Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Matematyka

1442 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2010 o 15:06, PAPISHON napisał:

Panowie matematycy, mam pytanie. Sekundkę temu miałem (nie)przyjemność oglądać program
w TV, gdzie do wygrania była kasa za poprawne rozwiązanie takiego zadania:

5+30+(7x4)-5+14x2=?

Mi i mojemu rodzeństwu wychodzi cały czas 86, jak i wielu innym ludziom. Ciekawe dla
mnie jest to, że w programie odpowiedzią było... 323! Ktoś skłonny jest mi wytłumaczyć,
dlaczego taki wynik? Bo najwyraźniej jestem głupi i zadania tego typu są dla mnie o wiele
za trudne.

PS. Nie śmiać się proszę ^^

Niestety, 86.
Obstawiam, że w zadaniu był jakiś "hak", tzn. jakaś liczba była "wystylizowana" na inną. Przecież nie chodzi o to, żeby pierwsza osoba odpowiedziała na zagadkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 15:06, PAPISHON napisał:

Panowie matematycy, mam pytanie. Sekundkę temu miałem (nie)przyjemność oglądać program
w TV, gdzie do wygrania była kasa za poprawne rozwiązanie takiego zadania:

A nie było to przypadkiem zadanie w stylu - dodaj wszystkie liczby na obrazku? To że na wyróżnionym miejscu było jakiekolwiek działanie, to sugestia, żeby skupić się na nim i nie brać pod uwagę, że np. dodając pierwsze dwie liczby wychodzi nam nowa liczba, którą też trzeba dodać do końcowego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2010 o 17:06, windows00 napisał:

A nie było to przypadkiem zadanie w stylu - dodaj wszystkie liczby na obrazku? To że
na wyróżnionym miejscu było jakiekolwiek działanie, to sugestia, żeby skupić się na nim
i nie brać pod uwagę, że np. dodając pierwsze dwie liczby wychodzi nam nowa liczba, którą
też trzeba dodać do końcowego rozwiązania.


Nie, raczej nie. Po prostu było to zadanie i trzeba było to obliczyć.
Swoją drogą, teraz sobie przypomniałem! Po skończonym zadaniu (na które nikt nie odpowiedział) na jakąś sekundkę, dwie na tej samej tablicy zostało wyświetlone inne zadanie! Zdążyłem tylko wyłapać parę liczb, jedną z nim była liczba 100.

Najlepiej dajmy sobie spokój z tematem "matematyka w teleturniejach".

PS. Gdyby był ktoś ciekawy gdzie ten kwiatek widziałem, to TV4 dzisiaj koło 14:30 do 15:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2010 o 17:31, Harrolfo napisał:

Cześć,
Mam taki problem z częścią zadania.
Mam f(x)=x^2
Jak będzie wyglądało f^2(x)?

Co znaczy wrażanie a^2?
a^2 = a*a.
Teraz w miejsce znaczka "a" wstaw znaczek "f(x)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mi chodzi o to, co znaczy f do kwadratu? Tylko mnożę odpowiednią ilość razy wartości funkcji f(x) przez siebie? Jak tak, to f^2(x) =[ f(x)]^2, tak?

I prosiłbym o pomoc, krok po kroku, jak rozwiązać zadanie (bo obliczyłem współczynnik kierunkowy a, ale nie wiem jak obliczyć wyraz wolny b):
Zapisać równanie stycznej (w postaci y=ax + b) do wykresu podanych funkcji:
a) f(x) = x^3 +2x w punkcie (17, f(17))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Jedyne możliwości to (-N;2) lub (-N;2>. W pierwszym przypadku przedział będzie od minus nieskończoności do 2 ale bez niej. Tymczasem w drugim będzie od minus nieskończoności do 2 razem z nią. Nieskończoność nie może być ograniczona i dlatego przy niej musi być zwykły nawias.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Zbiór X=[(-2,6)\<-7,2>] należy do Naturalnych.
Czyli rozwiązaniem będzie (2,6)?Proszę o pomoc ponieważ nie za bardzo czaje kiedy mają być zamknięte(te z dzióbkiem) a kiedy otwarte nawiasy

A jeszcze jedno bo nie jestem pewien. wyrażenie (2x-3)do potęgi 2 - (3x+2) do potęgi drugiej po uproszczeniu ma wyjśc -5x do drugiej - 24x + 5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 11:44, danielbr napisał:

Zbiór X=[(-2,6)\<-7,2>] należy do Naturalnych.

Najlepiej to narysować to sobie na osi, wtedy na prawdę więcej się widzi.

Dnia 21.11.2010 o 11:44, danielbr napisał:

Czyli rozwiązaniem będzie (2,6)?

Jeżeli szukasz liczb naturalnych to rozwiązaniem nie może być przedział (bo wtedy masz wszystkie liczby, które są między np. 2, a 3), a zbiór. Czyli rozwiązaniem będzie x={3,4,5}

To drugie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 12:00, Markush napisał:

> Zbiór X=[(-2,6)\<-7,2>] należy do Naturalnych.
Najlepiej to narysować to sobie na osi, wtedy na prawdę więcej się widzi.
> Czyli rozwiązaniem będzie (2,6)?
Jeżeli szukasz liczb naturalnych to rozwiązaniem nie może być przedział (bo wtedy masz
wszystkie liczby, które są między np. 2, a 3), a zbiór. Czyli rozwiązaniem będzie x={3,4,5}



A no tak.Bo jak jest przedział to w tym co ja napisłem to nawet 2 i 2/3 mogą wchodzić a to nie jest już liczba naturalna.Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować