Zaloguj się, aby obserwować  
HumanGhost

Etherlords II - wszystko o grze, komentarze, opinie, przemyślenia

2463 postów w tym temacie

Ale grałem przed chwilą z noobem. Mógł wygrać bo przecież miał rush pszczół/fanatyqw, ale stał się kolejnym przykładem gracza bez użycia głowy. W pierwszej rundzie nie robiło mu różnicy czy zargryzie pszczołe fioletową czy żółtą (robił raz tak raz tak :P). 2 runda- (troche dostosowałem deck do pszczół ale tak by mnie nie zaskoczył fanatykami (cóż za orginalność - nie spodziewałem się że będzie miał fanatyqw jak ma 9 lev bohatera :P). Po zmianie zapasu czekam , czekam - już wiem że są fanatycy ;) i zaczyna się bitwa hehe. Nie wiem co się dzieje pojawia się fanatyk hehe to ja go kombo wytrwałość + śmierć :P - niestety wytrwałość spadła i musiałem sobie radzić inaczej :) miałem jeszcze dezintegracje duuużo nietoperzy i 4 x grom :P. Atakował jak głupi :) cały czas. Fakt zostawiłem sobie 1 HP ale żeby było ciekawiej hehe - nie blokowałem fanatyqj jak byłem bezpieczny. Mam reaplaya - ale chyba nie ma co w nim oglądać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 11:45, iro1979 napisał:

Ale grałem przed chwilą z noobem.

Ja grałem z takim typkiem wczoraj, że aż mi było wstyd, że wygrałem. Fakt, miałem niezłe karty, ale on marnował niektóre czary (np. rzucił ten czar, co daje 2 hp za każdą istotę na polu walki, jak nie było żadnych istot - 1 runda). Mógł mnie wykończyć przez wyładowania eteru lub blokowanie moich ataków, czy wykorzystanie opisanego wcześniej czaru w momencie, gdy na planszy było ponad 10 jednostek. Zmarnował taki ładny zestaw kart Witalów na losowej... Co ciekawe miał 2 lev

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie wygrałem 2 walki obie w 1 rundze raz koleś się odłączył i 1 skapitulował czy to wpłynie jakoś ujemnie na expo który dostałem??I jeszcze 1 o co chodzi w losowej tajemnicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 17:07, bobik173 napisał:

właśnie wygrałem 2 walki obie w 1 rundze raz koleś się odłączył i 1 skapitulował czy to wpłynie jakoś ujemnie na expo który
dostałem??I jeszcze 1 o co chodzi w losowej tajemnicy??


Pytania o losową tajemnice kieruj do treanta :) Co do expa to go dostałeś - policzyło ci jako wygraną walkę tylko wygranych rund zalicza tylko za tyle co wyświetla np. kolo robi disca w 1 rundzie to masz tylko 1 wygraną walke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 17:07, bobik173 napisał:

I jeszcze 1 o co chodzi w losowej tajemnicy??

Do losowej tajemnicy nie tworzy się takich talii, jak do pojedynku. Zamiast tego przed walką każdy z graczy posiada wylosowany zestaw kart każdego koloru i przed 1 rundą w ciągu 4 minut składa talię na bieżącą rundę, przed kolejnymi rundami są już tylko 2 minuty na ewentualne modyfikacje. Kolejna różnica polega na tym, że możesz przed każdą kolejną rundą zmienić rasę, którą grasz. Jest to dość skuteczne, gdy zorientujesz się już jakimi kartami dysponuje przeciwnik, choć on także może zmienić kolor, którym gra. Każdy z graczy posiada wylosowane umiejętności, ale na szczęście nigdy nie spotkałem się z tym, żeby bohater nie posiadał zapasów. Teoretycznie możliwa by była nawet gra białym kolorem, ale nigdy nie dostałem w zestawie aż tylu trupich kart, żeby złożyć czystą talię. To podstawy. Jak masz jeszcze jakieś bardziej precyzyjne pytania na ten temat, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc iro pod uwagę liczbę rozgrywanych walk, to chyba na serio nie masz się czym martwić. Ja Cie nie dogonie. Gram góra 3 walki dziennie a zwykle 1-2. Ale exp rośnie. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 18:11, Treant napisał:

> I jeszcze 1 o co chodzi w losowej tajemnicy??
Do losowej tajemnicy nie tworzy się takich talii, jak do pojedynku.
Zamiast tego przed walką każdy z graczy posiada wylosowany zestaw kart każdego koloru i przed 1 rundą w ciągu 4 minut składa
talię na bieżącą rundę, przed kolejnymi rundami są już tylko 2 minuty na ewentualne modyfikacje. Kolejna różnica polega
na tym, że możesz przed każdą kolejną rundą zmienić rasę, którą grasz. Jest to dość skuteczne, gdy zorientujesz się już
jakimi kartami dysponuje przeciwnik, choć on także może zmienić kolor, którym gra. Każdy z graczy posiada wylosowane umiejętności,
ale na szczęście nigdy nie spotkałem się z tym, żeby bohater nie posiadał zapasów. Teoretycznie możliwa by była nawet gra
białym kolorem, ale nigdy nie dostałem w zestawie aż tylu trupich kart, żeby złożyć czystą talię. To podstawy. Jak masz
jeszcze jakieś bardziej precyzyjne pytania na ten temat, to pisz.

Wielkie thx.Więc tam można sprawdzić kto lepiej gra:).IDE NABIĆ EXPA:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 18:23, HumanGhost napisał:

Biorąc iro pod uwagę liczbę rozgrywanych walk, to chyba na serio nie masz się czym martwić. Ja Cie nie dogonie. Gram góra
3 walki dziennie a zwykle 1-2. Ale exp rośnie. :-D


To i tak dużo. Ja gram 1,2,3 walki ale co drugi trzeci dzień- chciałbym więcej, ale studia nie pozwalają :/
Poza tym jak jest iro to zawsze zaprasza mnie na sparing no i nie potrafię odmówić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 18:39, bobik173 napisał:

Wielkie thx.Więc tam można sprawdzić kto lepiej gra:).IDE NABIĆ EXPA:p

Iro by się z tym nie zgodził. Zagraj na zwykłej tajemnicy, gdzie przeciwnicy posiadają identyczne zestawy kart. Na losowej wygrana = umiejętności + szczęście do zestawu + szczęscie do losowania + błędy przeciwnika + element zaskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 19:19, Budo napisał:

To i tak dużo. Ja gram 1,2,3 walki ale co drugi trzeci dzień-
chciałbym więcej, ale studia nie pozwalają :/
Poza tym jak jest iro to zawsze zaprasza mnie na sparing no i nie potrafię
odmówić :P


Ja lubie grać na treningu - tam nie ma tej presji :P. Przegrałem dzisiaj 3 walki z 13, 3, 2 lev. Więcej wygrałem. Ale i tak małe tyły.
HG----> jak masz większy lev i przegrasz z pierwszakeim to tracisz duuużo expa :), ale lepiej żebyś utrzymał stosunek wygranych do przegranych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2005 o 19:38, iro1979 napisał:

HG----> jak masz większy lev i przegrasz z pierwszakeim to tracisz duuużo expa :), ale lepiej żebyś utrzymał stosunek wygranych do przegranych :)


Wiem wiem. :-) Dlatego jak już nie ma kompletnie z kim grać to sprawdzam staty 1 levela i jak jest kompletnie do bani (czyt. wygrane do przegranych w stosunku 1:3, bez urazy ludzie) to warto zagrać. Dzis tak zagrałem i 2:0. Zawsze to bliżej do następnego awatara. :-) Ale jak się uda to następna walkę chcę spróbowac z jakimś levelem pod 10. 4 levelu raczej nie stracę a jak się uda wygrać to jestem nieźle do przodu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaky przez 3-4 dni nie gralem, praca,szkola żona ...
ale wczoraj i dszisz to odrobilem hehehe
Od 12 do 5.30 nad ranem gralem z gosciem Magaiti_1 6lv,samy na serwerze,podobalo my się że facet gra wolniej od mnie, nie bylo graj szibciej itp...Co mnie bardzo tkurzalo kiedisz kiedy gralem z ludzmy na wiszych poziomach.Z 3lv doszedlem na 1lv i 100Exp hehehe,za dwa razy udalo my się przegrać tylko 2:1.Z polową mojich deków moglem wygrać ale czlowiek ten na raze dla mnie jest nie do pokonania.
Dzisaj odrobolem straty walky z 1-4 lv,wyprobowalem nowe deki jest 3lv i na ogul jest dobrze.
Miślę że granie z lepszymy poplaca,i nie chodzy tylko o kopiowanie taliji,trzeba jeście umieć z nią grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puaro facet gra ciągle tym samym dek-em.Chaoty,lepke palce,kilka msciceli,kometa standard...
Zalatwyl mnie na cacy trzy razy gralem z nim,spadlem na 2lv??
Jak wygląda zbugowany dek?Z facetem gram trzy razy i zawsze w 2 lub 3 turze ma na reku rzucono 5-6 wyrów i 4,5 rogatych (no to co daje dwa czary za każda utacona jednostkę),4-5 mszciceli??
Raz to przipadek,ale trzy razy??
Jestem bardzo tkurzony,choroba,idze spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 01:08, TYHE napisał:

postaraj się zmniejszyć liczbę literówek i błędów w swoich postach, bo są .... słabo czytelne....


Xardax jest Chorwatem. Jako taki radzi sobie z naszym jezykiem zupelnie niezle i sa mu wybaczane potkniecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2005 o 01:15, Sinic11 napisał:

Xardax jest Chorwatem.
Jako taki radzi sobie z naszym jezykiem zupelnie niezle i sa mu wybaczane potkniecia :)


Chyba Serbem?.... A z Puaro nie grajcie już mówiłem komuś na serwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puaro to Noob. Mam reaplaya z wczoraj :P jego pszczoły/fanatycy - na moje nietoperze :). Pierwszą rundę mógł wygrać:) ale zrobił z 10 błędów grając pszczołami :) poprostu jest najlepszy hehehe.
Co do mścicieli i rogatych dusz lub komet. KONTRA - m. ochrona przed urokami (bardzo przyspieszy ten deck :P), m. ochroma przed czarami spowoduje że komety będą bardzo niebezpieczne :) (oczywiście tkaczy do kompletu), trupia odchłań- powoduje że mściciela pojawiają się w trupim aspekcie i potem fala :P (można do tego kombo dodać brame wymiarów robi z tego deq sito)
PS:Jest jeszcze kilka innych sposobów kontr samymi trupimi kartami więc pozostaje poszukać/wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 13.11.2005 o 00:54, xardax napisał:

Jak wygląda zbugowany dek?.

...

Prawidłowo zbugowany deck powinien zawierać: błogosławieństwo + dużo tkaczy lub pierścień paraliżu + dużo tkaczy :P
PS: kopiowanie pierścienia (co jego koszt wynosi 0 eteru) z jego użyciem wynosi 1, u syntetów jet podobny urok jednak za wstanie zabiera 3 życia i 3 eteru ---> jego koszt użycia wynosi 3e więc skopiowanie z użyciem 7e -ZA SŁABSZY UROK!!!! To jet BUG. Powinien kosztować 4 eteru. Co do błogosławieństwa normalnie kosztuje 2e i skopiowanie z użyciem wynosi 5e a nie 1 jak w wypadq bug''a. Tylko nie pisz mi że to nie jest bug tylko takie są właściwości artefaktu i dlatego jest drobi. Przecież specjalnie pisze ile razy możesz użyż artefaktu (do tego jest odpowiednia zdolność 2-8) i specjalnie wprowadzono odstępy między użyciami i turę aktywacji.
To tyle. Z bugiem ciężko wygrać ale nie jest to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować