Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2010 o 20:35, Prido napisał:

Ma ktoś kontakt do Zakapiora? Może chciałby zagrać? :)


Zgryźliwość Ci nie przystoi. No cóż zasłużyłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby wszyscy się zmobilizowali i wysłali do jutra wieczór potwierdzenie, od razu wtedy Shudo rozpocząłby edycję (jeśli oczywiście by na to przystał).

Bo szczerze mówiąc jeśli mamy czekać jeden dzień na dwóch graczy, to lepiej wystartować dzień wcześniej bez nich. Jest to jeden dzień grania różnicy. Na jedno więc wychodzi, a tu jest przynajmniej pewność, chyba że nagle komuś coś wypadnie i nie będzie mógł grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:14, Wayzin napisał:

Proponuję, żeby wszyscy się zmobilizowali i wysłali do jutra wieczór potwierdzenie, od
razu wtedy Shudo rozpocząłby edycję (jeśli oczywiście by na to przystał).


Ja mogę zacząć w każdej chwili.

Dnia 25.10.2010 o 21:14, Wayzin napisał:

Bo szczerze mówiąc jeśli mamy czekać jeden dzień na dwóch graczy, to lepiej wystartować
dzień wcześniej bez nich. Jest to jeden dzień grania różnicy. Na jedno więc wychodzi,
a tu jest przynajmniej pewność, chyba że nagle komuś coś wypadnie i nie będzie mógł grać.


Co do dodatkowych dwóch graczy to chyba wszystkim chodzi o zwiększenie szansy miasta. Przy obecnej liście graczy masz proporcję 10:2, a jeśli doszłoby dwóch to dochodzi dodatkowy dzień dedukcji bo stosunek będzie 12:2. Dodatkowym argumentem była prośba dwóch graczy o przesunięcie startu co najmniej na środę. Takie argumenty do mnie przemawiają i proponuję rozpocząć w środę lub czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:20, Shudo napisał:

Co do dodatkowych dwóch graczy to chyba wszystkim chodzi o zwiększenie szansy miasta.
Przy obecnej liście graczy masz proporcję 10:2, a jeśli doszłoby dwóch to dochodzi dodatkowy
dzień dedukcji bo stosunek będzie 12:2. Dodatkowym argumentem była prośba dwóch graczy
o przesunięcie startu co najmniej na środę. Takie argumenty do mnie przemawiają i proponuję
rozpocząć w środę lub czwartek.


No, skoro tak to może być i w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2010 o 21:20, Shudo napisał:

Co do dodatkowych dwóch graczy to chyba wszystkim chodzi o zwiększenie szansy miasta.
Przy obecnej liście graczy masz proporcję 10:2, a jeśli doszłoby dwóch to dochodzi dodatkowy
dzień dedukcji bo stosunek będzie 12:2. Dodatkowym argumentem była prośba dwóch graczy
o przesunięcie startu co najmniej na środę. Takie argumenty do mnie przemawiają i proponuję
rozpocząć w środę lub czwartek.


no to środa będzie dobrym dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:20, Shudo napisał:

Co do dodatkowych dwóch graczy to chyba wszystkim chodzi o zwiększenie szansy miasta.
Przy obecnej liście graczy masz proporcję 10:2, a jeśli doszłoby dwóch to dochodzi dodatkowy
dzień dedukcji bo stosunek będzie 12:2. Dodatkowym argumentem była prośba dwóch graczy
o przesunięcie startu co najmniej na środę. Takie argumenty do mnie przemawiają i proponuję
rozpocząć w środę lub czwartek.

Również jestem za tym, żeby zacząć w środę. Mnie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za jak najszybszym startem. Na razie z czasem problemów nie mam ale tak kolejna edycja rozpoczęła by się szybciej. Jeśli jednak musimy poczekać to poczekamy(nie zbawią mnie dwa dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Shudo
1. kindziuk
2. Filip
3. Cael
4. Asthariel
5. qrex
6. Winry
7. Avalon
8. win0
9. Zurris
10. init011
11. Prido
12. Renzov
13. HBG
14. Wayzin

No to mamy 14 graczy. Zaczynamy w środę około godziny 21. Do tego czasu muszę mieć potwierdzenia czyli wszystkie dane kontaktowe do Was. Do tego czasu mogą dołączyć jeszcze z jedna bądź dwie osoby gdyż górny limit ilości graczy ustalam na 16 osób. Potwierdzamy na emaila bądź moje GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Shudo
1. kindziuk
2. Filip
3.
4. Asthariel
5. qrex
6. Winry
7. Avalon
8. win0
9. Zurris
10. init011
11. Prido
12. Renzov
13. HBG
14. Wayzin

Nie chce mi się grać pod dwoma nickami, więc chyba jednak nie mamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG - Shudo
1. kindziuk
2. Filip
3. Cael
4. Asthariel
5. qrex
6. Winry
7. Avalon
8. win0
9. Zurris
10. init011
11. Prido
12. Renzov
13. HBG
14. Wayzin
15. Insom

Jest nowym uzytkownikiem, prosze o namiary uzytkownika Shudo (gg + email).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisując się jako piętnasty, używając w jednym prostym zdaniu dwa razy tego samego słowa oraz nie używając polskich liter raczej na ogarniętego nie wyglądasz... Czy czytałeś chociaż kilka wcześniejszych edycji? Zakładam, że ostatniej nie, skoro nie wiesz, że Cael i Wayzin to ta sama osoba...

Aczkolwiek serdecznie polecam udział w Forumowej Mafii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 22:27, Prido napisał:

Dopisując się jako piętnasty, używając w jednym prostym zdaniu dwa razy tego samego słowa
oraz nie używając polskich liter raczej na ogarniętego nie wyglądasz... Czy czytałeś
chociaż kilka wcześniejszych edycji? Zakładam, że ostatniej nie, skoro nie wiesz, że
Cael i Wayzin to ta sama osoba...

Wiesz, równie dobrze. można napisać, że Shudo też tego nie wiedział.
Ale fakt, poznanie zasad FM i przeczytanie paru edycji wydaje się oczywiste. Startowanie bez tego jest czystą głupotą.

A lista aktualnie wygląda tak:

MG - Shudo
1. kindziuk
2. Filip
3. Asthariel
4. qrex
5. Winry
6. Avalon
7. win0
8. Zurris
9. init011
10. Prido
11. Renzov
12. HBG
13. Wayzin
14. Insom

Tak gwoli ścisłości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN

A oto zasady:

Graczy jest 14, mafiozów 2, katani jeden. Trzymamy się pierwotnego kanonu gry tzn. po pierwszym zabójstwie miasto debatuje nad swoimi podejrzeniami, by o zmroku dokonać samosądu. W nocy, gdy wszyscy śpią, katani kogoś sprawdza, a jednocześnie mafia ponownie zabija. Osoba sprawdzona przez kataniego jest pod ochroną względem mafii. Katani dostaje informację o sprawdzanej osobie równo z zabójstwem, więc jeśli zginie, to ze swej wiedzy pożytku miał nie będzie...

Katani może sprawdzić siebie i tym samym zagwarantować sobie immunitet. Może tak uczynić JEDEN RAZ podczas gry.

Głosowanie odbywa się na forum TYLKO w formie WYRAŹNIE oddzielonego offtopu

Jeżeli ktoś nie zagłosuje dwukrotnie to stwierdzę, że po prostu olewa grę, a co za tym idzie innych graczy oraz (co niedopuszczalne) mnie i skreślę z listy. Dopuszczam wyjątek od tej reguły, ale tylko w szczególnych warunkach.

Godzinowy plan głosowania:

Na głosy czekam do godziny 22.00 (włącznie)
Mafia i katani mają czas na wskazanie ofiary do godziny 22.15 (włącznie)
Wyniki podaję jak napiszę posta, ale postaram się około 22.30 (włącznie)

MAFIJNE FAQ

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”
- Graczy jest 14, mafiosów 2, katani jeden.
2.”Kto i kiedy wkracza do akcji?”
- Startujemy w środę tj. 27.10 br. pomiędzy godziną 20 a 22. Mafia zabija po raz pierwszy w drugi dzień gry tj. 28.10.2010. Pierwszy lincz odbywa się dnia następnego tj 29.10.2010. Katani właśnie wtedy po raz pierwszy może kogoś sprawdzić.
3. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
- Wszystko podane wyżej :)
4. „Co się dzieje w przypadku, gdy w głosowaniu będzie remis?”
- Wówczas MG wylosuje odpadającą osobę.
5. „Czy brak głosowania będzie karany?”
- Tak. Ale tylko jeśli nie zagłosujesz dwa razy. Nieoddanie pojedynczego głosu może być taktyką ;]
Jeżeli nie zostanie oddany głos i cały dzień nie ujrzę ani jednego posta, ani jakiejś przekonującej wymówki od danej osoby ta osoba automatycznie wylatuje.
6. „Jak głosujemy?”
- Odpowiedź wyżej.
7. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- Przez email(rogil(at)wp.pl). Żadnych offtopów na forum! Jestem tylko narratorem.
8. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
- Nie, takie rozmowy powszechnie uważane są za kodziarstwo (cheating :P), a kodziarze smażą się w piekle… i są usuwani z listy graczy. Na temat gry piszemy na forum tylko i wyłącznie.
9. „Czy po śmierci mogę komentować grę ‘z zaświatów’?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze zobowiązany jest do zaniechania pisania w FM. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba ;)
10. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 9. FAQ!
11. Jeżeli pojawią się posty offtopicowe, to należy je ignorować. Zostaną usunięte przez życzliwych moderatorów :)
12. „Hej Mistrzu czy możliwe jest edytowanie swoich wypowiedzi?”
Tak, edycja jest zakazana jedynie na godzinę przed zakończeniem głosowania na lincz.
13. "Drogi MG, możesz podać kto jest katanim, a kto mafią?"
- Pewnie, że mogę. Tylko że za odpowiednią sumkę… no chyba że jesteś seksowną brunetką to mogę dać się… przekonać :P

Celem zwiększenia jakości i ilości wypowiedzi każdy gracz zobowiązuję się do napisania minimum czterech postów dziennie zawierających minimum 200 znaków. Posty mają się pojawiać na przemian z postami innych uczestników, nie jako spam post po poście. Nieprzestrzeganie niniejszego wymogu ściągnie na Was gniew GMa, a konsekwencję będą straszne. Po prostu nie chcę żeby ponownie milczki spie.. znaczy zepsuły edycję.

Pamiętajcie, że jestem do Waszej dyspozycji, zawsze jak tylko mam możliwość. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę pytać, będę szczęśliwy mogąc Wam pomóc.

/Regulamin i FAQ autorstwa wielu poprzedników. Zmodyfikowany i dostosowany do mojej edycji/

Prosiłbym moderatora dobrej woli o podpięcie posta!

[27.10.2010, m-Isildur, 10:09]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 19:53, Shudo napisał:

Po ostatnich dwóch wpadkach jako Shudo trudno by się grało, więc z tego wziął się Zakapior.


Według mnie nie było wpadki i nawet o tym swego czasu napisałem. Zagrałeś va banque i nie wyszło - to wszystko. Gdyby się udało byłbyś na rękach noszony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2010 o 10:17, Vilmar napisał:

Według mnie nie było wpadki i nawet o tym swego czasu napisałem. Zagrałeś va banque i
nie wyszło - to wszystko. Gdyby się udało byłbyś na rękach noszony ;)


Raczej chodziło o bardzo małą aktywność, niemal zerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się