Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2008 o 19:52, Bingolo napisał:

mogę dać minipeta jeśli mi się nie spodoba ten którego dostanę od Anet na urodziny postaci.


A co to minipet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:55, Jabłoński napisał:

> mogę dać minipeta jeśli mi się nie spodoba ten którego dostanę od Anet na urodziny
postaci.

A co to minipet?

Miniaturka jakiegoś potwora/postaci z gry,która łazi za tobą i nie robi nic poza dobrym wrażeniem.Biorąc moje szczęście do GW to mój minipet będzie raczej z tych najgorszych,ale i tak nie mogę się doczekać kiedy go zobaczę.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:59, kamil E napisał:

Można zdobyć minipeta w jakiś inny sposób niż po przez event/zakup/urodzinowy prezent?


Kiedyś w CDAbył kod na Asurę, ale to jednorazowa akcja była. Jest jeszcze Black Moa, ale wymaga to posiadania wszystkich części - po dokładne info odsyłam na Guild Wars Wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:59, kamil E napisał:

Witam.

Można zdobyć minipeta w jakiś inny sposób niż po przez event/zakup/urodzinowy prezent?

Był kiedyś klucz do mini Asury w CDA ale poza tym to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2008 o 19:59, kamil E napisał:

Można zdobyć minipeta w jakiś inny sposób niż po przez event/zakup/urodzinowy prezent?


Można było :P Swego czasu dawano klucza na tzw. GN , czyli na Gold Newspaper pets. Niestety, teraz trudno je dorwać niededykowane konkretnemu kontu, więc to raczej odpada (mimo że, np. ja mam wszystkie, ale to już inna bajka) . Innych opcji nie ma, ew. możesz dostać od kogoś za darmo...
A nie, wróć. Niektóre high-end pets (np. Ghostly Hero) padają chyba jako rewards na HA czy gdzieś, ale to też zaawansowana szkoła jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i zainstalowałem gre, pogralem troche i.. nie wiem o co chodzi.. mala byc MMORPG, a tu sam musze grać, a jak sie wylogowałem i wróciłem to nie wiem gdzie jestem, a gdzie inni "żywi" gracze? ...kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

no i zainstalowałem gre, pogralem troche i.. nie wiem o co chodzi.. mala byc MMORPG,
a tu sam musze grać, a jak sie wylogowałem i wróciłem to nie wiem gdzie jestem, a gdzie
inni "żywi" gracze? ...kicha


Znajdź sobie jakąś gildie to na bieżąco ci będą tłumaczyć co i jak w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

no i zainstalowałem gre, pogralem troche i.. nie wiem o co chodzi.. mala byc MMORPG,


A kto powiedział, że to normalny MMO? Zresztą GW to nawet nie MMO...

Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

a tu sam musze grać,


Nie musisz.

Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

a jak sie wylogowałem i wróciłem to nie wiem gdzie jestem, a gdzie
inni "żywi" gracze? ...kicha


Wyłącznie w miastach, tam ich spotykasz, dobierasz drużynę, złożoną z graczy lub komputerowych pomocników w postaci henchman/hero. Moim zdaniem to wielka zalte GW, że nikt mi nie przeszkadza na wyprawie, a w mieście mogą mi co najwyżej skoczyć (używając /jump jasna sprawa). Granie solo w GW mija się z celem, chyba, że chodzi o niektóre formy farmingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

no i zainstalowałem gre, pogralem troche i.. nie wiem o co chodzi.. mala byc MMORPG,
a tu sam musze grać, a jak sie wylogowałem i wróciłem to nie wiem gdzie jestem, a gdzie
inni "żywi" gracze? ...kicha


Gdy wychodzisz z danego miasta/lokacji to serwer generuje świat tylko dla Ciebie.. gdzie nie spotkasz żadnego gracza tylko moby i NPC. Graczy można spotkać w miastach i na dysach. Dystrykty to tak jakby podserwery, zmienić dys możesz w lewej górnej części ekranu. Do wyboru jest od Chin, Japoni, ameryki po Polske, Anglie itp..
Najwiecej ludzi przesiaduje na Amerykańskich i Angielskich dysach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 19:38, Jabłoński napisał:

Pomóżcie jak zacząć?

Przede wszystkim przeczytać instrukcję - dla wiedzy część techniczną, a dla klimatu część opisową. Po drugie dużo się pytać. Czy to na czacie czy na forum. Na czacie bywają rózne chamowate dzieciaki, ale się nie przejmować nimi i olać.
Wybierz sobie wszystkie pozycje menu, abyś miał ogólny pogląd jakie okienka są i co w nich jest.

Co do profesji, to wszystkie są ciekawe, ale niektórymi gra się przyjemniej - zależnie od humoru. Jeżeli lubisz dużo akcji i dobrze orientujesz się w przestrzeni, to trzeba Ci postaci pracującej w zwarciu - wojownika lub derwisza. Jeżeli natomiast lubisz trzymać się od zadymy z daleka lub panować nad sytuacją, to dobry może być elementalista i łowca, jeżeli wspierać innych to patron, mnich. Specyficznymi postaciami są mesmer i nekromanta - pierwszy to dla przeciwnika bardzo upierdliwy psuj, a drugi, to posiadacz małej armii - świetny gdy przeciwników jest wiele i trup ściele się gęsto.
O zabójcy i rutualiście nic nie piszę bo trzeba mieć do nich GW Factions.

Jeszcze mała uwaga. Warto stworzyć sobie na początku tyle postaci ile masz slotów bez jednego (w twoim wypadku 3) nawet jeżeli będziesz grać tylko jedną. A to dlatego, że jeżeli przetrzymasz je przez rok, to u każdej z nich znajdzie się nieco warty prezent urodzinowy, praktycznie za darmo. Jeżeli pozostałe sloty będą wolne, to nic na nich nie zyskasz.
Warto jednak mieć jeden slot wolny na okazje różnych świąt/imprez weekendowych w grze bo w czasie takich imprez nierzadko każda postać może dostać jakieś zadania w których można łatwo zarobić, potem skasować postać, stworzyć kolejną, znowu zarobić i tak aż się nie znudzi. :)

I na koniec - grając nie rób zadań mechanicznie (bez czytania o co w nich chodzi), ani nie przeskakuj filmów nawet jeżeli ktoś z drużyny próbuje Cię do tego zmuszać - gra wiele traci w odbiorze jeżeli będziesz tak robił - a przecież gra jest dla przyjemności, a nie dla sportu. Jezeli jednak interesuje Cię gra dla sportu, to możesz stworzyć postać pvp i zaszaleć na arenach.
Mając nową postać i będąc w Twierdzy Słonecznych Włóczni (tuż obok Kamadanu) odbierz od jednego kapitana elońską książkę osiągnięć. To nic nie kosztuje, a książka wypełniona wykonanymi misjami jest trochę warta i można też sobie ją poczytać, co moim zdaniem jeszcze polepsza grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 12:36, Olamagato napisał:

Jeszcze mała uwaga. Warto stworzyć sobie na początku tyle postaci ile masz slotów bez
jednego (w twoim wypadku 3) nawet jeżeli będziesz grać tylko jedną.


O zgrozo musze wymyśleć 5 imion(najtrudniejsza sprawa) wyglądów wcześniej wybrać profesje a jeszcze wcześniej jeszcze wybrać kampanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

no i zainstalowałem gre, pogralem troche i.. nie wiem o co chodzi.. mala byc MMORPG

Jeżeli liczyłeś na stuosobowe armie idące na smoka, to się przeliczyłeś. W tej grze drużyny złożone z ludzi, to maksymalnie 8 (albo chyba 12) osób.
Jeżeli liczyłeś na to, że levelowanie coś znaczy, to też się przeliczyłeś. W GW nie znaczy prawie nic. Dla postaci o poziomie poniżej 20 gra to dopiero samouczek.

Jeżeli chodzi o zbieranie drużyny, to w polskich dystryktach w dowolnej lokacji przeważa wstyd/nieśmiałość u początkujących (lub brak przeczytanej instrukcji), albo fochy i zadzieranie nosa przez tych, którzy skończyli chociaż jedną kampanię. Niestety taki już polski naród i trzeba z takimi jakoś żyć.
Krótko mówiąc Polacy zasadniczo nie potrafią ze sobą współpracować. Chociaż można to próbować zmienić. Najłatwiej przez zapisanie się do jakiejś gildii (lub stworzenie własnej i zapisanie innych). Zwykle członkowie tej samej gildii bardziej sobie pomagają. Pomaga też wspólne granie znajomych z realu - na przykład kumpli z podwórka, szkoły itp.

Dnia 25.11.2008 o 21:23, Jabłoński napisał:

a tu sam musze grać, a jak sie wylogowałem i wróciłem to nie wiem gdzie jestem

Lokacje w których spotkasz żywych graczy, to wyłącznie osady i miasta. Tam się zbiera drużynę, a po wyjściu na tereny do eksploracji możesz liczyć wyłącznie na nią. Ponieważ postacie te są w Twojej drużynie nie będziesz w stanie nigdy ich zaatakować. Od pojedynków między postaciami graczy są areny.

Dla osób, które chcą grać same (a jest ich dość dużo) istnieją sterowani przez komputer najemnicy lub Twoi osobiści "bohaterowie", których możesz rozwijać podobnie jak własną postać. Wielu z nich rozbudowuje nieco fabułę samej gry i do pewnych zadań muszą być obecni w drużynie.

Jeżeli wylogujesz się w obszarze do eksploracji, to po zalogowaniu przeniesie Cię do osady/miasta z którego startowałeś (lub najbliższego, które już odkryłeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nic nie musisz, ja tak nie robiłem i nie płaczę. Jedyna korzyść z takiego manewru to minipet (70% z nich nic nie warte) i dodatkowe miejsce (postać-schowek). ale na schowek spokojnie jedna postać wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 13:08, Budo napisał:

/.../

Nic nie musisz, ja tak nie robiłem i nie płaczę. Jedyna korzyść z takiego manewru to
minipet (70% z nich nic nie warte) i dodatkowe miejsce (postać-schowek). ale na schowek
spokojnie jedna postać wystarczy.


Ja tam do pory (20 miesięcy temu rejestracja) mam jedną postać i jakoś daje radę. Chociaż muszę sobie w końcu stworzyć postać schowek/muła na itemki bo mi brakuje miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować