Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

czy ten mały Elf w Twierdzy Smutku. Dalszych wyzwań nie

Dnia 18.05.2007 o 22:51, Budo napisał:

zabraknie :)

Dla mojego wysokopoziomowego bohatera było to największe zaskoczenie.Myślałem , że w tym momencie gry po każdym przejadę sie jak czołg , a okazało się , że przed elfem uciekałem i tylko ostrzeliwanie się pozwoliło mi zwyciężyć.Za to wygrana dała sporo satysfakcji.A swoją droga , kurdupel jest wredny.Tak odwdzięczył się za pożyczanie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gadacie o mieczu umbry hmmm.... a ja myslalem ze jak mam deaderyczny clayrmore to juz mam najlepszy mieczyk no coz szkoda w takim razie nie wiecie gdzie znajde umbrowy mieczyk???:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 08:31, nekromanta7 napisał:

gadacie o mieczu umbry hmmm.... a ja myslalem ze jak mam deaderyczny clayrmore to juz mam najlepszy
mieczyk no coz szkoda w takim razie nie wiecie gdzie znajde umbrowy mieczyk???:P


Troszeczkę na wschód od Suran, za górami. Tam będzie stał taki ork (ma komplet orkowej zbroi). On ma ten mieczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przeczytaj przypięty post- powiem Ci, że lepszych od Umbry mieczy jest przynajmniej kilka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 09:48, Budo napisał:

/.../

Przeczytaj przypięty post- powiem Ci, że lepszych od Umbry mieczy jest przynajmniej kilka...



ale dlugich ostrzy bo ja tylko takich uzywam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, długich ostrzy. W Morrowindzie jest takie zatrzęsienie broni, że o lepszy miecz nie trudno, ale i nie za łatwo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ostatnio w ogóle nie używam długich ostrzy. Większą satysfakcję daje odnalezienie jakiegoś artefaktu jak włócznia lub buzdygan, niż jak jakiś długi lub krótki miecz lub jak topór. Ogólnie zróżnicowanie broni w Morrowindzie jest całkiem, całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 13:49, Joorg napisał:

ja zazwyczaj używam włóczni ale za to najwięcej artefaktów w postaci broni to długie ostrza.


Włucznie są słabe. Nawalałem się skrzekaczem czy czymś takim, to prawie mnie pokonał. Ale w ostatniej chwili wyciągnołem miecz umbry 1 strzał i leży. Pojedynek był wysoko w powietrzu. A przy okazjii powiem, że warto znaleść buty lewitacjii. Gdy je założysz to lewitujesz. Ciężkie są, ale jak masz celność dużą to robisz rozwałkę z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:23, lukasz11111 napisał:

Włucznie są słabe. Nawalałem się skrzekaczem czy czymś takim, to prawie mnie pokonał. Ale w
ostatniej chwili wyciągnołem miecz umbry 1 strzał i leży.

Widocznie walczyłeś jakąś słabą włócznią i zadawałeś nieodpowiednie ciosy.W Morrowind jest sprzęcik , który nazywa się "Włócznia Gorzkiej Litości" i ma przy ciosach kłótych , o ile dobrze pamiętam , 15-60 obrażeń , czyli tyle co bardzo dobry miecz.Lepszej broni nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w morrowindzie zrobiłem chate. Koleś rozkazał mi usunąć babke, która daje nam zlecenia ( znaczy się gildii wojowników, a ona dopiero nam ), Robota łatwa sama w domu ma tylko sztylet, czy krótki miecz. No i teraz mam mete, gdzie zostawiam przedmioty. Mam jeszcze lokum Dury Gra-bol. Fajnie jest takie mieć. Można wszystko zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włócznia, to tylko od boga łowów :) Inne mi coś nie pasują, zresztą i tak wole mój umagiczniony daedryczny claymore. muaa, kocham cię :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:34, KrzychW napisał:

Widocznie walczyłeś jakąś słabą włócznią i zadawałeś nieodpowiednie ciosy.W Morrowind jest
sprzęcik , który nazywa się "Włócznia Gorzkiej Litości" i ma przy ciosach kłótych , o ile dobrze
pamiętam , 15-60 obrażeń , czyli tyle co bardzo dobry miecz.Lepszej broni nie potrzeba.


Owej włuczni nie mam. Mam zato Włucznie Nieprzyjaciela 2-9 obrażeń. Tyle co słaby sztylet. Wiesz gdzie ona jest. Na mecie mam taki bałagan, że nic nie moge znaleść ( czytaj poprzedniego posta ), ale jestem pewien że lepszej włuczni nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:10, Arkads napisał:

Włócznia Myśliwego

Najlepsza włócznia w grze, 20-60.

Zdobywamy tą włócznię dopiero pod koniec gry , więc pożytek z niej mniejszy.Ta którą opisywałem jest osiagalna już w podstawce , a dzięki temu przez długi czas możemy jej używać.Jedno nie ulega wątpliwości : dobre włócznie są w grze osiągalne i nie ustępują innym rodzajom broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:16, KrzychW napisał:

> /.../ dobre włócznie są w grze osiągalne i nie ustępują innym rodzajom broni.

Ja właśnie mam uzasadnioną wątpliwość. Zarówno Czerpak, jak i Błękitne Znamię są jednoręczne i umożliwiają użycie tarczy. Opoka Eidona dodaje sporo do pancerza a nadto, jest zaklęta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:44, lukasz11111 napisał:

Owej włuczni nie mam.

W Vivek w Dzielnicy Św.Delyna w kanałach , trzeba znaleźć posąg boga szaleństwa Shegoratha.Posą zleca nam zadanie.Udajemy się do Vas(wysepka na północy , nad wschodnim krańcem wyspy , na której lezy Ald Redaynia) do chaty Dużej Głowy i zabieramy Dwuząb Panicznego Strachu.Płyniemy z Dwuzębem mniej więcej na północ i zabijamy Olbrzymiego Samca Netcha.Trzeba pamiętać , aby ostatni cios koniecznie zadać Dwuzębem.Wracamy do kaplicy i dostajemy w nagrodę włócznię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mając włócznię walczysz trzymając przeciwnika na dystans, a nie - jak walcząc bronią jednoręczną - w zwarciu, więc tarcza jest niepotrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:26, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ dobre włócznie są w grze osiągalne i nie ustępują innym rodzajom broni.
Ja właśnie mam uzasadnioną wątpliwość. Zarówno Czerpak, jak i Błękitne Znamię są jednoręczne
i umożliwiają użycie tarczy. Opoka Eidona dodaje sporo do pancerza a nadto, jest zaklęta...

No to może napiszę troszkę inaczej.Dobra włócznia jest absolutnie wystarczającą bronią do w miarę bezbolesnego przejścia gry i stosowanie tego oręża nie sprawia , że nasza postać jest słabo uzbrojona i ma poważne problemy z przeciwnikami , których mieczem zabijałaby od niechcenia.Grałem różnymi rodzajami broni i przy stosowaniu włóczni wcale nie było trudniej.Może być?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować