Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Monitory CRT vs. LCD. Co wybrać?

518 postów w tym temacie

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/20_i_wieksze/20_1_LG_Flatron_L2000CE_SF/pelny,id,37381/ - uwidzilem sobie taki monitor - cena, przekatna, aspect ratio, rozdzielczosc, kontrast, pivot, jasna obudowa, czas reakcji - prawie wszystko miodzio. Oprocz recenzji/komentarzy - trudno znalezc jakas opinie o nim, po kilka komentarzy na kilku stronach + recka na benchmarku, to tyle.
Jesli ktos go widzial na zywo, to prosilbym o jakis opis ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 21:39, Pan Prezes napisał:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/20_i_wieksze/20_1_LG_Flatron_L2000CE_SF/pelny,id,37381/
- uwidzilem sobie taki monitor - cena, przekatna, aspect ratio, rozdzielczosc, kontrast, pivot,
jasna obudowa, czas reakcji - prawie wszystko miodzio. Oprocz recenzji/komentarzy - trudno
znalezc jakas opinie o nim, po kilka komentarzy na kilku stronach + recka na benchmarku, to
tyle.

Pod względem technicznym wydaje się niezły. Fakt, że czas reakcji matrycy jest wysoki - 8 ms grey to grey to w zasadzie koło 40-50 ms. A to już widać. O ile nie grasz w FPS-y, to powinien się nadawać. Jeżeli jednak grasz głównie w strzelanki, to lepiej zrobisz biorąc 19" lub 20" CRT-ka za 250-300 zł. Nawiasem mówiąc taki CRT dorównuje LCD''kom za 15k (odwzorowaniem kolorów, czasem reakcji itd.).
PS Osobiście wolę jednak z LCD''ków te firmy IIyama. To jedyne LCD, które wydają mi się w jakikolwiek sposób porównywalne z moim 20" Samsung''iem CRT. Przynajmniej, jezeli chodzi o odwzorowanie kolorów, które jest tam perfekcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[..]

Dnia 08.09.2007 o 21:57, ziptofaf napisał:

Pod względem technicznym wydaje się niezły. Fakt, że czas reakcji matrycy jest wysoki - 8 ms
grey to grey to w zasadzie koło 40-50 ms. A to już widać. O ile nie grasz w FPS-y, to powinien
się nadawać. Jeżeli jednak grasz głównie w strzelanki, to lepiej zrobisz biorąc 19" lub 20"
CRT-ka za 250-300 zł. Nawiasem mówiąc taki CRT dorównuje LCD''kom za 15k (odwzorowaniem kolorów,
czasem reakcji itd.).
PS Osobiście wolę jednak z LCD''ków te firmy IIyama. To jedyne LCD, które wydają mi się w jakikolwiek
sposób porównywalne z moim 20" Samsung''iem CRT. Przynajmniej, jezeli chodzi o odwzorowanie
kolorów, które jest tam perfekcyjne.


CRT odpada - za ciezkie/glebokie na moje stanowisko + prawdopodobnie przyda mi sie pivot (monitor jest mi w wiekszosci potrzebny do tekstu, ktorego szerokosc rzadko przekracza 80-100 znakow, za to dlugosc uuuuhuuuuuuuuuuuuu, albo i dluzej), w fpsy raczej nie gram, rts, crpg glownie

Iiyamy albo sa widescreen, albo rozdzielczosci natywne maja zbyt kosmiczne na moj wzrok - 20-21'' 1400x1050, to dla mnie optimum. Z takich to znalazlem tylko tego LG i jakiegos niezbyt przyjemnego asusa :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:
Jaki monitor LCD polecilibyście tak do 800zł??? Lub przynajmniej jak firma produkuje "najlepsze" monitory LCD, w jakiej najlepiej szukać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 23:20, mikal15 napisał:

IIyama ProLite E2200WS 22''''

Co sądzicie o tym monitorze? Jestem już na niego praktycznie zdecydowany...

Też zamierzam go kupić. Z opinii mojego kolegi IIyama robi dobre monitory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy ludzie tak biora te panoramy datego, ze ich potrzebuja, czy dlatego, ze takie producenci produkuja... Ale moze ja jestem zacofany z tym swoim zaparciem na 4:3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 13:50, Vasilli napisał:

Mam pytanie: Czy warto kupić ten monitorek? Z wyglądu mi się podoba, ale nie wiem jak się będzie
sprawował w użytkowaniu ;) Mógłby ktoś wymienić + i - tego monitora? ;) http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor19/920nw.asp

Hmm, ogólnie monitory samsunga są bardzo dobrej jakości, Ja mam i nie narzekam na niego. Maja tylko kilka minusów.
I Łatwo porysować ekran, Ja już mam kilka rysek.
II Wystarczy dotknąć ekran i już widać linie papilarne
III Strasznie "obrasta kurze"
Takie wady może i maja wszystkie monitory.
IV Trzeba dobrze docisnąć kabel bo jeśli się czasami je przestawia to kabel może wyjść łatwo trochę z gniazda i nie widać wtedy obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Mam zamiar kupić monitor LCD. Wymagania, jakie musi spełniać, to:
- przynajmniej 2 ms reakcji plamki
- wbudowane głośniki (dobrej jakości!)
- musi mieć 22 cale (więcej - źle, mniej - też źle. Czyli 22'' to monitor idealny)
- cena nie gra roli, na Allegro jest i tak o wiele taniej. :>
Pomoże mi ktoś wybrać? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 16:46, xbit71 napisał:

Mam dylemat. Mam zamiar kupić monitor LCD. Wymagania, jakie musi spełniać, to:
- przynajmniej 2 ms reakcji plamki

Znaczy moze byc np 30ms? Gwarantuje, ze to jest nie mniej niz 2ms!

Dnia 09.09.2007 o 16:46, xbit71 napisał:

- wbudowane głośniki (dobrej jakości!)

Wymog wewnetrznie sprzeczny - masz zbior pusty monitrow, wybieraj

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 16:53, Pan Prezes napisał:

> - wbudowane głośniki (dobrej jakości!)
Wymog wewnetrznie sprzeczny - masz zbior pusty monitrow, wybieraj


rotfl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na ekranie wszystko wyraźnie widać czy obraz lekko rozmazany? ;) I czy w grze są czarne paski po bokach czy ich nie ma? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym, że kwadratowy wyświetla obraz w formacie 4:3 a panoramiczny w 16:9. Większość filmów najlepiej oglądać teraz w 16:9, gry również ciekawie wyglądają na 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gier ;) To w jakich grach da się ustawić obraz 16:9, bo przed chwilą tata się dowiedział, że gra w której nie da się tego ustawić będzie miała czarne paski po bokach lub ,,rozszerzone" postaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nowe gry, w starszych niestety ciężko jest ustawić ten tryb. Szczególnie gry na silniku source pozwalają na ustawienie 16:9. Warto poczytać readme/popytać na forum na temat danej gry.
... ja bym chciał mieć panoramiczny monitor - niestety mam zwykły i gdy podłączam konsolę do niego, to mam na górze i na dole czarne paski, bo X360 przesyła obraz w 16:9.. A ''jajek'' to ja na monitorze mieć nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:36, Vasilli napisał:

A na ekranie wszystko wyraźnie widać czy obraz lekko rozmazany? ;) I czy w grze są czarne paski
po bokach czy ich nie ma? ;) Pozdrawiam

Sorry że trochę późno pisze ale takich rzeczy nie miewam. Czasami tylko trzeba kilka razy nacisnąć auto dopasowywanie żeby rozdzielczość sie dobrze ustawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować