Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2007 o 12:23, Emilijka napisał:

Czy lepiej jest najpierw skupic sie na wątku głównym i wczesniej zabic Dagoth Ura czy lepiej
z tym poczekać?


Eee, to w zasadzie nie ma znaczenia. Po wykończeniu bossa dostaniesz amulecik djaący na stałe kocie oko i przywrócenie kondycji, to chyba jedyny argument przemawiający za wcześniejszym zabiciem Ura. Z tego co pisałaś masz masz 70 poziom, na takim levelu rozwalisz go nago i bez broni ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę nie rozumiesz.
Dlaczego mamy preferowac jakiś serwis. Ja np. widziałem o wiele lepszą solucję niż ta na AW.
Nie każ czytac badziewia z błędami, których w necie pełno.

Zależy ci na solucji? Napisz a Budo ją przypnie. Na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takim levelu rozwalisz go nago i bez

Dnia 07.01.2007 o 12:43, Budo napisał:

broni ;]


hmmm to brzmi interesująco :P

Własnie jezeli chodzi o nagosc w Morrowind to zabawna była sytuacja jak wysłano mnie do wójcia Cuiusa, ktory zgodził sie przyjąc mnie pod swoje skrzydła pod warunkiem ze sie rozbiorę :P
Nie grałam męska postacią wiec ciekawi mnie jak ten watek wygląda w tym wypadku? Czy wówczas to jest ciocia Cuius?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ee, on ma Cassius zdaje się. Cassius Curio chyba. Jak grasz facetem to jest tak samo, chodzi o to że Cassius jest homo :)
W przypadku questów dla Hlaalu też odstawia jakieś sceny, nie pamiętam już dokładnie co, ale gość jes mocny ogólnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2007 o 14:58, Budo napisał:

W przypadku questów dla Hlaalu też odstawia jakieś sceny, nie pamiętam już dokładnie co, ale
gość jes mocny ogólnie :P


Tak zgadza się własnie Cassius Curio - nie mam w ogóle pamieci do nazwisk z tej gry, wiec przepraszam za wszelkie literówki.
A te jgo teksty kluseczko, słoneczko itp :P rozbiły mnie na drobne. W zasadzie byłam troche zaskoczona ta jego propozycją striptizu, ale jak mus to mus czego się nie robi dla kariery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 18:36, upiordliwy napisał:

On nazywał się Caius Cosades;)


Ej, no, nie mylcie Arcyszpiega z Wujkiem Crassiusem ;-) Tyle mają wspólnego że jeden i drugi ma nie do końca po kolei w głowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transport część I.

1. Transport wodny i czar "Interwencji Bóstw" oraz "Interwencji Almsivi" (mapa nr 1).

a) Przystanie.
Przystanie znajdują się w następujących miejscach:
Hla Oad, Gnaar Mok, Khull, Dagon Fel, Vos, Tel Mora, Tel Ahrun, Sadrith Mora, Klasztor Holamayan, Tel Branora, Molag Mar, Vivek, Ebonheart.
Uwagi:
- linia żółta na mapie - trasport tylko w kierunku Vos -> Sadrith Mora.
- linia zielona na mapie - trasport w obie strony, Ebonteart <-> Klasztor Holamayan, dostępny na późniejszym etapie gry.

b) Czar "Interwencji Bóstw" oraz "Interwencji Almsivi".
Uwagi:
- po użyciu postac zostaje przeniesiona do najbliższego Fortu lub Świątynii leżącej w lini prostej od miejsca rzucenia czaru.
- granatowe pseudo-prostokąty :) na mapie - Forty po użyciu czaru "Interwencji Bóstw".
- różowe pseudo-prostokąty :) na mapie - Świątynie po użyciu czaru "Interwencji Almsivi".

2. Portale w Twierdzach i Gildia Magów (mapa nr 2).

a) Portale w Twierdzach (linia niebieska na mapie).
Portale umieszczone są w następujących twierdzach:
Hlormaren, Andasreth, Berandas, Falasmaryon, Valenvaryon, Rotheran, Indoranyon, Falensarano, Telasero, Marandus.
Uwagi:
- do korzystania z portali potrzeba Indeksu aktywującego ( http://forum.gram.pl/forum_post.asptid=57&pid=6460).
- trasport odbywa się tylko w najbiżej położonych twierdzach ("przed i za" wg spisu, lub mapy) tzn. z portalu w twierdzy Indoranyon możemy udać się do twierdzy Rotheran lub Falensarano, itd.

b) Gildia Magów (linia zielona na mapie).
Gildie Magów znajdują się w następujących miejscach:
Vivek, Caldera, Balmora, Ald''Ruhn, Sadrith Mora.
Uwagi:
- po odnalezieniu budynku gildii należy odnaleźć osobę odpowiedzialną za teleportację między gildiami.

20070107212558

20070107212642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transport część II.

3. Łaziki (mapa nr 3).

Łaziki znajdują się w następujących miejscach:
Khull, Gnisis, Maar Gan, Ald''Ruhn, Balmora, Seyda Neen, Suran, Molag Mar, Vivek.
Uwagi:
- Łaziki przeważnie znajdują się za miastem lub tuż przy granicy miasta.

20070107214220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jak się zabije Dagoth Ura to ustaną przynajmniej te paskudne czerwone zamiecie? Strasznie utrudniają grę.

Czy ktos moze odkrył do czego służą te terminale (czy jakoś tak) takie świecace kryształy z obeliskiem w środku. Spotkałam kilka takich w czasie podróży i nie mam pojecia do czego służą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 23:26, Emilijka napisał:

Czy jak się zabije Dagoth Ura to ustaną przynajmniej te paskudne czerwone zamiecie? Strasznie
utrudniają grę.


Znikną tylko te na obszarze Czerwonej Góry. Poza nią dalej będą występować.

Dnia 07.01.2007 o 23:26, Emilijka napisał:

Czy ktos moze odkrył do czego służą te terminale (czy jakoś tak) takie świecace kryształy z
obeliskiem w środku. Spotkałam kilka takich w czasie podróży i nie mam pojecia do czego służą.


To teleporty. Każda dunmerowa twierdza ma dwa takie, prowadzące do dwóch innych twierdz. Ale by z nich skorzystać, musisz mieć indeks do twierdzy docelowej. Są one porozrzucane po całym świecie i niektóre ciężko znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 09:04, Lord Ya napisał:

> Czy ktos moze odkrył do czego służą te terminale (czy jakoś tak) takie świecace kryształy
z
> obeliskiem w środku. Spotkałam kilka takich w czasie podróży i nie mam pojecia do czego
służą.

To teleporty. Każda dunmerowa twierdza ma dwa takie, prowadzące do dwóch innych twierdz. Ale
by z nich skorzystać, musisz mieć indeks do twierdzy docelowej. Są one porozrzucane po całym
świecie i niektóre ciężko znaleźć.



Ale plugin master index (plugin oficjalny i jest w wersji polskiej) ulatwia ich znalezie. Bo podana jest ich ogolna lokalizacja, ze wiadmo gdzie isc, ale czasami tez trzeba troche sie naszukac nawet dzieki tej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 15:26, Asasz napisał:

Hmmm... nie działa.

Jak usune plik, to się blokuje na pętli (warning, cannot find file, want to continue?)


Nie pisalem nic o kasowaniu, tylko zmianie nazwy. Sugerowalem sie postem(5 piatym od gory nazwa Music Error: Can not play file. Data Files/Music/Special/morrowind title.mp3 )
z stad http://www.transgaming.com/postlist.php?forum=49

A moze innemu plikowi mp3 z tego folderu nadaj nazwe morrowind title.mp3?(albo zamienic ich nazwy albo zrob kopie pliku i nadaj mu ta nazwe?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z rozwiazaniem kilku questow pierwszy dotyczy zadania "wscekly kupiec" zadanie niby pojawia sie w dzienniku ale nie ma podanych zadnych danych . wyglada na to jakby brakowalo mi jakis opcji do zagadania podczas rozmowy . podobna sytacja jest u mnie tez w przypadku questu "wewnetrzne piekno rabinny" doproadzam ja do balmory w domu pozbywam sie vorara helasa jednak nie moge juz zagadac z sama rabinna na temat jej nadzieji na ucieczke .posiadam morrowinda zlota edycje wczesniej gralem na samej podstawce poczym skopiowalem savy

20070108135827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pokombinować. Zwiększ nastawienie postaci do 100 i wtedy zagadaj. Inne, że może coś przeskrobałeś i nie chce ci powiedzieć (nawet zwykła kradzież butelki, może zmieniać nastawienie osób). Jak nic to nie pomoże to:
Zad. 1. "Wściekły kupiec"
Udaj się do Beshary (kawałek na południowy wschód od miejsca gdzie jest kupiec). Tam pomachasz mieczem czy czym tam walczysz, na końcu jest skrzynia z towarem kupca. Wróć i oddaj, a kupiec zwiększy twoją umiejętność Handel.
Zad. 2.
Nie wiem czemu tak masz. Ja po zabiciu Vorara (weź pierścień Meduzy) pogadałem z nią o nadzieji na ucieczkę. Należy udać się do Ebonheart i odprowadzić ją do Poselstwa Argoriańskiego. Finito.

Nie wiem, ale chyba raczej niemożliwe by ta edycja była zaburaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:31, Vormulac napisał:

Spróbuj pokombinować. Zwiększ nastawienie postaci do 100 i wtedy zagadaj. Inne, że może coś
przeskrobałeś i nie chce ci powiedzieć (nawet zwykła kradzież butelki, może zmieniać nastawienie
osób). Jak nic to nie pomoże to:
Zad. 1. "Wściekły kupiec"
Udaj się do Beshary (kawałek na południowy wschód od miejsca gdzie jest kupiec). Tam pomachasz
mieczem czy czym tam walczysz, na końcu jest skrzynia z towarem kupca. Wróć i oddaj, a kupiec
zwiększy twoją umiejętność Handel.
Zad. 2.
Nie wiem czemu tak masz. Ja po zabiciu Vorara (weź pierścień Meduzy) pogadałem z nią o nadzieji
na ucieczkę. Należy udać się do Ebonheart i odprowadzić ją do Poselstwa Argoriańskiego. Finito.

Nie wiem, ale chyba raczej niemożliwe by ta edycja była zaburaczona.

jesli chodzi o pierwsze zadanie to juz bylem w tej jaskini wzielem towar kupca ale jak wracam i zagaduje do niego to sytuacja jest identyczna jak widac na screenie i nie ma w ogole mozliwosci zeby mu cos oddac:| (nastawienie bylo na 100)
mam tez problem jaki miala/ma Fumiko w pelagiadzie ahnassi tez nie chcemi dac zadnego zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacze u siebie jak to jest. Ja mam wydania premierowe podstawki i dodatków. Możliwe, że CDP zrobiło jakąś kaszankę z Morrowindem, ostatnio często im się to zdarza. Jak sprawdzę to ci odpisze. A co do trzeciego zadania to pisałem Fumiko jak to należy zrobić. Sprawdzałeś? Choć teraz to możliwe, że tam też jest jakiś burak. Acha, a jak masz grę zainstalowaną? Z obydwoma dodatkami? Jakieś mody? Jaka wersja patcha? Napisz, to porównam ze swoimi danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:03, Vormulac napisał:

Zobacze u siebie jak to jest. Ja mam wydania premierowe podstawki i dodatków. Możliwe, że CDP
zrobiło jakąś kaszankę z Morrowindem, ostatnio często im się to zdarza. Jak sprawdzę to ci
odpisze. A co do trzeciego zadania to pisałem Fumiko jak to należy zrobić. Sprawdzałeś? Choć
teraz to możliwe, że tam też jest jakiś burak. Acha, a jak masz grę zainstalowaną? Z obydwoma
dodatkami? Jakieś mody? Jaka wersja patcha? Napisz, to porównam ze swoimi danymi.

sprawdzalem w pelagiadzie wszystkimi opisanymi sposobami i nic. morrowinda mam z obydwoma dodatkami w wersji 1.6.1820 bez zadnych modow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:53, dave03 napisał:

mam tez problem jaki miala/ma Fumiko w pelagiadzie ahnassi tez nie chcemi dac zadnego zadania


Po kolei: Fumiko już rozgryzła gdzie jest problem. Ahnassi daje questy tylko postaciom płci męskiej, do tego musi mieć do nich dobre nastawienie (przynajmniej 70 na niebieskim pasku).

A co do Rabinny i kupca: jest możliwość że któryś skrypt nie odpala, da się na to poradzić ale to nieco "wyższa szkoła jazdy" ;-) Odpalić TESa, załatować plik Morrowind.esm; zrekompilować skrypty i całą operację zapisać w pliku np "poprawka.esp". Od czasu podobnej operacji nie mam ŻADNYCH problemów z zadaniami które nie chcą zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować