Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2010 o 14:53, Bithda napisał:

Cholera gracie bez użycia myszy przy walce? Jest wygodniej?

Gdybym miał porównywać to najbardziej podobało mi się sterowanie z G1 - sama klawiatura, myszka do niczego nie była potrzebna zatem i w 2 stosowałem myszki najmniej jak się dało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie coś trafi , prosto po formacie wgrałem gothic 2 noc kruka wszystko na początku cacy się włącza a gdy już gre wylącze i chce znowu wlączyć to pokazuje mi sie okienko noc kruka,już czarny ekran a tu nagle nic wlącza sie pulpit i nic ;< Pomocy! wgrywałem od nowa gothica juz 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2010 o 09:50, truptus napisał:

Zaraz mnie coś trafi , prosto po formacie wgrałem gothic 2 noc kruka wszystko na początku
cacy się włącza a gdy już gre wylącze i chce znowu wlączyć to pokazuje mi sie okienko
noc kruka,już czarny ekran a tu nagle nic wlącza sie pulpit i nic ;< Pomocy! wgrywałem
od nowa gothica juz 3 razy


Poszukaj dobrze w tym temacie, bo rozwiązanie na pewno gdzieś jest. To , o czym napisałeś, to znany problem z Gothic 2 NK i chyba wszyscy już się z tym męczyli. Pierwszy raz odpala sie ok, a później już nie. Na pewno nie można odpalać gry z autostartu. Dozwolonne jest tylko z ikonki na pulpicie. Jedno włączenie z okna autostartu i gra idzie do przeinstalowania.

O! Znalazłem jeszcze swój bardzo stary post na ten temat:
"Kiedyś na starym forum ten temat był opisywany wielokrotnie.W tej chwili nie jestem pewien czy wszystko dokładnie pamiętam.Z okna które pojawia się na początku nie odpalamy gry.Można tylko i wyłącznie z ikony na pulpicie.Zalecano też , żeby najpierw zainstalować GII i odpalić , a następnie wyjść z gry i dopiero potem doinstalować Noc Kruka.Były różne tego kombinacje , ale na pewno trzeba unikać odpalania przez menu , bo oznacza to kolejne przeinstalowanie gry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 11:52, raven91 napisał:

Jakie składniki potrzebne są do zrobienia Młota Lou? Pytam ,bo zgubiłem gdzieś recepturę
i nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Istnieje prawdopodobieństwo, że bez przeczytania receptury nie uzyskasz odpowiedniej opcji w oknie dialogowym przy stole alchemicznym, więc mam nadzieję, że ją przynajmniej raz widziałeś.
Co do składników, to rzepa (nie podam Ci tutaj konkretnej ilości, bo nie pamiętam) i ząb błotnego węża. Być może coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko z myszą. W GII NK pojawił się taki jakiś śmieszny lag przy używaniu systemu z G1, z gryzoniem jest OK. Osobiście polecam jednak spróbować z klawiaturą, dla wspomnień klimacioru z G1. Oczywiście, jeżeli wszystko zadziała prawidłowo, u mnie nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 15:19, Firefly94 napisał:

W sumie mi się przyda bo płyta z CDA została nadszarpnięta, że tak powiem (ofc nie przeze
mnie :P).

Nowy dystrybutor? Mam rozumieć przez to, że będzie nowa wersja polskiego dubbingu?

---------------------------------------------------

Mam dosyć nietypową sprawę: osoby, które podczas instalacji swojej wersji gry Gothic II słyszą melodię instalacyjną, niech napiszą do mnie (wiadomości prywatne na gramsajcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 18:57, Magok napisał:

Wątpię aby był nowy dubbing a jeśli będzie to będzie to ciekawa sprawa.

Bardzo ciekawa. Ale sądzę, że jednak dubbing zostanie wykupiony przez nowego dystrybutora od CDProjekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 19:14, Kardithron napisał:

> Wątpię aby był nowy dubbing a jeśli będzie to będzie to ciekawa sprawa.
Bardzo ciekawa. Ale sądzę, że jednak dubbing zostanie wykupiony przez nowego dystrybutora
od CDProjekt.


Ale dystrybutorem gry Gothic 2 jest nadal firma CD Projekt: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49900&pid=317

Więc tutaj wątpię by dubbing był wykupiony przez tego dystrybutora, Nawet przy zapowiedzi ów gry nie ma informacji czy gra będzie w wersji Polskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 19:34, Isildur napisał:

To zmienia postać rzeczy. :P

Ajć, Kai Rosenkranz to najgenialniejszy geniusz. Soundtrack do Gothic II (łącznie z dodatkiem) jest najlepszą muzyką do gier, z jaką spotkałem się kiedykolwiek (choć nie przeczę, że Wiedźmin również pod tym względem jest wyśmienity). Kiedy tylko mój odtwarzacz poszerzy swoją pamięć o dodatkowe GB, to wszystkie 50 (prawie) ścieżek na pewno na nim wyląduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 23:38, Kardithron napisał:

Ajć, Kai Rosenkranz to najgenialniejszy geniusz. Soundtrack do Gothic II (łącznie z dodatkiem)
jest najlepszą muzyką do gier, z jaką spotkałem się kiedykolwiek (choć nie przeczę, że
Wiedźmin również pod tym względem jest wyśmienity).


Ja tam wolę soundtrack z Gothic 3, później pierwsza część, a na końcu "dwójka". Biorąc pod uwagę, że soundtrack do G1 to jego debiut, to jest niezwykle utalentowanym geniuszem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2010 o 23:55, Gumisiek2 napisał:

Ja tam wolę soundtrack z Gothic 3, później pierwsza część, a na końcu "dwójka". Biorąc
pod uwagę, że soundtrack do G1 to jego debiut, to jest niezwykle utalentowanym geniuszem
;-)

Hmm, u mnie to by raczej było w kolejności takiej: G2 > G3 > G1. Soundtrack z Gothic 3 aż tak do gustu mi nie przypadł, choć nie da rady ukryć, że jest świetny.
Ale w soundtracku do Gothic II (+ dodatek) każdy utwór jest arcydziełem. Jest tutaj wszystko: dynamiczne przejścia między motywami podróży i walki, bogactwo ścieżek (jak wspomniałem, w części podstawowej z dodatkiem jest ich łącznie prawie 50), muzyka wręcz mistrzowsko dostosowana do sytuacji i otoczenia. Mi samemu aż ciężko słowami opisać jakie to wszystko jest fantastyczne.
I bynajmniej tutaj nie przesadzam. W żadnym stopniu.
Swoją drogą, to jestem również bardzo ciekawy jednego z ostatnich dorobków młodego kompozytora, mianowicie Gothic 4: Arcania (mowa oczywiście o soundtracku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich: jaki sterownik jest aktywny w Waszych ustawieniach dźwięku gry? U mnie jest to Miles Fast, ale mam jeszcze dwie opcje do wyboru (jakiś Creative i Direct 3D Sound HW). Zastanawiam się, które ustawienie wybrać, by uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy na Windowsie 7 są jakieś problemy z G2NK lub G1?? Słyszałem że się gryzą podobno. Vista podobno miała problemy a nie wiem jak z 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem (od kolegi bodajże) na Vista G1 i 2 działają poprawnie, lecz na Win7 już takie problemy, jak na tym filmie.
http://www.youtube.com/watch?v=SnYzQEO54Eo&feature=related
Szukałem rozwiązań tego problemu i na jakimś forum znalazłem odpowiedź od samego microsoftu. Pisali tam, że należy ściągnąć maszynę wirtualną i wtedy odpalać na win xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety są problemy. Gra nie działa normalnie, są artefakty, zacinki i różne inne podobne rzeczy. Krótko mówiąc, gry nie działają na Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech no tego się spodziewałem.
Brat mówi że nie chce instalować XP bo nie chce się cofać(w czym? się pytam). A ja sobie lubię do klasyków wracać.

Dobra dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować