Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2006 o 13:37, jaruczek napisał:

ja mam takie jakie ma sie w kinie domowym :) czyli suboofer i 5 glosniczkow dookola pokoju
:)

ja mam to samo firmy creative bardzo dobre ale nietanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja siedze teraz w słuchawkach bo mi współlokatorki (4 sztuki - przewaga liczebna) kazały przykręcic muze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki ciekawy cytacik na forum poswieconym sprzetowi Hi Fi :

"A ja wciąż mam korektor i to ten pierwszy w życiu - kupiony 15 lat temu! Jedyny element systemu, którego nigdy nie wymieniłem. Jestem zeń bardzo zadowolony, zwłaszcza, że wprowadziłem parę modyfikacji. I zapewniam Was, że nic a nic nie zakłóca pracy mojego systemu, słowo!
Zacząłem od odłączenia go od prądu, następnym krokiem było usunięcie połączenia ze wzmaczkiem. Jeszcze większa poprawa nastąpiła po przeniesieniu go na najniższą półkę. Wreszcie (wciąż w poszukiwaniu idealnego brzmienia) wyniosłem go do drugiego pokoju. Od tej pory nie dam powiedzieć o korektorze złego słowa. I potwierdza się teza, że nawet budżetowy sprzęt świetnie może zabrzmieć we właściwej konfiguracji i przy zapewnieniu przyzwoitych warunków odsłuchowych... "

Sa jeszcze wszak korektory akustyczne , Yamaha ma takie w swoich ampach ale to raczej bajer ,

audiofilsko do tematu podchodzac korektor to niepotrzebny element toru ktory szkodzi.
Korektor w studio nagraniowym z czlowiekiem ktory sie na tym zna owszem jak najbardziej i koniecznie ale nie w domu , w domu trzeba miec taki sprzet zeby to co on tam zmajstrowal bylo slychac jak na dloni :)

Szumy tez korektor wprowadza a to juz za wiele dla tych waritow i sprzetowych onanistow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głośników Creative Inspire T5900 podłączonych do SB X-Fi. Głośniki mam ok 2 lata i powiem tak: pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Wydawało mi się, że wszystko gra ślicznie. Później, jak już trochę ochłonąłem doszedłem do wniosku, że nie jest tak super jak myślałem. Najbardziej drażnił mnie ten pierdzący i buczący (w moim odczuciu) bas. Po wytłumieniu subwoofera, ustawieniu equalizera i postawieniu go na biurku (ważne, żeby odizolować pudło od podłoża aby drgania się nie przenosiły) jakość dźwięku do mnie dobiegającego uznałem za zadowalającą. Wcześniej miałem SB Audigy 2 ZS i było dobrze ale jednak X-Fi generuje dźwięk jeszcze czystszy i bas jest bardziej miękki. Reasumując, jak na głośniki za ok 300 zł sprawują się naprawdę dobrze i myślę, że do komputera nie trzeba nic lepszego.
PS. Nie przesadzajcie z basem bo zbyt wiele basu zabija muzykę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 23:14, janosikPL napisał:

ja mam zarąbiste głośniczki :D mam wsadzoną rozdziałke na 3 wejścia i podłączyłem sobie 2 komplety
zwykłych głośników media techu + do tego wieża :D to takie jakby 4.2 :D lepsze od tych waszych
creativów itp. :P



Podasz ich moc?jestem bardzo ciekawy ile wyciągają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja narazie mam skromne 2 stereo creativa za 60 zeta + 2 stereo (tylnie też creativa) i jedne badziewia za 30 zeta z manty jako centralny i wzmaczniacz pod SB w jednym, a SB to kolumna pionnera czy jak to sie tam pisze 100 wat (przynajmniej tak napisane) z lat 80 czyla porządna robota.
gra wyśmienicie a basy są super, jestem zadowolony choć nie ukrywam że GigaWorks''y były by o niebo lepsze, zwłaszcza 7.1 :-)
PS. dżwiękówką nie zaszpanuje bo to tylko Genius 5.1 za 5 czy 6 dyszek więc ma tylko EAX 2 maxymalnie... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2x20W samsunga takie przecietne glosniczki, dziwiekowka tez nienaljepsza - jakis znintegrowany z plyta ulkad intela
i tak jak poprzednik na EAX w wersji wyzszej niz 2 w grach nie moge sobie puki co niestety pozwolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:54, NyGgA MiLy napisał:

Podasz ich moc?jestem bardzo ciekawy ile wyciągają:)

te media techu maja po 10 albo 20W (nie wiem o ktora wartosc chodzi:P) a te od wiezy to maja po 60W

czyli 160 albo 200W maja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 14:49, janosikPL napisał:

> Podasz ich moc?jestem bardzo ciekawy ile wyciągają:)
te media techu maja po 10 albo 20W (nie wiem o ktora wartosc chodzi:P) a te od wiezy to maja
po 60W

czyli 160 albo 200W maja :P



Mają Moooooc!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem na kupnie głośników możecie mi coś polecić,(słucham muzyki mp3,igram w gry)takie do 300zł.myślałem raczej o 5.1.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KUPIłEM LOGITECHA SA SUPER,JAK WłACZYłEM TO BYłY TAKIE SOBIE ALE JAK W NICH POGRZEBAłEM TO DZWIEK MAM ODJAZDOWY.WłACZYłEM joint operations i call of duty to czułem sie jak na wojnie.bombel 1981 co to masz za program do muzyki ten na zdieciu.dziekuje wam za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować