Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Piąty raz ukończyłem Gothica II, pierwszy raz z dodatkiem. Również pierwszy raz łowcą smoków. To najlepsza część sagi. Grałem złą postacią, czyli min. byłem w gildii złodzei oraz wpuściłem orków do zamku :) W sumie miałem ponad 40 000 sztuk złota na koniec przygody oraz mogłem posługiwać się każdą bronią. Wynik końcowy - poziom 52. Masakra :)

Moja refleksja i tak jest taka, że najlepszą opcją jest gra paladynem, który łączył zarówno możliwość walki potężnymi zaklęciami jak i niebezpiecznym orężem. Jak mi się zechce to zamieszczę zrzut z gry, na którym widać statystyki. Teraz czas zabrać się za zarobaczoną część trzecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 12:05, MozgotrzepPL napisał:

Hej! Ma jakiekolwiek znaczenie u kogo sprzedaje się broń? Mam jej mnóstwo i chce zarobić
na niej jak najwięcej:)


Czy sprzedaż to w porcie czy na farmie i tak dostaniesz tyle samo, nie ma to znaczenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 12:05, MozgotrzepPL napisał:

Hej! Ma jakiekolwiek znaczenie u kogo sprzedaje się broń? Mam jej mnóstwo i chce zarobić
na niej jak najwięcej:)


Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że każdy handlarz daje za każdy towar tyle samo. Z resztą sprawdź. Sprawdź ile da Ci za miecz Zirus, a ile Hakon. Na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 12:05, MozgotrzepPL napisał:

Hej! Ma jakiekolwiek znaczenie u kogo sprzedaje się broń? Mam jej mnóstwo i chce zarobić
na niej jak najwięcej:)

To zależy. Jak jesteś czeladnikiem u Harada i zrobiłeś sam kilka mieczy to je u niego sprzedaj. Wszystko inne sprzedaż u każdego po takiej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką broń możesz sprzedać u Harada(oczywiście jeśli jesteś jego czeladnikiem) a resztę sprzedaj jakiemuś kupcowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daję w spoiler bo opisowo będzie. Chodzi o zakończenie questa "Magowie Wody".

Spoiler

Czy ktoś wie w którym dokładnie momencie pojawia się u Saturasa przy rozmowie opcja oddania listu od Vatrasa, żeby zaklończyć misję "Magowie Wody". Po przystąpieniu do Kręgu (od razu na początku 2 rozdziału), wziąłem ten list od Vatrasa. Z Laresem udałem się na wykopaliska, jak gadałem z Vatrasem tam, nie było tej opcji. Jedynie pobluzgał mnie za to co było w pierwszym Gothicu i kazał iść do Riordian żeby zawołać go do niego. Pogadałem z resztą magów, pobrałem zadania odnośnie teleportów, które wykonałem w sumie od razu i quest z ornamentem. Rozmawiając znów z Saturasem kazał mi tylko pokazać mapę z nakreślonymi miejscami części ornamentu i poradził, żebym wzią do pomocy Laresa przy kręgu w lesie... Jeśli chodzi o opcję przekazania listu od Vatrasa aby skończyć quest "Magowie Wody" to po prostu jej nie ma i teraz pojawia się pytanie, czy pojawi się ona później czy coś mi się przybugowało...



Jeśli to błąd to w tej chwili i tak nie widzę już opcji zaczynać gry od nowa, bo pierwszy rozdział katowałem ok 25 godzin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 21:09, Hekt-X napisał:

Jeśli to błąd to w tej chwili i tak nie widzę już opcji zaczynać gry od nowa, bo pierwszy
rozdział katowałem ok 25 godzin :P


Mnie sie ona pojawila (cos kolo tego) jak mialem wziac poskladany pierscien do otwarcia portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 21:09, Hekt-X napisał:

Daję w spoiler bo opisowo będzie. Chodzi o zakończenie questa "Magowie Wody".

Spoiler

/ciach/



Na pewno będzie ta opcja po połączeniu części ornamentu. Jeżeli przeczytasz tą wiadomość, Saturas będzie mówił coś troszkę innego :)

>Jeśli to błąd to w tej chwili i tak nie widzę już opcji zaczynać gry od nowa, bo pierwszy

Dnia 05.08.2009 o 21:09, Hekt-X napisał:

rozdział katowałem ok 25 godzin :P


25h? Co ty na długie spacery w letnią noc się wybierałeś z włączonym gothiciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 10:02, wrobel253 napisał:

> rozdział katowałem ok 25 godzin :P

25h? Co ty na długie spacery w letnią noc się wybierałeś z włączonym gothiciem?


No pomyślmy...albo bił maksymalny level, albo przeleciał wszystkie burdele w mieście. Problem tylko w tym, że jest tylko jeden...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam taki styl grania po prostu, trzeba zajżeć wszędzie po 5 razy i upewnić się czy czegoś tam jeszcze nie ma :P No i fakt biłem też trochę lvl, aczkolwiek widomo w NK polowanie w lasach jest trudniejsze, ale dość sporą cześć mobów wybiłem smoczym zębaczem. Myślę jednak że tego zębacza mogłem lepiej wykorzystać, bo pod koniec pierwszego rozdziału i tak zostało sporo mobów które można by jeszcze wytłuc a normalnie nie miałbym z nimi szans. Jestem ciekaw czy do Jarkendaru uda mi się wybrać z przynajmeniej 17 lvl, idę oczywiście przed powrotem do górniczej doliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak to zrobić aby ekwipunek był podzielony na kategorie, tak jak to miało miejsce w Gothic I? Bo teraz to mam taki denerwujący groch z kapustą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 22:02, Abi_Dalzim napisał:

Czy wiecie może jak to zrobić aby ekwipunek był podzielony na kategorie, tak jak to miało miejsce w Gothic I? Bo teraz to mam taki denerwujący groch z kapustą...


Nigdy o podobnych możliwościach nie słyszałem. Jedyny znany mi sposób na lekkie odświeżenie interfejsu to zwiększenie liczby slotów w poziomie (co samo w sobie złe nie jest, przy klasycznym ustawieniu człowiek może się zarypać wciskając strzałkę w dół/S) za pomocą pliku gothic.ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 22:02, Abi_Dalzim napisał:

Czy wiecie może jak to zrobić aby ekwipunek był podzielony na kategorie, tak jak to miało
miejsce w Gothic I? Bo teraz to mam taki denerwujący groch z kapustą...

O takim rozwiązaniu nie słyszałem. Ale pogooglowałem trochę i ... nic nie znalazłem. Raczej nie ma takiej możliwości. Chyba ,żeby znaleźć w g1 linijke w gothic.ini odpowiadającą za ekwipunek i ją skopiować do g2 może coś zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś przypomnieć jak zrozumieć tego ducha, który ma mi pomóc otworzyć bramę w tej świątyni co jest kruk ?(kurde dawno nie grałem i kompletnie nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 10:57, oskiiq napisał:

Może mi ktoś przypomnieć jak zrozumieć tego ducha, który ma mi pomóc otworzyć bramę w
tej świątyni co jest kruk ?(kurde dawno nie grałem i kompletnie nie pamiętam)

Musisz nauczyć się języka budowniczych przynajmniej na podstawowym poziomie. Kosztuje to 5 PN, a jako nauczyciela możesz wybrać Eremitę (pustelnik) lub Myxira (mag wody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 11:14, Bajuj napisał:

> Może mi ktoś przypomnieć jak zrozumieć tego ducha, który ma mi pomóc otworzyć bramę
w
> tej świątyni co jest kruk ?(kurde dawno nie grałem i kompletnie nie pamiętam)
Musisz nauczyć się języka budowniczych przynajmniej na podstawowym poziomie. Kosztuje
to 5 PN, a jako nauczyciela możesz wybrać Eremitę (pustelnik) lub Myxira (mag wody).

dzięki , teraz tylko wbić poziom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja biłem wszystkich strażników i mieszkańców ( w mieście portowym wszystkich prócz paladynów) i nie pobiłem tylko dwóch handlarzy, ale na część stworów byłem za słaby, więc niestety 1 rozdział skończyłem na 13 lvl.
A skąd w 1 rozdziale można wziąść zwój an smoczego zębacza ?
Zuris nie ma, lutero nie ma, chyba, że ktoś z klasztoru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować