Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Pytanie natury trochę-technicznej :)

Czy Wy podczas instalacji zgadzacie się na utworzenie folderu override_bak, do którego powędrują pliki ze starego override? Bo ja się do tej pory zgadzałem i teraz naszła mnie wątpliwość co do zasadności takiego postępowania. Stąd właśnie moje pytanie do Was i prośba o Wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:13, jadam napisał:

Nie wiem czy ktoś już zauważył ale NWN+SoU+HotD będzie w platynie ( 59.90zł)
http://www.gram.pl/news.asp?id=2560
Ja mam całość ale i tak złożyłem zamówienie.


Tak, też zauważyłem. Jak znajdę kasę też nabędę, tylko szkoda, że wcześniej nie wiedziałem - oszczędził bym na podatawce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:29, Grzyb8 napisał:

No i kto by pomyślał,że NWN jednak trafi do PK...


To było dla mnie prawie pewne. Dobrze się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:29, Grzyb8 napisał:

No i kto by pomyślał,że NWN jednak trafi do PK...

A ja kilka dni temu kupiłem samo NWN i teraz mam za swoje.Mimo wszystko chyba zdecyduję się na PK , ponieważ cena nie jest wygórowana , a poza tym posiadanie 2 egzemplarzy to w końcu żadna krzywda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:41, KrzychW napisał:

> No i kto by pomyślał,że NWN jednak trafi do PK...
A ja kilka dni temu kupiłem samo NWN i teraz mam za swoje.Mimo wszystko chyba zdecyduję się
na PK , ponieważ cena nie jest wygórowana , a poza tym posiadanie 2 egzemplarzy to w końcu
żadna krzywda.

Dwa egzemplarze to żaden kłopot. Te 20zł nówi się trudno. Ja mam komplet ale zamówiłem PK dla pewności, że jak mi któraś z płyt poleci to nadal będę mógł instalować i grać w NWN kiedy będę chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko w związku z wydaniem przez cd-projekt NWN w platynie: jak ta gra stoi (pod względem rozgrywek siecowych) w polsce? Znaczy się czy jest jakiś wybór w serwerach a nie tylko ślęczenie na jednym i do tego wooolnym. No i gracze, dużo w to to gra? NWN miałem ale sprzedałem bo przez neta nie mogłem grać, z powodu siedzenia w sieci domowej przy serwerze na Win 98- dlatego nigdy nie zagrałem sobie przez neta- a własciwie po to kupiłem tę grę, chociaż w single playera oczywiście też sobie "popykałem";).
Ale żem po polskiemu napisał tego posta:D. Żyć nie umierać, ale nie wyedytuje bo tak się czuje że mi się rymuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baj de łej, zapomniałem jeszcze zapytać, czy każdy z dodatków da się zaczynać osobno, bez podstawki? I z drugiej strony czy dało by się przenieść postać z podstawki do np. hordes of the underdark? I czy rozpoczynanie przygodu w którymkolwiek z dodatków wiąże się z tym, że lepiej posiadać już mocną postać (jak w elder scrolls III i dodatkach) na entym levelu czy spokojnie można zacząć od 1 poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 18:56, zpawelz napisał:

baj de łej, zapomniałem jeszcze zapytać, czy każdy z dodatków da się zaczynać osobno, bez podstawki?


Tak :)

Dnia 20.09.2006 o 18:56, zpawelz napisał:

I z drugiej strony czy dało by się przenieść postać z podstawki do np. hordes of the underdark?


Naturalnie, że tak :) Po prostu w satysfakcjonującym Cię momencie użyj przycisku ''Zapisz Postać'' w menu w trakcie gry, a potem zaczynając jakiś rozdział zamiast ''Stwórz nową postać'' wybierasz to drugie ;p

Dnia 20.09.2006 o 18:56, zpawelz napisał:

I czy rozpoczynanie przygodu w którymkolwiek z dodatków wiąże się z tym, że lepiej posiadać
już mocną postać (jak w elder scrolls III i dodatkach) na entym levelu czy spokojnie można
zacząć od 1 poziomu?


W Cieniach Undrentide cały czas mieliśmy do czynienia z ograniczeniem do poziomu 20-ego, więc sądzę, że jeśli nawet nie pierwszopoziomową to jakąś początkującą postacią można w ten dodatek grać. Natomiast w Hordy Podmroku radzę zacząć dopiero po nabiciu co najmniej 17-18 poziomu. Ja zaczynałem go na 20-czyli na maksymalnym jaki dopuszczała podstawka i pierwszy dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I do Napka:

Hordes of Underdark dostosowuje poziom trudności do poziomu postaci jaką w niego grasz z tego co wiem, tzn że jeśli zaczniesz postacią na 20lvl to będziesz miał przeciwników też koło 20lvl a jeśli zaczniesz postacią na np 5lvl to przeciwnicy też będą mieli taki lvl ale osobiście polecam grą wysoko poziomową nie ma to jak atuty epickie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie:) Przyznam szczerze, że nie miałem o tym pojęcia. A tak nawet abstrachując od atutów epickich (ach, Piekielna Kula albo Smoczy Rycerz:P) to leszcz na 5. poziomie musiałby być niespełna rozumu, żeby zapuszczać się do Podmroku :D (tak zupełnie fabularnie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też racja :) ale jak wiesz szaleńcy też się trafiają w FR :D i widze że chyba też grałeś magiem :) nie ma to jak zatrzymanie czasu i wymiecenie wszystkich dokoła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 21:04, Piotrbov napisał:

Mam kilka pytań. Ile MB zajmuje ta gra? Czy da się grać w nią nie przez internet tak samo jak przez internet?


U mnie gra zajmuje ok. 5 GB ale licząc w tym zapisy gier (23 zapisy zajmują ok. 1,2 GB), dodatkowe moduły, hakpacki, portrety postaci.
Na czysto aby w miarę swobodnie sobie pograć i pobawić się dodatkowymi modułami musisz przeznaczyć ok. 4-5 GB.

Gra przez neta jest nieporównywalna, niektóre moduły są przeznaczone wyłącznie do gry multi i wymagają Mistrza Gry. Mimo wszystko, jeśli lubisz ten rodzaj gier, to NWN w singla też jest super. Oprócz Diablaka jest to jedyna gra która zawsze jest u mnie zainstalowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje egzemplarze premierowe wystawiłem na allegro, biorać pod uwage zainteresowanie podobnych aukcji myśle, że z 80-90 złotych otrzymam za nie i z chęcią kupie wersje z PK. Wszystko na 1 płytce DVD, dożywotnia gwarancja, 3 wielkie moduły po polsku. Nawet nie żałuje, premierowe wersje to rarytas, ale Diamentowa Edycja to już wielkie objawienie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 17:51, sylka30 napisał:

mam pytanko kiedy bedzie premiera nwn 2 i jeszcze jedno gdzie mogę znaleść stronke z portretami
do nwn 1

O NWN2 jest b.dobry wątek na forum, tam możesz się dowiedzieć więcej natomiast portrety ja ściągnąłem ze stronki http://nwn.gram.pl/ Kraina Płonących Cieni. Tam jest m.in. kufer/portrety. Wprawdzie z chwilą rozwiązania umowy CDP z Atari stronka siadła, teraz wszystkie siły właściwie nastawione na NWN2 ale nadal można znaleźć tam wiele ciekawych informacji i dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 13:14, Mistic napisał:

Ja tam swoje egzemplarze premierowe wystawiłem na allegro, ... i z chęcią kupie wersje z PK. Wszystko
na 1 płytce DVD, dożywotnia gwarancja, 3 wielkie moduły po polsku. Nawet nie żałuje, ... ;-)

Dużo racji ale ja się do swoich gier przywiązuję, mam np. 3 x Diablo2:LoD (oryginały) 1. D2 i LoD kupiony oddzielnie. 2. Komplet za 99zł 3.Komplet za 60zł.
Teraz w razie potrzeby mogę w domu zagrać przez sieć.
Ja nie gram w wiele gier ale wiele gram w niewiele gier, dlatego mam niektóre w 2-3 egzemplarzach.
Najbardziej śmieszy mnie, że HoMM4 z 2 dodatkami kupiłem za grubą kasę a teraz kupiłem znowu cały komplet za 20zł. Podobnie jest z HoMM3 (super gra).
NWN2 też sobie kupię, jedyny wymóg to będzie podrasowanie kompa aby w pełni się bawić a nie wkurzać na mulący się system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam żal kasy, żeby miec więcej egzemplarzy danej gry niż jeden. Jak jest jakas wypasiona edycja to wole sie pozbyc straych wersji i zainwstowac dodatkowe 10-20 zł i kupic nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować