Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Jesteś 2 000 001graczem, który przekroczył próg i wszedł do krainy magii, cienia, mroku, światła, życia (a co nie?:)) i wszytkiego co z tym związane :D. Oby Cie to wciągneło na dłuuuugie miesiące, godziny i sekundy i żeby Ci sie przyśniły sny o buildach, klasach i kumplach.

A, strzeliłem gadke...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 02:35, Jarzy napisał:

Ale jak sobie człowiek wyobrazi naprawde taką mase to nawet w grze sie nie chce tego dotykać
:/ Albo taki wyrzucany przez Ettiny Half-chewed mass(w połowie przeżuta masa).A jeśli ettiny
zjadają odchody a a my musimy noscić ją w plecaku?


A podczas przechodzenia z Shiverpeaks do Kryty trzeba iść za wilkiem, który zostawia "Marks", wyglądają jak kamienie, ale każdy wie, co to jest :P. Albo pójdź sobie do Luxonów nazbierać oczu krakenów na zupkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie techniczne co do szybkosci dzialania GW. otóż gra chodzi mi ładnie na max detalach bez AA. ale w miastach (szczegolnie lions arch w godzinach szczytu) gra sie ksztusi (nie tak strasznie ale jednak) mam semprona 2800, radka 9550 i 512 ram. ale ram w dwoch kosciach 256 z czego jedna 400 mhz a druga 266 :/
chyba to najbardziej spowalnie gre tak mysle. nie potrzebje robic jakichs konkretnych upgradeow, bo gram tylko w starocie i GW. dlatego mam pytanie czy na podobnej konfiguracji ale z szybszym ramem (512 400 MHz) nie bedzie mi się cieło?? ( i czy do factions bedzie potrzebny mocniejszy komp, bo slyszalem ze tamtejsze plenery sa zabojcze dla sprzetu) czy kupienie 1GB ramu wystarczy, czy bede musial zmienic karte???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest pare questów w których niewiem o co chodzi

1. Cash crops
2. the agriculturis
3. the captured son
jak je znacie to piscie co trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 14:50, tymuś napisał:

pytanie techniczne co do szybkosci dzialania GW. otóż gra chodzi mi ładnie na max detalach
bez AA. ale w miastach (szczegolnie lions arch w godzinach szczytu) gra sie ksztusi (nie tak
strasznie ale jednak) mam semprona 2800, radka 9550 i 512 ram. ale ram w dwoch kosciach 256
z czego jedna 400 mhz a druga 266 :/
chyba to najbardziej spowalnie gre tak mysle. nie potrzebje robic jakichs konkretnych upgradeow,
bo gram tylko w starocie i GW. dlatego mam pytanie czy na podobnej konfiguracji ale z szybszym
ramem (512 400 MHz) nie bedzie mi się cieło?? ( i czy do factions bedzie potrzebny mocniejszy
komp, bo slyszalem ze tamtejsze plenery sa zabojcze dla sprzetu) czy kupienie 1GB ramu wystarczy,
czy bede musial zmienic karte???


odnośnie ramu jest temat http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1180&u=112 , z tego co gdzieś czytałem jak masz ram 256 400MHz i 256 266MHz to obie działają na tej mniejszej częstotliwości, poza tym jedna kość 512 400MHz będzie trochę mniej wydajna niż 2x256 400Mhz, ale jeśli chcesz rozbudować ram to 2x 512 bardziej się opłaca. Co do grafiki to zależy jaką ma pamięć (ja mam radka 9200SE 128 i z grafiką w GW nie mam problemu, Factions jeszcze nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takiego samego Radeona.Mam 512DDr2 o częstotliwości 400Mhz i jak wchodze do większego miasta w Factiona to sie chwile tnie.Tak samo jest jak wyjde za miasto.Zawsze pierwsze klika minut walki tnie sie gra jak cholera!Ale potem przechodzi i działą pięknie.Tylko jest jeszcze taka różnica,że mam procka Athlon 3200+ 64bit,więc też może wsytąpić mała różnica.BTW:nastawiłem sobie antyalising na 2 i tylko czasem sie przycina.Zmień tę kośc ramu co ma 266 i dokup RAM do 1GB :) Myśle,że powinno być ok :)

Graczomaniak->ja tak bardzo chce mieć mniszke,że raz mi sie sniło,że jedną grałem w GW i mówiłem swoim ziomkom z gildii "ej,obczajcie moją mniszke!" :P

Dragon->o tym to nie pomyślałem.Oczy Krakena to nic takiego.Bo w końcu ile razy sie spotykało oczy wind riderów w różnych postaciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 14:54, smigolx napisał:

jest pare questów w których niewiem o co chodzi

1. Cash crops
2. the agriculturis
3. the captured son
jak je znacie to piscie co trzeba zrobić


daj screena to się przetłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

załozyłem ten temat jeszcze raz ale teraz questy przybliże
jest pare questów w których niewiem o co chodzi

1. Cash crops rolnik daje mi fasolki i isć gdzieś w pole mam to zaśiać jak tak to jak
2. the agriculturis to jest w wiosce jak oni sie nazywali to już nie pamietam taki ziomki co mają glowę orła
3. the captured son jest to wiosce z skull cośtam ale niweiem czy mam wybić całą wioskę czy co bo 50 ziomków wybicie to problę
jak je znacie to piscie co trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. wpisz /kneel tam gdzie masz posadzić fasolki
3. Wybijasz
2. Nie pamiętam, ale wątpie aby sprawiło mi problem :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

1. Cash crops rolnik daje mi fasolki i isć gdzieś w pole mam to zaśiać jak tak to jak


Jak dostaniesz te nasiona to idziesz na pole które wskazuje ci zielony znacznik, klękasz na tym polu wpisując komendę /kneel albo /sit

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

2. the agriculturis to jest w wiosce jak oni sie nazywali to już nie pamietam taki ziomki co
mają glowę orła


Sorki ale nie kojarzę tego zadania.

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

3. the captured son jest to wiosce z skull cośtam ale niweiem czy mam wybić całą wioskę czy
co bo 50 ziomków wybicie to problę


W tym zadaniu musisz wybić wszystkich wrogów, którzy są w wiosce.

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

jak je znacie to piscie co trzeba zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

1. Cash crops rolnik daje mi fasolki i isć gdzieś w pole mam to zaśiać jak tak to jak


A czytałeś co do ciebie mówi ten rolnik...?
''You know how to kneel, don''t you?'' czy coś takiego ;).
Należt wpisać komendę /kneel (albo /knee - nie pamiętam dokładnie)

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

2. the agriculturis to jest w wiosce jak oni sie nazywali to już nie pamietam taki ziomki co
mają glowę orła


Nie mam pojęcia co to za quest. Naprawdę...

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

3. the captured son jest to wiosce z skull cośtam ale niweiem czy mam wybić całą wioskę czy
co bo 50 ziomków wybicie to problę


Dokładnie to, co napisałeś. Należy wybić ich wszystkich, co do jednego. Najlepiej podchodzić od strony plaży, a i tak stuprocentowo będziesz miał 60% DP ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 Wie że niby chodzi o wpisanie komendy knell ale nic się niedzieje i w tym problę
2 ten quest jest dziwny bo normalnie są to wrogowie a ta wiaska z tą wiaską jest inaczej pokazane jes że mam isć na środek tej wioski a pużniej tego niewi chyba nikt
3 myslałem że jest inny sposub ale cuż trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 14:58, T4KEDA napisał:

odnośnie ramu jest temat http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1180&u=112 , z tego co gdzieś
czytałem jak masz ram 256 400MHz i 256 266MHz to obie działają na tej mniejszej częstotliwości,
poza tym jedna kość 512 400MHz będzie trochę mniej wydajna niż 2x256 400Mhz, ale jeśli chcesz
rozbudować ram to 2x 512 bardziej się opłaca. Co do grafiki to zależy jaką ma pamięć (ja mam
radka 9200SE 128 i z grafiką w GW nie mam problemu, Factions jeszcze nie mam)


no wlasnie kompy takie jak moj sa dosc podatne na overcklocking, moj radek caly czas chodzi podkrecony (ale AA nie wlaczam bo zwalnia), sam procesor tez troche podciągnąłem, teoretycznie powinno to wystarczac. ale zaciachy bedą w kolejnych dodatkach coraz wieksze. czy jesli zamienie wolną kość na szybszą i bedę miał 512 w 2 kosciach 400MHz to będzie wyczuwalna różnica?? bo tak naprawdę upgrade mi nie potrzebny, chodzi mi tylko o GW, rozbudowę zrobię od razu poważniejszą za jakiś czas. jest w tym jakis sens (czy bedzie chodzic plynnie na 512 400??).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 16:19, smigolx napisał:

1 Wie że niby chodzi o wpisanie komendy knell ale nic się niedzieje i w tym problę


Nie "knell", tylko /kneel ;P.
Krok po kroku - jak otrzymasz nasiona, to idziesz na środek ''zagwiazdkowanego'' pola, wpisujesz /kneel i czekasz (bez poruszania się) aż zadanie się zaktualizuje. Jak dalej nic się nie będzie dziać, to już nie wiem w czym byłby problem...

Dnia 25.07.2006 o 16:19, smigolx napisał:

2 ten quest jest dziwny bo normalnie są to wrogowie a ta wiaska z tą wiaską jest inaczej pokazane
jes że mam isć na środek tej wioski a pużniej tego niewi chyba nikt


Ja wykonałem wszystkie questy na wyspie i nie miałem żadnych problemów... Tsy tsy tsy, wychodzi na to, że jednak jestem wyjątkowo uzdolniony ;P.
Zresztą - masz tutaj najdokładniejszy opis, jaki mógłbym znaleźć :).
http://gw.gamewikis.org/wiki/The_Agriculturist

Dnia 25.07.2006 o 16:19, smigolx napisał:

3 myslałem że jest inny sposub ale cuż trudno


Najlepiej rozpocznij od Zen Daijun. Rozpocznij od strony plaży. Wszyscy członkowie drużyny powinni używać ataków dystansowych i uciekać, gdy tylko większa grupa przeciwników zacznie was gonić. Nie próbuj atakować bossa, póki nie upewnisz się, że nikt nie przyjdzie mu z pomocą - jak już oczyścisz plażę - idź od drugiej strony. Jak już zabijesz wszystkich piratów w obozie - wtedy będziesz mógł porozmawiać z tytułowym synem.
Zastanawiałem się nad użyciem trapperów, by ułatwić ten quest, ale nigdy nie próbowałem samemu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

załozyłem ten temat jeszcze raz ale teraz questy przybliże
jest pare questów w których niewiem o co chodzi

1. Cash crops rolnik daje mi fasolki i isć gdzieś w pole mam to zaśiać jak tak to jak


http://gw.gamewikis.org/wiki/Cash_Crops

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

2. the agriculturis to jest w wiosce jak oni sie nazywali to już nie pamietam taki ziomki co
mają glowę orła


http://gw.gamewikis.org/wiki/The_Agriculturist

Dnia 25.07.2006 o 15:18, smigolx napisał:

3. the captured son jest to wiosce z skull cośtam ale niweiem czy mam wybić całą wioskę czy
co bo 50 ziomków wybicie to problę


http://gw.gamewikis.org/wiki/The_Captured_Son

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wściec się idzie. ANet sobie chyba w kulki leci z tymi disconnectami. Juz któryś raz dziś mie odłączyło w trakcie misji. A teraz udało mi się znaleźć świetną ekipę. Ehh żenada, jakość gry maleje w oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 17:36, HumanGhost napisał:

Nie no, wściec się idzie. ANet sobie chyba w kulki leci z tymi disconnectami. Juz któryś raz
dziś mie odłączyło w trakcie misji. A teraz udało mi się znaleźć świetną ekipę. Ehh żenada,
jakość gry maleje w oczach.

Fakt. Disconnecty oraz straszne lagi to jakaś plaga (i mówię tu o ostatnich kilku dniach). Próbowałem pograć dziś trochę w AB z moim sojuszem, niestety żadna przyjemność jeśli albo cię wywala, albo wszystkie akcje postać wykonuje z 10-sekundowym opóźnieniem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wcześniej:moja dokłądna konfiguracja jest taka Athlon 3,2+ 64bit,512RAM DDE 2 Kingston,Radeon 9550 128DDR2 i gra mi sie nie tnie.Wcześniej miałem 2 kości po 266MHZ każda i do tego Athlona 2000XP+ i też było w porządku!Tak jak już też wcześniej napisałem-Po wejściu do miasta albo po wyjściu zdarzało mi sie,że przez chwile gra tagicznie sie zacinała.Ale to przez jakies 10-15 sekund i potem juz było problemów w ogóle.

HumanGhost,Krejt->zupełnie nie rozumiem Waszych problemów.Gram na łączu Neostrady 256 i DC zdarzył mi sie tylko RAz w całem mojej 11 miesięcznej karierze w GW!LAgi w czasie walki też są raczej rzadkością niż codziennością.Może łacza macie nie takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 18:31, Jarzy napisał:

HumanGhost,Krejt->zupełnie nie rozumiem Waszych problemów.Gram na łączu Neostrady 256 i
DC zdarzył mi sie tylko RAz w całem mojej 11 miesięcznej karierze w GW!LAgi w czasie walki
też są raczej rzadkością niż codziennością.Może łacza macie nie takie?

Neostrada 256. Lagi w danym momencie mieli WSZYSCY grający AB (czemu dali upust w czacie), więc jest to wina ANet lub którejś z firm nadzorujących ich łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 13:44, graczomaniak napisał:

Jesteś 2 000 001graczem, który przekroczył próg i wszedł do krainy magii, cienia, mroku, światła,
życia (a co nie?:)) i wszytkiego co z tym związane :D. Oby Cie to wciągneło na dłuuuugie miesiące,
godziny i sekundy i żeby Ci sie przyśniły sny o buildach, klasach i kumplach.

A, strzeliłem gadke...:D

hehe fakt strzeliłeś.

Cóż pograłem ze dwie godziny, bo niestety musiałem się położyć spać, bo już padałem będąc na nogach ze 20h. Dodam że wcale nie chciałem ale zdrowy rozsądek wygrał, niestety :)
Co do gry. Bałem się, że może być problem, bo niestety mam troszkę mało ramu (256) ale jak troszkę pozmieniałem ustawienia, tu dodałem tu odjąłem to chodzi cacy. W miastach faktycznie potrafi się przyciąć no ale nie można mieć wszystkiego. Reszta sprzętu P4 1.6 i radon 9600 oraz łącze 2Mb. Oczywiście nie mam ustawionego wszystkiego na maksa, ale wygląda ładnie i chodzi płynnie a to najważniejsze. Co do rozgrywki to jeszcze nie wiele mogę powiedzieć bo jeszcze się w nią specjalnie nie zagłębiłem. Gram PvE i mam profesje W/E i po kolei wypełniam questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować