Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2007 o 15:44, lukasz11111 napisał:

Mam zato Włucznie Nieprzyjaciela 2-9 obrażeń. Tyle co słaby sztylet.

Musisz zwracać uwagę jaką bronią walczysz, bo dla włóczni najlepszym ciosem jest pchnięcie (Włócznia Nieprzyjaciela przy takim ataku robi 6-17), które zadaje kilka lub nawet kilkanaście razy więcej obrażeń niż uderzenie czy cięcie. Pchnięcie wykonujesz naciskając atak przy jednoczesnym ruchu w przód lub tył i jeśli chcesz walczyć włócznią, to właśnie ten atak powinieneś używać najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../Pchnięcie wykonujesz naciskając atak przy jednoczesnym

Dnia 19.05.2007 o 19:03, Raylin napisał:

ruchu w przód lub tył i jeśli chcesz walczyć włócznią, to właśnie ten atak powinieneś używać
najczęściej.


Ewentualnie jest jeszcze jeden sposób. Ustawić sobie w opcjach opcję "Zawsze najlepszy atak". Wtedy niezależnie od tego jak włócznią wykona się cios będzie to pchnięcie. Chociaż ja jakoś nigdy tego nie używałem, bo wtedy walka jest jeszcze nudniejsza niż normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 19:35, mathewmw napisał:

Chociaż ja jakoś
nigdy tego nie używałem, bo wtedy walka jest jeszcze nudniejsza niż normalnie...

Wiem,ale to dla nowicjuszów,albo gdy nie chce ci się naciskac tam różnych klawiszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o a ja nie widziałem i nigdy tego nie używałem. ale to juz za prościzna bo walka w morrowindzie i tak jes nieciekawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:31, KrzychW napisał:

W Vivek w Dzielnicy Św.Delyna w kanałach , trzeba znaleźć posąg boga szaleństwa Shegoratha.Posą
zleca nam zadanie.Udajemy się do Vas(wysepka na północy , nad wschodnim krańcem wyspy , na
której lezy Ald Redaynia) do chaty Dużej Głowy i zabieramy Dwuząb Panicznego Strachu.Płyniemy
z Dwuzębem mniej więcej na północ i zabijamy Olbrzymiego Samca Netcha.Trzeba pamiętać , aby
ostatni cios koniecznie zadać Dwuzębem.Wracamy do kaplicy i dostajemy w nagrodę włócznię.


Czytałem o niej w poradniku. Sprubuje go zdobyć. Czy to najlepsza włucznia w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolałbym zatrzymać Dwuząb Panicznego Strachu. Pamiętam jakie było moje zdziwienie kiedy ujarzałem go po raz pierwszy:D A propos dwuzębu, znacie jeszcze jakieś śmieszne/dziwne/ciekawe motywy umieszczone w morrowindzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przychodzi na myśl tylko sympatyczny krabik, którego nie miałem jeszcze okazji spotkać, a słyszałem o nim. Wyjaśnia pare kwestii m.in multiplayera i nagość w grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 21:50, Harvenar napisał:

Mi przychodzi na myśl tylko sympatyczny krabik, którego nie miałem jeszcze okazji spotkać,
a słyszałem o nim. Wyjaśnia pare kwestii m.in multiplayera i nagość w grze :P

to nie on to wyjaśnia- te kwestie (nagość, smoki, multi itd) wyjaśnia M''Aiq Łgarz
krab o którym mówisz jest kupcem i ma przy sobie 10000 złota :)
http://ja.gram.pl/blog.asp?id=411145&np=27 tutaj masz szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 19:03, Raylin napisał:

Musisz zwracać uwagę jaką bronią walczysz, bo dla włóczni najlepszym ciosem jest pchnięcie
(Włócznia Nieprzyjaciela przy takim ataku robi 6-17), które zadaje kilka lub nawet kilkanaście
razy więcej obrażeń niż uderzenie czy cięcie. Pchnięcie wykonujesz naciskając atak przy jednoczesnym
ruchu w przód lub tył i jeśli chcesz walczyć włócznią, to właśnie ten atak powinieneś używać
najczęściej.


Acha. Myślałem, że na rodzaj ataku nie mamy wpływu. Dzięki za rade. Podszkole się we włóczni i może, będe niezły, w tym rodzaju broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 21:48, Krzysztofer napisał:

A ja tam wolałbym zatrzymać Dwuząb Panicznego Strachu. Pamiętam jakie było moje zdziwienie
kiedy ujarzałem go po raz pierwszy:D A propos dwuzębu, znacie jeszcze jakieś śmieszne/dziwne/ciekawe
motywy umieszczone w morrowindzie?


Oj jest tego trochę. Pomijając zwłoki Tatuśka Je (co wydaje mi się nieco zabawne), podoba mi się, piosenka o Wujku Słodkiej Działce, oraz tekst Caiusa Cosadesa: "Szybki Eddie opisał to miejsce w następujących słowach: ''To klawe miejsce - pełne przeklętych świrów o napuchniętych ciałach. Spodoba ci się.''. Parę fajnych tekstów można podsłuchać przechodząc obok różnych ludzi. Nawet udało mi się zrobić parę screenów(uwaga: dla tych co nie przeszli wątku głównego BLOODMOONA te screeny to może być SPOILER).

20070519215615

20070519215719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 22:02, mathewmw napisał:

Parę fajnych tekstów można podsłuchać przechodząc obok różnych
ludzi.


He he. Fajne. Ja się nigdy na coś takiego nie natknąłem. Może za mało nasłuchiwałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 22:04, Krzysztofer napisał:

> Parę fajnych tekstów można podsłuchać przechodząc obok różnych
> ludzi.

He he. Fajne. Ja się nigdy na coś takiego nie natknąłem. Może za mało nasłuchiwałem:)


Możliwe. Czasami o taki tekst dosyć trudno i trzeba trochę poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 22:02, Krzysztofer napisał:

A znacie jeszcze jakieś ciekawostki? Spotkałem już M''Aiq Łgarza i kraba kupca(ale tylko raz,
więcej ich nie znalazłem).


No, ciekawą postacią jest także Pełzacz, jednak on tylko pełza i skupuje sprzęt. Ot taki mały brudasek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 21:43, lukasz11111 napisał:

Czytałem o niej w poradniku. Sprubuje go zdobyć. Czy to najlepsza włucznia w grze.


Podobne parametry , a nawet o kilka punktów większe obrażenia daje Włócznia Myśliwego.Jest jednak dostępna dopiero w dodatku Bloodmoon i to pod sam koniec.Poza tym Włócznia Gorzkiej Litości , ma chyba lepsze właściwości dodatkowe.Piszę chyba , ponieważ grałem dosć dawno i nie pamiętam już szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 22:19, KrzychW napisał:

Podobne parametry , a nawet o kilka punktów większe obrażenia daje Włócznia Myśliwego.Jest
jednak dostępna dopiero w dodatku Bloodmoon i to pod sam koniec.Poza tym Włócznia Gorzkiej
Litości , ma chyba lepsze właściwości dodatkowe.Piszę chyba , ponieważ grałem dosć dawno i
nie pamiętam już szczegółów.


Nie mam Bloodmoon, ale kupie sobie Złotą Edycje. Włócznie, jakby się przyjrzeć to nawet fajna broń. Mi teraz wpadł w ręce łuk. Kupiłem strzały i wymiatam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mam pytanie: co zrobić, żeby zaczęły działać quicksavy ?? bo już załatwiłem problem z nielevelowaniem wraz z poziomem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 08:45, Gul4sH napisał:

Hmm... mam pytanie: co zrobić, żeby zaczęły działać quicksavy ?? bo już załatwiłem problem
z nielevelowaniem wraz z poziomem...



Quicksavy działają jak odpoczywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować