Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

A propos książek zauważyłem pewną niezrozumiałą rzecz: W dzienniku pojawiają się opisy tylko tych potworów o których przeczytaliśmy książki, natomiast te które Geralt poznał empirycznie są opisane jedynie w zakłądce atrybuty postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak się dostać do

Spoiler

miejsca ze sztandarem Burej Chorągwi?


Taka górka tylko nie wiem jakim sposobem się tam dostać - To samo tyczy się questa o
Spoiler

Miejscu wskazanym przez cecila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 15:14, miki00749 napisał:

Wie ktoś jak się dostać do

Spoiler

miejsca ze sztandarem Burej Chorągwi?


Taka górka tylko nie wiem jakim sposobem się tam dostać - To samo tyczy się questa
o
Spoiler

Miejscu wskazanym przez cecila


Spoiler

po wyjściu z Vergen i minięciu spalonej wioski kierujesz się w prawo przechodzisz na druga stronę rzeczki i prosto wąwozem.Ale Bura nie jest na górce tylko w podziemnej krypcie (chyba ze grasz po stronie elfów i Bura jest gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 17:13, Crew_900 napisał:

Ciekawe kiedy doczekamy się sterów od AMD dla wiedźmina ....


A bo to mało ostatnio wydali ?
Chyba kilka hotfixów, jedne updateowane stery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Polska gra. Musiałbym kiedyś obejrzeć wiedźmina, kiedyś widziałem w telewizji ale nie pamiętam jaki to był kanał i kiedy będzie znów leciał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 18:27, Crew_900 napisał:

A czemu nie ? Nie warto ?


Obejrzałam niedawno 5 minut serialu na youtubie i z przykrością muszę donieść, że nie wytrzymałam tego nerwowo. NIE OGLĄDAJ TEGO BADZIEWIA!!!!!!!!!!!!!! Przeczytaj książki - to one spowodowały, że tutaj dzisiaj się wypowiadamy. CZYTANIE NIE BOLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwariowałeś. Oglądanie serialu, a przede wszystkim filmu to najgorsza rzecz jaką możesz zrobić. Zniszczysz sobie ogólny odbiór całej marki Wiedźmin. Film to totalna katastrofa, tudzież porażka. Serial ciut lepszy, lecz nadal to dno polskiej kinematografii. Czytanie i granie, jak najbardziej wskazane. Oglądanie nie!

PS. Nawet jeżeli przeczytałeś już kilkakrotnie sagę, nic nie zaszkodzi przeczytać jeszcze kilka razy. Oby nie oglądać serialu i filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 14:03, Lucek napisał:

Ty też pomyśl zanim coś napiszesz. Dla ułatwienia zadam ci tylko jedno pytanie: Czy każdy
musi grać tak jak ty okradając wszystkie domostwa jakie napotka w grze?
To jest RPG. Role-palying game, czyli gra która polega na wczuciu się w rolę odtwarzanej
postaci. Ja mogę zrozumieć że dla kogoś najważniejsze w Wiedźminie są elementy zręcznościowe,
lub zrobienie wszystkich questów, albo maksymalne napakowanie postaci. Ale to nie znaczy
że ja muszę tak grać.



Po pierwsze: ja Tobie nie mówię jak masz grać. Mało mnie obchodzi jak inni grają. To Ty zasugerowałeś że strona ekonomiczna w grze ma na celu zbliżenie gracza do książkowego pierwowzoru, czyli że twórcy gry chcieli graczom narzucić, lub przynajmniej zasugerować pewien styl gry. Co jak wykazałem nie jest prawdą - wykazując że musiałbyś (zwróć uwagę na tryb wypowiedzi - przypuszczający, a nie rozkazujący) pominąć sporo elementów gry, by podobnie jak Geralt Sapkowskiego "nie śmierdzieć groszem".

Po drugie: Jak rozumiem z braku racjonalnych argumentów co do realności sfery ekonomicznej, bądź choćby jej wierności realiom książkowym zacząłeś rzucać oskarżenia. Twój wybór. Jednakże jeśli nie masz do powiedzenia nic czego nie jesteś w stanie poprzeć konkretnymi merytorycznymi argumentami, to przynajmniej nie atakuj tych którzy je mają - wygląda to mało ciekawie i na pewno nic nie wnosi do dyskusji.

Skoro nie jesteś gotów do merytorycznej dyskusji, to ja tematu nie zamierzam ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak musisz używać miecza, bo znaki to tylko dodatek do walki, znaczący, ale główną bronią nazwać tego nie można. Na pewno przydatny jest znak Quen. Prawdę mówiąc przechodząc pierwszy raz grę, albo zrób hybrydę szermierki z magią, albo sama szermierkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rozdzielam tak.
Na magię: max quen, max wyładowanie i 1 talent w wigor
Szermierka: "Górną" stroną drzewka, aż do końca, po 2 talenty do tego co ci najbardziej potrzebne
Alchemia: tylko obrażenia od petard
Reszta w co chcesz, najlepiej w szermierke (uniki +150% dystansu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 14:57, Kraju napisał:

Dużo jest rzeczy do kupienia. Schematy, książki - naprawdę sporo kosztują.\


Ja kupilem moze 3 ksiazki, zeby zrobic zlecenia z Tablicy, reszta to byl tylko smaczek, wiekszosc z nich pamietam z 1 czesci gry lub z samej ksiazki Sapkowskiego, jesli ktos je chce przeczytac moze rownie dobrze zapisac stan gry, wykupic je wszystkie, przeczytac i zrobic loada.

Co do schematow, to kupowalem je z tego samego powodu co ksiazki, a to kartacze na tunele nekkerow, a to pulapki na harpie, ale nigdy nic poza tym.

Ogolnie pulapek, petard, olejow etc nie stosuje, nawet zadko kiedy uzywam mikstur a wlasnie koncze gre na Trudnym poziomie, jak dla mnie te rzeczy bardziej urozmaicaja gre niz jak pomagaja, najlatwiej jest zabic wszystkich tradycyjnymi srodkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 14:56, KrzychW napisał:

To dobre pytanie. W II Akcie kupiłem 2 najdroższe miecze, w III zbroję za kilka tysięcy
i chyba 2000 poszło na wykonanie penego pancerzyka. Poza tym, kilka tysięcy wydałem na
runy i ....


Do także do kolegi Gosu:


Pytanie może i dobre, tyle że chybione. Ani HumanGhost ani ja nie narzekaliśmy na brak gotówki - dość jasno daliśmy to do zrozumienia.
Narzekamy na NIEREALNOŚĆ całej sfery ekonomicznej gry. Rozumiem że niektórych to nie obchodzi, ale nam akurat to przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 20:21, MarcusBrutus napisał:

Pytanie może i dobre, tyle że chybione. Ani HumanGhost ani ja nie narzekaliśmy na brak
gotówki - dość jasno daliśmy to do zrozumienia.
Narzekamy na NIEREALNOŚĆ całej sfery ekonomicznej gry. Rozumiem że niektórych to nie
obchodzi, ale nam akurat to przeszkadza.


Ja akurat nie mialem na mysli Was w swojej wypowiedzi, bylo tam kilka innych osob ktore narzekaly na ogolny brak kasy. Co do ekonomi gry to wlasnie ona spowodowala ze nie chodzilem po chatach i nie zbieralem rzeczy bo byly one nic nie warte u kupcow. W sumie to mi to odpowiadalo bo tak bym mial wyrzuty ze nie mam kasy ze wzgledu na swoje lenistwo i przez to mi na cos brakuje orenow, a tak moglem sie skupic tylko na tym co chcialem, pomijajac lazenie do kupcow. Ale przyznaje ze proporcje kupna a sprzedazy jest masakryczna, ja sporo itemow wyrzucalem bo mi sie nie chcialo isc do miasta dla kilku orenow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować