Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Torchlight II

218 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2012 o 00:05, EmperorKaligula napisał:

> Z tego co tu czytam to nie oplaca sie tej gry kupic ?

beda mody, wiec kupic warto. ale jak grales w FATE to szkoda czasu, za malo zmian. po
skonczeniu t2 wrocilem do diablo. to sa 2 zupelnie inne podejcia do h''n''sa, ciezko
powiedziec co lepsze. ja wole farme z diablo.


nie grałem wyczytałem też ,że skille są tu skopane i pytanie twórcy będą tą gre poprawiać i urozmaicać ?

na allegro mam za 50 zl z torchlight 1 więc chyba kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 00:41, hammerfall87 napisał:

nie grałem wyczytałem też ,że skille są tu skopane i pytanie twórcy będą tą gre poprawiać
i urozmaicać ?


watpie, ale moderzy ponoc juz dzialaja. nie sledze sytuacji. skilli duuuzo mniej niz w d3, mechanika zasobow nie istnieje (kazdy ma mane), no ogolnie mniej wszystkiego, ale gra sie duzo szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 21:30, EmperorKaligula napisał:

a bicie bossow sprowadza sie do trzymania jednego przycisku przez kilkanascie sekund - zadnych unikow, >zadnego bicia adów, stoje w miejscu i trzymam attack.


Masz na myśli rozumiem Diablo 3, w którym właśnie do tego to się ogranicza, nawet na Inferno?

Dnia 04.10.2012 o 21:30, EmperorKaligula napisał:

skończyłem. ostatnie 2 godziny to była katorga i biegłem przed siebie bez walki.


Ke?

>Po last

Dnia 04.10.2012 o 21:30, EmperorKaligula napisał:

bossie Poziom 51. Inżyniera odradzam każdemu. Grałem z tarczą i mimo to knockback którego
ma prawie wszystko doprowadzał do szewskiej pasji. Pozostało czekać na jakies potężne
mody - z nowymi statystykami na itemkach, z nowymi skillami i lepsza fabula (o to akurat
nie trudno).


Mnie do szewskiej pasji doprowadzało przejście 3 i 4 aktu w Diablo 3 za pierwszym podejściem, skoro już mówisz o "normalnym" poziomie trudności. Przebiegłem w zasadzie z palcem w nosie, przez cała grę korzystając naprzemian z 2 skilli. Zero wyzwania. W T2 i tak ten poziom był trudniejszy niż w D3 (ponad 70 zgonów, przy D3 zginęło mi się może z 5 razy), a prawdziwa gra tak jak w grze Blizza rozpoczyna sie od NG+, które nie ma końca + mapworks.

Dnia 04.10.2012 o 21:30, EmperorKaligula napisał:

skilli duuuzo mniej niz w d3,


No faktycznie. Duuuuużo mniej. Średnio na postać:

D3 - 24 skille aktywne i 15 pasywnych
T2 - 21 skilli aktywnych i 9 pasywnych

Inna sprawa, że w D3 z tych skilli i tak wszyscy korzystają zazwyczaj z tych samych, pojęcie buildu nie istnieje, wszystko opiera się o sprzęt. W T2 faktycznie można eksperymentowac z buildami, każde drzewko rozwoju znaczaco różni się od innego i wymusza inny styl gry.

Dnia 04.10.2012 o 21:30, EmperorKaligula napisał:

mechanika zasobow nie istnieje (kazdy ma mane)


Straszne. Jak Ty grałeś w te wszystkie h''n''s przed D3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Masz na myśli rozumiem Diablo 3, w którym właśnie do tego to się ogranicza, nawet na
Inferno?

Pokaż mi filmik, na którym zabijasz jakiegokolwiek bossa w Diablo 3 stojąc w miejscu i używając tylko jednego przycisku. Albo paczkę elit z takimi affiksami, jak Jailer, Arcane Enchanted, Frozen i Molten.

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Inna sprawa, że w D3 z tych skilli i tak wszyscy korzystają zazwyczaj z tych samych,
pojęcie buildu nie istnieje, wszystko opiera się o sprzęt.

Hm, dlaczego w takim razie mogę grać Barbarzyńcą na kilka sposobów? Mogę się zrobić na bardzo wytrzymałego tanka, Whirlwind + Sprint, który zadaje masę DPS-u, można też grać jako Ranged Barbarian i jeszcze pewnie da się wymyślić coś ze skillami takimi, jak Rend tudzież Hammer of the Ancients.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Masz na myśli rozumiem Diablo 3, w którym właśnie do tego to się ogranicza, nawet na
Inferno?


diablo jest bardziej zrecznościowe, potwory maja wiecej ataków (lasery, lód, trucizna, plamy ognia, mozdziez itd). dopiero jak masz kosmiczny dps to wszytko w pyl w sekunde rozwalasz.

bez resetu skilli z konsoli nawet średnio rozgarniety szympans po zapoznaniu sie z t2 dojdzie do wniosku ze warto rozwijac GÓRA 2-3 skille do ataku (brak CD), robiac inaczej oslabiasz postac bo zaden skill nie bedzie wysoko rozwiniety, a przy takim tempie gry nie da sie sensownie uzywac 4 czy wiecej skilli spamowanych - ot zmarnowane w punkty. powodzena z ''poznawaniem klasy''

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Ke?


było tak nudno, ze nie bilem mobków, a chcialem zobaczyc zakonczenie - btw cholernie slabe, fabula t2 nawet przy bardzo slabej z d3 wyglada tragicznie... chociaz pod wzgledem "lore" (dzienniki opisujace swiat) diablo 3 bije na glowe t2. ale to juz kwestia gustu czy ktos lubi takie rzeczy.

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Mnie do szewskiej pasji doprowadzało przejście 3 i 4 aktu w Diablo 3 za pierwszym podejściem,
skoro już mówisz o "normalnym" poziomie trudności. Przebiegłem w zasadzie z palcem w
nosie, przez cała grę korzystając naprzemian z 2 skilli. Zero wyzwania. W T2 i tak ten
poziom był trudniejszy niż w D3 (ponad 70 zgonów, przy D3 zginęło mi się może z 5 razy),
a prawdziwa gra tak jak w grze Blizza rozpoczyna sie od NG+, które nie ma końca + mapworks.


na normalu inzynierem nie umarlem ani razu, nic nie bylo w stanie odjac mi wiecej niz polowe HP. na ostatnich bossach ziewalem. to samo co normal na diablo.

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

D3 - 24 skille aktywne i 15 pasywnych
T2 - 21 skilli aktywnych i 9 pasywnych


a runy to gdzie ? runa to: czesto raz zwykly atak, raz dot, raz summon, raz obronny itd a wszytko z inna animacja. jak juz porownujesz to rob to dokladnie.

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Inna sprawa, że w D3 z tych skilli i tak wszyscy korzystają zazwyczaj z tych samych,


no tak w T2 jest inaczej :D wszedzie sa bardziej dpsowe/tankowe czy ''supportowe'' bulidy.

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

pojęcie buildu nie istnieje, wszystko opiera się o sprzęt. W T2 faktycznie można eksperymentowac
z buildami, każde drzewko rozwoju znaczaco różni się od innego i wymusza inny styl gry.


nie zapominaj o sztucznym ograniczeniu eksperymentowania, czyli: ''mozesz tylko 3 punkty rozdac ponownie''. na szczescie z poziomu konsoli zobaczylem inzyniera ze wszystkimi skillami.

Dnia 20.10.2012 o 09:42, aope napisał:

Straszne. Jak Ty grałeś w te wszystkie h''n''s przed D3?


porównujemy do obecnych standardów, diablo pokazalo że można "wymyślić" coś ciekawego, aby kazda klasa gralo sie zupelnie inaczej. T2 odgrzewa schematy z FATE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 10:39, matiz123 napisał:

Pokaż mi filmik, na którym zabijasz jakiegokolwiek bossa w Diablo 3 stojąc w miejscu
i używając tylko jednego przycisku. Albo paczkę elit z takimi affiksami, jak Jailer,
Arcane Enchanted, Frozen i Molten.


Proszę: https://www.youtube.com/watch?v=mVhi3jtL9ng Jest tego wiecej, ale nie chciało mi się wklejać. Niejaki athene czy jak mu tam nawet odszedł od komputera. Aaa i tez grał z zamkniętymi oczami, tyle, ze przy finalnym bossie na inferno;

Dnia 20.10.2012 o 10:39, matiz123 napisał:

Hm, dlaczego w takim razie mogę grać Barbarzyńcą na kilka sposobów? Mogę się zrobić na
bardzo wytrzymałego tanka, Whirlwind + Sprint, który zadaje masę DPS-u, można też grać
jako Ranged Barbarian i jeszcze pewnie da się wymyślić coś ze skillami takimi, jak Rend
tudzież Hammer of the Ancients.


Nie wiem. Ja korzystał tylko z dwóch i tylko z nimi przeszedłem cała grę.


Emperor: runy, no tak - problem w tym, ze 3/4 z nich do niczego sie nie nadaje. Końcówka ostatniego aktu w T2 - zgadzam się, nudno było i w tym - i tylko tym - momencie przypominało to jedynkę. Niestety. Co do lore jako takiego - zgoda. Jesli nie umarłeś ani razu to gratuluje - jestes pierwszym mi znanym, który tego dokonał (nawet na arenie u dżina nie padłeś przy 1 podejściu? Na jednym z zadań wiedźmy też nie? Nieźle, zazdroszczę). Co do skilli - w T2 różnią się i różne kombinacje dają wymierne efekty. W D3 nie opłaca się eksperymentować, ponieważ naprawde użytecznych skilli nie ma więcej niż 5 na klasę, a często i poniżej tej wartości. Co widze buildy ludzi to WSZYSTKIE są takie same. Może za rok po upatchowaniu i zbalansowaniu to się zmieni. Co do "standardów" - Diablo 3 jak dla mnie nie ustanowiło żadnego standardu. Chyba, ze mówimy o standardzie braku potrzeby wysilenia choćby pojedynczych komórek mózgowych. Idealne dla mas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas edycji się skończył, pomyliłem się w jednym - nie odszedł od komputera przy ostatniej walce, to musiał być inny filmik. Niemniej... inferno, diablo, jeden przycisk myszy, zamknięte oczy - http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=98DiEQ1kPzU Faktycznie, trudna, wymagająca gra, w której jedyny build jaki ma znaczenie to ten wynikający z setek godzin farmienia sprzetu, bądź jego zakupu. Dziękuję. Wyborne. Ale co kto lubi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athene ma najlepszy gear dostępny w grze, który kupił za pieniądze wyżebrane od swoich widzów... Co więc dziwnego, że bossów zabija z zamkniętymi oczyma? Poza tym teraz dorzucono 10 poziomów monster power i można sobie dostosować wyzwanie do swojego skilla / gearu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol ale się kłótnia wywiązała. Ludzie tak naprawde problemem T2 jest to ze nie nazywa sie diablo i nie zrobił jej blizz. Jeżeli firmy i nazwy tych gier odwrocić to nagle okazałoby się że T2 jest super a d3 to shit czy coś takiego :) Ludzie jednemu gra się lepiej w T2 drugiemu w D3.
Co do wyzwań: w torchlight możesz wziąć sobie najwyższy poziom trudności i masz wyzwanie :) Niestety w d3 musisz przejść gre 3 razy :/ Mnie osobiście d3 znudził się p demie :/ Ale nie twierdzę że D3 jst słabe bo nie jest, po prostu mi nie podeszło i tyle. Co prawda fabuła czyli filmiki jeżeli w ogóle tak można nazwać to coś w h''n''s :D na pewno dużo lepsze ma D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykład Athene to przykład z dupy wzięty.
Gość dostał od swoich "fanów" darmowy gear, darmowy gold liczony w miliardy, mógł kupić co mu się podobało, do tego ludzie farmili mu sprzęt tak, żeby trafiać maksymalne rolle. Na ta postać składała się praca setek osób, normalnie grający nawet z ekipa kumpli gracz nie dojdzie do takiego standardu, nawet jeśli ładował by kasę w rmah.

A nowy patch przyniósł w d3 system monster power, gdzie na m5+ nie ma już szans na taka lameriadę pod pure dps. Buildy tylko idące w dmg nie maja czego nawet szukać na wyższych mp [tam się liczy balans w postaci czyli dps+zwrot hp+odpowiednia defensywa], podobnie na ubber bossach w machinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 14:45, aope napisał:

Wow! Nie wiedziałem, że Athene to Ty! Gratuluję popularności w internecie.

Uważałem za oczywiste, że nie chodzi mi o przykład, w którym gracz ma jedne z najlepszych przedmiotów w grze - niestety się myliłem. No i nadal czekam na filmik, o który prosiłem w poprzednim poście. Albo dowód na to, że naprawdę jesteś TYM Athene.

Dnia 20.10.2012 o 14:45, aope napisał:

W D3 nie opłaca się eksperymentować, ponieważ naprawde użytecznych skilli nie ma więcej niż 5 na klasę,
a często i poniżej tej wartości. Co widze buildy ludzi to WSZYSTKIE są takie same

http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/barbarian#ahQUkR!ZcY!cZZZbY - Whirlwind Barbarian
http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/barbarian#WXYVkS!bVe!aaZccc - Tank - w tym przypadku można jeszcze sporo pozmieniać - na przykład wsadzić gdzieś Przezwyciężenie Bólu, Gniew Berserkera, jeśli grasz w co-opie to zamiast Amoku dać Rozpłatanie z runą spowalniającą trafionych przeciwników.
http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/barbarian#fdSYik!ZfY!ZZZYaZ - Ranged Barbarian
No i jak pisałem wcześniej, można też stworzyć coś z Hammer of the Ancients/Rend/Seismic Slam.
Nie wiem, jak Ty, ale ja tutaj widzę więcej niż 5 skilli i więcej niż jeden build.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 15:03, aope napisał:


Ty naprawde nei wiesz kto to jest ? O.o Czas przestać się wypowiadać na temat gier, naprawdę. Gościu swoją osobą wypacza gameing, ot "celebryta", na którego "grają" inni (tysiące graczy!) a Ty uzywasz go jako przykladu...

co do run: to samo moge powiedzieć o T2, ze 60% nie pasuje do mojego "bulidu" i nie będę ich rozwijał bo nie ma sensu... po prostu LICZ ILOŚĆ SKILLI.

Dnia 20.10.2012 o 15:03, aope napisał:

(nawet na arenie u dżina nie padłeś przy 1 podejściu? Na jednym z zadań wiedźmy też nie? Nieźle,
zazdroszczę)


tarcza, wysoki blok, heal z summona, mana/hp regen z kamieni (broń nie klasowa, very fast), summony z czarów. widocznie gra Cie przerosła intelektualnie jeśli padałeś <szydera>

Dnia 20.10.2012 o 15:03, aope napisał:

W D3 nie opłaca się eksperymentować, ponieważ naprawde użytecznych skilli nie ma więcej niż 5 na klasę


no patrz a mi ciągle brakuje slotów i trzeba coś zamiast czego brać. co tam, że jednych skillli używam solo, zupełnie innych (supprot) w multi itd...

Dnia 20.10.2012 o 15:03, aope napisał:

Co widze buildy ludzi to WSZYSTKIE są takie same.


a oceniasz to na podstawie ? no tak, zmyślasz.

Dnia 20.10.2012 o 15:03, aope napisał:

Co do "standardów" - Diablo 3 jak dla mnie nie ustanowiło żadnego standardu


nic mnie obchodzą Twoje wątpliwej jakości standardy. porównuj mechanike pozyskiwania "zasobów" pomiędzy klasami tu i tu. to naprawdę nie jest trudne, a wynik jest jednoznaczny.

Dnia 20.10.2012 o 15:03, aope napisał:

Chyba, ze mówimy o standardzie braku potrzeby wysilenia choćby pojedynczych komórek mózgowych. Idealne dla mas.


kto do cholery mówi, że d3 to intelektualna rozrywka ? O.o co jeszcze sobie wymyślisz kompletnie nie związanego z tematem dyskusji ? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 13:56, hammerfall87 napisał:

ogolnie to szukam gry ktora da mi wyzwanie i satysfakcje wiec sam nie wiem


graj w szachy ;) h''n''sy się na "wyzwanie" nie nadają. ot farmisz, farmisz, farmisz (liczy się tylko luck/ilość poświęconego czasu) i po wyfarmieniu czegoś idziesz farmić coś trudniejszego... farmiłeś godzinami w d2 ? to tutaj masz to samo. no i coopa oceniam lepiej w d3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh, widzę, że niektórych coś zabolało, juz nawet osobiste przytyki o "standardy" się pojawiły.

Nie będę nagrywał swojego filmu z D3, ponieważ zwyczajnie mi się tej gry nie chce uruchamiać. Podałem przykład ubicia szefów z zamkniętymi oczami jednym przyciskiem myszy. Da się? Da się. Nie mam pojęcia kim jest niejaki athene i szczerze mnie to nie obchodzi. Jeśli kupił sobie najlepszy sprzet za kase, którą dostał od graczy, to tylko fatalnie świadczy o grze, że jest jak widać pay2win.

Buildy - podałem tylko wnioski z osobistych obserwacji.

nic mnie obchodzą Twoje wątpliwej jakości standardy. porównuj mechanike pozyskiwania "zasobów" pomiędzy klasami tu i tu.

Nie potrafisz normalnie prowadzić dyskusji? Musisz uciekac się do prywaty? Może idź pobiegać, to ci trochę emocje opadną.


Generalnie sytuację idealnie wręcz podsumował sniezynek.

Ludzie tak naprawde problemem T2 jest to ze nie nazywa sie diablo i nie zrobił jej blizz. Jeżeli firmy i nazwy tych gier odwrocić to nagle okazałoby się że T2 jest super a d3 to shit czy coś takiego :)

Nic dodac, nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 18:04, aope napisał:

Nie mam pojęcia kim jest niejaki athene i szczerze mnie to nie obchodzi.


jak kogoś linkujesz/cytujesz (a nie są to Twoje własne materiały) to wypada wiedzieć takie rzeczy... no chyba że zawsze randomowe filmiki z youtuba wklejasz jako swoje opinie.

Dnia 20.10.2012 o 18:04, aope napisał:

Jeśli
kupił sobie najlepszy sprzet za kase, którą dostał od graczy, to tylko fatalnie świadczy
o grze, że jest jak widać pay2win.


dostaje ZŁOTO W GRZE, ma go w mliliardach, jest w stanie kupić sobie wszystko co chce na AH, a graczem jest średnim, jeśli nie przeciętym. w każdej grze opartej na dropie (100% MMO ?) tak jest. Dlatego powstają gildie, żeby pomagać "swoim". Ale to co robi Athene to już wypaczenie sensu gry, celebryta a nie gracz. Jest tylko kilka takich osób na cała społeczność D3 więc srednio dobierasz przykłady.

Dnia 20.10.2012 o 18:04, aope napisał:

Nie potrafisz normalnie prowadzić dyskusji? Musisz uciekac się do prywaty? Może idź pobiegać,
to ci trochę emocje opadną.


prywaty ? napisałem w bardzo prosty sposób czym się różni mechnika tu i tu. nie zrozumiałeś, probowałeś zmienić temat. podkreśliłem w bardziej stanowczy sposób to co napisałem wcześniej. dalej udajesz że nie rozumiesz i zamiast odnieść się do różnic w mechanice dopatrujesz się ataku osobistego. mistrz zmiany tematu. a o "progu intelektualnym" było odnośnie wypominaniu D3 że nie jest grą która wysila komórki mózgowe (skąd Ci się to wzieło dalej nie wiemy, ale nikt się nie sprzeciwia w tej kwestii jak widzisz)

Dnia 20.10.2012 o 18:04, aope napisał:

Ludzie tak naprawde problemem T2 jest to ze nie nazywa sie diablo i nie zrobił jej
blizz. Jeżeli firmy i nazwy tych gier odwrocić to nagle okazałoby się że T2 jest super
a d3 to shit czy coś takiego :)


pomijając małą ilość skilli (i ich ulepszeń), słabo rozbudowaną mechanike (mana, spamowalne skille), sztuczne ograniczenie rozwoju postaci (3 punkty), niezbalansowany drop (sety się do niczego nie nadają), zmarnowany potenciał peta (potrafi to co w FATE sprzed 8 lat), brak pomysłu na bossów, uproszczone statystyki (w porównaniu do ich ilości z d3), beznadziejne story i pare innych rzeczy o których już pisałem wcześniej to tez sie zgadzam <szydera>

Dnia 20.10.2012 o 18:04, aope napisał:

Buildy - podałem tylko wnioski z osobistych obserwacji.


to warto to wcześniej napisać, oszczędzisz czasu takim osobom jak matiz123 które dowodami (grywalne bulidy) obaliły Twoje brednie.

a jakbyś czytał w temat w całości to byś znalazł co mi się w t2 podoba (dynamika, muzka, pojekty lokacji i pare innych rzeczy), ale wolałeś się skupić na wadach - bo tak łatwiej się przyczepić, czyż nie ?

normalną rzeczą jest porównywanie D3 i T2, ten sam gatunek. jedni idą do przodu i wprowadzają nowe elementy (d3), a inni ogrzewają FATE w troche innej panierce po raz kolejny. co kto lubi. przy T2 tez sie dobrze bawilem (mniej rozbudowana gra też jest przyjemna, bo dlaczego nie?), ale nie widze sensu tam wracac do wyjscia modow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem "od serca", że tak T2 jak i D3 bardzo mi się podobają. Przy obydwu tytułach dobrze się bawię - a o to chodzi w grach komputerowych. Jak mi sie nudzi D3 to wracam do T2 i gram na "specjalnych mapkach" kupowanych u kupca (zaraz po zakończeniu gry - można wybrać czy się chce grać na mapkach, czy na NG+). A jak mi się nudzi T2 to wracam do D3. I gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

jak kogoś linkujesz/cytujesz (a nie są to Twoje własne materiały) to wypada wiedzieć
takie rzeczy... no chyba że zawsze randomowe filmiki z youtuba wklejasz jako swoje opinie.


Eee? Jaką swoją opinię? Poproszono mnie o przykład to go podałem. Nie swój, ponieważ mam ciekawsze rzeczy do roboty niż nagrywanie idiotycznych gejmplejów na youtube. Nadinterpretujesz, standard. Niemniej zazdroszczę wiedzy nt. internetowych celebrytów dla nastolatków. Albo i nie.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

dostaje ZŁOTO W GRZE, ma go w mliliardach, jest w stanie kupić sobie wszystko co chce
na AH, a graczem jest średnim, jeśli nie przeciętym. w każdej grze opartej na dropie
(100% MMO ?) tak jest. Dlatego powstają gildie, żeby pomagać "swoim". Ale to co robi
Athene to już wypaczenie sensu gry, celebryta a nie gracz. Jest tylko kilka takich osób
na cała społeczność D3 więc srednio dobierasz przykłady.


No to świetnie. Internetowy idol nastolatków, meh.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

prywaty ? napisałem w bardzo prosty sposób czym się różni mechnika tu i tu. nie zrozumiałeś,
probowałeś zmienić temat. podkreśliłem w bardziej stanowczy sposób to co napisałem wcześniej.


Alez ja bardzo dobrze rozumiem mechanikę obu tych gier. Nie widze sensu po raz nasty tego powtarzać. I tak jak wielokrotnie pisałem - mi mechanika w D3 nie odpowiada. Jest uproszczona tak bardzo, aby średnio ogarnięty szympans się nie pogubił. Wolę klasyczne podejście. I jeszcze jedno - jeśli (nie daj Boże) mechanika z D3 przyjmie się jako standard w przyszłych h''n''s, to jeszcze zapłaczesz za "klasyką". Niech przykładem będą wychodzace w dzisiejszych czasach gry rpg dla szerokiej publiczności - do czego doprowadziły uproszczenia w gatunku widac bardzo dobrze. Tak dobrze, że ludzie tęsknia za "klasycznymi rpg", których nie ma, bo wypuszcza się uproszczone potworki dla mas.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

dalej udajesz że nie rozumiesz i zamiast odnieść się do różnic w mechanice dopatrujesz
się ataku osobistego. mistrz zmiany tematu.


E?

Ja: Co do "standardów" - Diablo 3 jak dla mnie nie ustanowiło żadnego standardu
Ty: nic mnie obchodzą Twoje wątpliwej jakości standardy.

Czytasz w ogóle to co piszesz? I po raz kolejny - nie będe po raz nasty porównywał mechaniki, bo już wielokrotnie to robiłem, nie widzę sensu. I ponownie - dla mnie "standard" Diablo 3 w postaci domu aukcyjnego, uproszczenia rozgrywki, spłycenia rozwoju postaci, zniszczenia losowo generowanych etapów sprowadzając je do żenującego poziomu, kontrolowanie dropu i oparcie całej gry na transakcjach nie jest i nigdy nie będzie standardem.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

a o "progu intelektualnym" było odnośnie
wypominaniu D3 że nie jest grą która wysila komórki mózgowe (skąd Ci się to wzieło dalej
nie wiemy, ale nikt się nie sprzeciwia w tej kwestii jak widzisz)


Ponieważ inne h''n''s przynajmniej zmuszają do zastanowienia się w co zainwestować, wymuszają pewne decyzje nie odsłaniając wszystkich kart od razu? W D3 tego nie ma. Jest za to idiotyczny, uproszcozny system, który kompletnie nie wymaga uwagi na rozwój, kierując ją tylko i wyłacznie na zbieranie przedmiotów?

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

> Buildy - podałem tylko wnioski z osobistych obserwacji.

to warto to wcześniej napisać, oszczędzisz czasu takim osobom jak matiz123 które
dowodami (grywalne bulidy) obaliły Twoje brednie.


Uważaj teraz.
Wcześniejszy post: "Co widze buildy ludzi to WSZYSTKIE są takie same."
Ostatni post: " Buildy - podałem tylko wnioski z osobistych obserwacji."

A teraz trudne zadanie - znajdź mi między tymi stwierdzeniami różnicę. I skończ z hasłami typu brednie, bo poważnie odechciewa się dyskutować. I nie, niczego mi nie udowodnił. Buildów widziałem naprawde sporo, on podał tylko 3 z nich, to niczego nie zmienia.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:


a jakbyś czytał w temat w całości to byś znalazł co mi się w t2 podoba (dynamika, muzka,
pojekty lokacji i pare innych rzeczy), ale wolałeś się skupić na wadach - bo tak łatwiej
się przyczepić, czyż nie ?


Najwyraźniej nie rozumiesz. Na każdym kroku używasz górnolotnych, mocnych haseł dyskredytujących jeden tytuł i wychwalając drugi. Tak było chocby z "duuuuużo mniej skilli" do którego się odniosłem. Przesadzasz i to bardzo. A to, że dyskusja przeniosła się później na idiotyczny poziom, to już inna sprawa. Wady to kwestia subiektywna, tak samo jak zalety, ale Twoje przesadzone hasła zwyczajnie psują normalny porządek.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

normalną rzeczą jest porównywanie D3 i T2, ten sam gatunek. jedni idą do przodu i wprowadzają
nowe elementy (d3)


Nie, nie jest normalną. Porównanie gry w zasadzie indie z molochem jest normalna sprawą? No to fajnie. Mam nieco inne zdanie na ten temat. Niemniej skoro już się porównuje, to tylko dobrze swiadczy o T2. Albo źle o D3. Runic od początku był w tym wyścigu na straconej pozycji, jak dobrej gry by nie zrobił i o tym wszyscy wiedzieli. Ciekawym jest to, że ludzie w ogóle zaczęli porównywać, lepiej dla tego małego studia :]

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

a inni ogrzewają FATE w troche innej panierce po raz kolejny.


Grałeś w FATE? Bo jeśli nie, to rozumiem, ale jeśli tak - to coś pamięć szwankuje. Polecam odswieżyć aby nie pisac takich głupot. Odgrzewany to jest CoD, serwując to samo. Przepaść między T2 a FATE jest ogromna, tak samo jak między T1 a T2.

Dnia 20.10.2012 o 19:25, EmperorKaligula napisał:

co
kto lubi. przy T2 tez sie dobrze bawilem (mniej rozbudowana gra też jest przyjemna, bo
dlaczego nie?), ale nie widze sensu tam wracac do wyjscia modow.


Mniej rozbudowana? Wolne żarty. Przyjemna? Owszem. I żeby nie było - ja nie twierdzę, że D3 jest słabą grą. Uwazam tylko, ze daleko idące uproszczenia zwyczajnie jej zaszkodziły, tak samo jak zaszkodził się dom aukcyjny i obcięcie podstawowych mechanizmów gatunku, o czym napisałem wcześniej. Ma swoje plusy, przy 1 przejściu bawiłem się świetnie. problem w tym, że kompletnie nei chce mi się do niej wracać, co przy wcześniejszych odsłonach było nie do pomyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 18:04, aope napisał:

Ludzie tak naprawde problemem T2 jest to ze nie nazywa sie diablo i nie zrobił jej
blizz. Jeżeli firmy i nazwy tych gier odwrocić to nagle okazałoby się że T2 jest super
a d3 to shit czy coś takiego :)


Nic dodac, nic ująć.


Jakby T2 nazywało się diablo i robił je blizzard to pewnie nawet by tego skromnego 3.7/10 na metacritic nie dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 20:17, ZubenPL napisał:

> Ludzie tak naprawde problemem T2 jest to ze nie nazywa sie diablo i nie zrobił
jej
> blizz. Jeżeli firmy i nazwy tych gier odwrocić to nagle okazałoby się że T2 jest
super
> a d3 to shit czy coś takiego :)

>
> Nic dodac, nic ująć.

Jakby T2 nazywało się diablo i robił je blizzard to pewnie nawet by tego skromnego 3.7/10
na metacritic nie dostała.


Oceny użytkowników na metacritic? To ktokolwiek w ogóle traktuje je poważnie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować