Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2011 o 23:46, Lex napisał:

> Też lubię kości... ale, WTF?!
Ty masz karetę, przeciwnik fula, więc o co kaman?


Dlatego wolałem te ''kropki'' z jedynki... od razu było wiadomo co kto ma, a tutaj widzę 5 i 5 pentagramów, to sobie myślę że coś nie tak. Tak jakby nie mogli zostawić starych konceptów grafik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:50, Serafin42 napisał:

Dlatego wolałem te ''kropki'' z jedynki... od razu było wiadomo co kto ma, a tutaj widzę
5 i 5 pentagramów, to sobie myślę że coś nie tak. Tak jakby nie mogli zostawić starych
konceptów grafik...



Już rozumiem gdzie nie skojarzyłem, ale nie wiem jak gwiazda Dawida, która ma 6 kątów, ma symbolizować 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:52, Serafin42 napisał:

> > > Też lubię kości... ale, WTF?!

Dnia 18.05.2011 o 23:52, Serafin42 napisał:

Już rozumiem gdzie nie skojarzyłem, ale nie wiem jak gwiazda Dawida, która ma 6 rogów,
ma symbolizować 4


Ktoś tu nie odróżnia IV (4) od VI (6) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na C2D E6400, GF 9600, 2GB RAM i win XP. Komp był optymalizowany swego czasu pod Gothica 3, więc jest leciwy, zmieniałem tylko grafe. Na początku też miałem problemy ze spadkami płynności, mi pomogło jednak sformatowanie dysku (sporo syfu się nazbierało) i podkręcenie procesora (do 2,4 GHZ/ rdzeń). Tobie radzę spróbować uruchomić kompa w trybie czystego bootowania i ustawić budżet pamięci na tekstury na co najmniej duży, to pomaga. Ewentualnie możesz pobawić się O/C. Gram na ustawieniach (obrazek- http://imageshack.us/photo/my-images/641/grafas.png/) u owszem, zdarzają się spadki płynności animacji, jednakże sporadycznie... no i zawsze mogę coś obniżyć, jak mnie to już wkurzy ;]

EDIT: zapomniałem obrazka, to wrzucam na ImageShacka, coby niepotrzebnego posta nie pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:54, Lone_Wolf napisał:

Ktoś tu nie odróżnia IV (4) od VI (6) ?


Dokładnie, jeśli się nie myle, to "czwórka" znajduje się na kwadracie. :)

Wiadomo już może co z tymi zestawami maga, które miały być na facebooku? Kiedy CDP ma je rozdawać, za to że ich "Lubię"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 00:00, DoMiNo1992 napisał:

Wiadomo już może co z tymi zestawami maga, które miały być na facebooku? Kiedy CDP ma
je rozdawać, za to że ich "Lubię"? :)


Wcześniej były w ''kwadracie'' ale nie teraz. To jest odwrócona gwiazda Dawida. Dlatego: WTF?!

20110519000625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 21:13, lorenco25 napisał:

Gdzie można znaleźć

Spoiler

4 gniazdo Nekkerów w 1 akcie? 3 znalazłem idąc wzdłuż rzeczki
ale 4 za nic nie mogę znaleźć. W poradniku dodanym do gry jest napisane, że są jeszcze
w jaskiniach pod miastem i za wodospadem ale tam też nie znalazłem

(wiem że zadaje
to samo pytanie 4 raz ale nikt nie odpowiada a jestem pewien że sporo osób zna odpowiedź)

Gniazda nie ma w jaskiniach, nie ma też go pod wodospadem. Niedaleko wodospadu można nawet 2 znaleźć, tam poszukaj. Myślę, że w lesie jest takich gniazd więcej niż 4, tylko 4 musisz zniszczyć. Ja je znalazłem po prostu chodząc po lesie i wykonując inne misje, nic trudnego.

Teraz moje pytanie :

Spoiler

wiecie może gdzie są kokony endriag, które trzeba zniszczyć? Ja nawet nie wiem jak wyglądają i czego mam szukać, a w poradniku nic nie pisze o ich położeniu (poradnik generalnie ma strasznie dużo błędów i jest trochę źle zaplanowany, ale to inna sprawa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 00:08, Serafin42 napisał:

Wcześniej były w ''kwadracie'' ale nie teraz. To jest odwrócona gwiazda Dawida. Dlatego:
WTF?!


O czym ty w ogóle mówisz? Jaka "odwrócona" gwiazda Dawida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 23:17, Deathscythe napisał:

Czy komuś udało się skorzystać ze zdolności "riposta" lub kontratakować przeciwnika po
wykupieniu umiejętności? Czy tylko u mnie ikona przy bloku pojawia się na ułamek sekundy
i nie ma możliwości kliknięcia?

Ikona rzeczywiście jest widoczna bardzo krótko, ale mechanizm jest dość tolerancyjny. Jak tylko zauważysz - kliknij. Geralt wykona dość mocny cios, niestety w czasie jego wykonywania także otrzymuje obrażenia, więc też trzeba z tej umiejętności korzystać rozsądnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4 gniazda nekkerów znalazłem w lesie niedaleko murów Flotsam.
Kokony endriag wyglądają jak wielkie jaja wielkości człowieka, stoją pod drzewami. Najpierw musisz do takiego podejść, otworzyć je LPM a potem rozwalić. Po rozwaleniu wszystkich w okolicy przychodzi królowa. Są one dość rzadko rozmieszczone, dlatego trzeba zwracać uwagę na endriagi - jeśli się na nie natknąłeś, zapewne gdzieś w pobliżu jest kokon. Są chyba 4 na wschód od Flotsam i 4 na południe i zachód.
A ja mam pytanie do alchemii - jaka toksyczność jest maksymalnie tolerowana przez Geralta? Tzn. wartość liczbowa, przy eliksirach jest. Potrzebne mi to, bo chcę wiedzieć, jakich schematów się nauczyć na drodze alchemika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 00:16, Pernia napisał:

Może na to będę miał odpowiedź...
wie ktoś jak używać mutagenów?


Musisz wykupić odpowiednią zdolność, którą można zmutować. Dokładny opis jest w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Mam dziwny problem.

2 Akt, "W pogoni za magią" strona:

Spoiler

Iorweth



Spoiler

W momencie gdy dochodzę do miejsca, gdzie jest wieża w której powinenem znaleźć "miejsce mocy" nie potrafię znaleźć nigdzie miejsca aby... w ogóle wejść na tą skałę ;) przeczesałem wszystkie krzaczory, skały i nadal nic. Jeśli ktoś był w tym momencie, byłbym wdzięczny za pomoc którędy się tam dostać ;) Chyba już nie kontaktuje po całodziennym seansie...a nie widzi mi się spędzania kolejnej godziny w bieganiu w kółko i próbowaniu wszystkiego :) Zapewne coś przeoczam../s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 22:35, Lucas01 napisał:

Działa komuś kod do wiedźmina z cdaction. Bo mi nie chce go przyjąć


Mi działa bez problemów

Swoją drogą to tylko rękawice[nic rewelacyjnego ale są dobre] :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka ludziska mam problem z pobieraniem DLC tzn. kliknąłem DLC polskie głosy, ale jak zobaczyłem że paka waży 860 mb odpuściłem sobie.

Mój problem polega na tym, że za każdym razem jak włączam launchera to pokazuje mi się "Błąd zapisu pliku. Ponawianie za 10 sek."

Czy można jakoś anulować ściąganie DLC, czy też mogę jakoś usunąć te pliki które dotychczas ściągnąłem i ponowić próbę ściągnięcia?

A tak poza tym pokazuje mi stan połączenia rozłączony lecz mimo to po wpisaniu kodu z CDA zainstalował mi to DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Musisz wejść na pagórek pomiędzy wieżą a wodą (z tego co pamiętam wystarczy wbiec na niego idąc wzdłuż wybrzeża), z niego będziesz mógł przeskoczyć (w poziomie) na sąsiedni pagórek, i z niego dopiero chyba na ten z wieżą. Sam się nad tym głowiłem sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować