Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze oceny Final Fantasy XIII już w Sieci

32 postów w tym temacie

To że gra jest liniowa to dla mnie raczej jest minus, zwłaszcza kiedy dzieje się tak jak w cytacie z recki VideoGamer''a:
"Jednak przykrą, niewygodną prawdą jest to, że jest zbyt liniowa (...) Gdy Vanille zostaje znokautowana w trakcie walki, czasami pyta się: "Co poszło nie tak?". My również zadajemy sobie to pytanie".
Ok, więc wygrywasz tą turową walkę, ale okazuje się że twoja postać i tak dostaje w nos...buu! Nie lubię czegoś takiego, to BS do potęgi...

Wielkim fanem jRPG(czyli w skrócie - paczka niepewnych emocjonalnie nastolatków ratuje świat przed diabłem ^^) nie jestem, ale myślę że jak gra stanieje to zaryzykuje i zagram w swojego pierwszego Finala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby było samo Square to by były same wysokie oceny ale od kiedy do Square doczepili Enix to jakoś wahają się te oceny przy każdej grze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak stanieje to możliwe że się skuszę ale to będzie jak próbowanie dziwnie wyglądającej potrawy... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest przepiękna. Na pewno wszystkim fanom Final Fantasy się spodoba a nawet tym którzy mają z serią pierwszy raz do czynienia. Gra wciąga i wyśmienicie wygląda. Długo czekałem na taki tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już swojego fajnalka mam (oryginał) i jak dla mnie - po godzince spędzonej z grą - zapowiada się prawdziwa rewelacja. Nie spodziewałem się niczego więcej od tego, co dostałem. Kolejna kultowa odsłona serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię FF13 ale na PS3 gdzie jednak pokazano że gra wypada lepiej. Ale faktem jest że brakuje mi w nowych FF dużej liczby miast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po pierwszych godzinach i jestem załamana - pomijam kwestię, jak gra wygląda na Xboxa, bo to nie jest mimo wszystko najważniejsze (mam też PS3, ale chciałam dać szansę Xboxowi w tym przypadku) - fabuła jest tak "epicka", że wszystkie początkowe sceny prześmiałam - czułam się, jak oglądając podniosły amerykański film, gdzie bohaterowie to grupa... no, nie będę używać nieładnych słów;); pierwsza godzina to problemy z antyspołeczną Lighting, jej kolegą, który miałam nadzieję zginie po dziesięciu minutach, ale niestety będzie trzymał się do końca (chocobo we włosach... nie, to JEST przegięcie) - z całkowicie niepasującym do ogólnej kocepcji akcentem; a na widok Snow''a i jego rebeliantówto już mi ręce opadły - wzniosłe frazesy do bandy małolatów i kilku nawiedzonych bojowników o wolność w postaci nastolaktów.... a bojowa "mother" dobiła mnie już całkowicie... Poza tym klimat cierpi na rozdwojenie - niby fururytyczny, niby fantasy, ale wszystko jakby koło siebie, nie widać spójności i połączenia. Grałam w każdą część, tylko w przypadku 12 nie udało mi się dojść zbyt daleko i obawiam się, że i 13 do mnie nie przemówi, chociaż liczę na to, że to rzeczywiście jeden z tych tytułów, którym po prostu trzeba da więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybym miał konsolę to i tak bym nie kupił. Nie zdierżyłbym turowej walki w RPG-u, nigdy mnie ten styl do siebie nie przekonał a na siłę nie będę się w to pchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat turowa walka w RPG wyszła wyśmienicie w Fallout 1 i 2. Czasem turowa walka daje więcej tzw. szpasu... odnoszę sie w tym momencie do Fallout 1 i 2. Co do Final Fantasy, to w FF X mi najbardziej przypadł do gustu ten system, jak będzie w XIII...dowiem się wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw o jakich fundamentach mówi EDGE bo gra od co najmniej 4 odsłon jest za każdym razem zbudowana na zupełnie różnych (X, X-2, XI, XII).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FFVII było grą dla wszystkich, FFXIII będzie tylko dla fanów jRPG. Recenzje mimo wszystko napawają mnie optymizmem, więc grę na pewno kupię. Jeżeli jest taka jaką ją opisują - spodoba mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czuć klimatu serii co jednoznacznie stwierdziłem razem z 5-cioma sąsiadamii którzy przeszli wszystkie Finale oraz większość jRPGów poprzednich generacji.
Strasznie mnie smucą wypowiedzi stwierdzające "dla mnie rewelacja, kolejna super część" itp bo po prostu widać, że osoby nie znają poprzedniczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować