Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 07:05, Lordpilot napisał:

Intel Core 2 Quad 6600 (2.4 Ghz)
GeForce 460 GTX 1 GB
RAM - 3 GB



Musisz zrobić O/C procesora. Pewnie ogranicza kartę. Wpisz w google "OC q6600" i poczytaj poradniki. I postaraj się podnieść takty o minimum 1GHz. (Zmiana chłodzenia będzie chyba wymagana, dobry cooler kupisz już za 100zł).

Grafika - cudo nie jest, ale powinno być OK.

Pamiątki - 3GB pewnie DDR2 1066 i z tego że jest 3GB nie są pewnie w dual-channel. Na twoim miejscu postarałbym się zainstalować 64bit, sprzedać pamiątki i kupić coś 2x2GB.

Gra jest dobrze zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E8400
Radeon HD 4870 512mb
4 GB Ram.

Gra tnie na minimalnych w tej pierwszej wiosce, w lesie jest lepiej. Mimo wszystko optymalizacja SSIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 07:52, Harrolfo napisał:

Nie ma. Albo sprzedajesz, albo wyrzucasz.

Geh, to lipa :/ 257 obciążenia i wszystko to same składniki z których nie wiem co jest potrzebne a co nie :/ Eh, trzeba będzie sobie jakoś poradzić, dzięki za odpowiedź :)

Dnia 19.05.2011 o 07:52, Harrolfo napisał:

To nie kurtka, to rękawiczki. Wejdź w [I]nventory, Zbroja i odnajdź Rękawiczki Alchemika, czy coś takiego.

Już to rozwiązałem, miałem problem z DLC przez który nawet pomimo tego że element był zainstalowany przedmiot nie pojawiał się w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 00:23, twardy90 napisał:

Mój problem polega na tym, że za każdym razem jak włączam launchera to pokazuje mi się "Błąd zapisu pliku. Ponawianie za 10 sek."

Możesz to rozwiązać w ten sposób ->
http://www.cdprojekt.pl/support/article/3129/5664/brak_DLC
Usunie to jednak wszystkie DLC które już masz zainstalowane i sprawi że gra będzie musiała zciągnąć i zainstalować je ponownie (na pocieszenie - o ile wczoraj próba zassania czegokolwiek kończyła się nieustannym loopem kolejnych prób zalogowania to dzisiaj po zastosowaniu tej metody wszystko zassało mi się w kilkanaście sekund).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 07:05, Lordpilot napisał:

/cut/

Też tak miałem, spróbuj zmienić budżet pamięci przeznaczony na tekstury na średni/mały, mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Też tak miałem, spróbuj zmienić budżet pamięci przeznaczony na tekstury na średni/mały,

Dnia 19.05.2011 o 08:20, Kuwabara napisał:

mi pomogło.


Dzięki, sprawdzę po pracy jeszcze tą opcję (bo ustawiłem "duży"). IMO - ewidentnie coś jest z grą nie tak, tym bardziej że w prologu było wszystko tip-top, gra nie zawiesiła się ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 problemy otóż:
Jak się używa petard?
Jak zarejestrowałem grę to pobrałem Troll''s Trouble. A jak wpisuje kod od CDA który ma 10 znaków to nic nie pisze "Wprowadź" - kod nieużywany ofc!
Jak używać eliksiry -_-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam od razu pytanko czy wiecie może na jakiego maila lub gdzie wysyłać bug-i które znajdzie się w grze ??
Na chwilę obecną znalazłem 1
w obozie Henselta ( akt 2 ) kupując schemat na solidny kaedweński miecz stalowy, gdzie nie próbowałbym go zrobić to wychodzi solidny krótki miecz ( czyli padło ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel i5 750 (4x~2.72)
Asus Maximus III Formula
Asus 5850 (725/1000)
4GB RAM 1600 Patriot

Gra działa na wysokich ustawieniach w 1600x1200, jedynie uberpróbkowanie wyłączone, więc nie rozumiem ludzi którzy narzekają że im się tnie, że kiepska optymalizacja itd:/ Wg mnie najnowszego sprzętu nie posiadam ale jakość grafiki jest adekwatna do jego wieku i działa wszystko tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 08:52, Maverick07 napisał:

Witam,

Spoiler

na mapie zaznaczyłem 3 wejścia do tuneli nekkerów (akt 1 i za cholerę nie potrafię
znaleźć czwartego wejścia, ktoś pomoże?
http://www.imagebanana.com/view/8jhrw7zz/witcher2.jpg



Też macie taki bug, gdy Geralt schodzi z każdej drabiny to znikają mu miecze na plecach
:P?



Spoiler

Przy posągu Vejopitasa powinien być, jeśli ten zaznaczyłeś, to na zachód od dwóch blisko Bindugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 08:52, Maverick07 napisał:

Witam,

Spoiler

na mapie zaznaczyłem 3 wejścia do tuneli nekkerów (akt 1 i za cholerę nie potrafię
znaleźć czwartego wejścia, ktoś pomoże?
http://www.imagebanana.com/view/8jhrw7zz/witcher2.jpg



Też macie taki bug, gdy Geralt schodzi z każdej drabiny to znikają mu miecze na plecach
:P?


O to jak zrobileś już 3 to może powiedz mi gdzie mozna znaleźć recepturę na tą petardę, bo przeszukłem kupców w mieście i nigdzie znaleźć nie mogę jej ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 08:38, BartexooN napisał:

Wreszcie wczoraj miałem czasu więcej żeby pograć. Powiem szczerze, że właśnie czegoś
takiego się spodziewałem. Gra jest naprawdę zacna.
Grafika cieszy oko, bardzo ładnie wygląda nawet jak ostro zjadę ustawienia graficzne.
Choć prędkość działania na niskich ustawieniach jest dla mnie niezrozumiała. Dlatego
gram na wysokich. I jest pięknie. Faktycznie człowiek niekiedy zatrzymuje się żeby sobie
pooglądać okoliczne widoki. :)

Mam od razu pytanko a propo grafiki. Czy da sie wyłączyć te lekkie rozmazanie grafiki
w trakcie szybkiego obracania kamery? Trochę mnie to wkurza, choć filmowo wygląda. Jaka
opcja za to odpowiada?

Walka wymagająca, ale zarazem sprawiająca niemało satysfakcji. Zwykle walczymy z kilkoma
przeciwnikami naraz i trzeba naprawdę uważać na swoje ustawienie. Przeciwnicy bowiem
nie czekają jak kołki, tylko poruszają się bokami i próbują zadawać ciosy od tyłu. Podłe
zboczeńce! ;]
System walki przypomina mi trochę Batman: Arkham Asylum. Dlatego tak mi się podoba. Dopiero
co przeszedłem Batmana, więc nawet sie przyzwyczajać nie musiałem. Walka znacznie realistyczniejsza
niż w "jedynce". Człowiek.. znaczy Wiedźmin nawet kilka minut po starcie gry może zginąć.
Fajne.
Nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Niestety trzeba zaraz iść do pracy. ;D


Co do rozmycia grafiki - wchodzisz w opcje z launchera, dajesz zaawansowane i po prawej wyłączasz "rozmycie przy ruchu kamery";)

Dnia 19.05.2011 o 08:38, BartexooN napisał:

Mam 3 problemy otóż:
Jak się używa petard?
Jak zarejestrowałem grę to pobrałem Troll''s Trouble. A jak wpisuje kod od CDA który
ma 10 znaków to nic nie pisze "Wprowadź" - kod nieużywany ofc!
Jak używać eliksiry -_-?


A więc tak, petardy dajesz do slota podręcznego w [I]nventory (prawy górny róg,5 miejsc chyba). Gdy chcesz używać, wciskasz "R". Jak naciśniesz szybko, petarda poleci na zaznaczonego obecnie przeciwnika. Gdy przytrzymasz, możesz celować.

Co do kodu DLC, sam miałem tak, że zanim mi kod "wprowadziło" to klikałem ten przycisk kilkadziesiąt razy ;)

Eliksiry - wchodzisz w tryb medytacji (ctrl i potem środkowe pole). Masz tam opcje "Picie eliksirów". Nie możesz pić eliksirów podczas walki, tylko przed ;)

I taka uwaga do wszystkich którzy zadają ciągle takie pytania - wszystko jest w grze (samouczku w "Dzienniku" [J]) oraz w instrukcji którą macie na papierze ;) Wielkiego wysiłku to nie wymaga, a chyba szybciej nawet się dowiecie tych podstawowych rzeczy. Czytajcie samouczka, naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 07:10, Avixis napisał:

Co do twojego pierwszego pytania to przy niektórych zdolnościach (te najdalej wysunięte
od początku) mają slot na mutagen, najlepiej inwestuj tylko tymi najlepszymi mutagenami
(wyższe lub średnie).




tak tak ;D okey ale chcem sie dowiedziec o nazwe talentu pozwalającego pic mutageny Xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:07, guru35 napisał:

> Co do twojego pierwszego pytania to przy niektórych zdolnościach (te najdalej wysunięte

> od początku) mają slot na mutagen, najlepiej inwestuj tylko tymi najlepszymi mutagenami

> (wyższe lub średnie).
>
>


tak tak ;D okey ale chcem sie dowiedziec o nazwe talentu pozwalającego pic mutageny Xd


Choćby z drzewka treningowego (prawa górna umiejętność) - nie pamiętam teraz nazwy, wzrokowo po prostu wiem że tam jest "kropka" przy znaczku ;) Z tego co zauważyłem, to dopiero po wykupieniu umiejętności można stwierdzić czy można ją mutować.

Edit: Ta umiejętność to chyba Hart Ducha, jakoś tak ;p

Poza tym, w drzewku

Spoiler

Szermierki

pod koniec będziesz mieć kilka do mutowania. Tak więc spokojnie, nie wszystko naraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 09:06, Okopolitan napisał:

O to jak zrobileś już 3 to może powiedz mi gdzie mozna znaleźć recepturę na tą petardę,
bo przeszukłem kupców w mieście i nigdzie znaleźć nie mogę jej ><


Spoiler

Kupiłem 3 petardy i recepturę u Cerjika czy jak mu tam :> zawsze na tej platformie stoi przed murami miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:12, Niwgnip napisał:

> > Co do twojego pierwszego pytania to przy niektórych zdolnościach (te najdalej
wysunięte
>
> > od początku) mają slot na mutagen, najlepiej inwestuj tylko tymi najlepszymi
mutagenami
>
> > (wyższe lub średnie).
> >
> >
>
>
> tak tak ;D okey ale chcem sie dowiedziec o nazwe talentu pozwalającego pic mutageny
Xd

Choćby z drzewka treningowego (prawa górna umiejętność) - nie pamiętam teraz nazwy, wzrokowo
po prostu wiem że tam jest "kropka" przy znaczku ;) Z tego co zauważyłem, to dopiero
po wykupieniu umiejętności można stwierdzić czy można ją mutować.

Edit: Ta umiejętność to chyba Hart Ducha, jakoś tak ;p

Poza tym, w drzewku

Spoiler

Szermierki

pod koniec będziesz mieć kilka do mutowania. Tak
więc spokojnie, nie wszystko naraz ;)



A TEN hART ducha to jest w alchemi ?czy w szerm ierce ? i je sie pije ?bo gdzies widzialem ze na miecze sie daje albo na ekwipunek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 08:13, Karharot napisał:

Już to rozwiązałem, miałem problem z DLC przez który nawet pomimo tego że element był
zainstalowany przedmiot nie pojawiał się w ekwipunku.


Jak rozwiązałeś ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 09:07, guru35 napisał:

tak tak ;D okey ale chcem sie dowiedziec o nazwe talentu pozwalającego pic mutageny Xd


Mutagenów się nie pije. Jedyne ich zastsosowanie to to co napisał Avixis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien problem - mam pobrany (i zainstalowany) DLC kłopoty z trollem, podobno zlecenie na niego jest przed karczmą w 1 akcie. Nic tam nie ma o tym, questa nie ma -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować