Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Korzysta tu ktoś z serwisu jamendo? Jeżeli tak to mógłby polecić coś co mu jakoś bardzo wpadło do ucha? Swego czasu często korzystałem z zasobów tej strony ale pojawiająca się tam w zatrważającym tempie ilość nowości z lekka przeraża. ;-D W zasadzie nie wiadomo za co zabrać się najpierw, tyle jest tego do wyboru. Poleciłby ktoś coś szczególnie godnego uwagi, gatunek zasadniczo nie ma dla mnie większego znaczenia bo słucham prawie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc powodem niescrobblowania utworow? Dotychczas korzystalem z wtyczki do Google Chrome:
Last.fm free music player
https://chrome.google.com/extensions/detail/bbncpldmanoknoahidbgmkgobgmhnafh
Mozna za darmo wszystkie utwory z lastu przesluchiwac, bo sa streamowane z serwerow z spoza last.fm i konto jest z wtyczka polaczone, wszystko ladnie scrobbluje.
Teraz chcialem sobie posluchac muzyki z kompa, sciagnalem scrobbler z last.fm, widze po jakimss czasie "scrobbled", ale jak odswierzam profil na lascie to nigdzie nie widac, zeby cos nowego sie zescrobblowalo.
Zalezy mi na tym, bo w pozniejszych godzinach mam wolny/przerywajacy net i nie moge streamowac utworow przez ta wtyczke, wiec wolalbym sluchac muzyki z dysku/plyty, tylko zeby to scrobblowanie dzialalo :P

P.S. Chyba, ze to dopiero po jakims czasie bedzie widoczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 21:30, kuba9876543210 napisał:

Dzieki, musialem jeszcze zrelogowac sie, ale pomoglo :]

no bo to w sumie o zrelegowanie się chodzi ;) to dość częsty problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swoim blogasku polecałem jak na razie tylko dwa projekty, które warte były mojej uwagi. Jeden to krajowy Botulinus Toxic (materiał zarejestrowany zresztą między innymi przez jednego z tutejszych użytkowników ;]): http://www.jamendo.com/pl/album/56832 Drugi to natomiast fortepianowo-pejzażowy czilałt, całkiem miło brzmiący: http://www.jamendo.com/en/artist/frozen.silence Typ ma kilka innych jeszcze prrojektó, także zamieszczonych na jamendo, te też polecam obadać.

Niestety nie mam dzisiaj ze sobą przenośnego HDD, a mam na nim nieco więcej pozycji z jamendo, których przesłuchałem i zostawiłem sobie w kolekcji, bo całkiem rzednie były. Jak wpadnę na neciq następnym razem, to postaram się nie zapomnieć i dopisać je tutaj. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu nie skrobluje mi muzyki z WMP? Wtyczki mam, nawet jeszcze raz je pobrałem i nic. Wkładam cd odtwarza się ale na stronie nie widać czego słuchałem. W przypadku winampa i foobara działa ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, po 30 utworach trzeba płacić trzy jurosy miesięcznie?
Nie da się tego jakoś ominąć?
Ewentualnie, co przekonuje Was do płacenia tej subskrypcji? Co ma last.fm, czego nie można mieć na YT, wrzucie itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

Nie da się tego jakoś ominąć?

last.fm free music player - wtyczka do google chrome. Co prawda nie działa jak radio,a le możesz wszystkiego posłuchać za darmo.

Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

Ewentualnie, co przekonuje Was do płacenia tej subskrypcji?

To, ze 9zł na miesiąc to prawie nic (no i możesz słuchać ile wlezie)? Zrezygnujesz z lodów najwyżej. ;]

Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

Co ma last.fm, czego nie
można mieć na YT, wrzucie itd?

Scrobbling!!!11oneone11eleven!

EDIT a Durden to jakiś dziwny jest. Co tam artyści - scrobbling!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

Kurde, po 30 utworach trzeba płacić trzy jurosy miesięcznie?

Yhym.

Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

Nie da się tego jakoś ominąć?

No nie bardzo.

Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

Ewentualnie, co przekonuje Was do płacenia tej subskrypcji?

A kto mówił że płacimy? Subskrypcja nie jest obowiązkowa, kto chce to z niej korzysta.
>Co ma last.fm, czego nie

Dnia 31.10.2010 o 20:41, Ancient_Lord napisał:

można mieć na YT, wrzucie itd?

Last.fm to taki muzyczny xfire jak pewnie zauważyłeś. Łatwe wyszukiwanie artystów, poznawanie nowych, spora grupa userów, "grupy" czyli jedna z tych rzeczy której bardzo brakuje gramowi, darmowe utwory i wiele wiele innych. Jutub strzela fochy [ prawa autorskie ], wrzuta jest bardzo ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:53, Witcher1990 napisał:

Możesz jaśniej?

Odpalasz utwór w Winampie -> prawym na ten właśnie utwór -> wyświetl informacje o pliku -> sprawdzasz czy masz poprawnie wpisane wszystkie dane ( tak zwany tag ), jeśli nie możesz spróbować "Automatycznego dodawania znaczników". Zazwyczaj działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 20:47, Tyler_D napisał:

> Ewentualnie, co przekonuje Was do płacenia tej subskrypcji?
A kto mówił że płacimy? Subskrypcja nie jest obowiązkowa, kto chce to z niej korzysta.

Faktycznie, nie doczytałem :)

Dnia 31.10.2010 o 20:47, Tyler_D napisał:

Last.fm to taki muzyczny xfire jak pewnie zauważyłeś. Łatwe wyszukiwanie artystów, poznawanie
nowych, spora grupa userów, "grupy" czyli jedna z tych rzeczy której bardzo brakuje gramowi,
darmowe utwory i wiele wiele innych. Jutub strzela fochy [ prawa autorskie ], wrzuta
jest bardzo ograniczona.

No ciekawy to wynalazek - znalazłem już kilkanaście bardzo fajnych utworów, które trafiają w me gusta muzyczne.

Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czescia muzyki mam problem... slucham z foobara, program lastfm wlaczony i nie chce mi scrobblowac, bo:

> "Can''t scrobble: artist or title missing from ID3 tag

mozna jakos zbiorowo to naprawic? z czescia muzyki nie ma problemow, a z czescia niestety jest :/

@Ancient_Lord, Tyler_D

> Nie da się tego jakoś ominąć?
>No nie bardzo.

Jak juz napisal Markush - mozna, nie jest to do konca ominiecie, bo ta wtyczka do chrome scrobbluje nie z last.fm, ale z vk.com, grooveshark.com albo z innych stron, ale wazne ze dziala. Mozna tez laczyc sie z lastem przez amerykanskie proxy (czy z innego kraju, gdzie nie placi sie za subskrypcje), ale czasami sa problemy ze znalezieniem dobrego serwera proxy, albo jest wolno (przeciazony), albo nie dziala jak powinien :P
Dlatego polecam korzystanie z tej wtyczki:
https://chrome.google.com/extensions/detail/bbncpldmanoknoahidbgmkgobgmhnafh
do google chrome, czasami trafiaja sie uciete/niedzialajace utwory, ale 95% chodzi bez zarzutow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 21:14, kuba9876543210 napisał:

mozna jakos zbiorowo to naprawic? z czescia muzyki nie ma problemow, a z czescia niestety
jest :/

w foobarze jest przecież opcja masowego edytowania tagów. ba, można nawet automatycznie odczytać tagi z nazw plików. Polecam też programik Mp3Tag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 22:09, Markush napisał:

A wtyczka w WMP jest włączona? Bo też keidys mi nie chciało scrobblić.
Teraz odtwarzane --> Dodatki typu plug-in...

Napisz mi łopatologicznie gdzie to dokładnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować