Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2007 o 23:39, Strike napisał:

Wprowadze troche zamieszania i zadam pytanie o Lowce do tych co grali ta klasa.
Gram znowu w NWN tym razem Lowca (wczesniej wojownikiem, sprobuje takze postacia czarujaca).
Jako towarzysza wzialem Tomiego i co najsmieszniejsze on pokonuje wiekszosc przeciwnikow! Moj
elfi Lowca zadaje obrazenie ktore wrog moze zaabsorbowac a jezeli juz zada pozadne to mijaja
2 tury.Jezeli z bronia +1 ktora znalazlem sytuacja bedzie sie powtarzac skasuje go a zagram
czarodziejem. Czy ktos mial ten sam problem? BTW jestem Lowca na 5lvl.

pozdrawiam


masz atut finezja w walce i wysoką zręczność lub siłę bez finezji ? jeśli nie to już znasz przyczynę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:08, BlekDef napisał:

Jak walczy długim mieczem, czy sejmitarem, to finezja w walce dużo mu nie da.


hmm no racja w takim wypadku dokładnie to nic mu nie da, pewnie chłopak wziął zręczność i bronie nie-lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:08, BlekDef napisał:

Jak walczy długim mieczem, czy sejmitarem, to finezja w walce dużo mu nie da.


Ale to zależy który współczynnik ma większy. Jeśli większa ma zręczność to przy każdej broni "Finezja w walce" się przydaje. Jeśli zaś większą ma siłę, to jest to zupełnie niepotrzebne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 11:26, Arkads napisał:

Ale to zależy który współczynnik ma większy. Jeśli większa ma zręczność to przy każdej broni
"Finezja w walce" się przydaje. Jeśli zaś większą ma siłę, to jest to zupełnie niepotrzebne.
;)


Nie, finezja działa tylko jeśli
a) masz większą zręczność
b) używasz lekkiej broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:27, Fagno napisał:


> Ale to zależy który współczynnik ma większy. Jeśli większa ma zręczność to przy każdej
broni
> "Finezja w walce" się przydaje. Jeśli zaś większą ma siłę, to jest to zupełnie niepotrzebne.

> ;)

Nie, finezja działa tylko jeśli
a) masz większą zręczność
b) używasz lekkiej broni


Bardzo możliwe. ^^
No ale długi miecz to broń lekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:28, Arkads napisał:

No ale długi miecz to broń lekka.


Mm... nie, broń lekka to np. rapier, krótki miecz, sztylet, toporek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:30, Fagno napisał:

> No ale długi miecz to broń lekka.

Mm... nie, broń lekka to np. rapier, krótki miecz, sztylet, toporek :)



Czyli jednym słowem łowcą bez łuku nie opłaca się. A dla początkujących najlepszą profesją jest wojownik, tam wszystko jest ładnie opisane, dostaje szybko lvl''e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 11:33, Arkads napisał:

Czyli jednym słowem łowcą bez łuku nie opłaca się. A dla początkujących najlepszą profesją
jest wojownik, tam wszystko jest ładnie opisane, dostaje szybko lvl''e.


Jak nie ? bierzesz łowcę, robisz mu 5 lvl walczysz np. dwoma krótkimi mieczami, później na 6 lvl bierzesz zabójce a na 7 tancerza cieni, dalej już z górki :) taki pół-łotrzyk

Troszkę inwencji nie zaszkodzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:35, Fagno napisał:


> Czyli jednym słowem łowcą bez łuku nie opłaca się. A dla początkujących najlepszą profesją

> jest wojownik, tam wszystko jest ładnie opisane, dostaje szybko lvl''e.

Jak nie ? bierzesz łowcę, robisz mu 5 lvl walczysz np. dwoma krótkimi mieczami, później na
6 lvl bierzesz zabójce a na 7 tancerza cieni, dalej już z górki :) taki pół-łotrzyk

Troszkę inwencji nie zaszkodzi ^^


Chodzi mi o samą podstawkę. A jeszcze spiep*** jest Mistrz Broni. Tylko katana? :/
A jak można zmienić to jak xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 11:36, Arkads napisał:

Chodzi mi o samą podstawkę. A jeszcze spiep*** jest Mistrz Broni. Tylko katana? :/
A jak można zmienić to jak xD.


Czemu tylko katana ? wystarczy że nie będziesz w atutach na "zalecane" leciał i możesz wybrać co ci się żywnie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:37, Fagno napisał:


> Chodzi mi o samą podstawkę. A jeszcze spiep*** jest Mistrz Broni. Tylko katana? :/
> A jak można zmienić to jak xD.

Czemu tylko katana ? wystarczy że nie będziesz w atutach na "zalecane" leciał i możesz wybrać
co ci się żywnie podoba :)



Ale wejdź w profil i tam jest Mistrz Broni (katana). A jechać jako woj to na półtoraręcznych. Dwa jakieś tam dobre i po prostu sieczka xP. A jako Czarownik Kula Ognia i bye my ladies. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko juz wszystko jest ok ... odkad uzywam Zamiatacza +1 (od Marroka) i dlugiego miecza +1. Problemem bylo ze moj bohater z dwoma katanami zadawal mniejsze obrazenia niz Tommy i zadziej.Teraz to sie zmienilo :P

Dzieki za pomoc. Przynajmniej nowa rozmowa sie rozpoczela :]

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 11:43, Arkads napisał:

Ale wejdź w profil i tam jest Mistrz Broni (katana). A jechać jako woj to na półtoraręcznych.
Dwa jakieś tam dobre i po prostu sieczka xP. A jako Czarownik Kula Ognia i bye my ladies. ;P

Po pierwsze to jest zalecana konfiguracja, a nie wymagana. Mistrz Broni może się specjalizować w każdej broni do walki wręcz. Po drugie dwa półtoraki się nie opłacają. Jak już to półtorak + krótki miecz, żeby mieć mniejsze kary do trafienia. No i trzeba mieć 15 zręczności, by wogóle móc trafiać (3 atuty do walki dwiema brońmi) - dlatego już lepiej na dwie brać rapiery (bo finezja w walce + duży zasięg krytyka i można na zręczności jechać), czy ogólnie lekkie bronie.

@Strike

Dnia 19.05.2007 o 11:43, Arkads napisał:

moj bohater z dwoma katanami

Łowcą do 9 lvlu nie opłaca się brać dwóch broni, bo dopiero na 9 lvlu dostaje chyba wszystkie atuty do walki dwiema broniami (już nie pamiętam) - działają one dopóki walczy w średniej lub lekkiej broni - dlatego płytówki i półpłytówki odpadają, jeśli chodzi o łowcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem pierwszy akt i byłem zmuszony usunąć grę ale niedługo zaczynam znowu grać. mógłby mi ktoś w skrócie opisać dalszy przebieg fabuły? zabijam bosa w akcie pierwszym, w neverwinter już nie ma zarazy i przenoszę się do aktu II żeby zlikwidować jakąś sektę. i co dalej się dzieje? na zwiastunie widziałem jakieś fajne potwory do zabicia i jestem bardzo ciekawy dalszego przebiegu gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 14:00, Joorg napisał:

przeszedłem pierwszy akt i byłem zmuszony usunąć grę ale niedługo zaczynam znowu grać. mógłby
mi ktoś w skrócie opisać dalszy przebieg fabuły? zabijam bosa w akcie pierwszym, w neverwinter
już nie ma zarazy i przenoszę się do aktu II żeby zlikwidować jakąś sektę. i co dalej się dzieje?
na zwiastunie widziałem jakieś fajne potwory do zabicia i jestem bardzo ciekawy dalszego przebiegu
gry!



Mówisz odnaleźć sektę która była przyczyną zarazy, potem przenosisz się w inne miejsce, musisz zebrać 4 artefakty. Na końcu zabijasz osobę, którą o ta rzecz którą zrobiła nigdy byś nie posądził (ale jest ona w dodatku później jako najemnik). Aha, w ostatnim rozdziale wracasz do Neverwinter. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaką cechę pakować przy awansach czarodzieja? Tylko Inteligencja? Czy wziąć coś do Zręczności lub Kondycji?
Obecnie:
Sił 15
Zr 13
Kon 13
Int 16
Mąd 8
Ch 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 12:37, Gevon Slicer napisał:

W jaką cechę pakować przy awansach czarodzieja? Tylko Inteligencja? Czy wziąć coś do Zręczności
lub Kondycji?
Obecnie:
Sił 15
Zr 13
Kon 13
Int 16
Mąd 8
Ch 10


Jeśli grasz postacią wieloklasową, to jako czarodziej powinieneś inwestować tylko w inteligencje, bo ona określa siłę czarodzieja. Biorąc pod uwagę to jak niski masz jej poziom, to przyda Ci sie ona bardzo.

Jeśli jesteś TYLKO czarodziejem to mam takie pytanie i tylko tyle do powiedzenia na ten temat:
Po co Ty swojej postaci dałeś tyle punktów na siłę?!To nie wojownik i powiem Ci tylko tyle - skopałeś sobie postać. Jak zaczynasz grać klasą, która włada magią, to np. przy czarodzieju dajesz mu na starcie dużo punktów na inteligencje, a reszte według gustu ale NIE na siłę. Potem podczas awansów dajesz mu też zwykle tylko na inteligencje, bo u czarodzieja inteligencja = poziom zaklęć, które może rzucać, siła zaklęć oraz ilość zaklęć, które będzie posiadał/posiada.

Radze Ci zrobić nową, dobrą postać, a nie taką, która będzie totalnie nieodpowiednia dla danej klasy pod względem statystyk. Na przyszłość czytaj opis klasy, którą zamierzasz grać - jest to pomocne przy dalszym rozwoju Twojej postaci.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zagrać w Neverwintera i mam kilka pytań:
- czy punkty doświadczenia dzielą się na drużynę, czy zawsze dostaje sie tyle samo
- czym paladyn różni się od wojownika oprócz czarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować