Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2007 o 15:59, Prince07 napisał:

> Najpierw idziesz do Olafa (w świątyni, z pomieszczenia w którym stoi Aribeth przechodzisz
przez
> drzwi po przeciwnej stronie do tych, którymi idzie się do Desthika). Po rozmowie z nim
idziesz
> na półwysep. W lewym górnym rogu jest taka gospoda w której siedzi kapitan próbująca załatwić

> sprawę więzienia, odrobinę poniżej jest sklep kupiecki, a jeszcze pod nim w podziemiach
budynku
> jest strażnik i te trzy przedmioty.

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Wkońcu po trzech dniach "męczarni" (o ile można wogóle tak powiedzieć grając mnichem ;p) udało
mi się przejść pierwszy rozdział :) Zaraz zabieram się za poznawanie nowego miasta - Portu
Llast :)



Hm :). Jeśli ty to nazywasz męczarnią to rozdziały 2-3 będą dla Ciebie katorgą xP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:01, Arkads napisał:

Hm :). Jeśli ty to nazywasz męczarnią to rozdziały 2-3 będą dla Ciebie katorgą xP.


Nie no ujełem słowo męczarnia w cudzysłów :) Łatwo było, żaden potwór nie sprawił mi większego problemu :) Gra dwoma mnichami to bajka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:03, Prince07 napisał:

> Hm :). Jeśli ty to nazywasz męczarnią to rozdziały 2-3 będą dla Ciebie katorgą xP.

Nie no ujełem słowo męczarnia w cudzysłów :) Łatwo było, żaden potwór nie sprawił mi większego
problemu :) Gra dwoma mnichami to bajka ^^



Czyli grasz z Gimem? Tak, bardzo lubię jego teksty ;). Choć na początku pomagał mi Dealen, to być może z Czarownika się przerzucę na Mnicha ( choć w DnD nigdy ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:06, Arkads napisał:

Choć na początku pomagał mi Dealen, to być może z Czarownika się przerzucę na Mnicha
( choć w DnD nigdy ;P).


A cóż to takiego ten DnD ??? Tak gram z towarzyszem Gimem, jest on bardzo przydatny szczególnie jeżeli chodzi o "otwieranie" a raczej roz.... walanie zamkniętych skrzynek bo zazwyczaj u mojego bohatera "broń jest nieskuteczna!" ^^ Tak ogólnie to jest on też dobrym wojownikiem więc walka ze wszytkimi jak do tej pory potworami była błachostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 15:56, kamiln napisał:

Serwery na które próbowałem się dostać to PL Studnia Dusz,Wielosfer - Wrota Czasu, CZ-), wszędzie
brakuje mi pliku cep2_v1.tlk, lub cep.tlk nie wiesz przypadkiem, gdzie mógłbym je znaleźć?
Po wpisaniu w googlach wyskoczył mi tylko jakiś EmbarosDlaBudowniczych.


To są pliki CEPa - fanowskiej kompilacji różnych dodatków (potworków, wyglądów broni, głów, etc.). Bardzo popularny na wszelkich serwerach, bo daje sporo ciekawych rzeczy w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać samemu. CEP w wersji 2.0 (czyli najnowszy) znajdziesz tutaj:
http://nwvault.ign.com/View.php?view=hakpaks.Detail&id=7000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:30, pkapis napisał:

To są pliki CEPa - fanowskiej kompilacji różnych dodatków (potworków, wyglądów broni, głów,
etc.). Bardzo popularny na wszelkich serwerach, bo daje sporo ciekawych rzeczy w jednym miejscu
i nie trzeba ich szukać samemu. CEP w wersji 2.0 (czyli najnowszy) znajdziesz tutaj:
http://nwvault.ign.com/View.php?view=hakpaks.Detail&id=7000

Dzięki, właśnie ściągam tego CEPv2_full.rar''a, teraz tylko jedno pytanie: rozpakować to wszystko do głównego katalogu NwN, czy do jakiegoś konkretnego folderu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:39, kamiln napisał:

Dzięki, właśnie ściągam tego CEPv2_full.rar''a, teraz tylko jedno pytanie: rozpakować to wszystko
do głównego katalogu NwN, czy do jakiegoś konkretnego folderu?


Nie do głównego. Powinieneś mieć tam instrukcję, ale w razie gdyby nie było, rozpakowujesz pliki o rozszerzeniu .xyz do katalogu XYZ w grze. Czyli .erf do ERF, .tlk do TLK, .hak do HAK etc. Stosuj tę zasadę zawsze, jeśli nie wiesz co gdzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DnD to inaczej D&D, lub jak wolisz to Dungeon&Dragons. Autorski system RPG, którego zasady są wykorzystywane z NWNie, BG, ToEE i innych grach z tej serii. Papierowy odpowiednik jest jednak o wiele bardziej rozbudowany.

A co do rozwalania skrzynek. Skoro grasz mnichem to zakup rękawiczki zadające jakieś obrażenia od żywiołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:49, pkapis napisał:

Nie do głównego. Powinieneś mieć tam instrukcję, ale w razie gdyby nie było, rozpakowujesz
pliki o rozszerzeniu .xyz do katalogu XYZ w grze. Czyli .erf do ERF, .tlk do TLK, .hak do HAK
etc. Stosuj tę zasadę zawsze, jeśli nie wiesz co gdzie :-)

Dzięki wielkie, teraz jeżeli nie będzie mnie chciało połączyć, to chyba zjem po kolei wszystkie płytki z NwN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:49, PolishWerewolf napisał:

DnD to inaczej D&D, lub jak wolisz to Dungeon&Dragons. Autorski system RPG, którego zasady
są wykorzystywane z NWNie, BG, ToEE i innych grach z tej serii. Papierowy odpowiednik jest
jednak o wiele bardziej rozbudowany.

No, no dzięki za tach fachową odpowiedź :) Że też nie wpadłem, że chodzi właśnie do Dungeon&Dragons ;p

Dnia 25.05.2007 o 16:49, PolishWerewolf napisał:

A co do rozwalania skrzynek. Skoro grasz mnichem to zakup rękawiczki zadające jakieś obrażenia
od żywiołów.

A czy w tym mieście Port Llast można gdzieś zakupić takowe ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2007 o 17:02, Prince07 napisał:

A czy w tym mieście Port Llast można gdzieś zakupić takowe ???


Ja bym szukał u tej śmiesznej babki o imieniu na literę "E" (nie pamiętam) na podwyższeniu koło portalu, ona ma sporo magicznych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:02, Prince07 napisał:

A czy w tym mieście Port Llast można gdzieś zakupić takowe ???

Poza tym jakaś powinna być u kowala, lub jego pomocnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jeszcze w multi przypadek, że trzeba było jeszcze jeden plik dodatkowo ściągnąć, ale wtedy łatwo - w google''ach wpisujesz jego nazwę i ściągasz z danej stronki. Ale to zależy od serwera. Zresztą jest jeszcze dosyć popularny serwer, który korzysta z CEP''a 1.5, a nie z 2, ale jest w czym wybierać i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugi post z rzędu. Jestem pod koniec drugiego rozdziału i chcę złożyć "raporty" Aribeth. Mogę dać jej tylko dwa z trzech dokumentów, a chciałbym wypełnić wszystkie misje z nimi związane. Czy jest jakiś sposób na wręczenie jej wszystkich trzech dokumentów i tym samym ukończenia misji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 16:09, Prince07 napisał:

> Choć na początku pomagał mi Dealen, to być może z Czarownika się przerzucę na Mnicha
> ( choć w DnD nigdy ;P).

A cóż to takiego ten DnD ??? Tak gram z towarzyszem Gimem, jest on bardzo przydatny szczególnie
jeżeli chodzi o "otwieranie" a raczej roz.... walanie zamkniętych skrzynek bo zazwyczaj u mojego
bohatera "broń jest nieskuteczna!" ^^ Tak ogólnie to jest on też dobrym wojownikiem więc walka
ze wszytkimi jak do tej pory potworami była błachostką.



No dobra, jeśli wolisz określenie to D&D, czyli system RPG na podstawie którego zrobiono NWN, BG, ID, ToET :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:02, Prince07 napisał:

> DnD to inaczej D&D, lub jak wolisz to Dungeon&Dragons. Autorski system RPG, którego zasady

> są wykorzystywane z NWNie, BG, ToEE i innych grach z tej serii. Papierowy odpowiednik
jest
> jednak o wiele bardziej rozbudowany.
No, no dzięki za tach fachową odpowiedź :) Że też nie wpadłem, że chodzi właśnie do Dungeon&Dragons
;p
> A co do rozwalania skrzynek. Skoro grasz mnichem to zakup rękawiczki zadające jakieś obrażenia

> od żywiołów.
A czy w tym mieście Port Llast można gdzieś zakupić takowe ???




Tja, jest, u takiej elfki, chyba Elanora. Trzeba wejść pod górkę, dać jej jakiś magiczny składnik i wualla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś chcący zagrać przez sieć? Poszukuję ludzi do teamu, serwer "PL World in the Shadow", moduł "Lands of the Damned", pytać o mistrza miecza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 17:02, Prince07 napisał:

A czy w tym mieście Port Llast można gdzieś zakupić takowe ???

takie rzeczy dostaniesz w świątyni Tyra (neuric?) dziwne że sobie w 1 od airbeth nie kupiłeś, bardzo ułatwiają życie (u mnie to 1 zakup, zaraz jak kasę uzbieram na te lepsze z 2 oferowanych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 12:34, sig. napisał:

takie rzeczy dostaniesz w świątyni Tyra (neuric?) dziwne że sobie w 1 od airbeth nie kupiłeś,
bardzo ułatwiają życie (u mnie to 1 zakup, zaraz jak kasę uzbieram na te lepsze z 2 oferowanych)


nie miałem pojęcia, że ona wogóle coś sprzedaje nie wspominająć już o rękawiczkach :P Ale z tego co wiem Airbeth jest również w rozdziale drugim w tej karczmie gdzie stoi z jakimś innym gostkiem :] Da się od niej teraz kupic czy będę musiał kupić od kowala czy tej Elanory ? A no i czy w rodziale drugim tez jest świątynia Tyra ? Bardzo ona ułatwia grę (kamień teleportacji ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

airbeth chyba nie sprzedaje, a świątynia do której można wrócić kamieniem jest w każdym (przydaje się jak udzwigu brakuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować