa tak się dziwią na zagranicznych forach, że posiadacze wersji premium i box maja jakies problemy, błedy itp rzeczy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze występuje alkohol? Karczmarz we Flotsam najwyraźniej stracił akcyzę, bo w ofercie ma starą rybę, ser i śliwkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe beta stery, ok, 3d vision out, ok, gog exe, ok, reinstalka systemu, ok. Ale, cholera, nic a nic się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Ciężki był, sku... stwór, ale się udało. Jaskółka, Wilk i Puszczyk, masa uników,

Spoiler

ataki gdy tylko Quen skończy działanie i bloki.

Doceniłem blokowanie. Czuję, że uczę się walczyć xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 22:30, Sandro napisał:

Czy w tej grze występuje alkohol? Karczmarz we Flotsam najwyraźniej stracił akcyzę, bo
w ofercie ma starą rybę, ser i śliwkę...


No i glos mu odebralo, w jedynce chociaz pogadac mozna bylo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Jaskółkę, Gawrona i ewentualnie Krew Falki. Ja tylko latałem z Quenem, czekałem aż jemu zejdzie, doskok, atak, i turlamy się dookoła;p Pokonałem go za 3-cim razem na Trudnym, więc bez przesady, że przegięty. Aaa, i polecam sztylety. Po drodze powinno się gdzieś napatoczyć 5 Solidnych Wyważonych Sztyletów, zbija mu to całkiem sporo życia.

A co do kontry, to klikaj od razu jak zobaczysz ikonkę. Nie musisz idealnie trafić, gra ma pewną tolerancję. Nie próbowałem tego na

Spoiler

Letho

, ale w normalnych walkach działało. E trzymasz cały czas, klikasz lewym w odpowiednim momencie i blok puszczasz, gdy Geralt rozpocznie animację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 22:17, kotfilon napisał:

co zrobić, żeby grając w rozdziałce 1920x1080 na monitorze full hd 16:9 nie mieć pasów?
przed formatem kompa miałem gf9600gt i pomogło ustawienie rozszerzania ekranu aplikacji,
a teraz mam hd6850 i nie wiem gdzie taka opcję znaleźć?

gra ma zwaloną obsługę formatu 16:9 jedyne rozdzielczości co mi dobrze działają w tej proporcji to 1280x720(ale nie korzystam z tej bo nie wiedzieć czemu mam na niej maks 15 fps a w tej co korzystam 25-50 fps) i 1920x1080 natomiast pozostałe takie jak 1366x768,1776x1000 i 1600x900 albo ucinają mi pasami górę dół oraz boki albo w ógóle nie odpala mi gra i najzwyczajniej zwiech kompa. i tylko 1440x900 mi dobrze działa bo na innych 16:10itp. niższych lub większych 10-20 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w III akcie i potrzebuję skądś wziąć Krew Wojownika Nekkera. Gdzie mogę ją zdobyć?

I gdzie w tym akcie jest Tajemniczy Kupiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zatrzymać krwawienia, efekty tego typu są nie do zatrzymania. Można tylko zmniejszyć ich częstotliwość. Nie musisz się bawić w kontrowanie, po prostu kiedy tylko on zaatakuje, a ty będziesz miał parowanie, to naparzaj, aż on sparuje (nie powinien ci oddać, jeżeli się mylę, to czasu powinno starczyć, na 2 silne ataki). W pewnym momencie zabraknie ci zapewne wytrzymałości, to oddal się na sekundę, bo nic mu nie zrobisz, a on i owszem. Jak pewnie zauważyłeś on cały czas paruje i ataki karze właśnie kontrą. Wadą tego rozwiązania jest losowość -

Spoiler

jego Aard/Quen

wybije cię z rytmu na 100%. To taki nobrainowy sposób, który zadziałał, za 3 razem :P

Sposób z biciem w plecy działałby na zwykłego przeciwnika, ale u niego jest mniej więcej na tym samym poziomie co mój sposób (w plecy wpakujesz tyle samo obrażeń, co we front, bo nie zauważyłem by był bonus do obrażeń w tym wypadku), a nawet trochę trudniejszy :P Humanoidy trochę trudniej zajść od tyłu, jakkolwiek by to nie brzmiało xD

Po przeczytaniu posta później... : gratuluję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 22:41, Harrolfo napisał:

Jestem w III akcie i potrzebuję skądś wziąć Krew Wojownika Nekkera. Gdzie mogę ją zdobyć?

I gdzie w tym akcie jest Tajemniczy Kupiec?

Nie doszedłem do III aktu, ale Krew Wojownika Nekkera można zdobyć w pierwszym akcie właśnie na tych czerwonych Nekkerach (Wojownikach). Co do kupca to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować