Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

All:

Jeśli chodzi o przełomowość czy kunszt graficzny... cóż, ja bym Wiedźmina 2 wcale nie nazwał jakimś wybitnie pięknym. Fakt, jest ładny, ma naprawdę dobrą grafikę jak na cRPG''a, jednak nie jest to jakiś ogromny skok. Nie zrozumcie mnie źle, doceniam, że jest to BARDZO ładna gra, jednak "spuszczanie" się nad tym, jaka to najcudowniejsza graficznie gra uważam za nieco przesadzone.

Co do przełomowości, to też nie tak do końca. Po pierwsze, historia zna przypadki dużo dłuższych gier. Fakt, w W2 mamy sporo wyborów, ale okupione jest to tym, że grę da się przejść w 25 h, czyli mniej niż niejeden dodatek do gier "starej szkoły". Klimat jest niezły, jednak IMHO gorszy niż w jedynce. Kolorowość, żeby nie powiedzieć wręcz, że w niektórych momentach "słitaśność" nie pasuje do poważniejszej treści gry. Uważam, że klimat W1 był sporo lepszy. System walki? Też do nowatorskich nie należy. Kreacja postaci? IMHO w Tormencie było spoooro lepiej (choć W2 nie powiem, sprawdza się dobrze). Dialogi? Uważam, że w W1 były lepsze, do czego mocno przyczyniło się to, że nie mieliśmy skróconych opcji dialogowych. Tu często na kilkunastozdaniowy dialog sami wybieramy opcję jeden czy dwa razy.

Nie chcę twierdzić, że to zła gra. Ma dobrą fabułę (aczkolwiek bywały lepsze), ciekawe, głębokie postacie niezależne (aczkolwiek bywało lepiej), duże możliwości wyborów moralnych (ale okupione krótkim gameplay''em), i całkiem taktyczny system walki (ale bywały lepsze, ponadto niektóre problemy techniczne skutecznie mogą walkę uprzykrzyć), a także naprawdę dobrą grafikę (ale nie jest to jakaś nowa jakość w grach, skok przez przepaść czy kamień milowy). Natomiast optymalizacja w W2 to po prostu żart. Oczywiście, nie wszyscy mają problemy, ale jednak ma je na tyle duża grupa osób, by nie traktować tego jako "dopuszczalny margines błędu".

Rozumiem więc chwalenie i cenienie gry, ale zachwytów i traktowanie W2 jak świętej krowy - już niezbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro grasz na najwyższych to gratuluję, ja gram na średnich i grafice również niczego nie mogę zarzucić bo dalej jest dobra, i nie oceniam całego Wiedźmina tylko pod tym względem. Jak już mówiłem grafika dla mnie jest sprawą drugorzędną...Gdyby była najważniejsza to nie grałbym teraz w Chrono Cross bądź Tormenta (genialne gierki tak w ogóle;p ). Fabularnie jest bardzo dobrze, bo grając w Wiedźminy czuję się jakbym był ponownie w książkach Sapkowskiego. Swoją recenzję i pełne zdanie o grze napiszę dopiero po przejściu Wieśka.

A najważniejsze to proszę nie myśl, że oceniam teraz Wiedźmina nie tak pozytywnie jak Ty tylko dlatego, że nie gram na full ustawieniach bo tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na Hardzie to fajne wyzwanie :D Taka satysfakcja z tego płynie że hej, ale gra mi się ciągnie długo i bdb, dale jestem we Flotsam :P zrobiłem na razie wszystkie questy poboczne... i teraz mam potyczkę z Kejranem... Jedno walnięcie macką i trup na miejscu... ale już prawie gada ubiłem :P

Chociaż sam nie wiem czy bardziej się nie męczyłem z królowymi Endriag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w takim razie wina leży po stronie ATI, znowu (Brink też miał/ma z ATI problemy).
Quad raczej nie pomoże.
Coś ostatnio z ATI same problemy jeśli chodzi o nowości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:14, guru35 napisał:

panowie ;D czy zdolność hart ducha pozwala spożywać mutageny ?bo nie jestem pewien ;D
prosze o pomoc

A skąd wiadomo że jakaś zdolność pozwala używać mutagenu? Trzeba ją najpierw wykupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:12, Selv napisał:

Coś ostatnio z ATI same problemy jeśli chodzi o nowości :/


Nazwijmy sprawę jaśniej - nie są to problemy z ATI, ale z OBSŁUGĄ ATI. Skąd ta drobna zmiana? Bo to raczej po stronie developerów leży, by zoptymalizować gry po RÓŻNE karty, a nie tylko te spod strzechy nVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:14, guru35 napisał:

panowie ;D czy zdolność hart ducha pozwala spożywać mutageny ?bo nie jestem pewien ;D
prosze o pomoc


guru obserwuję to forum od tygodnia i ciągle wypytujesz o rzeczy, które możesz znaleźć w instrukcji gry.
Okazało się, że jak napisałeś w jednym z postów to grę NIELEGALNIE zainstalowałeś od kumpla u siebie na kompie.

Nie licz, że ktoś takiemu piratowi jak ty będzie udzielał wskazówek dotyczących grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:05, Graffis napisał:

BioWare is butt-hurt ;]


Kolejny czereśniak? Geez, ile ich jest? Chyba nigdy sobie nie uzmysłowią miałkości DA2.
Anyway, nie straszcie mnie bo po kilkuletnim użytkowaniu GeForce'ów wybrałem ATI (6570). Niech to szlag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:17, KERMIy napisał:

Nie licz, że ktoś takiemu piratowi jak ty będzie udzielał wskazówek dotyczących grania.


jezu .. znajdz mi jezeli tak napisalem ze mam nielegalną gre lol!!!!!!

w poradniku pisze jak uzyc ze wybrac bohatera i coś tam ... so opisane mutageny jak sie dzieli ale nie ma napisane jaka zdolnośc pozwala je robić boze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, znalazł ktoś w 2 akcie handlarza petardami albo schematami na nie, potrzebne mi one do

Spoiler

zniszczenia tych tuneli w kopalni



Odpowiedź pomocy technicznej w sprawie znikającego dźwięku w
Spoiler

rezydencji Loredo


Witam,
W pańskim przypadku najprawdopodobniej występuje przepełnianie się pamięci RAM.
Proszę sprawdzić, czy wystarczy zresetowanie komputera.
Proszę zmniejszyć ustawienia gry (grafika).

Z tym że reset nie pomagał bo próbowałem, i jedyne rozwiązanie to wyjście za bramę i wrócenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 13:06, Tenebrael napisał:

Jeśli chodzi o przełomowość czy kunszt graficzny... cóż, ja bym Wiedźmina 2 wcale nie
nazwał jakimś wybitnie pięknym. Fakt, jest ładny, ma naprawdę dobrą grafikę jak na cRPG''a,
jednak nie jest to jakiś ogromny skok. Nie zrozumcie mnie źle, doceniam, że jest to BARDZO
ładna gra, jednak "spuszczanie" się nad tym, jaka to najcudowniejsza graficznie gra uważam
za nieco przesadzone.


Nie da się ukryć, że W2 jest najładniejszym cRPG jaki do tej pory powstał. Najładniejszą grą w ogóle nie jest, ale może z najlepszymi konkurować, co i tak jest dużym sukcesem (a na niektórych polach wręcz z nimi wygrywać, na przykład w odwzorowywaniu materiałów) - na jakich ustawieniach grałeś ?

Dnia 19.05.2011 o 13:06, Tenebrael napisał:

Co do przełomowości, to też nie tak do końca. Po pierwsze, historia zna przypadki dużo
dłuższych gier.


Prawda, ale to są gry sześcio, dziesięcio albo piętnastoletnie. Dzisiaj już się takich gier nie robi (nad czym ubolewam), ale i tak jest dużo dłuższy od większości wychodzących teraz.

Dnia 19.05.2011 o 13:06, Tenebrael napisał:

Fakt, w W2 mamy sporo wyborów, ale okupione jest to tym, że grę da się
przejść w 25 h, czyli mniej niż niejeden dodatek do gier "starej szkoły".


Trzeba się bardzo starać, przeklikować dialogi i olewać subquesty żeby taki wynik osiągnać.

Dnia 19.05.2011 o 13:06, Tenebrael napisał:

Klimat jest
niezły, jednak IMHO gorszy niż w jedynce. Kolorowość, żeby nie powiedzieć wręcz, że w
niektórych momentach "słitaśność" nie pasuje do poważniejszej treści gry. Uważam, że
klimat W1 był sporo lepszy.


Kwestie gustu (mnie też momentami lekko razi kolorowość, ale nie jest czynnik najważniejszy, jak w jednej recenzji którą znalazłem w necie - autor narzekał, że jest ''zbyt zielona i on nie może przez to grać'')


>System walki? Też do nowatorskich nie należy.

Nowatorski by był gdyby biegło się do przodu dziewiątką, uderzało mieczem klikając środkowym przyciskiem myszy jednocześnie z F8, a aktywną pauzę włączało poprzez QTE. System nie musi być nowatorski, ważne że działa (i mi osobiście bardzo pasuje, chociaż jest trudno - zamierzenie).

Dnia 19.05.2011 o 13:06, Tenebrael napisał:

Kreacja postaci?
IMHO w Tormencie było spoooro lepiej (choć W2 nie powiem, sprawdza się dobrze). Dialogi?
Uważam, że w W1 były lepsze, do czego mocno przyczyniło się to, że nie mieliśmy skróconych
opcji dialogowych. Tu często na kilkunastozdaniowy dialog sami wybieramy opcję jeden
czy dwa razy.


Zgoda w kwestii dialogów, trochę za rzadko mozemy się ''wtrącić''.

Dnia 19.05.2011 o 13:06, Tenebrael napisał:


Nie chcę twierdzić, że to zła gra. Ma dobrą fabułę (aczkolwiek bywały lepsze), ciekawe,
głębokie postacie niezależne (aczkolwiek bywało lepiej), duże możliwości wyborów moralnych
(ale okupione krótkim gameplay''em), i całkiem taktyczny system walki (ale bywały lepsze,
ponadto niektóre problemy techniczne skutecznie mogą walkę uprzykrzyć), a także naprawdę
dobrą grafikę (ale nie jest to jakaś nowa jakość w grach, skok przez przepaść czy kamień
milowy). Natomiast optymalizacja w W2 to po prostu żart. Oczywiście, nie wszyscy mają
problemy, ale jednak ma je na tyle duża grupa osób, by nie traktować tego jako "dopuszczalny
margines błędu".



Gra nie tylko nie jest zła, ale jest wręcz wyśmienita. Po pierwszych chwilach z nią bez wahania wystawiłbym 10/10, teraz po dłuższym pograniu i poczytaniu recenzji osób nastawionych bardziej krytycznie sam zaczynam zauważać pewne minusy. Ale to są tylko pstyczki, nie wpływające na generalny odbiór gry. Ocena 9.0-9.5 jest w pełni uzasadniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:17, KERMIy napisał:

guru obserwuję to forum od tygodnia i ciągle wypytujesz o rzeczy, które możesz znaleźć
w instrukcji gry.


Poprawka: w instrukcji nie są wymienione zdolności przy których można użyć mutagen. Jest tam tylko ogólny opis gdzie się tych mutagenów używa.
Choć przyznaję rację iż guru35 pyta o to samo, pomimo dość jasnych odpowiedzi.

Dnia 19.05.2011 o 13:17, KERMIy napisał:

Okazało się, że jak napisałeś w jednym z postów to grę NIELEGALNIE zainstalowałeś od
kumpla u siebie na kompie.


Napisał że grę pożyczył od kolegi. To że ty uznajesz to za nielegalne nie oznacza, że tak faktycznie jest. Jak na razie moderatorzy nie zwrócili mu uwagi, a piractwo tu tępią, więc daj sobie spokój, OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:21, guru35 napisał:

w poradniku pisze jak uzyc ze wybrac bohatera i coś tam ... so opisane mutageny jak sie
dzieli ale nie ma napisane jaka zdolnośc pozwala je robić boze...


Proszę bardzo bezpośredni link, gdzie przyznajesz się, że używasz NIELEGALNEJ KOPII czyli, że JESTEŚ PIRATEM, masz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=6318

A link ogólny do tego wątku masz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&tpage=316

I co PIRACIE?
zatkao kakao?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 13:30, MarcusBrutus napisał:


Napisał że grę pożyczył od kolegi. To że ty uznajesz to za nielegalne nie oznacza, że
tak faktycznie jest. Jak na razie moderatorzy nie zwrócili mu uwagi, a piractwo tu tępią,
więc daj sobie spokój, OK?



Jesteś w błędzie. Napisał, że ma grę od kolegi bo na 5 kompach można zainstalować. A to już jest piractwo, bo jeżeli jedna osoba kupi grę i zainstaluje ją na swoim jednym kompie i jeszcze 4 razy na kompach czterech innych kolegów to już jest wbrew postanowieniom umowy licencyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałem tak : byłbym wdzieczny za nazwe tego talentu ;D i co robić z tymi mutagenami ? narazie nie mam nic bo gre mam od kolegi ;D bo na 5 kompach mozna zainstalowac to mi pozyczyl ;D byłbym wdzieczny za pomoc

owszem czy to oznacza ze mam pirata ? piszac ze nie mam nic chodzilo mi o gadzety w tym poradnik i instrukcje ... boze tak ciezko to zrozumiec ??? lol ciebie chyba teraz zatkalo ... ze wszystkich postów nikt nie podał mi odpowiedzi jeden kolega napisał ze wydaje mu sie ze hart ducha ... reszta albo nie wie albo nie chce powiedizec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:34, KERMIy napisał:

Jesteś w błędzie. Napisał, że ma grę od kolegi bo na 5 kompach można zainstalować. A
to już jest piractwo, bo jeżeli jedna osoba kupi grę i zainstaluje ją na swoim jednym
kompie i jeszcze 4 razy na kompach czterech innych kolegów to już jest wbrew postanowieniom
umowy licencyjnej.


Poproszę cytat z umowy licencyjnej który dokładnie to stwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:36, guru35 napisał:

napisałem tak : byłbym wdzieczny za nazwe tego talentu ;D i co robić z tymi mutagenami
? narazie nie mam nic bo gre mam od kolegi ;D bo na 5 kompach mozna zainstalowac to mi
pozyczyl ;D byłbym wdzieczny za pomoc

owszem czy to oznacza ze mam pirata ? piszac ze nie mam nic chodzilo mi o gadzety w tym
poradnik i instrukcje ... boze tak ciezko to zrozumiec ??? lol ciebie chyba teraz zatkalo
... ze wszystkich postów nikt nie podał mi odpowiedzi jeden kolega napisał ze wydaje
mu sie ze hart ducha ... reszta albo nie wie albo nie chce powiedizec


Postaraj się przeczytać ze zrozumieniem mój post kierowany do "MarcusBrutus" zaraz powyżej a zrozumiesz, że to co robisz jest nielegalne, PIRACIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować