Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Nie chcę nic mówić, ale wszelakie DLC do Wieśka 2 chodzą od 30 do ponad 100 złotych na brytyjskim eBay''u. Jeżeli ktoś może się obyć bez jakiegoś kalosza czy rękawiczki to można zrobić interes życia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem na razie łącznie około 10 godzin, ale już teraz mogę napisać, że jestem naprawdę zachwycony tym, jak ta gra się prezentuje.
Walka potrafi być ciężka, ale jest przy tym cholernie satysfakcjonująca i rozbudowana. Dialogi to klasa sama w sobie, a poziom oprawy to po prostu majstersztyk.
Dźwięki, muzyka, animacja postaci, to wszystko jest zrobione tak dobrze, że naprawdę pozostaje mi tylko zdjąć czapkę z głowy przed twórcami.

Problemy z serwerami? Jasne. Błędy i wywalanie do Windowsa? Trafiają się. Dziwacznie zrobiona optymalizacja? Jest. Ale to wszystko nic przy tym, jak niesamowicie miodna jest sama gra. Mam nadzieję, że Redzi zarobią na tej grze tyle dolarów, że będą mogli codziennie pływać w szampanie razem z luksusowymi damami do towarzystwa, a za resztę wyprodukują równie zachwycającą część trzecią, czwartą, piątą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo siedzisz przed kompem i ci na oczy pada. Kilka osób odpowiada, że wszystko jest tak jak być powinno, a ty ciągle stawiasz to samo pytanie.
Na screenie nie ma nic dziwnego, wszystkie "oczka" są poprawne i nie ma żadnej odwróconej gwiazdy.
Polecam wizytę u okulisty. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W W1 grałem kilkakrotnie na różnych poziomach i nie miałem najmniejszych kłopotów z tym a teraz w W2 aż mi wstyd ale nie mogę sobie poradzić w walce na pięści

Spoiler

ze strażnikiem (ucieczka z lochu).


Nie wiem jakich klawiszy użyć. Aż mnie trafia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 01:44, jadam napisał:

Nie wiem jakich klawiszy użyć. Aż mnie trafia ...


Jesli dobrze pamietam to w walce na piesci uzywa sie WSAD. Chyba, ze mowisz o ogluszaniu straznikow, wtedy trzeba podejsc od tylu i nacisnac lewy przycisk myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 01:51, Wojman napisał:

Jesli dobrze pamietam to w walce na piesci uzywa sie WSAD. Chyba, ze mowisz o ogluszaniu
straznikow, wtedy trzeba podejsc od tylu i nacisnac lewy przycisk myszy.


dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może banalne pytanie ale mam z tym trudności a bez tego sprzętu czuję się...pół-wiedźminem;p
Jak zdobyć

Spoiler

srebrny miecz

w 1 akcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co mi się w tej grze na razie najbardziej nie podoba to że zaczyna za bardzo przypominać zręcznościówkę a zabicie jednego stworka za 20 próbą satysfakcji nie przynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 02:14, lord0 napisał:

to co mi się w tej grze na razie najbardziej nie podoba to że zaczyna za bardzo przypominać
zręcznościówkę a zabicie jednego stworka za 20 próbą satysfakcji nie przynosi


Dlatego ja właśnie przechodzę na łatwym poziomie skupiając się głownie na klimacie i delektując się fabułą. Za drugim podejściem spróbuję z wyższymi poziomami;) . A co do zręcznościowej otoczki to masz rację, choć plusem jest właśnie to, że walki nie są łatwe co zmusza do kombinowania a nie klikania na oślep przycisków jak to było w przypadku Dragon Age 2...Także wszystko ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 01:59, Longer napisał:

Może banalne pytanie ale mam z tym trudności a bez tego sprzętu czuję się...pół-wiedźminem;p

Jak zdobyć

Spoiler

srebrny miecz

w 1 akcie?

Spoiler

Musisz zdobyć schemat albo na wiedźmiński miecz srebrny albo na solidny wiedźmiński miecz srebrny - nie wiem gdzie dokładnie są, ale opłaca się poszukać tego drugiego, bo i mieczyk wyjdzie bardzo przyzwoity. Potem idziesz do krasnoludzkiego kowala (niedaleko rynku, Zoltan może cie naprowadzić jeśli z nim pogadasz), kupujesz jedną albo dwie rudy srebra (zależy od miecza) i normalnie u tegoż samego kowala robisz. I tyle:P

Być może jest jakiś inny sposób, ale ani w poradniku nie piszą, ani ja sam nie znalazłem, a szukałem długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kombinowania ? nie do końca gdyż często masz tylko jeden, konkretny sposób na zabicie. to jest w sumie jak z skryptami w FPS''ach, albo widowiskowo i po sznurku albo swobodnie i nudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"SPOILER" + Moje przemyślenia po przejściu Gry ^^
Przed chwilą ukończyłem Wiedźmina 2, epilog trwa dosłownie parę minut .... 3 rozdział połknąłem w 2-6 godzin.
Zdobyłem w III rozdziale Zarąbisty Miecz Srebrny i Stalowy, chyba najlepsze w grze :) A także cały (chyba) najlepszy komplet zbroi ^^
Według mnie CD projekt RED postarali sie najbardziej przy Pierwszym rozdziale, te lasy, ilość misji, i walka z Keiranem to były fajne rzeczy ^^
Zbroja Na samym końcu gry bardzo mi sie podobała, nie była taka ładna jak zbroja kruka z Wiedźmina I ale tez była ciekawa :)
Ogólnie gra supcio :P
Żałuje tylko że grałem na minimalnych wymaganiach, bo karta graficzna nie wyrabiała.

GG-5508343 pisać w razie pytań :D chyba zrobiłem wszystkie misje jakie sie dało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Mam dziwny problem z awansem postaci. Wiem że trzy drzewka będą zablokowane, dopóki nie rozwinę drzewka treningu, ale ja zwyczajnie nie mogę wydać wolnych talentów. Według instrukcji powinny wskoczyć na wybrane miejsce jak nacisnę spację, u mnie to nie działa. Po wybraniu drzewka świeci się tylko "escape aby wyjść".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wczoraj miałem czasu więcej żeby pograć. Powiem szczerze, że właśnie czegoś takiego się spodziewałem. Gra jest naprawdę zacna.
Grafika cieszy oko, bardzo ładnie wygląda nawet jak ostro zjadę ustawienia graficzne. Choć prędkość działania na niskich ustawieniach jest dla mnie niezrozumiała. Dlatego gram na wysokich. I jest pięknie. Faktycznie człowiek niekiedy zatrzymuje się żeby sobie pooglądać okoliczne widoki. :)

Mam od razu pytanko a propo grafiki. Czy da sie wyłączyć te lekkie rozmazanie grafiki w trakcie szybkiego obracania kamery? Trochę mnie to wkurza, choć filmowo wygląda. Jaka opcja za to odpowiada?

Walka wymagająca, ale zarazem sprawiająca niemało satysfakcji. Zwykle walczymy z kilkoma przeciwnikami naraz i trzeba naprawdę uważać na swoje ustawienie. Przeciwnicy bowiem nie czekają jak kołki, tylko poruszają się bokami i próbują zadawać ciosy od tyłu. Podłe zboczeńce! ;]
System walki przypomina mi trochę Batman: Arkham Asylum. Dlatego tak mi się podoba. Dopiero co przeszedłem Batmana, więc nawet sie przyzwyczajać nie musiałem. Walka znacznie realistyczniejsza niż w "jedynce". Człowiek.. znaczy Wiedźmin nawet kilka minut po starcie gry może zginąć. Fajne.
Nie mogę się doczekać dalszego ciągu. Niestety trzeba zaraz iść do pracy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jeszcze trochę pogralem i prawdę mówiąc jestem ostro wkurzony na redów :/

Modernizowałem pod tą grę sprzęt (co mocno szarpnęło mnie po kieszeni), zamawialem pre-order jeszcze w listopadzie.

I grac za bardzo nie mogę :/ Pal juz licho żałosną optymalizację (choć miało być inaczej - prawda ?), ale nie zdzierżę oglądania pulpitu co 10 minut, a właśnie taką szopkę mam w pierwszym akcie :/ Nosz krew mnie zalewa i pytanie nasuwa się samo - jak można było wydac grę w takim stanie ? Mega kampania, niesamowity hype, Wiedźmin 2 nawet w lodówce, ale beta-testy zlane sikiem prostym.

Klienci przetestują, to nic CDP nie kosztuje prawda ? W każdym razie ja sobie odpuszczam do czasu wydania patcha. Jest mi smutno, gra ląduje tam gdzie techniczne buble od Obsidianu - ostatnio to tylko NvN2 mi sie tak wieszał (on przynajmniej wyświetlał jakieś komunikaty błędu). Na pewno też absolutnie żadnej gry od tego dewelopera nie kupię już w dniu premiery. Na razie za te 99 zł. to sobie mogę poogladać pudełko :/

ps. Zanim wyleci jakiś "mistrz", co mam dokupić i po co, to ponizej konfig kompa:

Intel Core 2 Quad 6600 (2.4 Ghz)
GeForce 460 GTX 1 GB
RAM - 3 GB

Dodam jeszcze - system stawiany jakieś 3 tygodnie temu (Vista 32 bit), dysk zdefragmentowany, wszystkie sterowniki najnowsze (usunąłem oczywiście Nvidia 3d vision, ze względu na partactwo CD Projektu). Oczywiście - wszystkie inne gry chodzą miód -malina, nic nie klatkuje, nic się nie wysypuje. Ech, jak sobie przypomnę te maślane oczy Tomka Gopa i ten cudoiwny "pijar"... Ostatni raz dałem sie tak nabrać, ale jestem usprawiedliwiony - ominęły mnie problemy zwiazane z pierwszą częścia, bo gralem w nią prawie rok po premierze, kiedy była juz mocno połatana. Więc i kredyt zaufania mieli redzi ode mnie spory, ale właśnie go stracili :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam witam ;D panowie odpowiedzcie mi po pare pytan ;D

1)Jaka zdolnosc pozwala pić mutageny (szukalem i nie ma nigdzie napisane w talentach ze jakas zdolnosc pozwala pic mutageny ) czy efekt jest staly i jeżeli wypije wszystkie to bede miał je do konca gry ?w instrukcji jest tylko opisane ze tam sie dzieli je na mniejsze , wieksze itd rodzaje mutagenów ;/

2)mam kody DLC , czy moge zainstalowac je jeżeli jestem w 1 rozdziale i bede je miał ? i jak je zainstalowac bo pobralem je i tylko są kody... nie ma instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego pierwszego pytania to przy niektórych zdolnościach (te najdalej wysunięte od początku) mają slot na mutagen, najlepiej inwestuj tylko tymi najlepszymi mutagenami (wyższe lub średnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze istnieje gdzieś jakiś schowek w którym można składować własne przedmioty (tak jak to miało miejsce w W1)?
I jeszcze jedno - gdzie mogę znaleźć przedmiot z zainstalowanego DLC? Ściągnąłem i zainstalowałem kurtkę alchemika (element został oznaczony zielonym ptaszkiem) ale w ekwipunku jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 07:19, Karharot napisał:

Czy w grze istnieje gdzieś jakiś schowek w którym można składować własne przedmioty (tak
jak to miało miejsce w W1)?

Nie ma. Albo sprzedajesz, albo wyrzucasz.

Dnia 19.05.2011 o 07:19, Karharot napisał:

I jeszcze jedno - gdzie mogę znaleźć przedmiot z zainstalowanego DLC? Ściągnąłem i zainstalowałem
kurtkę alchemika (element został oznaczony zielonym ptaszkiem) ale w ekwipunku jej nie
ma.

To nie kurtka, to rękawiczki. Wejdź w [I]nventory, Zbroja i odnajdź Rękawiczki Alchemika, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować