Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2008 o 23:06, Bosper napisał:

Wybaczcie, ale nie kojarze w G2 NK innego miecza poza Szponem, który najpierw był w posiadaniu
Quachodrona a potem przeszedł na syna, który miał słaba wolę i dlatego miecz nastapiła
wielka wojna w Jarkendarze i jego koniec, ja tak to zrozumiałem. Chodzi o jeden artefakt
związany z Adanosem i Beliarem czyli Szpon Beliara zrobiony przez Beliara i w posiadaniu
wyznawców Adanosa, którzy ponieśli klęskę z jego powodu. Ja tak to zrozumiałem, może
coś przeoczyłem, ale nie kojarze nawet najmniejszej wzmianki o Urizielu i Magicznej zbroji(chociaż
zapewne ich pochodzenie może byc od tamtego ludu).

Bo nie była wymieniana nazwa Uriziel, ale coś mi się tak kręci wokoło głowy, że było coś takiego, że podczas walk tam orkowie posiadali broń szpon beliara, ale budowniczowie tez posiadali jakiś miecz, coś w tym stylu, nie pamiętam dobrze, muszę sobie zagrać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 23:17, maciek.mucha napisał:

\...\


Rzeczywiście,nazwa Urizier chyba ani razu tam nie padła,jednak można domyślać się że orkowie nie ukrywają innego miecza o bardzo potężnej mocy którego straszliwie się obawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, URIZIEL już raczej nie powróci, no chyba, że... (to będzie moja teoria jak coś)... Xardas przy teleportacjii Beziego ze świątyni Śniącego, przeniósł miecz i zbroje np. do... Innej krainy. Tam gdzie Bezi z Xardasem przechodzą przez Portal na końcu G3. :) To tylko moje przypuszczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebna mi pomoc jestem magiem dokładnie w górniczej dolinie muszę odszukać te grupy z ruda ale zamieniam się w wilka biegnę do Diego i nie mogę z nim pogadać bo jestem wilkiem(ile trzeb czekać aby się odmienił??)
czy znacie jakiś lepszy sposób??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 12:48, wiedx1 napisał:

potrzebna mi pomoc jestem magiem dokładnie w górniczej dolinie muszę odszukać te grupy
z ruda ale zamieniam się w wilka biegnę do Diego i nie mogę z nim pogadać bo jestem wilkiem(ile
trzeb czekać aby się odmienił??)

Naciśnij ENTER - wrócisz do normalnej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 12:48, wiedx1 napisał:

\...\

Najlepiej odmień się zaraz za ciałami tych dwóch rycerzy.Nawet jeśli zaatakują Cię krwiopijcę to powinieneś sobie spokojnie z nimi porodzić,a Diego Cię nie zobaczy.Tak na marginesie to ja zawszę szukałem tych dwóch kopalni w normalnej postaci.Zbyt trudnych przeciwników tam nie ma i można nabić sporo EXP.W sumie trochę śmieszne jest to że na dawnych terenach orków z Gothic 1 nie ma w Gothic 2 prawie żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 11:10, Clear napisał:

Jak już mówiłem, URIZIEL już raczej nie powróci, no chyba, że... (to będzie moja teoria
jak coś)... Xardas przy teleportacjii Beziego ze świątyni Śniącego, przeniósł miecz i
zbroje np. do... Innej krainy. Tam gdzie Bezi z Xardasem przechodzą przez Portal na końcu
G3. :) To tylko moje przypuszczenia...


No dobra - miecz może jeszcze gdzieś być ale zbroja? Wątpię.
W pierwszym filmiku, na początku G2 widać że po teleportacji zbroja rozpada się na kawałki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:16, Grzyb Polny napisał:

W pierwszym filmiku, na początku G2 widać że po teleportacji zbroja rozpada się na kawałki...


Jeśli tak, to tego nie zauważyłem, by zbroja się rozpadła po teleportacji. Do tej pory przypuszczałem, że zkonfiskował ją Xardas, ale wychodzi na to, że się rozpadła. Cóż, myliłem się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście te "kawałeczki", które się rozpryskują można uznać za fragmenty zbroi, jednak moze to być także efekt zaklęcia teleportującego zbroję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 19:52, Błoniak napisał:

Rzeczywiście te "kawałeczki", które się rozpryskują można uznać za fragmenty zbroi, jednak
moze to być także efekt zaklęcia teleportującego zbroję.


Rzeczywiście po oglądnięciu Intra, potwierdzam, że to raczej te odłamki to rozpryskująca się zbroja. Dla mnie ewidentnie to widać.

Jeśli ktoś chce oglądnąć to na spokojnie to zapraszam:
http://pl.youtube.com/watch?v=5yUjZernLn8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, efekt zaklęcia. Ale co się dzieje wtedy, że zbroją. Możliwę, że ona znika... Ale Xardas jednocześnie nie może chyba teleportować Beziego i jednocześnie sprawić by zbroja zniknęła... Jeśli moment, gdzie zbroja znika lub coś w tym stylu został uwieczniony w Intrze, to jak dla mnie musi mieć dalszy ciąg swojej histori...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaklęć teleportacyjnych podczas gry ogląda się mnóstwo i w żadnym nie ma żadnych rozpryskujących się kawałeczków. Dalej - kiedy Bezi znika spod skały - ta uderza w ziemię. Wniosek - nie może tam być niczego. Więc musiałaby się przenieść z naszym głównym bohaterem. Ale jak? Widzimy, że kiedy uderza o ziemię nie ma jej na sobie. Czyli? Zbroja musiała ulec zniszczeniu...
EDIT: Sory, nie doczytałem poprzednich postów. Ale powiedz mi w takim razie - po co Xardas miałby gdziekolwiek teleportować tą zbroję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać to na Filmiku z Intra. Zbroja rozpyskuje się na wszystkie strony, ale w taki sposób, że niema po niej śladu. Tak jakby magia, która ją zniszczyła "pożarła" ją, czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się, nie ma po niej śladu, bo w końcu to było z magicznej rudy, no to jakim cudem magia połączona z rudą miałaby przepaść tak ot co ? A wiesz co ? Przychodzi mi na myśl jedna rzecz - że xardas stworzył z tego artefakt ( nie pamiętam nazwy tego artefaktu ), który ma w G III w ekwipunku, dzięki któremu pozbył się magii runicznej, co o tym sądzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...Zbroja z magicznej rudy, a potem zniszczenie magii runicznej przez Xardasa, gdzieki ten zbroi. My możemy tylko przypuszczać co się stało z tą zbroją... jak narazie. Myśle, że twoja teoria miała by sens.

A tak wogóle, to niewiem zabardzo po co Xardas znisczył magię runiczną. Może ktoś mi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzymierzył się z orkami i wygrał wojnę, dzięki temu, że zniszczył magię runiczną :)

A tak na marginesie, to nawet nie wiem, po co xardas zdejmował z nas tę zbroję, bo ja myślę, że to podstęp, a wygląda to tak, jakby on nie miał nad tym kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:26, Varo napisał:

A tak na marginesie, to nawet nie wiem, po co xardas zdejmował z nas tę zbroję, bo ja
myślę, że to podstęp, a wygląda to tak, jakby on nie miał nad tym kontroli.


To już raczej sprawka twórców gry. Zrobili to po to, by gracze mieli znowu możliwość rozwoju naszej postaci. Gdyby Bezi zaczynał drugą część gothica w tej zbroi gra była by bez sensu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:18, Varo napisał:

\...\


Sadzę że zbroje,raczej należałoby już uznać za straconą.Uległa zniszczeniu podczas teleportacji i Xardas nic nie mógł z niej zrobić.Widać to dokładnie podczas intra.Tak jak stwierdził Tajemnic,żadne zaklęcie teleportacji nie pozostawia po sobie odłamków.Po za tym Xardas nie mógł przenieść dwóch różnych rzeczy w dwa oddzielne miejsca,a żaden inny mag mu nie pomagał.Myślę też że zbroja mogła już być osłabiona zawaleniem się świątyni i nie wytrzymać efektu zaklęcia teleportacyjnego,które musiała być niezwykle silne żeby przenieść bezimiennego ze sporej odległości i przysypanego skałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować