Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2006 o 16:27, Amistan napisał:

No, zacząłem znów grę, tym razem z tribunalem i bloodmoonem, na max stopniu trudności. O kurcze,
zaskoczyło mnie, jak złodziej jaj z zadania z gildii wojów w Balmorze zabił mnie dwoma ciosami
kilofa. (!!!)
:-))))) To mi się jednak bardzo podoba, zainstalowałem sobie jeszcze moda zwiększającego siłę
potworów. Będzie wreszcie trudniej i ciekawiej. Jedno pytanie - czy warto wstępować do kultu
Tamriel? Poprzednią postacią należałem do Świątyni i było ciekawie. Fajny klimat z tymi pielgrzymkami.
A jak to właśnie jest w porównaniu?


Ja tam do wszystkich należe oprócz Gildi Złodziei bo nie moge a mówić czemu nie będe, bo każdy powinnien wiedziec czemu - Księga Szyfrów. Świątynia jest fajna, ale Kult Tamriel też ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba będę mógł kupić Morrowinda! Chyba że te wymagania sprzętowe z pudełka są niewłasciwe! Ale w to wątpię bo te z pudełka zawsze są prawdziwe!!! Tak mi się wydaje bo mam dużo gier i zawsze przed zakupem sprawdzam na pudełku jakie ma wymagania sprzętowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 17:13, Jakub Węcławik napisał:

Teraz chyba będę mógł kupić Morrowinda! Chyba że te wymagania sprzętowe z pudełka są niewłasciwe!
Ale w to wątpię bo te z pudełka zawsze są prawdziwe!!! Tak mi się wydaje bo mam dużo gier i
zawsze przed zakupem sprawdzam na pudełku jakie ma wymagania sprzętowe!!!


no i prawidłowo- morek ma niewysokie wymagania, dobrze chodzi nawet na słabszych kompach, w razie czego zmniejszysz rozdziałkę, ograniczysz widoczność i będzie gut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 16:27, Amistan napisał:

Jedno pytanie - czy warto wstępować do kultu
Tamriel? Poprzednią postacią należałem do Świątyni i było ciekawie. Fajny klimat z tymi pielgrzymkami.
A jak to właśnie jest w porównaniu?


Czy było warto przekonasz się jak wykonasz kilka zadań :) Ważne że kult oferuje sporo questów, których wykonywanie podzielone jest na ich tematykę: jałmużnicy (zbieranie od ludzi opłat na działanie kultu, do przekonania niektórych przyda się retoryka), uzdrowiciele (przyniesienie kilku rodzajów roślin, dostarczenie mikstur), obrońcy kaplicy (eskorta pielgrzymów, odzyskanie kilku rzeczy, wypędzenie ducha), pomocnik wyroczni (zdobycie kilku bardzo dobrych artefaktów, np Zgniatacza Czaszek, Butów Apostoła, które możesz zachować, ale tylko jeśli po zdobyciu znajdziesz odpowiednią osobę i dasz jej zwój interwencji bóstw/almsivi; dopiero po zdobyciu jakiejś wyższej rangi w kulcie). Wszystkie osoby zlecające są w jednym miejscu, więc nic nie stoi na przeszkodzie wykonywaniu 3 lub późniejnawet 4 misji naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 16:27, Amistan napisał:

No, zacząłem znów grę, tym razem z tribunalem i bloodmoonem, na max stopniu trudności. O kurcze,
zaskoczyło mnie, jak złodziej jaj z zadania z gildii wojów w Balmorze zabił mnie dwoma ciosami
kilofa. (!!!)

A czy wogóle poziom trudności istnieje? JAk gram na najwyższym to jest tak samo jak na najniższym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z ta ksiega szyfrów ? Blokuje sie questy jakies przez to ? Ja na razie jestem w ostrzach, to chyba norma, gildii magow i wlasnie gildii zlodzieji ... No i wstapilem do rodu Redoran niedawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 17:20, Budo napisał:

> /.../> no i prawidłowo- morek ma niewysokie wymagania, dobrze chodzi nawet na słabszych kompach, w
razie czego zmniejszysz rozdziałkę, ograniczysz widoczność i będzie gut.

Wiesz Ty co, mnie autentycznie rozbawiłeś. Tak teraz to wymagania ma "niewysokie". Ale trzy lata temu, to wymagania miał kosmiczne. Na Radeonie 8500 i Celeronie 1,8 chodził jak koń ciągnący wóz z węglem pod górkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Na Radeonie 8500 i Celeronie 1,8 chodził jak koń
ciągnący wóz z węglem pod górkę ;)


Ekhem? Ja na Celeronie 800@1066, 256 MB Ram i GF 2 MX mogłem normalnie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:15, buras napisał:

A co z ta ksiega szyfrów ? /.../

Jak jesteś już w Gildii Złodzieji, nie ma sprawy. Tylko pamiętaj, że książkę trzeba ukraść (sejwuj i próbuj do skutku) a niezależnie od tego pogadaj, po otrzymaniu zadania, z szefem Gildii Wojowników w Ald Ruhn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:29, Arclight napisał:

> > Ekhem? Ja na Celeronie 800@1066, 256 MB Ram i GF 2 MX mogłem normalnie grać.

Normalnie!? toż wczytywało się wszystko długo, gra się cięła, a przecież po to wywaliłem GF 2 MX, żeby sobie lepiej pograć. To naprawdę nie była "normalna" gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się długo nie wczytywało, nic się nie cięło. Żałuję, że już nie mam tego kompa, nagrałbym kawałek gry. I ustawiałem 1024x768, 32 bity. Gra ładowała się wprawdzie dłużej niż na moim obecnym komputerze, ale nie było to nawet 2 razy dłużej. Góra kilkanaście sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:35, Arclight napisał:

Nic się długo nie wczytywało, nic się nie cięło. /.../

Też nie mam tego kompa, na którym grałem. Bo po zmianie Celerona 1,8 na Pentium IV 2,8 (ale nadal na szynie 533) i Radeona 8500 na Radeona 9800 Pro mogłem grać normalnie. I przestały mnie nękać zawiszenia się gry, które czasem przechodziły po minucie, a czasem kończyły się sawieszeniem, na które tylko twardy reset pomagał.
Ja widzę jedną przyczynę naszej różnicy zdań: wtedy sterowniki do Radeonów były gorsze od sterowników nVidii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:15, buras napisał:

A co z ta ksiega szyfrów ? Blokuje sie questy jakies przez to ? Ja na razie jestem w ostrzach,
to chyba norma, gildii magow i wlasnie gildii zlodzieji ... No i wstapilem do rodu Redoran
niedawno...

Chodzi o to, że zrobiłem zadanie dla Gildi Wojowników i nie wiedziałm (nie byłem tak doświadczony jak teraz ;p) że po oddaniu Edis książki Gildia Złodzieji nie chce mnie, bo była dla nich bardzo ważna. Jej nie trzeba kraść, wystarczy lubialność na 80 i pytanie na jej (księgi)temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 20:32, Wasizi napisał:

> /.../ Jej nie trzeba kraść, wystarczy lubialność na 80 i pytanie na jej (księgi)temat.

Właśnie że trzeba. Jak jesteś w Gildii Złodzieji, to Ci jej nie odda, nawet jak jest przychylna na 100. Jak nie jesteś, to Ci odda już przy 80, ale do Gildii Złodzieji już Cię nie przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 21:42, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ Jej nie trzeba kraść, wystarczy lubialność na 80 i pytanie na jej (księgi)temat.

Właśnie że trzeba. Jak jesteś w Gildii Złodzieji, to Ci jej nie odda, nawet jak jest przychylna
na 100. Jak nie jesteś, to Ci odda już przy 80, ale do Gildii Złodzieji już Cię nie przyjmą.

Nie wiedział, bo jak mogłem wiedzieć jak nie byłem w Gildi Złodziei (no moze raz, pierwsza postać :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 22:13, Wasizi napisał:

Nie wiedział, bo jak mogłem wiedzieć jak nie byłem w Gildi Złodziei (no moze raz, pierwsza
postać :P)


Ja ją poprostu zabijałem;) Nie chciała oddać to dostawała Umbrą przez łeb i ksiażka była moja. Choć słyszałem, że jest w Glildi Złodzieji ktoś z kim trzeba pogadać na temat tej książki i wtedy ja odda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. co tu wymyśleć na temat Morrowinda...
Już mam, niech każdy napisze ile ma domków (ale nie z modów, ani takich jak,np. wchodze ,zabijam, urządzem się ;p, no chyba że na poboczu). To ja zaczne:
Posiadłość Rethan (Płaskowyż Odai),
Posiadłość Syndyka (Krucza Skała)
Dom Bloodskala (Wioska Skal) (niewiem czy pisze się Skal, czy Skall)
No i zalicze pokój, piętrze (Thirsk)
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2006 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz Ty co, mnie autentycznie rozbawiłeś. Tak teraz to wymagania ma "niewysokie". Ale
trzy lata temu, to wymagania miał kosmiczne. Na Radeonie 8500 i Celeronie 1,8 chodził jak koń
ciągnący wóz z węglem pod górkę ;)


Mam radka 7000 i śmiga jak rakieta ;]]]]]]]]]]]]]]
a wcześniej miałem durona 1,2, 256 ram i chodził elegancko na 800/600. Czy to wysokie wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 22:20, Wasizi napisał:

Hm.. co tu wymyśleć na temat Morrowinda...
Już mam, niech każdy napisze ile ma domków (ale nie z modów, ani takich jak,np. wchodze ,zabijam,
urządzem się ;p, no chyba że na poboczu). To ja zaczne:
Posiadłość Rethan (Płaskowyż Odai),
Posiadłość Syndyka (Krucza Skała)
Dom Bloodskala (Wioska Skal) (niewiem czy pisze się Skal, czy Skall)
No i zalicze pokój, piętrze (Thirsk)


Chyba więcej nie da rady. Pomijając fakt, że można być właścicelem Thrisk. I ew. Twierdza Rodu może być inna, ale też tylko jedna na raz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 22:41, Budo napisał:

a wcześniej miałem durona 1,2, 256 ram i chodził elegancko na 800/600. Czy to wysokie wymagania?

No to nie wiem. Tak, jak pamiętam, mnie się cięło. Ale Celeron 1,8 wcale szybki nie był...I nie pamiętam, czy właśnie wtedy nie przeszedłem na LCD i chyba grałem w natywnej 1280x1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować