Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2011 o 22:59, Pupu2 napisał:

Ten high res texture pack jest tlyko dla osób majacych graifki DX9?

Tekstury tam zawarte są tymi dostepnymi na DX10, DX11? Czy jeszcze lepsze?


Nie wiem czy o to chodzi:

" BioWare opublikowało tymczasem specjalną, ważącą ponad 1 GB łatkę poprawiającą znacznie grafikę w wersji PC, a konkretniej tekstury. Po zainstalowaniu aktualizacji - nie obowiązkowej - należy aktywować nowe ustawienia graficzne w menu. Aby ujrzeć efekty, twórcy rekomendują posiadanie kompatybilnej z DX11 karty graficzniej z 1 GB pamięci. "

http://www.cdaction.pl/news-17924/dragon-age-ii-zwiastun-premierowy-i-latka-poprawiajaca-grafike-wideo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok z nudów spróbowałem drivery 11.4 preview na demie DA2 pod (oszukanym) dx11- gra wydaje się teraz działać sporo płynniej na mojej karcie. Co jednak ważniejsze changelog wydaje się nie kłamać i program już się chyba nie będzie zawieszać pod serią 5800. Ciekawe jak będzie z pełną wersją i hi-res patchem.
Dla zainteresowanych: (uwaga: to nie są finalne stery ATI) http://downloads.guru3d.com/download.php?det=2687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć czy do importu decyzji z ''jedynki'' wystarczą informacje z profilu na socialu BW, czy też konieczny jest save?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, któryś raz już widzę, że na DX 11, kiedy podłoga jest "wypukła" postacie stoją nadal na podłodze z DX9, która jest "płaska" i pół butów mają np. w kamieniu:) Niby nic, a cieszy :) Ale pewnie się i tak przełamię i kupię...A potem będę jak prawdziwy Polak narzekał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekstury są pod Dx9 i Dx10/11. Różnica jest znacząca jeśli chodzi o wygląd otoczenia po włączeniu tekstur w wyższej jakości. Co do wydajności-ja gram bez problemu na w Dx10/1280x1024 na Zotac 8800Gt 512MB, ale mam zainstalowane sterowniki w wersji beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni przed premierą, 9 marca, z rańca doszła paczuszka z amazona. I powiem wam że jest syf. Pomijam fakt że musiałem mojemu pctowi wmówić że mieszkamy w Ameryce to jest problem z grą. I to poważny.

Mianowicie nie można zapisywać i odczytywać stanu gry : ) W menu, opcje są szare, coś jak w demie.

Pobuszowałem na forach bioware i się dowiedziałęm że problem dotyczy WSZYSTKICH posiadaczy procesorów jednordzeniowych oraz (sic!) wielordzeniowych >2 rdzeni.
Gra ma taki skopany system save, że jeden rdzeń obsługuje gre, a drugi save - w teorii save powinien być płynny i nie wpływać na grę.

Jako że w domu mam starego Athlona 64, gra zawiesiła mi się po przejściu prologu, gdzie następuje autosave. Pojawił się ekran ładowania i tak został. Zdążyłem pojechać do dziewczyny, na myjnie, zrobiłem zakupy a ten jak stał, tak się ładuje.

Pomaga wyłączenie autosave, co g**no daje, bo nie można w żadnym momencie zasaveować : )

Więc wszystkich posiadaczy jednordzeniowych i wielordzeniowych PC, którzy zamówili DA2 w pre-orderze pozdrawiam i przyjacielsko radzę - nie napalajcie się bo trzeba czekać na fix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niedobra sytuacja. Ja tu z niecierpliwością czekam na grę, a tu takie problemy. Niedobrze, niedobrze. Jak tak się będzie dziać to nie bedzie miło, miejmy nadzieje że bioware jakoś naprawi swój błąd

A tak nawiasem sklep.gram.pl wysłał już komuś gre? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 07:46, ScaredOfGhosts napisał:

Swoją drogą, któryś raz już widzę, że na DX 11, kiedy podłoga jest "wypukła" postacie
stoją nadal na podłodze z DX9, która jest "płaska" i pół butów mają np. w kamieniu:)
Niby nic, a cieszy :) Ale pewnie się i tak przełamię i kupię...A potem będę jak prawdziwy
Polak narzekał :P



Bo geometria podłogi, a wiec również collision hull (geometria kolizji) jest ten sam. Sama wypukłość, czy to robiona bumpem, normal mapą, parallaxem, czy environment mappingiem jest tylko efektem. W przypadku trzech pierwszych jest tylko złudzeniem dzięki cieniowaniu pixeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:03, Bedni11 napisał:

A tak nawiasem sklep.gram.pl wysłał już komuś gre? :P


Mam już swój egzemplarz. Popołudniu sprawdzę te problemy z zapisem. Mam nadzieje że nie jest to poważny problem i szybko bio sobie z tym poradzi. Weekend się zbliża Panowie i Panie :) weekend z DA2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:03, Bedni11 napisał:

Bardzo niedobra sytuacja. Ja tu z niecierpliwością czekam na grę, a tu takie problemy.
Niedobrze, niedobrze. Jak tak się będzie dziać to nie bedzie miło, miejmy nadzieje że
bioware jakoś naprawi swój błąd

A tak nawiasem sklep.gram.pl wysłał już komuś gre? :P


Ja też już mam. Kurier chciał mi wcisnąć dwie sztuki ale pokazałem mu zamówienie i się wyjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:54, thx11 napisał:

Mam Athlona dwurdzeniowego i żadnych podobnych problemów nie doświadczyłem


może powtórzę,

>problem dotyczy WSZYSTKICH posiadaczy procesorów jednordzeniowych oraz (sic!) wielordzeniowych >2 rdzeni.

">2" oznacza z matematyki WIECEJ niż dwa. Na dwurdzeniowych lata bez problemu.

Na wielordzeniowych jest już problem, bo gra wymusza używanie tylko jednego rdzenia i trzeba ręcznie przez menedżer zadań przypisać 2 rdzenie do procesu.

Edytka:
Cytat z forum bioware:

>We have identified a problem where the game cannot save. This presents itself as three symptoms:
>--You get a perpetual "saving" spinner on the right.
>--Your save + load options are greyed out in the "escape menu"
>--You will hang on the next transition after a save is attempted (which for most people is at the end of the >blightlands, because the initial autosave is still trying to save). If you have autosave disabled, and manually >attempt to make a save, this will occur on your next transition.

>This is currently occurring because the game is only utilizing one CPU - either because your machine only has >one (single core machines) or your machine is only attempting to use one (multicore machines). The game >saves asynchonously (ie, on a seperate core) to allow you to keep playing while it saves, which it cannot do >with only one core.

>Programming is working on the problem now. I don't have an ETA on a fix, but we have been able to
>recreate the issue by telling the game to only utilize a single core at the code level, which means we can work >on fixing it now.


>We have not seen this issue on multicore machines internally, but several forum users here have started to >diagnose the problem, and I will paraphrase them here:

>If you have a multicore machine, you see how many cores the game is utilizing by bringing up task manager, >clicking on "Processes" then right click on "DragonAge.exe", then choose "select affinity". If you see a single >un-greyed checkbox, windows only recognizes one of your cores, regardless of what you have in your box. >Some users have reported that this was a BIOS configuration problem. I don't have any specific details on how >to address this, as it can vary wildly by machine.

>If you see multiple available boxes, windows is only allocating one towards running the game - you may be able >to manually select additional cores to make the game use them, alternatively, there are a couple third party >applications which can instruct applications to use certain cores on launch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo ja mam w moich zamówieniach że potwierdzone, cozekuje na wysyłke 10.03.11
czy jeśli gra jest do odbioru to na 100% dostane wiadomość że jest (np. na maila)?
EDIT: dlaczego niektórzy gre już dostali dzisiaj a niektórzy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot, każdemu może się zdarzyć- niezbyt uważnie przeczytałem Twojego posta-mój błąd, ale dziękuję za darmową lekcję matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 13:10, prymas_jaro napisał:

mam pytanie bo ja mam w moich zamówieniach że potwierdzone, cozekuje na wysyłke 10.03.11
czy jeśli gra jest do odbioru to na 100% dostane wiadomość że jest (np. na maila)?

Mam to samo ;) Musimy czekać aż wyślą pewnie mają sporo paczek do nadania. Kiedy się w końcu namyślą dostaniesz maila z numerem przesyłki i ewentualną stroną gdzie możesz zobaczyć status przesyłki. Przynajmniej jest tak w przypadku kuriera.

Dnia 10.03.2011 o 13:10, prymas_jaro napisał:

EDIT: dlaczego niektórzy gre już dostali dzisiaj a niektórzy nie?

To zależy podejrzewam od tego jak daleko mieszkasz od wawy tudzież kolejności zamówień.

Swoją drogą, niezłą wpadkę zaliczył BioWare z tymi savami, im to po prostu nie wypada. A w przypadku wielu rdzeni pewnie konieczność udowodnienia systemowi operacyjnemu że posiada się więcej niż jeden core, będą mieć głównie posiadacze Visty :P Taki, już urok tego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja paczka też niestety oczekuje na wysłanie, dzisiaj dopiero mi wyskoczyło ze jest pakowana i przygotowywana do wysyłki, jak nie dostane jej jutro to się zachlastam. weekend wolny a gry nie będzie...
ciekawe na jakiej zasadzie wysyłają paczki, bo ja swoją zamówiłem 26 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 12:22, Pupu2 napisał:

Bo geometria podłogi, a wiec również collision hull (geometria kolizji) jest ten sam.
Sama wypukłość, czy to robiona bumpem, normal mapą, parallaxem, czy environment mappingiem
jest tylko efektem. W przypadku trzech pierwszych jest tylko złudzeniem dzięki cieniowaniu
pixeli.

Jaki jest sens tworzenia takiego złudzenia, skoro geometria kolizji zostaje ta sama i pół podeszwy jest w kaflu?:P Od razu mówię, że się nie znam, więc pytanie może być z tych głupich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety także czekam na DG i co parę godzin sprawdzam zamówienie i od paru dni nic się w kwestii wysłania nie zmienia. Ciągle widnieje komunikat "potwierdzone, czeka na wysyłkę w dniu...", zmienia się tylko dzień wysłania paczki. Mam nadzieję, że wyślą mi ją dziś inaczej anuluje zamówienie i sam przejadę się do Krakowa po grę. W końcu nie po to wziąłem weekend wolny żeby teraz się obejść smakiem.

Czy ktoś dostał już Signature Edition na PC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie w sumie garsc opini od znajomych z zagranicy. Napisal bym wiecej ale nie chce spoilerowac. Czego nie moge powiedziec o kumplach przez ktorych chyba fabule calego poczatku juz znam. :(

Gra jest fajna ale to nie jest juz ten sam dragon age zwlaszcza zmienil sie system walki. Niektore dialogi sa genialne zwlaszcza miedzy postaciami w druzynie.

Pare negatywnych rzeczy ktore sie powtarzaja to "zly" design druzyny. Jedna z fajniejszych postaci w momencie jak dolacza do druzyny siedzi na lawce rezerwowych zeby uniknac zjazdu relacji u tej postaci albo innych czlonkow druzyny. Niektore opcje wyboru sa ponoc w zasadzie nie do ruszenia bez zjazdu relacji z postaciami bo brakuje bohaterow o "pasujacym" swiatopogladzie zeby uniknac psucia relacji.
Ponoc spora czesc lokacji przy questach pobocznych sie powtarza tylko ze np. nie da sie otworzyc jakis drzwi i sa to lokacje teoretycznie w zupelnie innych miejscach. W szczegolnosci ponoc dotyczy to jednego z wnetrz ktore jest uzywane kilkakrotnie w ciagu jednego aktu. (sic) W jednym przypadku byla sytuacja ze po importowaniu save byl brak spojnosci z tescia save bo z wypowiedzi npc wynikalo ze grey warden bral udzial w wydarzeniu ktore ten gracz ominal.
Ps. Czy bedzie mozna wylaczyc polskie napisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować