Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2011 o 18:21, Miliydan napisał:

Chciałem to jasno podkreślić, cały nakład Wiedźmina 2 jest wytłoczony prawidłowo. Pojawienie
się błędów CRC nie oznacza uszkodzonych płyt. W razie wystąpienie takiej sytuacji proszę
przesyłać zgłoszenia na adres pomoc@cdprojekt.com wraz ze szczegółowym opisem konfiguracji
komputera.

Ja w żadnym razie nie winię CDP, bo wiem że te błędy są najczęściej wynikiem sprzętu, a nie płyt :). Moje DVD szczęśliwie odczytało płytkę bez problemów :).
Chciałbym z tego miejsca pogratulować Wam tej Edycji Kolekcjonerskiej. Naprawdę trzyma wysoki poziom i ja w żadnym razie nie żałuje wydanych pieniędzy. Świetna robota!!! :)
P.S. Mała uwaga. Zobaczyłem że po zainstalowaniu Wiedźmina 2 pliki readme w katalogu z grą są w wersji angielskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po instalacji, nie mogę nic wpisać w polu do aktywacji ? Czy rejestracja jest już możliwa, bo niektórzy piszą, że grę zarejestrowali, a mi wyskakuje że błędny cdkey :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:00, Dandelion1 napisał:

Czy to normalne że po instalacji, nie mogę nic wpisać w polu do aktywacji ? Czy rejestracja
jest już możliwa, bo niektórzy piszą, że grę zarejestrowali, a mi wyskakuje że błędny
cdkey :/


Czytaj przypięty post... ile razy mamy to powtarzać, zarejestrować będziesz mógł 16 maja o godzinie 00:01...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór ponownie. Przed momentem założyłem nowy temat w celu wyjaśnienia problemów z dostawą, ale jakiś profesjonalny moderator kazał nowemu użytkownikowi zmykać do tego tematu. Tutaj to na pewno jakiś pracownik sklepu zapozna się z moim problemem przedzierając się przez natłok wypowiedzi innych użytkowników. Odpowiadając Panu, Panie moderatorze, nie zamierzam w tym momencie kontaktować się bezpośrednio z Działem Obsługi Klienta, gdyż jak zaznaczyłem w swoim poście, żądam natychmiastowych wyjaśnień. Czekanie kilka dni, albo może i tygodni na odpowiedź mailową mnie nie zadowala.

A oto treść mojego poprzedniego posta:

"Dobry wieczór.

Mamy dziś 13 maja 2011, godzinę 22.35. Według "Sklepu.gram.pl" dziś powinienem otrzymać paczkę 45x45x25 cm zawierającą grę Wiedźmin 2 Edycja kolekcjonerska. Ba, otrzymałem gwarancję najpóźniejszej dostawy właśnie dnia dzisiejszego, a dowody na to mam choćby w pierwszym pod ręką mailu od szanownych państwa. Warunkiem na otrzymanie tej gwarancji było zamówienie i potwierdzenie owego zamówienia bodajże do dnia 11 maja, ja oczywiście zrobiłem to od razu, gdy była taka możliwość. Siedziałem wczoraj i dziś cały dzień w domu w wiadomym celu, kurier nie zjawił się. Kwota do zapłaty wynosi prawie 250 złotych, a zawiera się w tym materialna zawartość pudełka, jak i pewne wyróżnienie, możliwość uruchomienia gry dnia 16 maja o godzinie 00.01. Śledzę to forum od kilku dni i mało powiedzieć, że producenci, wydawca i ci wszyscy przygotowujący to wydanie nie spełnili oczekiwań (zniszczona figurka, defekty artbooka itd.), teraz widzę na własnym przykładzie, że sklep również zawalił. Pewnie, jeśli dobrze pójdzie, paczkę otrzymam w poniedziałek, ale nie ma absolutnie żadnych szans, bym zagrał od razu, gdy będzie taka możliwość, równo z resztą posiadaczy wydania kolekcjonerskiego. Jestem bardzo niepocieszony i rozżalony, nie uważam siebie za klienta gorszego od pozostałych, zamówiłem tę grę jako 317. osoba. Zmieściłem się w pierwszym tysiącu, koczowałem przy komputerze i wyczekiwałem na otwarcie zamówień przedpremierowych, śledziłem każdą informację o Wiedźminie 2, jestem szczerym fanem marki... I oto co mnie za to spotyka, jestem traktowany gorzej niż pozostali klienci, którzy swoje zamówienie złożyli ledwie kilka dni temu. Zaraz zacznie się gadanie, że to nie wasza wina, że zawaliła firma kurierska. Ale mówiąc wprost, co mnie to obchodzi? Ja gwarancję, o której mówiłem, otrzymałem od "Sklepu.gram.pl", a nie od UPS. Trzeba było wysłać grę jedną noc wcześniej. Dzwoniłem dziś do najbliższego oddziału tej firmy kurierskiej trzykrotnie. Dowiedziałem się tam, że nadawca, czyli sklep, nie wybrał takiej opcji wysyłki, która gwarantowałaby dostawę na dziś. Ale zarazem powiedziano mi, że taka opcja istnieje. Czuję się fatalnie, zostałem oszukany. A gdyby tego wszystkiego było mało, to założę się, że paczka, która dotrze do mnie (mam nadzieję) w poniedziałek, a konkretnie figurka, będzie w stanie niezadowalającym. Prawie 250 złotych to nie jest dla mnie mała kwota, płacę takie pieniądze za jak najwyższą jakość produktu i należyte wykonanie usługi dostarczenia. Zastanawiam się obecnie w jaki sposób mogę wyegzekwować zadośćuczynienie i zwrot poniesionych kosztów, a zapewniam, że w środkach nie będę przebierał. Żądam natychmiastowych wyjaśnień.

Pozdrawiam."

I pozdrawiam raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:00, Dandelion1 napisał:

Czy to normalne że po instalacji, nie mogę nic wpisać w polu do aktywacji ?

Raczej nie, bo ja mogłem.

Dnia 13.05.2011 o 23:00, Dandelion1 napisał:

Czy rejestracja jest już możliwa, bo niektórzy piszą, że grę zarejestrowali, a mi wyskakuje że błędny cdkey :/

Wejdź na stronę cdprojektu, zaloguj się i zarejestruj grę pierwszym od dołu kodem.

Dla ciekawskich:
Patrzę sobie co mam zainstalowane w folderze z Wieśkiem i dogrzebałem się do konfiguratora, dzięki któremu możemy zobaczyć jakie opcje są do wyboru.
Możemy też sprawdzić i zmienić sterowanie:

20110513230300

20110513230317

20110513230355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2011 o 23:01, Isildur napisał:

Czytaj przypięty post... ile razy mamy to powtarzać, zarejestrować będziesz mógł 16 maja
o godzinie 00:01...


Isildur ma rację rejestracja będzie możliwa 16 ,ja miałem podobnie, a to dlatego że po kliknięciu na registred i zalogowaniu, napisane było żeby wpisać klucz rejestracji elektronicznej CDP, co błednie pojołem bo powinnien być klucz securom/thewitcher.com. Skoro jednak aktywować gry się nie da to zarejestrować też narazie się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:00, Dandelion1 napisał:

Czy to normalne że po instalacji, nie mogę nic wpisać w polu do aktywacji ? Czy rejestracja
jest już możliwa, bo niektórzy piszą, że grę zarejestrowali, a mi wyskakuje że błędny
cdkey :/



Ja też nie mogę wpisać w to pole nic, więc jest nas dwóch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:03, Isildur napisał:

Sprawdź szczegóły swojego zamówienie czy gra została wysłana?

Teraz to czuję się jeszcze gorzej, gdyż jak mniemam Pan moderator ma mnie za idiotę. Otóż zamówienie według sklepu zostało wysłane 11 maja. Faktycznie jednak, jak podaje UPS, nadanie nastąpiło wczoraj o 20:28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:07, sadziuch napisał:

> Sprawdź szczegóły swojego zamówienie czy gra została wysłana?
>
Teraz to czuję się jeszcze gorzej, gdyż jak mniemam Pan moderator ma mnie za idiotę.
Otóż zamówienie według sklepu zostało wysłane 11 maja. Faktycznie jednak, jak podaje
UPS, nadanie nastąpiło wczoraj o 20:28.


Więc kontaktuj się z firmą kurierską bo to ona zawiniła, wszystkie Edycje kolekcjonerskie wyszły w dniu wczorajszym, moja o tej samej godzinie została wysłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz, czy dziecko sięgajace do pasa Geraltowi byloby w stanie 5-6 lat wczesniej zabic mordercę czterech wiedzminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 23:09, Isildur napisał:

Więc kontaktuj się z firmą kurierską bo to ona zawiniła, wszystkie Edycje kolekcjonerskie
wyszły w dniu wczorajszym, moja o tej samej godzinie została wysłana.

Proponuję Panu ponowne przeczytanie mojego posta i zrozumienie go. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować