Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2011 o 10:50, Net_com napisał:

Wiesz , zawsze może być tak , że twórcy chcieli pokazać w demie jak najwięcej akcji.
Z tego co wiem to jest tam zablokowanych parę wyborów ,

Spoiler

min. to czy twój brat zginie

.


Spoiler

Śmierć Carvera lub Bethany zależna jest wyłącznie od wyboru klasy. Po prostu z fabularnego punktu widzenia ważne jest posiadanie tylko jednego apostaty w rodzinie Hawke''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze jak jedynka podobała mi się fabularnie bardzo, to ten sztywny system walki mnie dobijał. Tutaj wszystko wygląda lepiej łącznie z walką a i fabuła na nie gorszą się nie zapowiada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem demko i mimo nie najlepszego kompa, nie miałem problemów z loadingami. Być może to efekt tego, że nie ustawiałem wyśrubowanej grafy, ale mogę stwierdzić, że na niższych ustawieniach ładuje się całkiem szybko.

Gra jak gra, rozpatrując to tylko w kategoriach RPG można się zawieść, ale gra się przyjemnie. Walki wyglądają fajnie, w moim odczuciu zdecydowanie lepiej niż w DA:O. Muszę przyznać, że po demku oczekuje dobrej gry, nie rewelacyjnej, ale na to już byłem przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem demko Dragon Age II i moje wrażenia z gry są raczej pozytywne. Dostałem to czego się spodziewałem. Hack''n''slash z elementami RPG. Drzewka rozwoju postaci z tego co widziałem bardzo fajne, walki są prostsze niż w jedynce, ale efektowne.

Po demie wiem, że gry w edycji premierowej nie kupię. Poczekam aż stanieje, a EA lubi promocyjki robić ostatnio więc liczę że się załapię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego zamówienia nie anuluję. Chociaż nie wygląda na to, żeby gra w pełni spełniła moje oczekiwania, będzie to całkiem dobra produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 12:04, Smooqu napisał:

Przeszedłem demko Dragon Age II i moje wrażenia z gry są raczej pozytywne. Dostałem to
czego się spodziewałem. Hack''n''slash z elementami RPG. Drzewka rozwoju postaci z tego
co widziałem bardzo fajne, walki są prostsze niż w jedynce, ale efektowne.

Po demie wiem, że gry w edycji premierowej nie kupię. Poczekam aż stanieje, a EA lubi
promocyjki robić ostatnio więc liczę że się załapię :P


Ja tez może kupie jak będzie tanio, na kupienie nie bede sie w ogóle spieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozczarowałem... Wydaje mi się, że robili tą grę na "odwal" i przeznaczyli ją głównie dla konsolowców. Za dużo akcji, wolałbym żeby walka była bardziej realistyczna. To co jest w demo jest imo przesadzone. Miło by było zobaczyć mniej h&s, a więcej taktyki. Tak czy inaczej grę pewnie i tak kupie, może pełna wersja zrobi na mnie lepsze wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia:
1. Fabuła, tutaj zacytuję Wojmana, bo jego opis idealnie podsumowuje fabułę demka [i Blablabla mroczne pomoty wyrznely wioske. Blablabla grupa bohaterow ucieka. Blablabla robia sobie pogawedke zamiast uciekac nadchodzi kolejna fala podmiotow. Po walce oczywiscie zamiast isc na przod to blablabla i walka z kolejna chmara mrocznych pomitow. Pojawiaja sie nowi bohaterowie i znow blablabla, a po blablabla kolejna walka.

2. Muzyka - IMO mocno średnia, po Inonie spodziewałem się znacznie więcej. Ale ogólnie, jak komuś podobała się muzyka z jedynki to spodoba mu się ta z dwójki.

3. Gameplay: walka ma większą dynamikę, co się chwali. DA2 nie udaje już tutaj oldschoolowego RPG. Granie rogue to czysta przyjemność, ale IMO uważam, że ta klasa jest nieco za silna.

4. Dialogi: fajnie, że dodano głos dla głównego bohatera, ale denerwuje mnie drzewko dialogowe rodem z Mass Effect z dodatkowymi ikonkami z gatunku "idiot friendly".

5. Grafika i optymalizacja: Ujdzie, modele postaci wyglądają całkiem, całkiem. Otoczenie natomiast jest dosyć sterylne. Gra chodzi też całkiem płynnie na moim kompie. Wkurzają nieco loadingi w trakcie rozmów.

6. Kiedyś pewien fanboj Bioware (crpgfan, pustelnik21, Triderus, znawca, obecnie Arcadae) zarzucał Wiedźminowi, że jest w nim za dużo cycków. Ciekaw jestem co powie na to, co jest w tej grze (Isabela i Bethany).

7. Bugi: natknąłem się na kilka. Jednym z najbardziej wkurzających jest brak reakcji postaci na komendę wypicia mikstury. Możliwe, że ta umiejętność ma jakiś cooldown, który nie jest pokazywany. Z tego co czytałem na forach Bioware, nie tylko ja miałem z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Z napojami leczniczymi miałem to samo.
-Co do fanbojów: Co to za facet, który narzeka na ilość cycków? Gej?
-Opcje dialogowe akurat mi odpowiadają, ale to kwestia gustu.
-Ja grałem magiem i było świetnie, nie wiem jak gra się Łotrzykiem, nie lubię tego typu klas
-Wczytywanie się podczas dialogów też miałem (Zastanawiałem się czy to coś nie tak z kompem)
-Zgadzam się, że na plus wyszło DA2 zwiększenie dynamiki w walce
Z resztą zdań też się zgadzam. Trzeba teraz cierpliwie czekać na premierę i zaczynamy "siekanie" Panie i Panowie!
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 16:14, Henrar napisał:

Moje wrażenia:
1. Fabuła, tutaj zacytuję Wojmana, bo jego opis idealnie podsumowuje fabułę demka
[i Blablabla mroczne pomoty wyrznely wioske. Blablabla grupa bohaterow ucieka. Blablabla
robia sobie pogawedke zamiast uciekac nadchodzi kolejna fala podmiotow. Po walce oczywiscie
zamiast isc na przod to blablabla i walka z kolejna chmara mrocznych pomitow. Pojawiaja
sie nowi bohaterowie i znow blablabla, a po blablabla kolejna walka.


Mnie osobiście najbardziej zaciekawila wlaśnie fabułą (mam nadzieję że będzie dobrze dopracowana i że się wpasuje w tą z DA-O), pojawienie się

Spoiler

Flemeth

zaraz na początku mnie zaskoczylo i jestem bardzo ciekaw jaki ma plan wobec Hawke''a.

Dnia 23.02.2011 o 16:14, Henrar napisał:

3. Gameplay: walka ma większą dynamikę, co się chwali. DA2 nie udaje już tutaj oldschoolowego
RPG. Granie rogue to czysta przyjemność, ale IMO uważam, że ta klasa jest nieco za silna.


Ja mam zgoła odmienne wrażenie, walka jest zbyt "asian prg" jak na mój gust i dlamnie dynamika mocno na tym cierpi.
Koniec końców wolałem to co było w Dragon Age Origins.

Dnia 23.02.2011 o 16:14, Henrar napisał:

4. Dialogi: fajnie, że dodano głos dla głównego bohatera, ale denerwuje mnie drzewko
dialogowe rodem z Mass Effect z dodatkowymi ikonkami z gatunku "idiot friendly".


Niestety z tym się muszę zgodzić:/

Dnia 23.02.2011 o 16:14, Henrar napisał:

5. Grafika i optymalizacja: Ujdzie, modele postaci wyglądają całkiem, całkiem. Otoczenie
natomiast jest dosyć sterylne. Gra chodzi też całkiem płynnie na moim kompie. Wkurzają
nieco loadingi w trakcie rozmów.


Też mam wrażenie sterylności podobnej do Mass Effect, tyle że tam mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało bo to jednak Sci-Fi a nie Fantasy które ma robić wrażenie lekko zapyziałego.

Dnia 23.02.2011 o 16:14, Henrar napisał:

6. Kiedyś pewien fanboj Bioware (crpgfan, pustelnik21, Triderus, znawca, obecnie Arcadae)
zarzucał Wiedźminowi, że jest w nim za dużo cycków. Ciekaw jestem co powie na to, co
jest w tej grze (Isabela i Bethany).


Kwestia przyzwyczajenia, mi to nie specjalnie doskwiera chociaż zgadzam się że (jak do tej pory) wszystkie kobiety wyglądają jak Pamela Anderson przed usunięciem (zmniejszeniem) implantów:)

Dnia 23.02.2011 o 16:14, Henrar napisał:

7. Bugi: natknąłem się na kilka. Jednym z najbardziej wkurzających jest brak reakcji
postaci na komendę wypicia mikstury. Możliwe, że ta umiejętność ma jakiś cooldown, który
nie jest pokazywany. Z tego co czytałem na forach Bioware, nie tylko ja miałem z tym
problem.


Z miksturami miałem to samo, mam nadzieję że (tak samo jak loadingi między dialogami) jest to bug dema a nie całej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem demo i było "takie sobie". Na pewno nie będę skreślał po nim całej gry. Siekało się całkiem przyjemnie, a dialogi prowadzone w stylu Mass Effect fajnie się ogląda. Najchętniej zobaczyłbym DA 2 bez większych zmian w stosunku do DA 1, ale mam nadzieję, że takie mocne postawienie na prezentacje kosztem mechaniki i rozbudowania będzie miało swoje mocne strony (w końcu gra ma się toczyć na przestrzeni lat, dlatego spodziewam się mocnego dopracowania elementu "konsekwencji" i wielokrotnego przechodzenia gry :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 17:36, Jarden napisał:

Z miksturami miałem to samo, mam nadzieję że (tak samo jak loadingi między dialogami)
jest to bug dema a nie całej gry.


Jest to bug wersji PC - cooldown jest i na konsolach widać, ile czasu zostało do ponownego użycia zdolności. Loadingi w trakcie dialogów istnieją we wszystkich wersjach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 17:53, Henrar napisał:

Jest to bug wersji PC - cooldown jest i na konsolach widać, ile czasu zostało do ponownego
użycia zdolności. Loadingi w trakcie dialogów istnieją we wszystkich wersjach :/


Mam nadzieję że to poprawią bo inaczej będzie to dalekie od "miłej i niczym nie przerwanej rozgrywki":/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się to kółko dialogowe strasznie nie podoba - ikonka wcale nie oddaje pełnej idei tego co zostanie powiedziane, poza tym traci się zabawę - można wybrać jedną opcję i nigdy się nie dowiadujesz, jakie smaczki zawierały pozostałe kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Króciutkie to demo ale zabawne, z rpg to chyba niewiele będzie miało wspólnego( skoro nawet statystyki są stricte bojowe, inteligencji do negocjacji nie zauważyłem). Jedyne co mi się nie podobało to wczytywanie, może i szybkie ale wybija z klimatu, walczysz lub gadasz i nagle przerwa, trochę to denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko ukończone, oto moje przemyślenia.
1. Fabuła: właściwie to od początku oczekiwałem prostego od zera do bohatera więc nie jestem zawiedziony. Nie chodzi mi o to że taki zabieg mi się podoba, a o to że nie oczekiwałem niczego ponad to.
2. Kółko dialogowe mi się podoba, ale to akurat kwestia gustu.
3. Dialogi: jak mnie cieszy że bohater wreszcie gada! Krew mnie zalewała w DA 1 z niemową który gapił się jak upośledzony w konwersacjach na rozmówcę i co najwyżej wzruszał ramionami.
4. Walka zdecydowanie na plus, system z DA 1 mnie nużył, to co było super w czasach Baldur''s Gate niekoniecznie musi być fajne dzisiaj.
5. Muzyka: gorzej niż w DA 1 ale nie jest tragicznie.

Podsumowując, podobało mi się, ale też nie miałem wysokich oczekiwań w stosunku do gry. Tak czy siak, czekam na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie gra nie podoba, II jest gorsza od jedynki, nie tego oczekiwałem, nawet nie myślałem ze sie tak zawiodę.

Gry nie kupie ale jak bedzie w cenie kiedyś 40 zł wtedy jak nie będzie lepszego wydatku sobie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całego dema jeszcze nie przeszedłem ( grałem chwilkę o piątej w nocy a teraz gram w Bulletstorm ;) ) ale do tego co już pisałem,dodam:

dialogi - mogą być,kółko mi nie przeszkadza,nareszcie bohater przemówił
walka - jak dla mnie lepsza niż w jedynce,która na razie odrzuciła mnie poziomem trudności właśnie walk - wiem że ci,którzy wychowali się na starych RPGach chwalili sobie walkę z jedynki ale ja w owe gry nie grałem,zaczynałem od Neverwinter Nights ,więc wolę jednak prostsze acz szybsze i efektowniejsze starcia
oprawa wizualna gry jest słabsza od jedynki,brak mi tych detali,oświetlenia i takiego klimatu w lokacjach - choć i jedynka nie zachwycała graficznie - ale nie jest tak źle jak słyszałem,grafika daje radę
fabuła mnie zaciekawiła,fajne jest to że mamy to samo wydarzenie mamy opowiedziane z dwóch perspektyw: heroicznej na maxa ;) i niby prawdziwej
największe wady gry po demie,to:
A. polskie napisy - malutkie i u góry ekranu - ja jako osoba słabowidząca muszę mieć nos przy monitorze
B.okropny interfejs i wszystkie zakładki: karta postaci,ekwipunek,mapa,dziennik
w jedynce wszystko było ładnie stylizowane i schludnie poukładane,tutaj jest wszystko mega uproszczone

mimo to,grę kupię,liczę że po prostu będzie się fajnie grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to co widziałem ileś tam miesięcy temu, te szkaradne modele i poziomy to jakaś bardzo wczesna wersja zapchana placeholderami. Demo udowadnia mi, że tak nie jest.
Dawno nie widziałem brzydszego interfejsu. Pasek szybkiego dostępu i ikonki brzydkie jak noc listopadowa w kanale ściekowym, czyli jak cała grafika ogólnie. Menusy również - kawał ekranu pusty, menu zajmują kawałeczek pośrodku. Kto to tworzył? Przegięta walka jak z Final Fantasy, ale podoba mi się, płynnie i dynamicznie. Fabuła płytka niczym podwórkowa kałuża, ale przynajmniej nie ma zaskoczenia w temacie.
Do tego nie mogę przejść dema na PC, wywala się za każdym razem po kliknięciu "Zacznij grę" na ekranie tworzenia postaci. Zagram pewnie jeszcze na PS3 by poczuć różnicę między konsolą a PC.

Origins kupiłem z pre-ordera i do dziś nie ukończyłem, olałem temat kiedy padł mi save ze 100h gry tuż przed finałem. Z Dragon Age 2 pewnie poczekam do spadku ceny, ale prędzej czy później i tak kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem.
Tragedia.
Wywaliłem z dysku, grę być może kupię... jak już będzie za jakieś 20-30 zł.

Interfejs i grafika są po prostu brzydkie. Byłem przekonany że gram w jakąś wersję alfa. Dawno nie widziałem tak szkaradnego pasku z ikonkami, otoczenie to sola w oku, nie wiem jak można było tak bardzo skopać oprawę wizualną, która jest po prostu gorsza od pierwszej części !

Walka nawet wygląda nieźle, ale animacje są po prostu słabe. Mam wrażenie że są niedopracowane, sztywne.
Fabuła... jaka fabuła !? Idź i wyrzynaj !

Dialogi ? Żebyś się nie przemęczył, dajemy kółko z 3 opcjami po jednym wyrazie. Tylko żebyś się nie zdziwił, jak podczas rezygnacji z kupna towaru bohater każe kupcowi spierdalać, po czym wyjmie dwuręczny miecz i skróci go o głowę ! No, ale nie martw się...wiemy że inteligencją nie grzeszysz, więc do tych opcji dialogowych damy jeszcze obrazeczki, co by dzidziuś grający w grę pełną flaków i seksu był pewien jaką sytuację przewidywać podczas rozmowy.

Co te Bioware zrobiło z tą grą !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować